serviam
środy: "dziesiątek różańca" na śniadaniówce**7-17.09: rekrutacja do SU**18.09: Dzień Wspólnoty**14.10: Dzień Nauczyciela
skład samorządu
galeria
galeria
galeria


2018
2017
2016
2015
2014
2013
2012
grudzień
listopad
październik
wrzesień
sierpień
lipiec
czerwiec
maj
kwiecień
marzec
luty
styczeń
2011
2010
2009
2008
2007
2006
2005
2004


02.01.2012
Mamy nowych członków RSU! Jutro ich zaprezentujemy, dzisiaj natomiast przypominamy, że nagrodą główną w konkursie fotograficznym jest książka do 35 złotych. Tytuł książki należy podać na karteczce i umieścić w kopercie razem ze zdjęciami.

04.01.2012
O konkursach:

Basia Wędrychowicz wykonała najładniejszy lampion adwentowy zwyciężając w naszym konkursie. Oprócz talonu na bilet do kina Basia dostaje 25 pkt do LK dla swojej klasy. Trzecioklasistki oprócz tego inkasują 15 pkt za udział.

Ania Pietrucha najładniej opakowała "prezent świąteczny" w konkursie na najefektowniejsze opakowanie i wygrywa nagrodę - talon na gorącą czekoladę (za 15 złotych). Ponownie trzecioklasistki otrzymują 15 pkt za udział, a w sumie w obu konkursach 80 pkt.

Przypominamy że w konkursie fotograficznym "Ludzkie ciało" nagrodą jest książka do 35 złotych, a tytuł książki zapisany należy umieścić w kopercie ze zdjęciami. W konkursie fotograficznym ważne niezwykle są kryteria - tylko tr zdjęcia, które je spełniają będa mogły wziąć udział w zawodach. Zauważcie, że format przygotowanych zdjęć ma być nieco większy niż dotychczas, bo 13 na 18 (cm).


05.01.2012
Styczniowe porządki - Przew i Opiekun SU obejrzeli klasowe porządki oraz florę:

Truskawy - 48/60 flora - 30/30
Żyrafy - 41/60 flora - 30/30
Kaktusy - 38/60 flora - 15/30

06.01.2012
Karolina Wieszczak (klasa 3) oraz Basia Mika (klasa 2) dołączają do Rady Samorządu Uczniowskiego. Dziękujemy dziewczynom za chęć pracy dla Gimnazjum w naszym miłym gronie :)
W SKŁAD małe fotki dziewczyn + krótkie opisy.

07.01.2012
Głosujemy w sondzie na najlepsze zdjęcie grudnia! Dziesięć fotografii ilustrujących sytuacje z życia naszego Gimnazjum zamieszczono w panelu do głosowania po lewej stronie naszej witryny - do dzieła!

+

Aktualizujemy oceny celujące do LK:

Truskawy 134 (+11)
Żyrafy 110 (+4)
Kaktusy 209 (+8)


08.01.2012

Półroczne spotkanie samorządowe to tradycyjna sobotnia praca nad semestrem, który mija i nad semestrem, który nadchodzi. Środek weekendu, ósma trzydzieści, nie jest sprzyjającym terminem do takiej pracy, ale pomimo to udało nam się zaprojektować nawet niczego sobie wydarzenia najbliższych dwóch miesięcy, łącznie z dniem wiosny i wyborami na Przewodniczącą SU. Kilka zdjęć w GALERIA.

10.01.2012
We środę po feriach zimowych będzie czas na zabawę, albowiem wtedy organizujemy bal przebierańców. W tym roku temat zabawy brzmi: Bal Barbie. Jak można się domyślać, strojem imprezy będzie kostium typowy dla lalek barbi, jak chyba każda z Was wie. Trzeba dodać, że tylko takie przebranie umożliwi wejście na zabawę.

Podczas zabawy będziemy świadkami kilku głupich konkurencji i zabaw. Jadnę z nich jest konkurs na najlepsdze wykonanie alternatywnego teledysku do piosenki "Barbie Girl" zespołu Aqua. Nagrodą w konkursie jest pizza.
Tu jest prośba - chcielibyśmy, aby każdą klasę reprezentowała minimum jedna grupa prezentująca. Oprócz nagrody indywidualnej, w tej konkurencji będą przydzielane punkty do LK.

