serviam
środy: "dziesiątek różańca" na śniadaniówce**7-17.09: rekrutacja do SU**18.09: Dzień Wspólnoty**14.10: Dzień Nauczyciela
skład samorządu
galeria
galeria
galeria


2019
2018
2017
2016
2015
2014
grudzień
listopad
październik
wrzesień
sierpień
lipiec
czerwiec
maj
kwiecień
marzec
luty
styczeń
2013
2012
2011
2010
2009
2008
2007
2006
2005
2004


06.01.2014


Wybieramy "Zdjęcie grudnia"! Tradycyjnie - najpierw typujemy drogą poczty elektronicznej dziesięć zdjęć kandydatek danego miesiąca, wybieranych spośród naszych galerii, następnie głosujemy na jeden z nadesłanych typów wysyłając głosy mailem.

Propozycje i głosy wysyłamy na adres: info.urszulanki@gmail.com.

Od dzisiaj wybieramy "Fotografię grudnia". NAJPIERW, podajemy lokalizację zdjęcia w mailu z dopiskiem w temacie: zdjęcie listopada.

Kandydatury przyjmujemy TYLKO do 11.01.14!

Wśród osób zgłaszających zdjęcie wylosujemy coś słodkiego ORAZ na zakończenie roku szkolnego nagrodę główną!

Przypominamy zasady plebiscytu:

Wybór zdjęcia miesiąca będzie przebiegał w dwóch etapach:
1. Nadsyłamy nasze propozycje do plebiscytu Zdjęcie miesiąca na adres mailowy SU. Możemy przesłać tylko jeden typ, a będziemy robić to w następujący sposób:
np. wwwSzkoły / galeria / otrzęsiny pierwszoklasistek / zdjęcie 9.

Prosimy o wpisanie tematu maila – „zdjęcie września (lub października, itp)”.
UWAGA: typujemy fotografię z miesiąca poprzedniego.

Prosimy o podpisanie się pod swoją propozycją - tylko takie będą publikowane.

2. Po otrzymaniu propozycji, wybierzemy 10 najpopularniejszych (lub najszybciej nadesłanych)* fotek i opublikujemy je w specjalnym panelu do głosowania na wwwSU i na wwwSzkoły. Od tej chwili głosowanie będzie trwało przez kolejne dwa tygodnie i po upływie tego czasu okaże się, które zdjęcie zostanie "Zdjęciem miesiąca" w ocenie naszych internautów.
(*jeśli po nadesłaniu zdjęć-kandydatek okaże się, że wśród propozycji nie ma powtarzających się, to przy ilości przekraczającej dziesięć, opublikujemy tylko te 10 nadesłane najszybciej)

Zdjęcie roku będzie wybierane przez społeczność szkolną spośród „Zdjęć miesiąca” (wrzesień-maj) w czerwcu 2013 w głosowaniu na wwwSU i wwwSzkoły.

Chcesz być na bieżąco z "Fotografią Roku"? Zapraszamy do Fotografia Roku na wwwSzkoły!

07.01.2014
Punktowy wpis do Ligi Klas Gimnazjum - punkty za spóźnienia w grudniu:

klasa 1 - 8/28 = 0,28 sp/os
klasa 2 (a i b) - 22/32 = 0,68 sp/os
klasa 3 - 9/23 = 0,39 sp/os

Podsumowując: klasa 1 dostaje 30 pkt, klasa 2 dostaje minus 30, a trzecia 0.

09.01.2014
Za nami dopiero co Święta Bożego Narodzenia, a tu już wielkimi krokami zbliża się święto równie dla nas ważne. A to dlatego, że już 21 stycznia będziemy obchodzić Dzień Babci! Z tej okazji pragniemy zachęcić wszystkie uczennice naszej Szkoły do wykonania laurki dla swojej Babci. Prosimy, abyście wykorzystały kartkę formatu A5, zgiętą na pół. Technika pracy jest dowolna - liczymy na ciekawe pomysły! Prace należy oddawać do 21 stycznia. Przypominamy, że jeśli dziewczyny z Gimnazjum nie wykonają laurek, to klasie zostaną odjęte punkty z Ligii Klas.

10.01.2014
Dziś na przerwie śniadaniowej kl. 2b przedstawiła swój skecz śniadaniowy. Niestety był on dosyć krótki i dlatego dziewczyny otrzymały za niego notę 1+. Mimo to dziękujemy 2b za jego przygotowanie i z niecierpliwością czekamy na kolejne skecze!

12.01.2014
Czas podsumować 4 projekt Foto_aktywnych do Ligi Klas: tym razem klasy 2 i 3 po równo otrzymują po 40 punktów, bo po 4 osoby z każdej z nich przysłały swoje projekty. Jutro zostanie ogłoszony kolejny projekt, zachęcamy więc do (foto)aktywnego uczestnictwa! O LK więcej na LigaKlas - zapraszamy!

15.01.2014
Przypominamy o organizowanym przez SU Gimnazjum konkursie fotograficznym, którego tematem są "Potrawy". Zachęcamy do robienia zdjęć ciekawie wyglądającym posiłkom i oddawania max. 2 prac, wydrukowanych na papierze fotograficznym w formacie 13 cm/18 cm. Fotografie można składać do 28 stycznia. Na zwycięzcę czeka nagroda książkowa!

16.01.2014
4osobowa komisja sprawdziła gazetki w klasach i na korytarzu szkolnym (w tym miesiącu korytarzowa gazetka klasy 1G). Warto wspomnieć, ze gazetka w klasie 2G została już wykonana przez połączone siły a i b, za klika dni jednego już organizmu klasowego.

gazetka:
klasa 1 - 39/50
klasa 2 - 47/50
klasa 3 - 43/50

gazetka EXTRA:
klasa 1 - 43/50
19.01.2014
Podsumowujemy oceny celujące w Łańcuchu Szóstek w Lidze Klas Gmn za miesiące grudzień/styczeń:

Ananasy - 49 (1,75/os)
2G - 43 (1,35/os)
Truskawy - 32 (1,39/os)

Stąd
1G - 80 pkt
2G - 40 pkt
3G - 60 pkt

Szczegóły w LigaKlas.

20.01.2014
Już jutro Dzień Babci! W związku z tym SU Gimnazjum zaplanował dla naszych uczennic kilka niespodzianek, o których wkrótce napiszemy. Jednak już dziś kierujemy do dziewczyn specjalną prośbę. Uczeszcie się jutro w fryzury, jakie noszą Wasze babcie! Liczymy na oryginalne pomysły!

21.01.2014
Z okazji Dnia Babci SU Gimnazjum przygotował dla uczennic kilka ciekawych atrakcji. Tuż przy wejściu na korytarz szkoły zawisł ogromny plakat, na którym dziewczyny mogły wypisywać kultowe teksty swoich babć i dziadków. Obok, na szybach, rozwieszone zostały, wykonane przez gimnazjalistki specjalnie na ten wyjątkowy dzień, laurki. Przez cały czas dziewczęta miały też związane włosy w taki sposób, jak robią to ich babcie. Mamy nadzieję, że dzięki tym miłym akcentom wszyscy mogli dziś przypomnieć sobie o swoich dziadkach i zrozumieć jak wielkim są oni dla nas skarbem. A na koniec pragniemy złożyć wszystkim Babciom i Dziadkom serdeczne życzenia z okazji ich święta!


