serviam
środy: "dziesiątek różańca" na śniadaniówce**7-17.09: rekrutacja do SU**18.09: Dzień Wspólnoty**14.10: Dzień Nauczyciela
skład samorządu
galeria
galeria
galeria


2018
2017
2016
2015
2014
2013
2012
2011
2010
2009
2008
2007
2006
grudzień
listopad
październik
wrzesień
sierpień
lipiec
czerwiec
maj
kwiecień
marzec
luty
styczeń
2005
2004


02.09.2006
Chociaż jeszcze rok szkolny się nie zaczął, praca w naszym Gimnazjum zaczęła się na dobre. Pomijając remonty oczywiście, dotychczas odbyła się Rada Pedagogiczna (czwartek rano) oraz nieformalne spotkania zalążków Samorządu i sekcji. I tak: we środa nasza Przewodnicząca (Agnieszka P-Ł) zebrała ekipę, która przygotowywała śpiew na poniedziałkową Mszę; w piątek przybyły IzaCh oraz HankaH na "zbiórkę" ministrantek po to, by omówić szczegóły poniedziałkowej liturgii. Tego samego dnia odbyło się również spotkanie w sprawie apelu, jaki SU ma przeprowadzić w najbliższą środę (6.09). Ustalono także dokładny harmonogram rekrutacji do Rady SU, ale ten podamy dopiero w środę.

02.09.2006
Wydarzenie bez precedensu!! Po raz pierwszy, na dwa dni przed rozpoczęciem roku szkolnego, podajemy link do najnowszego planu lekcji, który będzie obowiązywał w 2006-2007! A może chcesz poznać nazwiska nowych nauczycieli?
plan lekcji 2006/2007 i grono pedagogiczne

05.09.2006
Drugi dzień szkoły przynosi nam pierwszą akcję charytaywną. Dzisiaj rano na apelu AgnieszkaP-Ł ogłosiła zbiórkę przyborów szkolnych dla potrzebujących.
Liczymy więc na Wasze otwarte umysły i wielkie serca - pomyślcie o ludziach, którym kupowanie przyborów szkolnych nie przychodzi ze względów finansowych z taką łatwością jak Wam. Codziennie, aż do następnego czwartku, na korytarzu szkolnym będzie stała skrzynka, gdzie można będzie wkładać ołówki, kredki, cyrkle, zeszyty, itp. Czasem warto zrezygnować z kupienia sobie jakiejś błahostki i zakupić coś w darze dla drugiego, potrzebującego. To najwyższa forma obdarowywania: dawać coś, z czego nam nie zbywa.

06.09.2006
Dzisiejszy apel tematyczny został poprowadzony przez AgnieszkąP-Ł i KarolinęM z trzeciej klasy, czyli zalążek SU. Dziewczęta przedstawiły po krótce zadania, jakie wykonuje Samorząd Uczniowski, opowiedziały o funkcjach, jakie są pełnione w Radzie SU, i zachęciły uczennice do zgłaszania swoich kandydatur do Rady. Prezentacji towarzyszył pokaz multimedialny, przygotowany przez Sekcję Informacyjną SU jezcze w czerwcu ubiegłego roku szkolnego.
Podziękowania dla DominikiP, KarolinyDz oraz OliC za pomoc w przeprowadzeniu apelu.
Relację fotograficzną z apelu można obejrzeć w GALERIA. Zapraszamy.

06.09.2006
Serdecznie zapraszamy nasze drogie uczennice do współpracy w Samorządzie Uczniowskim, a ściślej mówiąc w Radzie SU. Mamy mnóstwo pracy do wykonania, więc potrzebujemy gorących serc, świeżych umysłów i pracowitych rąk. Każdy może ubiegać się o miejsce w Radzie RSU, a potrzebujemy 10 osób. O szczegółach rekrutacji można przeczytać w SKŁAD/Rada Samorządu Uczniowskiego. Zapraszamy.

Ważne daty związane z rekrutacją:
06.09 - rozpoczynamy rekrutację do RSU (pobieramy kwestionariusze)
13.09 - zakończenie składania kwestionariuszy
14 i 15.09 - rozmowy kwalifikacyjne
18.09 - ogłoszenie składu RSU
19.09 - pierwsze wtorkowe spotkanie RSU

07.09.2006
Karolina Dzimira brzmi imię i nazwisko nowego-starego Gospodarza klasy drugiej. Zgodnie ze statutem Samorządu Uczniowskiego, KarolinaDz została pełnoprawnym członkiem Rady SU i będzie pełnić tę funkcję do końca roku szkolnego. Będzie także jednym z trzech liderów nowopowstałej Sekcji Serviam. Gratulujemy Karolinie zaufania, jakim została obdarzona przez klasę :)
W tym momencie nasz SU składa się już z trzech osób: Aga P-Ł, KarolinaMa i KarolinaDz.
Zachęcamy do pobierania kwestionariuszy kandydackich od Przewodniczącej SU, Opiekuna lub bezpośrednio z naszej strony.

08.09.2006
2,3 i 4
Mamy już 4 osoby w Radzie SU. Dzisiaj Stokroty wybrały swojego lidera. Gospodarzem klasy trzeciej została Ala Laszczyńska. AlaL dołącza więc do dotychczasowej trójki w Radzie: Agnieszki, KarolinyMa i KarolinyDz.
Gratulujemy Ali i cieszymy się, że mamy ją w gronie Rady SU.