11.01.2012
Wczoraj komisja złożona z gospodarzy i Przewodniczącej oceniła gazetki ścienne w klasach:
klasa 1 - 39/50
klasa 2 - 41/50
klasa 3 - 43/50
Zdjęcia gazetek w LIGAkLAS.

Dzisiaj natomiast Opiekun SU zajrzał do szafek na korytarzu, a ład i porządek w nich ocenił tak:
klasa 1 - 35/60
klasa 2 - 43/60
klasa 3 - 49/60

Szczegóły w LIGAkLAS.

12.01.2012
W piątek po feriach będziemy przeżywać krótką uroczystość św.Anieli Merici, założycielki Towarzystwa św. Urszuli, które następnie przekształcono w Zakon Św. Urszuli. Aniela, oprócz, św.Urszuli, jest drugą patronką naszej szkoły.
Stąd nasz apel do klas: prosimy abyście przygotowały krótkie, ale ciekawe gazetki dotyczące Świętej i zaprezentowały je na zewnętrznej stronie drzwi klasowych.
Podzieliliśmy na klasy nasze prezentacje tematycznie:

klasa 1 - życiorys św. Anieli
klasa 2 - ważne miejsca związane ze św.Anielą
klasa 3 - Towarzystwo Św. Urszuli

Bardzo prosimy, aby gazetka była wielkości 3/4 powierzchni drzwi i by umieszczono ją na tle, nie na samych drzwiach.

Gazetkę będziecie prezentowały na forum szkoły po Mszy św.

13.01.2012
Zamykamy pierwszy semestr nauki roku szkolnego 2011/2012. Jeśli chodzi o Ligę Klas i jej "naukowy" aspekt, chcemy poczynić dwie uwagi:

* klasy zakończyły pierwszy okres nauki z następującym wynikiem w Łańcuchu Szóstek:

Truskawy 147 ocen celujących
Żyrafy 113 ocen celujących
Kaktusy 229 ocen celujących

* tradycyjnie klasy otrzymują punkty do Ligi Klas za osiągniętą średnią ocen (x100 pkt)

Truskawy: 3,59 x 100 pkt = 359 pkt
Żyrafy: 3,47 x 100 pkt = 347 pkt
Kaktusy: 4,02 x 100 pkt = 402 pkt

16.01.2012

Jak dostać "piątkę" ze skeczu śniadaniowego? Najlepiej zapytać Kaktusy, które w drugim swoim występie w tym roku szkolnym dostały od zgromadzonej publiczności ocenę bardzo dobrą. Gratulacje! Kilka fotek w GALERIA.

20.01.2012
Czego najpierw nauczyłabyś napotkanego kosmitę? Z tego typu problemami zmagają się nasze uczennice, nie często, a przynajmniej wtedy, kiedy przed nimi je stawia nasza Sekcja Informacyjna, która zaprasza do SONDA - tam najciekawsze odpowiedzi na styczniowe pytanie.

24.01.2012

I oto mamy czwarte "Zdjęcie miesiąca" obecnego roku szkolnego. Miażdżąca przewagą głosów zwyciężyła fotka, której fragment widzimy u góry, z Panią Polonistką w roli głównej. Dziękujemy za wszystkie głosy!

27.01.2012

Zwyciężczynią XIII Edycji Konkursu Fotograficznego pt. "Ludzkie ciało" została Weronika Lisiak. Gratulacje!
Zapraszamy do KONKURSY/konkurs fotograficzny.

29.01.2012
Jutro wracamy do pracy. W tym tygodniu sporo będzie się działo.

1) We środę bal przebierańców.
Warunkiem wstępu jest strój lalki barbi.
Każda klas desygnuje przynajmniej jedną trupę do konkursu na najlepszy "teledysk" do Aqua "Barbie Girl".
Do wtorku klasy przynoszą wyznaczone artykuły spożywcze na bal. Oraz paragony do sprawiedliwego podziału kosztów. Nie ma paragonu, nie ma zwrotu kosztów.