Także dziś swoje imieniny obchodziła Siostra Wicedyrektor naszej szkoły, s. Agnieszka Młynarczykowska. Dlatego też na apelu dziewczęta z SU Gimnazjum i Liceum złożyły Siostrze imieninowe życzenia oraz wręczyły drobny upominek. Również na samorządowej stronie internetowej chcemy życzyć Siostrze wszystkiego najlepszego, zdrowia, szczęścia i uśmiechu na twarzy oraz błogosławieństwa Bożego!

22.01.2014
Niedawno zakończył się pierwszy semestr nauki, dlatego SU Gimnazjum ogłasza nowy nabór do sekcji. Zachęcamy wszystkie uczennice do zapisywania się na listę, która już wkrótce zawiśnie na tablicy obok pokoiku samorządowego. Przypominamy, że w naszej szkole funkcjonują takie sekcje jak: modlitewna (liderka - Dominika Milewska z kl.2), plastyczna (liderka - Weronika Zielińska z kl.2) oraz informacyjna (liderka - Olga Szkodzińska z kl.2). Praca w sekcjach jest bardzo ciekawą formą włączania się w życie szkoły, ponieważ nie wymaga od dziewczyn regularnych spotkań i opiera się na wykonywaniu konkretnych, przydzielonych zadań. Jeszcze raz zachęcamy do zapisywania się, a na wszelakie pytania chętnie odpowiedzą liderki sekcji!

W związku ze zmianą planu zajęć, od tego tygodnia Różaniec będzie odbywał się w czwartki na przerwie śniadaniowej. Zapraszamy już jutro o 10.35 obok śniadaniówki!

27.01.2014
Kilka słów o Lidze Klas Gimnazjum. Opiekun zajrzał do szafek na korytarzu i ocenił porządek, który miał się w danej chwili tak:

klasa 1- 57/60
klasa 2 - 36/60
klasa 3 - 23/60

ORAZ

jesteśmy zmuszeni zabrać punkty klasom za niewykonanie zadania wykonania laurki na DzB i DzDz.


klasa 1 - 20/27 (74%) (-19 pkt)
klasa 2 - 16/29 (55%) (-34 pkt)
klasa 3 - 20/20 (100%) (-0 pkt)

Ciekawostka - po raz pierwszy na prowadzeniu ANANASY - tak trzymać, dziewczyny!28.01.2014
Wczoraj obchodziliśmy w Kościele wspomnienie św. Anieli Merici, założycielki zakonu Sióstr Urszulanek. Zgodnie z długoletnią tradycją, w okolicach tego święta, obchodzimy w naszej szkole Festiwal "SERVIAM", który to służy przypomnieniu całej szkolnej społeczności, do czego zostaliśmy powołani. Dlatego też dziś rozmawialiśmy o służbie uczennic w szkole i w społeczeństwie. Dziewczęta brały udział w dwóch warsztatach poświęconych tym właśnie tematom. Następnie przedstawicielki grup prezentowały wyniki pracy na forum szkoły. Aby zgłębić poruszane przez nas problemy, zaprosiliśmy także kilku gości, którzy zechcieli podzielić się z nami swoim doświadczeniem związanym z zaangażowaniem w życie szkolne i społeczne. Pierwszym z nich był Pan Jacek Świętochowski z Ruchu Czystych Serc, a kolejnymi dwie absolwentki naszego Gimnazjum oraz Liceum - Karolina Dzimira i Gabrysia Gajda. Bardzo dziękujemy naszym gościom za przybycie i poświęcenie nam swojego czasu. Chcemy też wspomnieć, że całe wydarzenie zostało zorganizowane przez Samorząd Uczniowski Gimnazjum, przy wsparciu koleżanek z Liceum. Festiwal poprowadziły Ewa Załupka, Marta Raer, Emilia Janas i Kamila Filończyk, a prowadzącym zajęcia warsztaty asystowały:
Dagmara Dziwak, Marysia Sławuska, Ania Wędrychowicz, Ola Szkodzińska, Weronika Zielińska, Julka Porczyńska, Dominika Milewska, Ewa Załupka, Basia Wyrzykowska, Michalina Osieleniec i Emilia Janas z Gimnazjum i Kamila Filończyk i Kasia Lech z LO.

30.01.2014
Przypominamy o naborze do sekcji Samorządu Uczniowskiego Gimnazjum. Zachęcamy uczennice do wpisywania się na listę, która znajduje się na tablicy SU. Do wyboru są sekcje: modlitewna, plastyczna i informacyjna. Wszelkie dodatkowe pytania można kierować do liderek sekcji.

Przypominamy również Gimnazjalistkom, że do 3 lutego (poniedziałek) w klasach powinny zostać wykonane gazetki!

02.02.2014
Ostatecznie zatwierdzono w tym tygodniu klasyfikację pierwszego semestru nauki w Gimnazjum. Tradycyjnie, średnie klasowe mnożymy x 100 i punkty dodajemy do kont klasowych:

klasa 1 - 379 pkt
klasa 2 - 335 pkt
klasa 3 - 405 pkt.

Trzecia klasa wraca na fotel lidera >> LIGAkLAS.

03.02.2014


Rozpoczynamy procedurę wyboru "Zdjęcia stycznia"! Tradycyjnie - najpierw typujemy drogą poczty elektronicznej dziesięć zdjęć kandydatek danego miesiąca, wybieranych spośród naszych galerii, następnie głosujemy na jeden z nadesłanych typów wysyłając głosy mailem.

Propozycje i głosy wysyłamy na adres: info.urszulanki@gmail.com.

Od dzisiaj wybieramy "Fotografię grudnia". NAJPIERW, podajemy lokalizację zdjęcia w mailu z dopiskiem w temacie: zdjęcie listopada.

Kandydatury przyjmujemy TYLKO do 08.02.14!

Wśród osób zgłaszających zdjęcie wylosujemy coś słodkiego ORAZ na zakończenie roku szkolnego nagrodę główną!

Przypominamy zasady plebiscytu:

Wybór zdjęcia miesiąca będzie przebiegał w dwóch etapach:
1. Nadsyłamy nasze propozycje do plebiscytu Zdjęcie miesiąca na adres mailowy SU. Możemy przesłać tylko jeden typ, a będziemy robić to w następujący sposób:
np. wwwSzkoły / galeria / otrzęsiny pierwszoklasistek / zdjęcie 9.

Prosimy o wpisanie tematu maila – „zdjęcie września (lub października, itp)”.
UWAGA: typujemy fotografię z miesiąca poprzedniego.

Prosimy o podpisanie się pod swoją propozycją - tylko takie będą publikowane.

2. Po otrzymaniu propozycji, wybierzemy 10 najpopularniejszych (lub najszybciej nadesłanych)* fotek i opublikujemy je w specjalnym panelu do głosowania na wwwSU i na wwwSzkoły. Od tej chwili głosowanie będzie trwało przez kolejne dwa tygodnie i po upływie tego czasu okaże się, które zdjęcie zostanie "Zdjęciem miesiąca" w ocenie naszych internautów.
(*jeśli po nadesłaniu zdjęć-kandydatek okaże się, że wśród propozycji nie ma powtarzających się, to przy ilości przekraczającej dziesięć, opublikujemy tylko te 10 nadesłane najszybciej)

Zdjęcie roku będzie wybierane przez społeczność szkolną spośród „Zdjęć miesiąca” (wrzesień-maj) w czerwcu 2013 w głosowaniu na wwwSU i wwwSzkoły.