09.09.2006
Jeśli chcecie dowiedzieć się czegoś o naszej Przewodniczącej i wicePrzewodniczącej, zajrzyjcie do SKŁAD; tam dodaliśmy informacje o nowej wicePrzewodniczącej (urzęduje od września), a także uzupełniliśmy informacje o Przewodniczącej (która piastuje urząd od wiosny06).

11.09.2006
5/12
Wraz z wyborem Gospodarza klasy pierwszej nasz SU powiększył się do 5 osób. Gospodarzem pierwszaków została Hania Sławin. Każdy bytrzak zauważy, że to nazwisko jest jakieś znajome. I się nie pomyli :) Otóż Hania jest rodzoną siostrą naszej Ewy, która w tym roku zakończyła naukę w Gimnazjum, a przez rok kierowała pracą Samorządu, co więcej, w czerwcu została uhnorowana zaszczytnym mianem Urszulanki Roku. Cieszymy się, że Hania chce kontynuować tradycje rodzinne i działać na rzecz naszej Szkoły.
Jeszcze siedem osób wstąpi w szeregi SU. Zostaną one wyłonione na podstawie kwestionariusza kandydackiego oraz w drodze rozmowy z Komisją. Rozmowy zaplanowano na środę i czwartek.


14.09.2006
Nasi robią karierę. Bardzo miło jest nam poinformowć, że Marysia Kardach, członkini RSU 2004/2005, została wczoraj wybrana wicePrzewodnicząca SU w LO OSU! Marysi gratulujemy zaufania, jakim obdarzyły ją uczennice LO i życzymy wytrwałości w pracy.
Ufamy, że Marysia nie będzie wyjątkiem i już wkrótce usłyszymy, że kolejne nasze uczennice nabrawszy doświadczenia w Gimnazjum zasilą samorządy swoich nowych liceów.

14.09.2006
Dzisiaj zakończyły się rozmowy z kandydatkami do Rady SU. I wszystko już wiadomo. Nowy skład RSU na rok 2006/2007 zostanie ogłoszony w piątek na apelu porannym.

15.09.2006
Nasza nowa Rada Samorządu Uczniowskiego (2006/2007) kształtuje się w następujący sposób:

Agnieszka Petelenz-Łukasiewicz – Przewodnicząca SU
Karolina Machnicka – wicePrzewodnicząca SU
Karolina Dzimira – Gospodarz od Owiec
Alicja Laszczyńska – Gospodarz od Stokrot
Hanna Sławin – Gospodarz od Mych
Danuta Żak – członkini RSU
Magda Hermaszewska – członkini RSU
Hanna Huryk – członkini RSU
Dominika Plichta – członkini RSU
Ola Cupiał – członkini RSU
Agnieszka Kowalska – członkini RSU
Emila Szpilczak - członkini RSU

Nowym działaczkom gratulujemy!

Jednocześnie zapewniamy, że wszystki osoby, które złożyły kwestionariusze, a nie zostały (w tym roku) włączone do Rady SU, mają pierwszeństwo podczas naboru do Sekcji SU, a te będziemy tworzyć w następnym tygodniu. O szczegółach będziemy informować.

16.09.2006
KONKURS
Ogłaszamy pierwszy w tym roku konkurs szkolny!
Dopiero rozpoczął się rok szkolny, więc nasza propozycja jest taka:
prosimy o (artystyczne) zaprezentowanie planu lekcji swojej klasy. Najładniejszy plan lekcji sprawi, że jego twórca otrzyma od nas bilet do kina, bo taka jest nagroda w tym konkursie. Forma - dowolna.
Prace prosimy składać do 29 września. Wtedy rozstrzygniemy, kto został zwyciężcą.
Przypominamy, że wg ustaleń Zjazdu SU Bardo 2006 klasa orzymuje 5 pkt do Ligi Klas za każdą pracę zgłoszoną do konkursu przez uczennicę tej klasy, a 25 pkt, jeśli uczennica tej klasy zwycięży w konkursie. Zachęcamy więc do aktywnego udziału.

Przypominamy o linku KONKURSY - tam można na bieżąco dowiadywać się o aktualnych konkursach organizowanych przez SU.

16.09.2006
Pierwsze punkty do Ligi Klas!
Co prawda malutko punktów otwiera "rywalizację" międzyklasową, ale zawsze to coś i nam należy to odnotować:

Łańcuch Szóstek
klasa 1 - 0 (0pkt)
klasa 2 - 0 (0pkt)
klasa 3 - 4 (20pkt)

Prowadzą Stokroty, a szczegóły w LIGA KLAS.

17.09.2006
Przedstawiamy listę przyborów szkolnych, jakie udało nam sie zebrać dla dzieci z domu dziecka podczas wrześniowej zbiórki charytatywnej.

-kredki 202 szt.
-ołówki 45 szt.
-długopisy 21 szt.
-zeszyty 21 szt.
-zeszyt do nut 1 szt.
-bruliony 4 szt.
-notesy 3 szt.
-piórniki 5 szt.
-gumki 4 szt.
-markery 8 szt.
-flamastry 33 szt.
-przybory geometryczne 5 op.
-cyrkiel 1 szt.
-naboje do pióra 100 szt.
-zszywacze 1 op.
-bloki rysunkowe A4 4 szt.
-blok rysunkowy A3 1 szt.
-blok techniczny A4 2 szt.
-papier kolorowy 2 szt.
-okładka 1 szt.
-pędzle 5 szt.
-plastelina 2 op.
-klej 1 szt.
-kalendarze 28 szt.
-podręczniki
-ściągi 2 szt.
-podręczniki szkolne

Serdecznie dizękujemy za to, że pokazałyście, że macie dobre serca. Liczymy na Was podczas kolejnych akcji, o których będziemy informować w swoim czasie. Dzięki!