2) W piątek wspomnienie św.Anieli w naszej szkole. Klasy przygotowują mini-projekty na drzwiach (wielkości 3/4 drzwi) o św.Anieli. Truskawy - życie Świętej, Żyrafy - Towarzystwo św.Urszuli, kaktusy - ważne miejsca związane ze Świętą.

30.01.2012
Chociaż w styczniu nie mieliśmy zbyt dużo fotorelacji na stronach naszych szkolnych, na pewno znajdziemy jakieś ciekawe ujęcia, aby zaproponować do plebiscytu na "Zdjęcie stycznia". Zapraszamy więc do przysyłania propozycji!


Wybieramy fotografię, która nam się najbardziej podoba w zestawie galerii naszych stron w listopadzie. Podajemy jej lokalizację w mailu na adres SU z dopiskiem w temacie: zdjęcie stycznia. Tylko tak oznaczone kandydatury będą brane pod uwagę. Wśród osób zgłaszających zdjęcie wylosujemy coś słodkiego ORAZ na zakończenie roku szkolnego nagrodę główną, sponsorowaną przez Szkołę!
Kandydatury przyjmujemy TYLKO do 7 lutego!
Przypominamy zasady plebiscytu:

Wybór zdjęcia miesiąca będzie przebiegał w dwóch etapach:
1. Nadsyłamy nasze propozycje do plebiscytu Zdjęcie miesiąca na adres mailowy SU. Możemy przesłać tylko jeden typ, a będziemy robić to w następujący sposób:
np. wwwSzkoły / galeria / inne wydarzenia / otrzęsiny pierwszoklasistek / zdjęcie 9.

LUB wwwSU / galeria / I dzień serviam / zdjęcie 21.

LUB

wwwSzkoły / klasy / trzecia / lekcja o powstaniu / fot.1

Prosimy o wpisanie tematu maila - Zdjęcie września (lub października, itp)
UWAGA: głosujemy na fotografię z miesiąca poprzedniego.

Prosimy o podpisanie się pod swoją propozycją - tylko takie będą publikowane.

2. Po otrzymaniu propozycji, wybierzemy 10 najpopularniejszych (lub najszybciej nadesłanych)* fotek i opublikujemy je w specjalnym panelu do głosowania na wwwSU i w AKTUALNOŚCIACH. Od tej chwili głosowanie będzie trwało przez kolejne dwa tygodnie i po upływie tego czasu okaże się, które zdjęcie zostanie "Zdjęciem miesiąca" w ocenie naszych internautów.
(*jeśli po nadesłaniu zdjęć-kandydatek okaże się, że wśród propozycji nie ma powtarzających się, to przy ilości przekraczającej dziesięć, opublikujemy tylko te 10 nadesłane najszybciej)

Zdjęcie roku będzie wybierane przez społeczność szkolną spośród „Zdjęć miesiąca” (wrzesień-maj) w czerwcu 201 w głosowaniu na wwwSU i AKTUALNOŚCIACH (wwwSzkoły).
Spośród wszystkich osób biorących udział w wybieraniu „kandydatów” do „Zdjęcia miesiąca” w ciągu całego roku zostaną wylosowani zwycięzcy atrakcyjnych nagród :)

Chcesz być na bieżąco z "Fotografią Roku"? Zapraszamy do FOTOROKU!

01.02.2012

W piątek mamy małe wspomnienie św.Anieli Merici, założycieli Zakonu Sióstr Urszulanek, czy krótko sprawę ujmując - bez niej nie byłoby nas. Szkoły urszulańskie w 2931 roku przyjęły tarczę serviam jako swój herb, który obowiązuje obowiązuje we wszystkich szkołach na świecie do teraz. Dzisiaj Przewodnicząca i wicePrzewodnicząca SU, Ania P i Pola, udały się do naszych pierwszoklasistek, aby przeprowadzić z nimi krótkie warsztaty na temat idei serviam (służby). Kilka zdjęć w naszej GALERII, gdzie zapraszamy.