Chcesz być na bieżąco z "Fotografią Roku"? Zapraszamy do Fotografia Roku na wwwSzkoły!

06.02.2014

Witamy w szeregach Samorządu Gimnazjum nową członkinię - Gosię Miklas. Kilka słów o naszej pierwszoklasistce przeczytamy w SKŁAD - zapraszamy!

12.02.2014
Zima opuściła nas już chyba na dobre, a więc czas rozpocząć przygotowania do nadchodzącej wiosny! A jak wiadomo, w naszej szkole dzień wiosny jest dniem wyjątkowym. A to dlatego, że podczas niego odbywa się wiele ciekawych i ważnych dla całej szkolnej społeczności wydarzeń. Temat tegorocznego Dnia Wiosny brzmi "Wiosna w swoim żywiole". W związku z tym już dzisiaj na porannym apelu gospodarze klas wylosowali żywioły, które będą motywem przewodnim skeczów i piosenek prezentowanych przez klasy Gimnazjum 21 marca. Tego samego dnia odbędą się również wybory Przewodniczącej Samorządu Uczniowskiego Gimnazjum, dlatego prosimy klasę pierwszą i drugą o wytypowanie min. 2 kandydatek, które wystartują w wyborach.

13.02.2014
Komisja Gazetkowa oceniła gazetki w klasach gimnazjalnych:


klasa 1 - 47/50
klasa 2 - 32/50
klasa 3 - 43/50

Wszystkie gazetki do obejrzenia w LIGAkLAS.

14.02.2014
Choć w naszej szkole koedukacja dopiero od następnego roku, nie przeszkadza to nam w hucznym obchodzeniu walentynek! Wręcz przeciwnie - dzień św. Walentego dał nam okazję do zastanowienia się nad, tym jak to będzie już od września. Dlatego też dziewczyny mogły uzupełniać zdanie: Z chłopakami będzie fajnie, bo..., które zostało zapisane na specjalnie przygotowanej przez SU Gimnazjum tablicy. Przez cały czas uczennice nosiły także przyklejone do ubrań serca z napisem: W sercu moim gości... A dzisiejszy pobyt w szkole rozpoczęliśmy od bardzo przyjemnego akcentu. Na porannym apelu każdy miał za zadanie napisać na balonie coś miłego. Następnie wyrzuciliśmy balony w górę, tak aby wszystkie osoby mogły znaleźć balonik od kogoś innego. A żeby do całego wydarzenia włączyć również trochę zabawy, na przerwie śniadaniowej odbył się poprowadzony przez Ewę Załupkę i Julię Porczyńską Festiwal Piosenki Miłosnej, podczas którego klasy prezentowały polskie piosenki o miłości. Dziękujemy dziewczynom za przygotowanie wspaniałych występów!

20.02.2014
28 marca 2014 organizujemy kolejny Świąteczny Kiermasz Charytatywny. W naszej charytatywnej tradycji jest to dopiero drugi kiermasz wielkanocny; pierwszy okazał się sukcesem, mamy nadzieję na zebranie niezłych funduszy i w drugim.

Apel do uczennic - prosimy, byście już teraz zaczęły powoli myśleć nad wytwarzaniem ozdób, które wystawimy na kiermaszu. Tradycyjnie, wszystko co zrobicie pozwoli Wam zasilić konta klasowe w LidzeKlas. Poniżej prezentujemy, ile punktów dostaniecie w zależności od rodzaju wykonanych ozdób.

Kartki – 5 pkt
Palmy – 5-10-15 pkt
Pisanki – 3-6-10 pkt
Małe babeczki (10 szt.) / kruche ciasteczka (20 szt.) – 10 pkt
Stroik – 5-10-15-20 pkt
Babka o średnicy 15 cm – 20 pkt

Do dzieła! Cel jest wielki!

21.02.2014
21 marca, podczas Dnia Wiosny, odbędą się wybory na Przewodniczącą Samorządu Uczniowskiego Gimnazjum. Poniżej przedstawiamy ważne terminy związane z wyborami:

 do 7.03 – termin zgłoszenia kandydatek z klasy I i II
 11.03 – spotkanie Opiekuna SU z kandydatkami i przewodniczącymi ich sztabów wyborczych
 12.03 – początek kampanii
 21.03 – pierwsza runda wyborów
(w przypadku, jeśli żadna z kandydatek nie uzyska powyżej 50% głosów) -
 01.04 – druga runda wyborów

Przypominamy: bierne prawo wyborcze przysługuje uczennicom klasy pierwszej i drugiej. ponadto, klasa pierwsza i druga są zobowiązane wystawić co najmniej 2 kandydatki do ubiegania się o stanowisko Przewodniczącej.

Przedstawiamy fragment Regulaminu Samorządu Uczniowskiego regulujący sposób wyboru Przewodniczącej:

[...]
2. Wybory na Przewodniczącego SU mają miejsce wiosną każdego roku szkolnego.

3. Bierne prawo wyborcze przysługuje uczennicom klasy I i II.

4. Czynne prawo wyborcze posiadają wszystkie uczennice Szkoły, które ukonczyły ostatni semestr nauki ze średnią z przedmiotów szkolnych nie niższą niż 4,0 i oceną z zachowania nie niższą niż dobra.

5. Nie ustala się górnego limitu ilości kandydatów ubiegających się o stanowisko Przewodniczącego. Każda klasa pierwsza i druga jest zobowiązana wystawić co najmniej 1 kandydata, spełniającego wymagania.

6. Wybory przeprowadza Komisja Wyborcza w trzyosobowym składzie wyznaczona przez Radę SU.

7. Do kompetencji Komisji należy przyjęcie zgłoszeń od kandydatów, czuwanie nad prawidłowością kampanii wyborczej, przygotowanie wyborów oraz ogłoszenie wyników wyborów.

8. Kandydaci na Przewodniczącego SU tworzą sztaby wyborcze, przy wsparciu których przeprowadzają agitację wyborczą.

9. Kampania wyborcza zostaje ogłoszona na co najmniej dziesięc dni przed planowanym terminem wyborów. Kandydaci stosują się do zasad przewidzianych dla kampanii wyborczej.

10. Głosowania dokonuje się na kartach wyborczych przez postawienie "krzyżyka" przy nazwisku kandydata, na którego się głosuje.

11. Uczennica, która zdobyła 50% głosów + 1 zostaje Przewodniczącym SU i rozpoczyna urzędowanie w momencie oficjalnego symbolicznego przejęcia urzędu podczas ogólnego zebrania wszystkich uczennic, nie póxniej niż 10 dni po wyborach. Jeżeli żaden z kandydatów nie uzyska tej danej ilości głosów, zarządza się drugą turę głosowania, siedem dni po głosowaniu.

12. Po przeliczeniu głosów komisja Wyborcza ogłasza wynik wyborów tego samego dnia.

13. W przypadku, gdy kandydaci zdobędą tę samą ilość głosów i nie wyłania się Przewodniczącego, zarządza się tego samego dnia ponowne głosowania, aż do wyboru Przewodniczącego.