18.09.2006
Dzisiaj odbyła się sesja fotograficzna nowych członków RSU. Dziewczęta również napisały o sobie kilka słów na specjalnej karteczce, a wynik zabiegów można zobaczyć już teraz w SKŁAD/Rada Samorządu Uczniowskiego :)
Zapraszamy.

19.09.2006
Owce jako pierwsze nadesłały informacje z życia swojej klasy na podstronę KLASY na wwwSzkoły. Wg starych zasad, za opublikowane wiadmości i fotografie klasy otrzymują punkty do Ligi Klas. Wg nowych zasad, liczba punktów różni się nieco od tej obowiązującej w poprzednim roku. I oto:
za każdą nadesłaną informację z życia klasy grupa otrzymuje 5 pkt (w tamtym roku było 7 pkt),
za każdą nadesłaną relację fotograficzną grupa otrzymuje 25 pkt (w tamtym roku było 20 pkt).
Na wczorajszym spotkaniu z osobami odpowiedzialnymi w klasach za pisanie notek i robienie zdjęć, ustalono, że za wydarzenie, które możemy określić "klasowym" uznajemy takie, w którym bierze udział co najmniej 50% grupy lub takie, które ma ISTOTNY wpływ na grupę.

Czekamy więc na informacje z klas (notki i fotografie). O każdych nowych publikacjach w KLASY będziemy informować tutaj oraz w AKTUALNOŚCIACH na wwwSzkoły.

Owce za swoje 3 notki z życia klasy otrzymują 15 pkt do Ligi Klas. Szczegóły w LIGA KLAS.

19.09.2006
Kiedy Komisja porządkowa opuściła klasy dzisiejszego poranka, okazało się że dotychczasowy lider, Stokroty, szybko straci przodownictwo, między innymi dlatego, że (tradycyjnie) kwiaty w ich klasie borykają się z suszą. Owce przywdziewają żółte koszulki lidera - zobaczymy na jak długo.

kwiatki
klasa 1 - 30/30
klasa 2 - 30/30 (jedenasty raz z kolei max!)
klasa 3 - 15/30 (susza)

porządki
klasa 1 - 40/40
klasa 2 - 35/40
klasa 3 - 35/40

Szczegóły i ogóły w LIGA KLAS.

19.09.2006
Dzisiaj odbyło się pierwsze spotkanie RSU. W agendzie były sprawy organizacyjne, drobne oraz nadchodący I Dzień Serviam, który odbędzie sie w czwartek. Sporo do omówienia, jak na pierwszy raz. Zaczyna się interesująco :)
Kilka fotografii w GALERIA.

21.09.2006
U r s z u l a n k a p o t r a f i
Tak zwykło się mawiać, ale inscenizacje, które dzisiaj Urszulanki wymyśliły w 20 minut tylko potwierdzają tę tezę.
Na 21 września SU zaplanował I Dzień Seviam. Już w ciągu dnia uczennice naszej Szkoły chodziły z przypiętymi plakietkami SERVIAM ze swoimi imionami, tak, żeby wszyscy mogli rozpoznwać na korytarzu. Dzisiaj również działy się rzeczy tajemnicze - każdy miał swojego cichego przyjaciela, więc można było się spodziewać, że w każdej chwili może nadejść posłaniec z miłym prezencikiem (jabłkiem, batonikiem, itp). A ci nadchodzili!
Kulminacja Dnia Wspólnoty (bo tak się nazywał I Dzień Serviam) nastąpiła na 6 i 7 lekcji, kiedy wszyscy udali się do auli. Na wstępie AgnieszkaP-Ł i KarolinaMa zaproponowały zebranym krótkie gry integracyjne. Po tej swoistej rozgrzewce przystąpiono do twórczości artystycznej. Gawiedź została podzielona na 9 zespołów (mniej więcej po 3 osoby z klasy), które otrzymały flamastry, papier szary, taśmy klejące i nożyczki, po to, by zaimprowizować inscenizację pt. "Mój pierwszy dzień w nowej szkole". Czas na realizację zadania wynosił tylko 20 minut, a trzeba było wymyślić scenariusz, dekoracje oraz efekty dźwiękowe na przedstawienie trwające do 3 minut. I było bardzo śmiesznie, zarówno podczas przygotowywania, jak i prezentacji. Grupy wykazały się niebywałym kunsztem producenckim, w wyniku czego obejrzeliśmy 9 naprawdę niezłych etiudek. Urszulanka potrafi, jak to celnie podsumowała Aga dziękując koleżankom za świetną zabawę.

Kilka fotografii w GALERII, zapraszamy.

23.09.2006
Liga Klas

Dodajemy klasom punkty za gazetki klasowe:
klasa 1 - 27/40
klasa 2 - 29/40
klasa 3 - 34/40
Gazetki można obejrzeć w LIGA KLAS. Szkoda, że przy ocenianiu gazetek zabrakło przedstawiciela Mych> Przez to straciły okazję "bronienia" swojej gazetki oraz PRZEDE WSZYSTKIM zapoznania się z kryteriami oceny.