02.02.2012
Wysoki poziom ostatniego konkursu fotograficznego zaproponowanego przez nas jesienią daje nam pewnośc, że wiosenna edycja przyniesie dużo ciekawych prac. Ogłaszamy XIV Edycję Konkursu Fotograficznego! Tym razem tematem pracy będzie "Zwierzę".
Wymagania stawiamy następujące:
: termin 6 czerwca
: format 13 x 18 - papier fotograficzny! oraz zdjęcia bez białych obramowań
: ilość prac: najwyżej 2 fotografie
: prace oddajemy w kopercie Przewodniczącej lub Opiekunowi SU

NAGRODA: książka - do fotografii należy dołączyć informację z tytułem książki - ewnetualnej nagrody (max. 35 zł)

O konkursie fotograficznym informacja zawsze będzie dostępna w KONKURSY/konkurs fotograficzny.

03.02.2012

Przedłużyło się przygotowanie naszych kandydatek na ministrantki w tym roku szkolnym, głównie dlatego, że jesienią wypadło nam wiele dni nauki (święta i uroczystości). Dzisiaj jednak, podczas Mszy św., Klara Daszkiewicz i Gabrysia Wojewoda zostały pobłogosławione przez ks.Piotra i przyjęte do służby liturgicznej naszego Gimnazjum. Dziewczyny zostały przygotowane przez Opiekuna SU.

Dzisiejsza Eucharystia była wyjątkowa, bowiem odprawiona została w intencji Sióstr Urszulanek w tydzień po liturgicznym wspomnieniu św.Anieli, założycielki Zgromadzenia Sióstr Urszulanek. Dlatego po Mszy udaliśmy się do Gimnazjum, gdzie klasy przedstawiły mini projekty związane z życiem Świętej (klasa pierwsza - życie św.Anieli; klasa druga - miejsca związane ze Świętą; klasa trzecia - Towarzystwo Świętej Urszuli), po czym przedstawiciele SU oraz Grona Nauczycielskiego złożyli naszym Siostrom Życzenia.
Zapraszamy do GALERIA.

04.02.2012

Bal karnawałowy w tym roku mienił się od różowej barwy i błękitnej, albowiem głównie te kolory w kulturze masowej przypisywane są tradycyjnie lalkom barbi. Tytuł balu 2012 był "Bal Barbi". Tradycyjnie zabawa rozkręcał się powoli, ale jak już taniec wszedł na wysokie obroty, to dziewczyny zatraciły się w tańcu. W tak zwanym międzyczasie byliśmy świadkami zawodów na nakładanie makijażu po omacku, mecze połki nożnej w szpilkach oraz konkurs na skecz/teledysk, którego tłem był u-tfu-r Aqua "Barbie World". Najciekawiej zaprezentowała się klasa 3 (25 pkt do Ligi Klas). Zapraszamy do GALERIA, gdzie w tym roku rekordowa ilość 128 zdjęć.

06.02.2012
Po feriach, po balu, po "Anieli". w tym miesiącu pozorna cisza. Powoli przygotowujemy się do: rozgrywek sportowych, spotkania trzecioklasistek z absolwentkami, dniem wiosny, wyborami, Drogą Krzyżową. Sporo pracy przed nami, nie będziemy narzekać na nudę.

07.02.2012
Najbardziej gorącym tematem zbliżającego się czasu przedwiosennego będzie kampania wyborcza na Przewodniczącą SU naszej szkoły oraz, oczywiście, wybory. Właściwie już dzisiaj zaczynamy działać w tej sprawie. Na apelu zaproszono pierwszoklasistki i drugoklasistki do zgłoszenia swojej kandydatury na to zaszczytne stanowisko. Warunek jest jeden: kandydatka musi mieć średnią z pierwszego semestru nauki co najmniej 4,0.
Zgłoszenia będziemy przyjmować do 5 marca. Jeden miesiąc to dobry czas na obmyślenie tej ważnej decyzji.

08.02.2012
Osiem zdjęć aspiruje w tym miesiącu do miana "Zdjęcia stycznia". Zapraszamy do wspólnego wybierania najlepszej fotografii ubiegłego miesiąca - zaczynamy głosowanie!
Panel do głosowania po lewej stronie witryny.

09.02.2012
Opiekun SU sprawdził dzisiaj porządek w szafkach na korytarzu, a notowania są takie: Truskawy - 47, Żyrafy - 46 i Kaktusy - 41 (na 60). W tym tygodniu sprawdzono także gazetki w klasach (Truskawy 39, Żyrafy 39 i Kaktusy 44). Szczegóły w LIGAkLAS.