24.02.2014
Sowiórki, taka nazwa została ustalona podczas godziny wychowawczej dla połączonej klasy 2G (Sowy+Wiewiórki). Pierwsze notowanie Sowiórek (i pozostałych klas) w LidzeKlas - przed feriami Opeikun SU sprawdził porządek w szafkach.

klasa 1 - 50/60
klasa 2 - 50/60
klasa 3 - 38/60

Trwa zażarta rywalizacja klas 1 i 3. Z pewnością wkrótce dołączą dziewczyny z 3. Szczegóły w LIGAkLAS.

03.03.2014
W tym tygodniu Środa Popielcowa, wraz z którą rozpoczyna się okres Wielkiego Postu. Dlatego zachęcamy wszystkie uczennice, a także Nauczycieli do zastanowienia się i zapisania na karteczkach swoich wyrzeczeń wielkopostnych. Zostaną one zebrane przed Mszą Świętą w środę i złożone w darach.

Przypominamy, że do końca tego tygodnia mogą zgłaszać się uczennice, które chcą startować w wyborach na Przewodniczącą Samorządu Uczniowskiego Gimnazjum. Prosimy też, aby zarówno kl. 1 Gimnazjum, jak i kl. 2 wytypowały min. 2 kandydatki.

03.03.2014
Ostatki w lutowej odsłonie LigiKlas - dajemy punkty za projekt Foto_Aktywnych Urszulanki Glamour: Fryzury

klasa 1 - 30 pkt
klasa 2 - 40 pkt
klasa 3 - 50 pkt

ORAZ

Punkty za spóźnienia w lutym:

klasa 1 - 3 sp./29u = śr. 0,1
klasa 2 - 13 sp./27u = śr. 0,48
klasa 3 - 9 sp./29u = śr. 0,39

klasa 1 : 30 pkt
klasa 2 : -30 pkt
klasa 3 : 0 pkt

Więcej na LIGAkLAS - zapraszamy.

04.03.2014


Rozpoczynamy wybór "Zdjęcia lutego"! Tradycyjnie - najpierw typujemy drogą poczty elektronicznej dziesięć zdjęć kandydatek danego miesiąca, wybieranych spośród naszych galerii, następnie głosujemy na jeden z nadesłanych typów wysyłając głosy mailem.

Propozycje i głosy wysyłamy na adres: info.urszulanki@gmail.com.

Od dzisiaj wybieramy "Fotografię lutego". NAJPIERW, podajemy lokalizację zdjęcia w mailu z dopiskiem w temacie: zdjęcie listopada.

Kandydatury przyjmujemy TYLKO do 09.03.14!

Wśród osób zgłaszających zdjęcie wylosujemy coś słodkiego ORAZ na zakończenie roku szkolnego nagrodę główną!

Przypominamy zasady plebiscytu:

Wybór zdjęcia miesiąca będzie przebiegał w dwóch etapach:
1. Nadsyłamy nasze propozycje do plebiscytu Zdjęcie miesiąca na adres mailowy SU. Możemy przesłać tylko jeden typ, a będziemy robić to w następujący sposób:
np. wwwSzkoły / galeria / otrzęsiny pierwszoklasistek / zdjęcie 9.

Prosimy o wpisanie tematu maila – „zdjęcie września (lub października, itp)”.
UWAGA: typujemy fotografię z miesiąca poprzedniego.

Prosimy o podpisanie się pod swoją propozycją - tylko takie będą publikowane.

2. Po otrzymaniu propozycji, wybierzemy 10 najpopularniejszych (lub najszybciej nadesłanych)* fotek i opublikujemy je w specjalnym panelu do głosowania na wwwSU i na wwwSzkoły. Od tej chwili głosowanie będzie trwało przez kolejne dwa tygodnie i po upływie tego czasu okaże się, które zdjęcie zostanie "Zdjęciem miesiąca" w ocenie naszych internautów.
(*jeśli po nadesłaniu zdjęć-kandydatek okaże się, że wśród propozycji nie ma powtarzających się, to przy ilości przekraczającej dziesięć, opublikujemy tylko te 10 nadesłane najszybciej)

Zdjęcie roku będzie wybierane przez społeczność szkolną spośród „Zdjęć miesiąca” (wrzesień-maj) w czerwcu 2013 w głosowaniu na wwwSU i wwwSzkoły.

Chcesz być na bieżąco z "Fotografią Roku"? Zapraszamy do Fotografia Roku na wwwSzkoły!

05.03.2014
W maju Gimnazjalistki będą uczestniczyć w rozgrywkach sportowych pod patronatem Samorządu Uczniowskiego.

Tradycja nakazuje dać społeczności uczniowskiej prawo wyboru dyscypliny - odbywa się to w toku głosowania.

W tym roku do wyboru będą następujące dyscypliny: koszykówka, siatkówka i "10 podań". Głosowanie odbędzie się za tydzień, we czwartek (13.03). Do tej pory klasy będą próbowały rozeznać się, w której z nich będą najmocniejsze i zastanawiać się, na którą dyscyplinę postawić.

Dla przypomnienia - rok temu graliśmy w kosza, a zwyciężyła drużyna The Five, ówczesnej klasy trzeciej (pozdrawiamy dziewczyny!)

06.03.2014
W tym miesiącu, w związku z gazetkami na temat pielgrzymek Jana Pawła II, nastąpiły zmiany dotyczące przygotowywania gazetek klasowych:

1. kl. 1 ma za zadanie wykonać jedynie gazetkę o wylosowanej pielgrzymce papieża, ponieważ to ona zostanie oceniona do Ligii Klas;

2. kl. 1 i 2 przygotowują gazetki w klasach;

3. gazetkę na korytarzu wykonuje kl. 2 - tematy do wyboru to:
1) przyczyny konfliktu na Ukrainie,
2) duchowa adopcja.

Podobne zmiany zostaną wprowadzone również w kwietniu. Prosimy, aby klasy przygotowały gazetki do 13.03!

08.03.2014
Już nie długo w naszej szkole obchodzić będziemy Dzień Wiosny, kiedy to odbędą się wybory na Przewodniczącą Samorządu Uczniowskiego Gimnazjum. Jednak w tym dniu czeka nas nie tylko to, ponieważ SU przygotował o wiele więcej atrakcji. Dlatego prosimy klasy, aby każda przyniosła:

1. dwa zestawy bibuły - kolory: zielony, czarny, żółty, czerwony, pomarańczowy;
2. dwie rolki papieru toaletowego;
3. dwie pary nożyczek, klej i taśmę klejącą;
4. 10 butelek 1,5 l;
5. dwa motki włóczki.

Przypominamy, że każda klasa ma też za zadanie przygotować ok. 15 minutowy skecz na temat związany z wylosowanym żywiołem. W skeczu muszą pojawić się też następujące rekwizyty:

kl.1 - poduszka, papier toaletowy, smoczek, parówka;
kl.2 - koperta A4, klamka, pedał, dzwonek do roweru;
kl.3 - parasolka, czaszka, śrubokręt, globus.

Prosimy także wszystkie uczennice Gimnazjum, aby w Dniu Wiosny przebrały się w kolorze związanym z wylosowanym przez ich klasę żywiołem.

11.03.2014
Dziś na przerwie śniadaniowej w pokoiku samorządowym odbyło się spotkanie uczennic kandydujących w wyborach na przewodniczącą Samorządu Uczniowskiego Gimnazjum i przewodniczących ich sztabów wyborczych z Opiekunem SU oraz komisją wyborczą. Dziewczęta dostały klika wskazówek dotyczących samego dnia wyborów, a także kampanii wyborczej, która rozpoczyna się już jutro.