Oraz za administrowanie KLASY na wwwSzkoły:
klasa 1 - 1 fotorelacja + 1 notka (30 pkt)
klasa 2 - 1 notka (5 pkt)

łańcuch szóstek:
klasa 1 - 0 szóstek (0 pkt)
klasa 2 - 22 szóstki (110 pkt)
klasa 3 - 6 szóstek (30 pkt)

Ogólnie: Owce odskoczyły pozostałym klasom dzięki swojej koronnej dyscyplinie, czyli Łańcuchowi Szóstek. Czy jest w tym roku ktoś w stanie zagrozić Owcom, które, jak pamiętamy, rozbiły pozostałe klasy w ubiegłym roku szkolnym? Zobaczymy.
Szczegóły punktowe w LIGA KLAS.

25.09.2006
Cmentarz Żydowski we Wrocławiu to jedno z piękniejszych miejsc pamięci o tych, którzy odeszli do Boga. Jest też jednym z bardziej niedocenianych i zaniedbanych.
30 wrzesień 2006 (9:30) - idziemy zatroszczyć się o Cmentarz Żydowski przy ulicy Ślężnej! Bierzemy ubrania robocze i rękawice i dajemy popalić chaosowi! Pomożecie? Liczymy na Was.
Chętnych prosimy o wpisywanie się na listę na korytarzu szkolnym.

25.09.2006
Jutro ostatni dzień zapisywania sie do sekcji SU - tych którzy chcą zaangażować się co-nie-co w życie Szkoły zachęcamy do wpisania swojego nazwiska w odpowiednie miejsce na tablicy SU, następna szansa dopiero za rok.

26.09.2006
Owce nadsyłają materiały do KLASY na wwwSzkoły: 1 fotorelacja z otrzęsin Mych oraz 2 notki. Otrzymują za to 35 pkt do LK.
Szczegóły w Liga Klas.

26.09.2006
Opiekun SU ma za zadanie raz w miesiącu, w uprzednio wyznaczonym przez siebie dniu, sekretnie :) sprawdzić stan porządku w klasach. Ów Opiekun dokonej tej podstępnej inspekcji właśnie dziasiaj, 26 września. A oto wyniki oględzin:

Mychy - 40/40
Owce - 31/40
Stokroty - 35/40

Więcej w Liga Klas.

26.09.2006
Jeszcze tylko do piątku można zapisywać się na listę osób chętnych do zakupienia dwóch płyt CD z fotografiami z imprez szkolnych 2005/2006. Materiał zawiera setki fotografii, o niebo więcej niż możemy śledzić w GALERIAch na naszych stronach www (tam publikowane jest zazwyczaj ok 1/5 wszystkich fotografii wykonanych z okazji jakiegoś zdarzenia).
Płyty w gustownych kopertkach kosztują tylko 4 złote, a będą gotowe w następnym tygodniu.
Nie strać okazji zakupu fantastycznej pamiątki! A jeśli jesteś Mychą, zachęcamy Cię do zapoznania się z odrobinką historii Twoje ulubionej Szkoły :)

29.09.2006
Dodajemy punkty do Ligi Klas.

Łańcuch Szóstek:
Notowanie z dnia 29 września
klasa 1 - 18 szóstek (90 pkt)
klasa 2 - 37 szóstek (185 pkt)
klasa 3 - 21 szóstek (105 pkt)

W tygodniu klasa on-line (zarządzanie KLASY na wwwSzkoły)
klasa 1 - 10 pkt (2 notki)

Szczegóły w Liga Klas.

30.09.2006
Cmentarz Żydowski we Wrocławiu to przepiękne stare miejsce pochówku naszych starszych braci w wierze. Zniszczenia z czasów wojny oraz grabieże z okresu PRL pozostawiły tę nekropolię w stanie zniszczenia. Jednak od jakiegoś czasu miejsce to powstaje z gruzów, dzięki między innymi takim osobom jak my, ponieważ dzisiejszy sobotni ranek spędziliśmy na sprzątaniu Cmentarza Żydowskiego :)
Wyjście na Cmentarz zaplanowano Bardzie Śląskim w maju, jako pierwsze spotkanie integracyjne SU po lekcjach. Dotychczas nie udawało nam się w ten sposób spotykać, więc dzisiejsze wyjście odnotowujemy jako malutki sukces na tym polu.
Sprzed szkoły wyruszyliśmy o 9:30, a na miejsxe przedznaczenie udaliśmy się tramwajem. Nasza piętnastoosobowa grupka otrzymała za zadanie oczyścić główną alejkę cmentarza. Wyposażeni w grabki i miotły uporaliśmy się z zadaniem w godzinkę, a potem udaliśmy się na spacer, aby zwiedzić to piękne miejsce.
Nieco zmęczeni opuszczaliśmy Cmentarz z poczuciem spełnionego dobrego uczynku.
Dziękujemy osobom spoza Rady SU, które odpowiedziały na nasze zaproszenie i udały się z nami popracować: AsiGrzeszczuk, GabrysiPietraszkiewicz i MarcieTatarskiej. Szczególne podziękowania dla naszych ubiegłorocznych działaczek w RSU, które nie uchyliły się od odpowiedzialności za podjęte decyzje (to one między innymi były pomysłodawczyniami dzisiejszego wyjścia) i wyszły by nas wspomagać w walce z brudem, czyli MarcieMiszczyszyn, PauilinieLesiak, OliPedryc i EwieSławin.
Kilka fotek w GALERII - zapraszamy.

30.09.2006
W czwartek Sekcja Informacyjna SU przeprowadziłą pierwszą w tym roku sondę. Pytanie jekie zadano brzmiało: Co to znaczy według Ciebie być wielkim i w jaki sposób możesz się nim stawać?
Odpowiedzi w FORUM.