10.02.2012
Za ponad miesiąc będziemy uczestniczyć w Dniu Wiosny, któremu w tym roku nadaliśmy tytuł "Wiosna wśród ptaków". W związku z tym spodziewamy się zabaw i konkursów z ptakami w roli głównej, oraz tradycyjnego skeczu przygotowywanego przez klasy. Znamy już jego tytuł "Wiosenne gody", a każda klasa jest zobowiązana do:

# przygotowania skeczu na 15 minut (włączywszy w to instalację scenerii i jej rozmontowanie po przedstawieniu)
# zatrudnieniu co najmniej 1/3 klasy do przedstawienia
# przygotowaniu scenografii i strojów.

Więcej szczegółów podamy z czasem :)

12.02.2012
25 pkt do Ligi Klas dopisujemy pierwszoklasistkom, które nadsyłają fotorelację umieszczoną dla nich na KLASY (wwwSzkoły). Zachęcamy jednocześnie wszystko klasy, dopingujemy je, do ponowienia wysiłku w gospodarowaniu swoimi domenami na naszej oficjalnej stronie internetowej. Punkty do LK są ważne, ale ważniejsze jest to, ze kiedyś zostanie po Was pewien ślad w cyberprzestrzeni, a jaki będzie to zależy tylko od Was.

13.02.2012
W marcu organizujemy kolejne rozgrywki sportowe pod patronatem Samorządu Uczniowskiego. Co to znaczy pod patronatem SU? Po pierwsze, 24 lutego zorganizujemy referendum w sprawie wyboru dyscypliny sportowej, która będzie królować w tym roku szkolnym podczas zawodów. Po drugie, przygotujemy harmonogram rozgrywek, po trzecie opiszemy wydarzenie w punktacji LigiKlas i po czwarte, zorganizujemy nagrody dla najlepszych.
24 lutego referendum - będziemy wybierać pomiędzy: koszykówką, siatkówką i piłką chińską.

15.02.2012
Zbliża si ę okres Wielkiego Postu. Warto przygotować się solidnie do Świąt, dlatego w następnym tygodniu zaproponujemy złożenie wyrzeczeń i przyrzeczeń wielkopostnych przed ołtarzem w czasie Mszy w środę popielcową.
Wyrzeczenie? postanawiam walczyć ze swoimi słabościami; przyrzeczenie? będę rozwijać swoje dobre cechy.
Szczegóły wkrótce.

16.02.2012

Dzisiejszy bardzo udany skecz śniadaniowy drugoklasistek zebrana publika nie dość że często kwitowała gromkim śmiechem, to na dodatek oceniła mocną czwórką. Uśmiane buzie można obejrzeć w GALERII fotograficznej - zapraszamy!

17.02.2012
Dawno nie aktualizowany Łańcuch Szóstek (ferie, powolne wpisy na listy w klasach), a więc nadrabiamy:
(notowanie z dnia 17 lutego 2012)
Truskawy 169 (+19)
Żyrafy 113 (+0)
Kaktusy 240 (+11)

2018
2017
2016
2015
2014
2013
2012
grudzień
listopad
październik
wrzesień
sierpień
lipiec
czerwiec
maj
kwiecień
marzec
luty
styczeń
2011
2010
2009
2008
2007
2006
2005
2004


02.01.2012
Mamy nowych członków RSU! Jutro ich zaprezentujemy, dzisiaj natomiast przypominamy, że nagrodą główną w konkursie fotograficznym jest książka do 35 złotych. Tytuł książki należy podać na karteczce i umieścić w kopercie razem ze zdjęciami.

04.01.2012
O konkursach:

Basia Wędrychowicz wykonała najładniejszy lampion adwentowy zwyciężając w naszym konkursie. Oprócz talonu na bilet do kina Basia dostaje 25 pkt do LK dla swojej klasy. Trzecioklasistki oprócz tego inkasują 15 pkt za udział.

Ania Pietrucha najładniej opakowała "prezent świąteczny" w konkursie na najefektowniejsze opakowanie i wygrywa nagrodę - talon na gorącą czekoladę (za 15 złotych). Ponownie trzecioklasistki otrzymują 15 pkt za udział, a w sumie w obu konkursach 80 pkt.