2019
2018
2017
2016
2015
2014
grudzień
listopad
październik
wrzesień
sierpień
lipiec
czerwiec
maj
kwiecień
marzec
luty
styczeń
2013
2012
2011
2010
2009
2008
2007
2006
2005
2004


06.01.2014


Wybieramy "Zdjęcie grudnia"! Tradycyjnie - najpierw typujemy drogą poczty elektronicznej dziesięć zdjęć kandydatek danego miesiąca, wybieranych spośród naszych galerii, następnie głosujemy na jeden z nadesłanych typów wysyłając głosy mailem.

Propozycje i głosy wysyłamy na adres: info.urszulanki@gmail.com.

Od dzisiaj wybieramy "Fotografię grudnia". NAJPIERW, podajemy lokalizację zdjęcia w mailu z dopiskiem w temacie: zdjęcie listopada.

Kandydatury przyjmujemy TYLKO do 11.01.14!

Wśród osób zgłaszających zdjęcie wylosujemy coś słodkiego ORAZ na zakończenie roku szkolnego nagrodę główną!

Przypominamy zasady plebiscytu:

Wybór zdjęcia miesiąca będzie przebiegał w dwóch etapach:
1. Nadsyłamy nasze propozycje do plebiscytu Zdjęcie miesiąca na adres mailowy SU. Możemy przesłać tylko jeden typ, a będziemy robić to w następujący sposób:
np. wwwSzkoły / galeria / otrzęsiny pierwszoklasistek / zdjęcie 9.

Prosimy o wpisanie tematu maila – „zdjęcie września (lub października, itp)”.
UWAGA: typujemy fotografię z miesiąca poprzedniego.

Prosimy o podpisanie się pod swoją propozycją - tylko takie będą publikowane.

2. Po otrzymaniu propozycji, wybierzemy 10 najpopularniejszych (lub najszybciej nadesłanych)* fotek i opublikujemy je w specjalnym panelu do głosowania na wwwSU i na wwwSzkoły. Od tej chwili głosowanie będzie trwało przez kolejne dwa tygodnie i po upływie tego czasu okaże się, które zdjęcie zostanie "Zdjęciem miesiąca" w ocenie naszych internautów.
(*jeśli po nadesłaniu zdjęć-kandydatek okaże się, że wśród propozycji nie ma powtarzających się, to przy ilości przekraczającej dziesięć, opublikujemy tylko te 10 nadesłane najszybciej)

Zdjęcie roku będzie wybierane przez społeczność szkolną spośród „Zdjęć miesiąca” (wrzesień-maj) w czerwcu 2013 w głosowaniu na wwwSU i wwwSzkoły.

Chcesz być na bieżąco z "Fotografią Roku"? Zapraszamy do Fotografia Roku na wwwSzkoły!

07.01.2014
Punktowy wpis do Ligi Klas Gimnazjum - punkty za spóźnienia w grudniu:

klasa 1 - 8/28 = 0,28 sp/os
klasa 2 (a i b) - 22/32 = 0,68 sp/os
klasa 3 - 9/23 = 0,39 sp/os

Podsumowując: klasa 1 dostaje 30 pkt, klasa 2 dostaje minus 30, a trzecia 0.

09.01.2014
Za nami dopiero co Święta Bożego Narodzenia, a tu już wielkimi krokami zbliża się święto równie dla nas ważne. A to dlatego, że już 21 stycznia będziemy obchodzić Dzień Babci! Z tej okazji pragniemy zachęcić wszystkie uczennice naszej Szkoły do wykonania laurki dla swojej Babci. Prosimy, abyście wykorzystały kartkę formatu A5, zgiętą na pół. Technika pracy jest dowolna - liczymy na ciekawe pomysły! Prace należy oddawać do 21 stycznia. Przypominamy, że jeśli dziewczyny z Gimnazjum nie wykonają laurek, to klasie zostaną odjęte punkty z Ligii Klas.

10.01.2014
Dziś na przerwie śniadaniowej kl. 2b przedstawiła swój skecz śniadaniowy. Niestety był on dosyć krótki i dlatego dziewczyny otrzymały za niego notę 1+. Mimo to dziękujemy 2b za jego przygotowanie i z niecierpliwością czekamy na kolejne skecze!

12.01.2014
Czas podsumować 4 projekt Foto_aktywnych do Ligi Klas: tym razem klasy 2 i 3 po równo otrzymują po 40 punktów, bo po 4 osoby z każdej z nich przysłały swoje projekty. Jutro zostanie ogłoszony kolejny projekt, zachęcamy więc do (foto)aktywnego uczestnictwa! O LK więcej na LigaKlas - zapraszamy!

15.01.2014
Przypominamy o organizowanym przez SU Gimnazjum konkursie fotograficznym, którego tematem są "Potrawy". Zachęcamy do robienia zdjęć ciekawie wyglądającym posiłkom i oddawania max. 2 prac, wydrukowanych na papierze fotograficznym w formacie 13 cm/18 cm. Fotografie można składać do 28 stycznia. Na zwycięzcę czeka nagroda książkowa!

16.01.2014
4osobowa komisja sprawdziła gazetki w klasach i na korytarzu szkolnym (w tym miesiącu korytarzowa gazetka klasy 1G). Warto wspomnieć, ze gazetka w klasie 2G została już wykonana przez połączone siły a i b, za klika dni jednego już organizmu klasowego.

gazetka:
klasa 1 - 39/50
klasa 2 - 47/50
klasa 3 - 43/50

gazetka EXTRA:
klasa 1 - 43/50
19.01.2014
Podsumowujemy oceny celujące w Łańcuchu Szóstek w Lidze Klas Gmn za miesiące grudzień/styczeń:

Ananasy - 49 (1,75/os)
2G - 43 (1,35/os)
Truskawy - 32 (1,39/os)

Stąd
1G - 80 pkt
2G - 40 pkt
3G - 60 pkt

Szczegóły w LigaKlas.

20.01.2014
Już jutro Dzień Babci! W związku z tym SU Gimnazjum zaplanował dla naszych uczennic kilka niespodzianek, o których wkrótce napiszemy. Jednak już dziś kierujemy do dziewczyn specjalną prośbę. Uczeszcie się jutro w fryzury, jakie noszą Wasze babcie! Liczymy na oryginalne pomysły!

21.01.2014
Z okazji Dnia Babci SU Gimnazjum przygotował dla uczennic kilka ciekawych atrakcji. Tuż przy wejściu na korytarz szkoły zawisł ogromny plakat, na którym dziewczyny mogły wypisywać kultowe teksty swoich babć i dziadków. Obok, na szybach, rozwieszone zostały, wykonane przez gimnazjalistki specjalnie na ten wyjątkowy dzień, laurki. Przez cały czas dziewczęta miały też związane włosy w taki sposób, jak robią to ich babcie. Mamy nadzieję, że dzięki tym miłym akcentom wszyscy mogli dziś przypomnieć sobie o swoich dziadkach i zrozumieć jak wielkim są oni dla nas skarbem. A na koniec pragniemy złożyć wszystkim Babciom i Dziadkom serdeczne życzenia z okazji ich święta!