2018
2017
2016
2015
2014
2013
2012
2011
2010
2009
2008
2007
2006
grudzień
listopad
październik
wrzesień
sierpień
lipiec
czerwiec
maj
kwiecień
marzec
luty
styczeń
2005
2004


02.09.2006
Chociaż jeszcze rok szkolny się nie zaczął, praca w naszym Gimnazjum zaczęła się na dobre. Pomijając remonty oczywiście, dotychczas odbyła się Rada Pedagogiczna (czwartek rano) oraz nieformalne spotkania zalążków Samorządu i sekcji. I tak: we środa nasza Przewodnicząca (Agnieszka P-Ł) zebrała ekipę, która przygotowywała śpiew na poniedziałkową Mszę; w piątek przybyły IzaCh oraz HankaH na "zbiórkę" ministrantek po to, by omówić szczegóły poniedziałkowej liturgii. Tego samego dnia odbyło się również spotkanie w sprawie apelu, jaki SU ma przeprowadzić w najbliższą środę (6.09). Ustalono także dokładny harmonogram rekrutacji do Rady SU, ale ten podamy dopiero w środę.

02.09.2006
Wydarzenie bez precedensu!! Po raz pierwszy, na dwa dni przed rozpoczęciem roku szkolnego, podajemy link do najnowszego planu lekcji, który będzie obowiązywał w 2006-2007! A może chcesz poznać nazwiska nowych nauczycieli?
plan lekcji 2006/2007 i grono pedagogiczne

05.09.2006
Drugi dzień szkoły przynosi nam pierwszą akcję charytaywną. Dzisiaj rano na apelu AgnieszkaP-Ł ogłosiła zbiórkę przyborów szkolnych dla potrzebujących.
Liczymy więc na Wasze otwarte umysły i wielkie serca - pomyślcie o ludziach, którym kupowanie przyborów szkolnych nie przychodzi ze względów finansowych z taką łatwością jak Wam. Codziennie, aż do następnego czwartku, na korytarzu szkolnym będzie stała skrzynka, gdzie można będzie wkładać ołówki, kredki, cyrkle, zeszyty, itp. Czasem warto zrezygnować z kupienia sobie jakiejś błahostki i zakupić coś w darze dla drugiego, potrzebującego. To najwyższa forma obdarowywania: dawać coś, z czego nam nie zbywa.

06.09.2006
Dzisiejszy apel tematyczny został poprowadzony przez AgnieszkąP-Ł i KarolinęM z trzeciej klasy, czyli zalążek SU. Dziewczęta przedstawiły po krótce zadania, jakie wykonuje Samorząd Uczniowski, opowiedziały o funkcjach, jakie są pełnione w Radzie SU, i zachęciły uczennice do zgłaszania swoich kandydatur do Rady. Prezentacji towarzyszył pokaz multimedialny, przygotowany przez Sekcję Informacyjną SU jezcze w czerwcu ubiegłego roku szkolnego.
Podziękowania dla DominikiP, KarolinyDz oraz OliC za pomoc w przeprowadzeniu apelu.
Relację fotograficzną z apelu można obejrzeć w GALERIA. Zapraszamy.

06.09.2006
Serdecznie zapraszamy nasze drogie uczennice do współpracy w Samorządzie Uczniowskim, a ściślej mówiąc w Radzie SU. Mamy mnóstwo pracy do wykonania, więc potrzebujemy gorących serc, świeżych umysłów i pracowitych rąk. Każdy może ubiegać się o miejsce w Radzie RSU, a potrzebujemy 10 osób. O szczegółach rekrutacji można przeczytać w SKŁAD/Rada Samorządu Uczniowskiego. Zapraszamy.

Ważne daty związane z rekrutacją:
06.09 - rozpoczynamy rekrutację do RSU (pobieramy kwestionariusze)
13.09 - zakończenie składania kwestionariuszy
14 i 15.09 - rozmowy kwalifikacyjne
18.09 - ogłoszenie składu RSU
19.09 - pierwsze wtorkowe spotkanie RSU

07.09.2006
Karolina Dzimira brzmi imię i nazwisko nowego-starego Gospodarza klasy drugiej. Zgodnie ze statutem Samorządu Uczniowskiego, KarolinaDz została pełnoprawnym członkiem Rady SU i będzie pełnić tę funkcję do końca roku szkolnego. Będzie także jednym z trzech liderów nowopowstałej Sekcji Serviam. Gratulujemy Karolinie zaufania, jakim została obdarzona przez klasę :)
W tym momencie nasz SU składa się już z trzech osób: Aga P-Ł, KarolinaMa i KarolinaDz.
Zachęcamy do pobierania kwestionariuszy kandydackich od Przewodniczącej SU, Opiekuna lub bezpośrednio z naszej strony.

08.09.2006
2,3 i 4
Mamy już 4 osoby w Radzie SU. Dzisiaj Stokroty wybrały swojego lidera. Gospodarzem klasy trzeciej została Ala Laszczyńska. AlaL dołącza więc do dotychczasowej trójki w Radzie: Agnieszki, KarolinyMa i KarolinyDz.
Gratulujemy Ali i cieszymy się, że mamy ją w gronie Rady SU.

09.09.2006
Jeśli chcecie dowiedzieć się czegoś o naszej Przewodniczącej i wicePrzewodniczącej, zajrzyjcie do SKŁAD; tam dodaliśmy informacje o nowej wicePrzewodniczącej (urzęduje od września), a także uzupełniliśmy informacje o Przewodniczącej (która piastuje urząd od wiosny06).