Przypominamy że w konkursie fotograficznym "Ludzkie ciało" nagrodą jest książka do 35 złotych, a tytuł książki zapisany należy umieścić w kopercie ze zdjęciami. W konkursie fotograficznym ważne niezwykle są kryteria - tylko tr zdjęcia, które je spełniają będa mogły wziąć udział w zawodach. Zauważcie, że format przygotowanych zdjęć ma być nieco większy niż dotychczas, bo 13 na 18 (cm).


05.01.2012
Styczniowe porządki - Przew i Opiekun SU obejrzeli klasowe porządki oraz florę:

Truskawy - 48/60 flora - 30/30
Żyrafy - 41/60 flora - 30/30
Kaktusy - 38/60 flora - 15/30

06.01.2012
Karolina Wieszczak (klasa 3) oraz Basia Mika (klasa 2) dołączają do Rady Samorządu Uczniowskiego. Dziękujemy dziewczynom za chęć pracy dla Gimnazjum w naszym miłym gronie :)
W SKŁAD małe fotki dziewczyn + krótkie opisy.

07.01.2012
Głosujemy w sondzie na najlepsze zdjęcie grudnia! Dziesięć fotografii ilustrujących sytuacje z życia naszego Gimnazjum zamieszczono w panelu do głosowania po lewej stronie naszej witryny - do dzieła!

+

Aktualizujemy oceny celujące do LK:

Truskawy 134 (+11)
Żyrafy 110 (+4)
Kaktusy 209 (+8)


08.01.2012

Półroczne spotkanie samorządowe to tradycyjna sobotnia praca nad semestrem, który mija i nad semestrem, który nadchodzi. Środek weekendu, ósma trzydzieści, nie jest sprzyjającym terminem do takiej pracy, ale pomimo to udało nam się zaprojektować nawet niczego sobie wydarzenia najbliższych dwóch miesięcy, łącznie z dniem wiosny i wyborami na Przewodniczącą SU. Kilka zdjęć w GALERIA.

10.01.2012
We środę po feriach zimowych będzie czas na zabawę, albowiem wtedy organizujemy bal przebierańców. W tym roku temat zabawy brzmi: Bal Barbie. Jak można się domyślać, strojem imprezy będzie kostium typowy dla lalek barbi, jak chyba każda z Was wie. Trzeba dodać, że tylko takie przebranie umożliwi wejście na zabawę.

Podczas zabawy będziemy świadkami kilku głupich konkurencji i zabaw. Jadnę z nich jest konkurs na najlepsdze wykonanie alternatywnego teledysku do piosenki "Barbie Girl" zespołu Aqua. Nagrodą w konkursie jest pizza.
Tu jest prośba - chcielibyśmy, aby każdą klasę reprezentowała minimum jedna grupa prezentująca. Oprócz nagrody indywidualnej, w tej konkurencji będą przydzielane punkty do LK.

11.01.2012
Wczoraj komisja złożona z gospodarzy i Przewodniczącej oceniła gazetki ścienne w klasach:
klasa 1 - 39/50
klasa 2 - 41/50
klasa 3 - 43/50
Zdjęcia gazetek w LIGAkLAS.

Dzisiaj natomiast Opiekun SU zajrzał do szafek na korytarzu, a ład i porządek w nich ocenił tak:
klasa 1 - 35/60
klasa 2 - 43/60
klasa 3 - 49/60

Szczegóły w LIGAkLAS.

12.01.2012
W piątek po feriach będziemy przeżywać krótką uroczystość św.Anieli Merici, założycielki Towarzystwa św. Urszuli, które następnie przekształcono w Zakon Św. Urszuli. Aniela, oprócz, św.Urszuli, jest drugą patronką naszej szkoły.
Stąd nasz apel do klas: prosimy abyście przygotowały krótkie, ale ciekawe gazetki dotyczące Świętej i zaprezentowały je na zewnętrznej stronie drzwi klasowych.
Podzieliliśmy na klasy nasze prezentacje tematycznie:

klasa 1 - życiorys św. Anieli
klasa 2 - ważne miejsca związane ze św.Anielą
klasa 3 - Towarzystwo Św. Urszuli

Bardzo prosimy, aby gazetka była wielkości 3/4 powierzchni drzwi i by umieszczono ją na tle, nie na samych drzwiach.