Także dziś swoje imieniny obchodziła Siostra Wicedyrektor naszej szkoły, s. Agnieszka Młynarczykowska. Dlatego też na apelu dziewczęta z SU Gimnazjum i Liceum złożyły Siostrze imieninowe życzenia oraz wręczyły drobny upominek. Również na samorządowej stronie internetowej chcemy życzyć Siostrze wszystkiego najlepszego, zdrowia, szczęścia i uśmiechu na twarzy oraz błogosławieństwa Bożego!

22.01.2014
Niedawno zakończył się pierwszy semestr nauki, dlatego SU Gimnazjum ogłasza nowy nabór do sekcji. Zachęcamy wszystkie uczennice do zapisywania się na listę, która już wkrótce zawiśnie na tablicy obok pokoiku samorządowego. Przypominamy, że w naszej szkole funkcjonują takie sekcje jak: modlitewna (liderka - Dominika Milewska z kl.2), plastyczna (liderka - Weronika Zielińska z kl.2) oraz informacyjna (liderka - Olga Szkodzińska z kl.2). Praca w sekcjach jest bardzo ciekawą formą włączania się w życie szkoły, ponieważ nie wymaga od dziewczyn regularnych spotkań i opiera się na wykonywaniu konkretnych, przydzielonych zadań. Jeszcze raz zachęcamy do zapisywania się, a na wszelakie pytania chętnie odpowiedzą liderki sekcji!

W związku ze zmianą planu zajęć, od tego tygodnia Różaniec będzie odbywał się w czwartki na przerwie śniadaniowej. Zapraszamy już jutro o 10.35 obok śniadaniówki!

27.01.2014
Kilka słów o Lidze Klas Gimnazjum. Opiekun zajrzał do szafek na korytarzu i ocenił porządek, który miał się w danej chwili tak:

klasa 1- 57/60
klasa 2 - 36/60
klasa 3 - 23/60

ORAZ

jesteśmy zmuszeni zabrać punkty klasom za niewykonanie zadania wykonania laurki na DzB i DzDz.


klasa 1 - 20/27 (74%) (-19 pkt)
klasa 2 - 16/29 (55%) (-34 pkt)
klasa 3 - 20/20 (100%) (-0 pkt)

Ciekawostka - po raz pierwszy na prowadzeniu ANANASY - tak trzymać, dziewczyny!28.01.2014
Wczoraj obchodziliśmy w Kościele wspomnienie św. Anieli Merici, założycielki zakonu Sióstr Urszulanek. Zgodnie z długoletnią tradycją, w okolicach tego święta, obchodzimy w naszej szkole Festiwal "SERVIAM", który to służy przypomnieniu całej szkolnej społeczności, do czego zostaliśmy powołani. Dlatego też dziś rozmawialiśmy o służbie uczennic w szkole i w społeczeństwie. Dziewczęta brały udział w dwóch warsztatach poświęconych tym właśnie tematom. Następnie przedstawicielki grup prezentowały wyniki pracy na forum szkoły. Aby zgłębić poruszane przez nas problemy, zaprosiliśmy także kilku gości, którzy zechcieli podzielić się z nami swoim doświadczeniem związanym z zaangażowaniem w życie szkolne i społeczne. Pierwszym z nich był Pan Jacek Świętochowski z Ruchu Czystych Serc, a kolejnymi dwie absolwentki naszego Gimnazjum oraz Liceum - Karolina Dzimira i Gabrysia Gajda. Bardzo dziękujemy naszym gościom za przybycie i poświęcenie nam swojego czasu. Chcemy też wspomnieć, że całe wydarzenie zostało zorganizowane przez Samorząd Uczniowski Gimnazjum, przy wsparciu koleżanek z Liceum. Festiwal poprowadziły Ewa Załupka, Marta Raer, Emilia Janas i Kamila Filończyk, a prowadzącym zajęcia warsztaty asystowały:
Dagmara Dziwak, Marysia Sławuska, Ania Wędrychowicz, Ola Szkodzińska, Weronika Zielińska, Julka Porczyńska, Dominika Milewska, Ewa Załupka, Basia Wyrzykowska, Michalina Osieleniec i Emilia Janas z Gimnazjum i Kamila Filończyk i Kasia Lech z LO.

30.01.2014
Przypominamy o naborze do sekcji Samorządu Uczniowskiego Gimnazjum. Zachęcamy uczennice do wpisywania się na listę, która znajduje się na tablicy SU. Do wyboru są sekcje: modlitewna, plastyczna i informacyjna. Wszelkie dodatkowe pytania można kierować do liderek sekcji.

Przypominamy również Gimnazjalistkom, że do 3 lutego (poniedziałek) w klasach powinny zostać wykonane gazetki!

02.02.2014
Ostatecznie zatwierdzono w tym tygodniu klasyfikację pierwszego semestru nauki w Gimnazjum. Tradycyjnie, średnie klasowe mnożymy x 100 i punkty dodajemy do kont klasowych:

klasa 1 - 379 pkt
klasa 2 - 335 pkt
klasa 3 - 405 pkt.

Trzecia klasa wraca na fotel lidera >> LIGAkLAS.

03.02.2014


Rozpoczynamy procedurę wyboru "Zdjęcia stycznia"! Tradycyjnie - najpierw typujemy drogą poczty elektronicznej dziesięć zdjęć kandydatek danego miesiąca, wybieranych spośród naszych galerii, następnie głosujemy na jeden z nadesłanych typów wysyłając głosy mailem.

Propozycje i głosy wysyłamy na adres: info.urszulanki@gmail.com.

Od dzisiaj wybieramy "Fotografię grudnia". NAJPIERW, podajemy lokalizację zdjęcia w mailu z dopiskiem w temacie: zdjęcie listopada.

Kandydatury przyjmujemy TYLKO do 08.02.14!

Wśród osób zgłaszających zdjęcie wylosujemy coś słodkiego ORAZ na zakończenie roku szkolnego nagrodę główną!

Przypominamy zasady plebiscytu:

Wybór zdjęcia miesiąca będzie przebiegał w dwóch etapach:
1. Nadsyłamy nasze propozycje do plebiscytu Zdjęcie miesiąca na adres mailowy SU. Możemy przesłać tylko jeden typ, a będziemy robić to w następujący sposób:
np. wwwSzkoły / galeria / otrzęsiny pierwszoklasistek / zdjęcie 9.

Prosimy o wpisanie tematu maila – „zdjęcie września (lub października, itp)”.
UWAGA: typujemy fotografię z miesiąca poprzedniego.

Prosimy o podpisanie się pod swoją propozycją - tylko takie będą publikowane.

2. Po otrzymaniu propozycji, wybierzemy 10 najpopularniejszych (lub najszybciej nadesłanych)* fotek i opublikujemy je w specjalnym panelu do głosowania na wwwSU i na wwwSzkoły. Od tej chwili głosowanie będzie trwało przez kolejne dwa tygodnie i po upływie tego czasu okaże się, które zdjęcie zostanie "Zdjęciem miesiąca" w ocenie naszych internautów.
(*jeśli po nadesłaniu zdjęć-kandydatek okaże się, że wśród propozycji nie ma powtarzających się, to przy ilości przekraczającej dziesięć, opublikujemy tylko te 10 nadesłane najszybciej)

Zdjęcie roku będzie wybierane przez społeczność szkolną spośród „Zdjęć miesiąca” (wrzesień-maj) w czerwcu 2013 w głosowaniu na wwwSU i wwwSzkoły.