11.09.2006
5/12
Wraz z wyborem Gospodarza klasy pierwszej nasz SU powiększył się do 5 osób. Gospodarzem pierwszaków została Hania Sławin. Każdy bytrzak zauważy, że to nazwisko jest jakieś znajome. I się nie pomyli :) Otóż Hania jest rodzoną siostrą naszej Ewy, która w tym roku zakończyła naukę w Gimnazjum, a przez rok kierowała pracą Samorządu, co więcej, w czerwcu została uhnorowana zaszczytnym mianem Urszulanki Roku. Cieszymy się, że Hania chce kontynuować tradycje rodzinne i działać na rzecz naszej Szkoły.
Jeszcze siedem osób wstąpi w szeregi SU. Zostaną one wyłonione na podstawie kwestionariusza kandydackiego oraz w drodze rozmowy z Komisją. Rozmowy zaplanowano na środę i czwartek.


14.09.2006
Nasi robią karierę. Bardzo miło jest nam poinformowć, że Marysia Kardach, członkini RSU 2004/2005, została wczoraj wybrana wicePrzewodnicząca SU w LO OSU! Marysi gratulujemy zaufania, jakim obdarzyły ją uczennice LO i życzymy wytrwałości w pracy.
Ufamy, że Marysia nie będzie wyjątkiem i już wkrótce usłyszymy, że kolejne nasze uczennice nabrawszy doświadczenia w Gimnazjum zasilą samorządy swoich nowych liceów.

14.09.2006
Dzisiaj zakończyły się rozmowy z kandydatkami do Rady SU. I wszystko już wiadomo. Nowy skład RSU na rok 2006/2007 zostanie ogłoszony w piątek na apelu porannym.

15.09.2006
Nasza nowa Rada Samorządu Uczniowskiego (2006/2007) kształtuje się w następujący sposób:

Agnieszka Petelenz-Łukasiewicz – Przewodnicząca SU
Karolina Machnicka – wicePrzewodnicząca SU
Karolina Dzimira – Gospodarz od Owiec
Alicja Laszczyńska – Gospodarz od Stokrot
Hanna Sławin – Gospodarz od Mych
Danuta Żak – członkini RSU
Magda Hermaszewska – członkini RSU
Hanna Huryk – członkini RSU
Dominika Plichta – członkini RSU
Ola Cupiał – członkini RSU
Agnieszka Kowalska – członkini RSU
Emila Szpilczak - członkini RSU

Nowym działaczkom gratulujemy!

Jednocześnie zapewniamy, że wszystki osoby, które złożyły kwestionariusze, a nie zostały (w tym roku) włączone do Rady SU, mają pierwszeństwo podczas naboru do Sekcji SU, a te będziemy tworzyć w następnym tygodniu. O szczegółach będziemy informować.

16.09.2006
KONKURS
Ogłaszamy pierwszy w tym roku konkurs szkolny!
Dopiero rozpoczął się rok szkolny, więc nasza propozycja jest taka:
prosimy o (artystyczne) zaprezentowanie planu lekcji swojej klasy. Najładniejszy plan lekcji sprawi, że jego twórca otrzyma od nas bilet do kina, bo taka jest nagroda w tym konkursie. Forma - dowolna.
Prace prosimy składać do 29 września. Wtedy rozstrzygniemy, kto został zwyciężcą.
Przypominamy, że wg ustaleń Zjazdu SU Bardo 2006 klasa orzymuje 5 pkt do Ligi Klas za każdą pracę zgłoszoną do konkursu przez uczennicę tej klasy, a 25 pkt, jeśli uczennica tej klasy zwycięży w konkursie. Zachęcamy więc do aktywnego udziału.

Przypominamy o linku KONKURSY - tam można na bieżąco dowiadywać się o aktualnych konkursach organizowanych przez SU.

16.09.2006
Pierwsze punkty do Ligi Klas!
Co prawda malutko punktów otwiera "rywalizację" międzyklasową, ale zawsze to coś i nam należy to odnotować:

Łańcuch Szóstek
klasa 1 - 0 (0pkt)
klasa 2 - 0 (0pkt)
klasa 3 - 4 (20pkt)

Prowadzą Stokroty, a szczegóły w LIGA KLAS.

17.09.2006
Przedstawiamy listę przyborów szkolnych, jakie udało nam sie zebrać dla dzieci z domu dziecka podczas wrześniowej zbiórki charytatywnej.

-kredki 202 szt.
-ołówki 45 szt.
-długopisy 21 szt.
-zeszyty 21 szt.
-zeszyt do nut 1 szt.
-bruliony 4 szt.
-notesy 3 szt.
-piórniki 5 szt.
-gumki 4 szt.
-markery 8 szt.
-flamastry 33 szt.
-przybory geometryczne 5 op.
-cyrkiel 1 szt.
-naboje do pióra 100 szt.
-zszywacze 1 op.
-bloki rysunkowe A4 4 szt.
-blok rysunkowy A3 1 szt.
-blok techniczny A4 2 szt.
-papier kolorowy 2 szt.
-okładka 1 szt.
-pędzle 5 szt.
-plastelina 2 op.
-klej 1 szt.
-kalendarze 28 szt.
-podręczniki
-ściągi 2 szt.
-podręczniki szkolne

Serdecznie dizękujemy za to, że pokazałyście, że macie dobre serca. Liczymy na Was podczas kolejnych akcji, o których będziemy informować w swoim czasie. Dzięki!