Gazetkę będziecie prezentowały na forum szkoły po Mszy św.

13.01.2012
Zamykamy pierwszy semestr nauki roku szkolnego 2011/2012. Jeśli chodzi o Ligę Klas i jej "naukowy" aspekt, chcemy poczynić dwie uwagi:

* klasy zakończyły pierwszy okres nauki z następującym wynikiem w Łańcuchu Szóstek:

Truskawy 147 ocen celujących
Żyrafy 113 ocen celujących
Kaktusy 229 ocen celujących

* tradycyjnie klasy otrzymują punkty do Ligi Klas za osiągniętą średnią ocen (x100 pkt)

Truskawy: 3,59 x 100 pkt = 359 pkt
Żyrafy: 3,47 x 100 pkt = 347 pkt
Kaktusy: 4,02 x 100 pkt = 402 pkt

16.01.2012

Jak dostać "piątkę" ze skeczu śniadaniowego? Najlepiej zapytać Kaktusy, które w drugim swoim występie w tym roku szkolnym dostały od zgromadzonej publiczności ocenę bardzo dobrą. Gratulacje! Kilka fotek w GALERIA.

20.01.2012
Czego najpierw nauczyłabyś napotkanego kosmitę? Z tego typu problemami zmagają się nasze uczennice, nie często, a przynajmniej wtedy, kiedy przed nimi je stawia nasza Sekcja Informacyjna, która zaprasza do SONDA - tam najciekawsze odpowiedzi na styczniowe pytanie.

24.01.2012

I oto mamy czwarte "Zdjęcie miesiąca" obecnego roku szkolnego. Miażdżąca przewagą głosów zwyciężyła fotka, której fragment widzimy u góry, z Panią Polonistką w roli głównej. Dziękujemy za wszystkie głosy!

27.01.2012

Zwyciężczynią XIII Edycji Konkursu Fotograficznego pt. "Ludzkie ciało" została Weronika Lisiak. Gratulacje!
Zapraszamy do KONKURSY/konkurs fotograficzny.

29.01.2012
Jutro wracamy do pracy. W tym tygodniu sporo będzie się działo.

1) We środę bal przebierańców.
Warunkiem wstępu jest strój lalki barbi.
Każda klas desygnuje przynajmniej jedną trupę do konkursu na najlepszy "teledysk" do Aqua "Barbie Girl".
Do wtorku klasy przynoszą wyznaczone artykuły spożywcze na bal. Oraz paragony do sprawiedliwego podziału kosztów. Nie ma paragonu, nie ma zwrotu kosztów.

2) W piątek wspomnienie św.Anieli w naszej szkole. Klasy przygotowują mini-projekty na drzwiach (wielkości 3/4 drzwi) o św.Anieli. Truskawy - życie Świętej, Żyrafy - Towarzystwo św.Urszuli, kaktusy - ważne miejsca związane ze Świętą.

30.01.2012
Chociaż w styczniu nie mieliśmy zbyt dużo fotorelacji na stronach naszych szkolnych, na pewno znajdziemy jakieś ciekawe ujęcia, aby zaproponować do plebiscytu na "Zdjęcie stycznia". Zapraszamy więc do przysyłania propozycji!


Wybieramy fotografię, która nam się najbardziej podoba w zestawie galerii naszych stron w listopadzie. Podajemy jej lokalizację w mailu na adres SU z dopiskiem w temacie: zdjęcie stycznia. Tylko tak oznaczone kandydatury będą brane pod uwagę. Wśród osób zgłaszających zdjęcie wylosujemy coś słodkiego ORAZ na zakończenie roku szkolnego nagrodę główną, sponsorowaną przez Szkołę!
Kandydatury przyjmujemy TYLKO do 7 lutego!
Przypominamy zasady plebiscytu:

Wybór zdjęcia miesiąca będzie przebiegał w dwóch etapach:
1. Nadsyłamy nasze propozycje do plebiscytu Zdjęcie miesiąca na adres mailowy SU. Możemy przesłać tylko jeden typ, a będziemy robić to w następujący sposób:
np. wwwSzkoły / galeria / inne wydarzenia / otrzęsiny pierwszoklasistek / zdjęcie 9.