Chcesz być na bieżąco z "Fotografią Roku"? Zapraszamy do Fotografia Roku na wwwSzkoły!

06.02.2014

Witamy w szeregach Samorządu Gimnazjum nową członkinię - Gosię Miklas. Kilka słów o naszej pierwszoklasistce przeczytamy w SKŁAD - zapraszamy!

12.02.2014
Zima opuściła nas już chyba na dobre, a więc czas rozpocząć przygotowania do nadchodzącej wiosny! A jak wiadomo, w naszej szkole dzień wiosny jest dniem wyjątkowym. A to dlatego, że podczas niego odbywa się wiele ciekawych i ważnych dla całej szkolnej społeczności wydarzeń. Temat tegorocznego Dnia Wiosny brzmi "Wiosna w swoim żywiole". W związku z tym już dzisiaj na porannym apelu gospodarze klas wylosowali żywioły, które będą motywem przewodnim skeczów i piosenek prezentowanych przez klasy Gimnazjum 21 marca. Tego samego dnia odbędą się również wybory Przewodniczącej Samorządu Uczniowskiego Gimnazjum, dlatego prosimy klasę pierwszą i drugą o wytypowanie min. 2 kandydatek, które wystartują w wyborach.

13.02.2014
Komisja Gazetkowa oceniła gazetki w klasach gimnazjalnych:


klasa 1 - 47/50
klasa 2 - 32/50
klasa 3 - 43/50

Wszystkie gazetki do obejrzenia w LIGAkLAS.

14.02.2014
Choć w naszej szkole koedukacja dopiero od następnego roku, nie przeszkadza to nam w hucznym obchodzeniu walentynek! Wręcz przeciwnie - dzień św. Walentego dał nam okazję do zastanowienia się nad, tym jak to będzie już od września. Dlatego też dziewczyny mogły uzupełniać zdanie: Z chłopakami będzie fajnie, bo..., które zostało zapisane na specjalnie przygotowanej przez SU Gimnazjum tablicy. Przez cały czas uczennice nosiły także przyklejone do ubrań serca z napisem: W sercu moim gości... A dzisiejszy pobyt w szkole rozpoczęliśmy od bardzo przyjemnego akcentu. Na porannym apelu każdy miał za zadanie napisać na balonie coś miłego. Następnie wyrzuciliśmy balony w górę, tak aby wszystkie osoby mogły znaleźć balonik od kogoś innego. A żeby do całego wydarzenia włączyć również trochę zabawy, na przerwie śniadaniowej odbył się poprowadzony przez Ewę Załupkę i Julię Porczyńską Festiwal Piosenki Miłosnej, podczas którego klasy prezentowały polskie piosenki o miłości. Dziękujemy dziewczynom za przygotowanie wspaniałych występów!

20.02.2014
28 marca 2014 organizujemy kolejny Świąteczny Kiermasz Charytatywny. W naszej charytatywnej tradycji jest to dopiero drugi kiermasz wielkanocny; pierwszy okazał się sukcesem, mamy nadzieję na zebranie niezłych funduszy i w drugim.

Apel do uczennic - prosimy, byście już teraz zaczęły powoli myśleć nad wytwarzaniem ozdób, które wystawimy na kiermaszu. Tradycyjnie, wszystko co zrobicie pozwoli Wam zasilić konta klasowe w LidzeKlas. Poniżej prezentujemy, ile punktów dostaniecie w zależności od rodzaju wykonanych ozdób.

Kartki – 5 pkt
Palmy – 5-10-15 pkt
Pisanki – 3-6-10 pkt
Małe babeczki (10 szt.) / kruche ciasteczka (20 szt.) – 10 pkt
Stroik – 5-10-15-20 pkt
Babka o średnicy 15 cm – 20 pkt

Do dzieła! Cel jest wielki!

21.02.2014
21 marca, podczas Dnia Wiosny, odbędą się wybory na Przewodniczącą Samorządu Uczniowskiego Gimnazjum. Poniżej przedstawiamy ważne terminy związane z wyborami:

 do 7.03 – termin zgłoszenia kandydatek z klasy I i II
 11.03 – spotkanie Opiekuna SU z kandydatkami i przewodniczącymi ich sztabów wyborczych
 12.03 – początek kampanii
 21.03 – pierwsza runda wyborów
(w przypadku, jeśli żadna z kandydatek nie uzyska powyżej 50% głosów) -
 01.04 – druga runda wyborów

Przypominamy: bierne prawo wyborcze przysługuje uczennicom klasy pierwszej i drugiej. ponadto, klasa pierwsza i druga są zobowiązane wystawić co najmniej 2 kandydatki do ubiegania się o stanowisko Przewodniczącej.

Przedstawiamy fragment Regulaminu Samorządu Uczniowskiego regulujący sposób wyboru Przewodniczącej:

[...]
2. Wybory na Przewodniczącego SU mają miejsce wiosną każdego roku szkolnego.

3. Bierne prawo wyborcze przysługuje uczennicom klasy I i II.

4. Czynne prawo wyborcze posiadają wszystkie uczennice Szkoły, które ukonczyły ostatni semestr nauki ze średnią z przedmiotów szkolnych nie niższą niż 4,0 i oceną z zachowania nie niższą niż dobra.

5. Nie ustala się górnego limitu ilości kandydatów ubiegających się o stanowisko Przewodniczącego. Każda klasa pierwsza i druga jest zobowiązana wystawić co najmniej 1 kandydata, spełniającego wymagania.

6. Wybory przeprowadza Komisja Wyborcza w trzyosobowym składzie wyznaczona przez Radę SU.

7. Do kompetencji Komisji należy przyjęcie zgłoszeń od kandydatów, czuwanie nad prawidłowością kampanii wyborczej, przygotowanie wyborów oraz ogłoszenie wyników wyborów.

8. Kandydaci na Przewodniczącego SU tworzą sztaby wyborcze, przy wsparciu których przeprowadzają agitację wyborczą.

9. Kampania wyborcza zostaje ogłoszona na co najmniej dziesięc dni przed planowanym terminem wyborów. Kandydaci stosują się do zasad przewidzianych dla kampanii wyborczej.

10. Głosowania dokonuje się na kartach wyborczych przez postawienie "krzyżyka" przy nazwisku kandydata, na którego się głosuje.

11. Uczennica, która zdobyła 50% głosów + 1 zostaje Przewodniczącym SU i rozpoczyna urzędowanie w momencie oficjalnego symbolicznego przejęcia urzędu podczas ogólnego zebrania wszystkich uczennic, nie póxniej niż 10 dni po wyborach. Jeżeli żaden z kandydatów nie uzyska tej danej ilości głosów, zarządza się drugą turę głosowania, siedem dni po głosowaniu.

12. Po przeliczeniu głosów komisja Wyborcza ogłasza wynik wyborów tego samego dnia.

13. W przypadku, gdy kandydaci zdobędą tę samą ilość głosów i nie wyłania się Przewodniczącego, zarządza się tego samego dnia ponowne głosowania, aż do wyboru Przewodniczącego.

24.02.2014
Sowiórki, taka nazwa została ustalona podczas godziny wychowawczej dla połączonej klasy 2G (Sowy+Wiewiórki). Pierwsze notowanie Sowiórek (i pozostałych klas) w LidzeKlas - przed feriami Opeikun SU sprawdził porządek w szafkach.

klasa 1 - 50/60
klasa 2 - 50/60
klasa 3 - 38/60

Trwa zażarta rywalizacja klas 1 i 3. Z pewnością wkrótce dołączą dziewczyny z 3. Szczegóły w LIGAkLAS.