18.09.2006
Dzisiaj odbyła się sesja fotograficzna nowych członków RSU. Dziewczęta również napisały o sobie kilka słów na specjalnej karteczce, a wynik zabiegów można zobaczyć już teraz w SKŁAD/Rada Samorządu Uczniowskiego :)
Zapraszamy.

19.09.2006
Owce jako pierwsze nadesłały informacje z życia swojej klasy na podstronę KLASY na wwwSzkoły. Wg starych zasad, za opublikowane wiadmości i fotografie klasy otrzymują punkty do Ligi Klas. Wg nowych zasad, liczba punktów różni się nieco od tej obowiązującej w poprzednim roku. I oto:
za każdą nadesłaną informację z życia klasy grupa otrzymuje 5 pkt (w tamtym roku było 7 pkt),
za każdą nadesłaną relację fotograficzną grupa otrzymuje 25 pkt (w tamtym roku było 20 pkt).
Na wczorajszym spotkaniu z osobami odpowiedzialnymi w klasach za pisanie notek i robienie zdjęć, ustalono, że za wydarzenie, które możemy określić "klasowym" uznajemy takie, w którym bierze udział co najmniej 50% grupy lub takie, które ma ISTOTNY wpływ na grupę.

Czekamy więc na informacje z klas (notki i fotografie). O każdych nowych publikacjach w KLASY będziemy informować tutaj oraz w AKTUALNOŚCIACH na wwwSzkoły.

Owce za swoje 3 notki z życia klasy otrzymują 15 pkt do Ligi Klas. Szczegóły w LIGA KLAS.

19.09.2006
Kiedy Komisja porządkowa opuściła klasy dzisiejszego poranka, okazało się że dotychczasowy lider, Stokroty, szybko straci przodownictwo, między innymi dlatego, że (tradycyjnie) kwiaty w ich klasie borykają się z suszą. Owce przywdziewają żółte koszulki lidera - zobaczymy na jak długo.

kwiatki
klasa 1 - 30/30
klasa 2 - 30/30 (jedenasty raz z kolei max!)
klasa 3 - 15/30 (susza)

porządki
klasa 1 - 40/40
klasa 2 - 35/40
klasa 3 - 35/40

Szczegóły i ogóły w LIGA KLAS.

19.09.2006
Dzisiaj odbyło się pierwsze spotkanie RSU. W agendzie były sprawy organizacyjne, drobne oraz nadchodący I Dzień Serviam, który odbędzie sie w czwartek. Sporo do omówienia, jak na pierwszy raz. Zaczyna się interesująco :)
Kilka fotografii w GALERIA.

21.09.2006
U r s z u l a n k a p o t r a f i
Tak zwykło się mawiać, ale inscenizacje, które dzisiaj Urszulanki wymyśliły w 20 minut tylko potwierdzają tę tezę.
Na 21 września SU zaplanował I Dzień Seviam. Już w ciągu dnia uczennice naszej Szkoły chodziły z przypiętymi plakietkami SERVIAM ze swoimi imionami, tak, żeby wszyscy mogli rozpoznwać na korytarzu. Dzisiaj również działy się rzeczy tajemnicze - każdy miał swojego cichego przyjaciela, więc można było się spodziewać, że w każdej chwili może nadejść posłaniec z miłym prezencikiem (jabłkiem, batonikiem, itp). A ci nadchodzili!
Kulminacja Dnia Wspólnoty (bo tak się nazywał I Dzień Serviam) nastąpiła na 6 i 7 lekcji, kiedy wszyscy udali się do auli. Na wstępie AgnieszkaP-Ł i KarolinaMa zaproponowały zebranym krótkie gry integracyjne. Po tej swoistej rozgrzewce przystąpiono do twórczości artystycznej. Gawiedź została podzielona na 9 zespołów (mniej więcej po 3 osoby z klasy), które otrzymały flamastry, papier szary, taśmy klejące i nożyczki, po to, by zaimprowizować inscenizację pt. "Mój pierwszy dzień w nowej szkole". Czas na realizację zadania wynosił tylko 20 minut, a trzeba było wymyślić scenariusz, dekoracje oraz efekty dźwiękowe na przedstawienie trwające do 3 minut. I było bardzo śmiesznie, zarówno podczas przygotowywania, jak i prezentacji. Grupy wykazały się niebywałym kunsztem producenckim, w wyniku czego obejrzeliśmy 9 naprawdę niezłych etiudek. Urszulanka potrafi, jak to celnie podsumowała Aga dziękując koleżankom za świetną zabawę.

Kilka fotografii w GALERII, zapraszamy.

23.09.2006
Liga Klas

Dodajemy klasom punkty za gazetki klasowe:
klasa 1 - 27/40
klasa 2 - 29/40
klasa 3 - 34/40
Gazetki można obejrzeć w LIGA KLAS. Szkoda, że przy ocenianiu gazetek zabrakło przedstawiciela Mych> Przez to straciły okazję "bronienia" swojej gazetki oraz PRZEDE WSZYSTKIM zapoznania się z kryteriami oceny.

Oraz za administrowanie KLASY na wwwSzkoły:
klasa 1 - 1 fotorelacja + 1 notka (30 pkt)
klasa 2 - 1 notka (5 pkt)

łańcuch szóstek:
klasa 1 - 0 szóstek (0 pkt)
klasa 2 - 22 szóstki (110 pkt)
klasa 3 - 6 szóstek (30 pkt)

Ogólnie: Owce odskoczyły pozostałym klasom dzięki swojej koronnej dyscyplinie, czyli Łańcuchowi Szóstek. Czy jest w tym roku ktoś w stanie zagrozić Owcom, które, jak pamiętamy, rozbiły pozostałe klasy w ubiegłym roku szkolnym? Zobaczymy.
Szczegóły punktowe w LIGA KLAS.

25.09.2006
Cmentarz Żydowski we Wrocławiu to jedno z piękniejszych miejsc pamięci o tych, którzy odeszli do Boga. Jest też jednym z bardziej niedocenianych i zaniedbanych.
30 wrzesień 2006 (9:30) - idziemy zatroszczyć się o Cmentarz Żydowski przy ulicy Ślężnej! Bierzemy ubrania robocze i rękawice i dajemy popalić chaosowi! Pomożecie? Liczymy na Was.
Chętnych prosimy o wpisywanie się na listę na korytarzu szkolnym.

25.09.2006
Jutro ostatni dzień zapisywania sie do sekcji SU - tych którzy chcą zaangażować się co-nie-co w życie Szkoły zachęcamy do wpisania swojego nazwiska w odpowiednie miejsce na tablicy SU, następna szansa dopiero za rok.

26.09.2006
Owce nadsyłają materiały do KLASY na wwwSzkoły: 1 fotorelacja z otrzęsin Mych oraz 2 notki. Otrzymują za to 35 pkt do LK.
Szczegóły w Liga Klas.

26.09.2006
Opiekun SU ma za zadanie raz w miesiącu, w uprzednio wyznaczonym przez siebie dniu, sekretnie :) sprawdzić stan porządku w klasach. Ów Opiekun dokonej tej podstępnej inspekcji właśnie dziasiaj, 26 września. A oto wyniki oględzin:

Mychy - 40/40
Owce - 31/40
Stokroty - 35/40

Więcej w Liga Klas.

26.09.2006
Jeszcze tylko do piątku można zapisywać się na listę osób chętnych do zakupienia dwóch płyt CD z fotografiami z imprez szkolnych 2005/2006. Materiał zawiera setki fotografii, o niebo więcej niż możemy śledzić w GALERIAch na naszych stronach www (tam publikowane jest zazwyczaj ok 1/5 wszystkich fotografii wykonanych z okazji jakiegoś zdarzenia).
Płyty w gustownych kopertkach kosztują tylko 4 złote, a będą gotowe w następnym tygodniu.
Nie strać okazji zakupu fantastycznej pamiątki! A jeśli jesteś Mychą, zachęcamy Cię do zapoznania się z odrobinką historii Twoje ulubionej Szkoły :)

29.09.2006
Dodajemy punkty do Ligi Klas.

Łańcuch Szóstek:
Notowanie z dnia 29 września
klasa 1 - 18 szóstek (90 pkt)
klasa 2 - 37 szóstek (185 pkt)
klasa 3 - 21 szóstek (105 pkt)

W tygodniu klasa on-line (zarządzanie KLASY na wwwSzkoły)
klasa 1 - 10 pkt (2 notki)

Szczegóły w Liga Klas.

30.09.2006
Cmentarz Żydowski we Wrocławiu to przepiękne stare miejsce pochówku naszych starszych braci w wierze. Zniszczenia z czasów wojny oraz grabieże z okresu PRL pozostawiły tę nekropolię w stanie zniszczenia. Jednak od jakiegoś czasu miejsce to powstaje z gruzów, dzięki między innymi takim osobom jak my, ponieważ dzisiejszy sobotni ranek spędziliśmy na sprzątaniu Cmentarza Żydowskiego :)
Wyjście na Cmentarz zaplanowano Bardzie Śląskim w maju, jako pierwsze spotkanie integracyjne SU po lekcjach. Dotychczas nie udawało nam się w ten sposób spotykać, więc dzisiejsze wyjście odnotowujemy jako malutki sukces na tym polu.
Sprzed szkoły wyruszyliśmy o 9:30, a na miejsxe przedznaczenie udaliśmy się tramwajem. Nasza piętnastoosobowa grupka otrzymała za zadanie oczyścić główną alejkę cmentarza. Wyposażeni w grabki i miotły uporaliśmy się z zadaniem w godzinkę, a potem udaliśmy się na spacer, aby zwiedzić to piękne miejsce.
Nieco zmęczeni opuszczaliśmy Cmentarz z poczuciem spełnionego dobrego uczynku.
Dziękujemy osobom spoza Rady SU, które odpowiedziały na nasze zaproszenie i udały się z nami popracować: AsiGrzeszczuk, GabrysiPietraszkiewicz i MarcieTatarskiej. Szczególne podziękowania dla naszych ubiegłorocznych działaczek w RSU, które nie uchyliły się od odpowiedzialności za podjęte decyzje (to one między innymi były pomysłodawczyniami dzisiejszego wyjścia) i wyszły by nas wspomagać w walce z brudem, czyli MarcieMiszczyszyn, PauilinieLesiak, OliPedryc i EwieSławin.
Kilka fotek w GALERII - zapraszamy.

30.09.2006
W czwartek Sekcja Informacyjna SU przeprowadziłą pierwszą w tym roku sondę. Pytanie jekie zadano brzmiało: Co to znaczy według Ciebie być wielkim i w jaki sposób możesz się nim stawać?
Odpowiedzi w FORUM.