03.03.2014
W tym tygodniu Środa Popielcowa, wraz z którą rozpoczyna się okres Wielkiego Postu. Dlatego zachęcamy wszystkie uczennice, a także Nauczycieli do zastanowienia się i zapisania na karteczkach swoich wyrzeczeń wielkopostnych. Zostaną one zebrane przed Mszą Świętą w środę i złożone w darach.

Przypominamy, że do końca tego tygodnia mogą zgłaszać się uczennice, które chcą startować w wyborach na Przewodniczącą Samorządu Uczniowskiego Gimnazjum. Prosimy też, aby zarówno kl. 1 Gimnazjum, jak i kl. 2 wytypowały min. 2 kandydatki.

03.03.2014
Ostatki w lutowej odsłonie LigiKlas - dajemy punkty za projekt Foto_Aktywnych Urszulanki Glamour: Fryzury

klasa 1 - 30 pkt
klasa 2 - 40 pkt
klasa 3 - 50 pkt

ORAZ

Punkty za spóźnienia w lutym:

klasa 1 - 3 sp./29u = śr. 0,1
klasa 2 - 13 sp./27u = śr. 0,48
klasa 3 - 9 sp./29u = śr. 0,39

klasa 1 : 30 pkt
klasa 2 : -30 pkt
klasa 3 : 0 pkt

Więcej na LIGAkLAS - zapraszamy.

04.03.2014


Rozpoczynamy wybór "Zdjęcia lutego"! Tradycyjnie - najpierw typujemy drogą poczty elektronicznej dziesięć zdjęć kandydatek danego miesiąca, wybieranych spośród naszych galerii, następnie głosujemy na jeden z nadesłanych typów wysyłając głosy mailem.

Propozycje i głosy wysyłamy na adres: info.urszulanki@gmail.com.

Od dzisiaj wybieramy "Fotografię lutego". NAJPIERW, podajemy lokalizację zdjęcia w mailu z dopiskiem w temacie: zdjęcie listopada.

Kandydatury przyjmujemy TYLKO do 09.03.14!

Wśród osób zgłaszających zdjęcie wylosujemy coś słodkiego ORAZ na zakończenie roku szkolnego nagrodę główną!

Przypominamy zasady plebiscytu:

Wybór zdjęcia miesiąca będzie przebiegał w dwóch etapach:
1. Nadsyłamy nasze propozycje do plebiscytu Zdjęcie miesiąca na adres mailowy SU. Możemy przesłać tylko jeden typ, a będziemy robić to w następujący sposób:
np. wwwSzkoły / galeria / otrzęsiny pierwszoklasistek / zdjęcie 9.

Prosimy o wpisanie tematu maila – „zdjęcie września (lub października, itp)”.
UWAGA: typujemy fotografię z miesiąca poprzedniego.

Prosimy o podpisanie się pod swoją propozycją - tylko takie będą publikowane.

2. Po otrzymaniu propozycji, wybierzemy 10 najpopularniejszych (lub najszybciej nadesłanych)* fotek i opublikujemy je w specjalnym panelu do głosowania na wwwSU i na wwwSzkoły. Od tej chwili głosowanie będzie trwało przez kolejne dwa tygodnie i po upływie tego czasu okaże się, które zdjęcie zostanie "Zdjęciem miesiąca" w ocenie naszych internautów.
(*jeśli po nadesłaniu zdjęć-kandydatek okaże się, że wśród propozycji nie ma powtarzających się, to przy ilości przekraczającej dziesięć, opublikujemy tylko te 10 nadesłane najszybciej)

Zdjęcie roku będzie wybierane przez społeczność szkolną spośród „Zdjęć miesiąca” (wrzesień-maj) w czerwcu 2013 w głosowaniu na wwwSU i wwwSzkoły.

Chcesz być na bieżąco z "Fotografią Roku"? Zapraszamy do Fotografia Roku na wwwSzkoły!

05.03.2014
W maju Gimnazjalistki będą uczestniczyć w rozgrywkach sportowych pod patronatem Samorządu Uczniowskiego.

Tradycja nakazuje dać społeczności uczniowskiej prawo wyboru dyscypliny - odbywa się to w toku głosowania.

W tym roku do wyboru będą następujące dyscypliny: koszykówka, siatkówka i "10 podań". Głosowanie odbędzie się za tydzień, we czwartek (13.03). Do tej pory klasy będą próbowały rozeznać się, w której z nich będą najmocniejsze i zastanawiać się, na którą dyscyplinę postawić.

Dla przypomnienia - rok temu graliśmy w kosza, a zwyciężyła drużyna The Five, ówczesnej klasy trzeciej (pozdrawiamy dziewczyny!)

06.03.2014
W tym miesiącu, w związku z gazetkami na temat pielgrzymek Jana Pawła II, nastąpiły zmiany dotyczące przygotowywania gazetek klasowych:

1. kl. 1 ma za zadanie wykonać jedynie gazetkę o wylosowanej pielgrzymce papieża, ponieważ to ona zostanie oceniona do Ligii Klas;

2. kl. 1 i 2 przygotowują gazetki w klasach;

3. gazetkę na korytarzu wykonuje kl. 2 - tematy do wyboru to:
1) przyczyny konfliktu na Ukrainie,
2) duchowa adopcja.

Podobne zmiany zostaną wprowadzone również w kwietniu. Prosimy, aby klasy przygotowały gazetki do 13.03!

08.03.2014
Już nie długo w naszej szkole obchodzić będziemy Dzień Wiosny, kiedy to odbędą się wybory na Przewodniczącą Samorządu Uczniowskiego Gimnazjum. Jednak w tym dniu czeka nas nie tylko to, ponieważ SU przygotował o wiele więcej atrakcji. Dlatego prosimy klasy, aby każda przyniosła:

1. dwa zestawy bibuły - kolory: zielony, czarny, żółty, czerwony, pomarańczowy;
2. dwie rolki papieru toaletowego;
3. dwie pary nożyczek, klej i taśmę klejącą;
4. 10 butelek 1,5 l;
5. dwa motki włóczki.

Przypominamy, że każda klasa ma też za zadanie przygotować ok. 15 minutowy skecz na temat związany z wylosowanym żywiołem. W skeczu muszą pojawić się też następujące rekwizyty:

kl.1 - poduszka, papier toaletowy, smoczek, parówka;
kl.2 - koperta A4, klamka, pedał, dzwonek do roweru;
kl.3 - parasolka, czaszka, śrubokręt, globus.

Prosimy także wszystkie uczennice Gimnazjum, aby w Dniu Wiosny przebrały się w kolorze związanym z wylosowanym przez ich klasę żywiołem.

11.03.2014
Dziś na przerwie śniadaniowej w pokoiku samorządowym odbyło się spotkanie uczennic kandydujących w wyborach na przewodniczącą Samorządu Uczniowskiego Gimnazjum i przewodniczących ich sztabów wyborczych z Opiekunem SU oraz komisją wyborczą. Dziewczęta dostały klika wskazówek dotyczących samego dnia wyborów, a także kampanii wyborczej, która rozpoczyna się już jutro.