LUB wwwSU / galeria / I dzień serviam / zdjęcie 21.

LUB

wwwSzkoły / klasy / trzecia / lekcja o powstaniu / fot.1

Prosimy o wpisanie tematu maila - Zdjęcie września (lub października, itp)
UWAGA: głosujemy na fotografię z miesiąca poprzedniego.

Prosimy o podpisanie się pod swoją propozycją - tylko takie będą publikowane.

2. Po otrzymaniu propozycji, wybierzemy 10 najpopularniejszych (lub najszybciej nadesłanych)* fotek i opublikujemy je w specjalnym panelu do głosowania na wwwSU i w AKTUALNOŚCIACH. Od tej chwili głosowanie będzie trwało przez kolejne dwa tygodnie i po upływie tego czasu okaże się, które zdjęcie zostanie "Zdjęciem miesiąca" w ocenie naszych internautów.
(*jeśli po nadesłaniu zdjęć-kandydatek okaże się, że wśród propozycji nie ma powtarzających się, to przy ilości przekraczającej dziesięć, opublikujemy tylko te 10 nadesłane najszybciej)

Zdjęcie roku będzie wybierane przez społeczność szkolną spośród „Zdjęć miesiąca” (wrzesień-maj) w czerwcu 201 w głosowaniu na wwwSU i AKTUALNOŚCIACH (wwwSzkoły).
Spośród wszystkich osób biorących udział w wybieraniu „kandydatów” do „Zdjęcia miesiąca” w ciągu całego roku zostaną wylosowani zwycięzcy atrakcyjnych nagród :)

Chcesz być na bieżąco z "Fotografią Roku"? Zapraszamy do FOTOROKU!

01.02.2012

W piątek mamy małe wspomnienie św.Anieli Merici, założycieli Zakonu Sióstr Urszulanek, czy krótko sprawę ujmując - bez niej nie byłoby nas. Szkoły urszulańskie w 2931 roku przyjęły tarczę serviam jako swój herb, który obowiązuje obowiązuje we wszystkich szkołach na świecie do teraz. Dzisiaj Przewodnicząca i wicePrzewodnicząca SU, Ania P i Pola, udały się do naszych pierwszoklasistek, aby przeprowadzić z nimi krótkie warsztaty na temat idei serviam (służby). Kilka zdjęć w naszej GALERII, gdzie zapraszamy.

02.02.2012
Wysoki poziom ostatniego konkursu fotograficznego zaproponowanego przez nas jesienią daje nam pewnośc, że wiosenna edycja przyniesie dużo ciekawych prac. Ogłaszamy XIV Edycję Konkursu Fotograficznego! Tym razem tematem pracy będzie "Zwierzę".
Wymagania stawiamy następujące:
: termin 6 czerwca
: format 13 x 18 - papier fotograficzny! oraz zdjęcia bez białych obramowań
: ilość prac: najwyżej 2 fotografie
: prace oddajemy w kopercie Przewodniczącej lub Opiekunowi SU

NAGRODA: książka - do fotografii należy dołączyć informację z tytułem książki - ewnetualnej nagrody (max. 35 zł)

O konkursie fotograficznym informacja zawsze będzie dostępna w KONKURSY/konkurs fotograficzny.

03.02.2012

Przedłużyło się przygotowanie naszych kandydatek na ministrantki w tym roku szkolnym, głównie dlatego, że jesienią wypadło nam wiele dni nauki (święta i uroczystości). Dzisiaj jednak, podczas Mszy św., Klara Daszkiewicz i Gabrysia Wojewoda zostały pobłogosławione przez ks.Piotra i przyjęte do służby liturgicznej naszego Gimnazjum. Dziewczyny zostały przygotowane przez Opiekuna SU.

Dzisiejsza Eucharystia była wyjątkowa, bowiem odprawiona została w intencji Sióstr Urszulanek w tydzień po liturgicznym wspomnieniu św.Anieli, założycielki Zgromadzenia Sióstr Urszulanek. Dlatego po Mszy udaliśmy się do Gimnazjum, gdzie klasy przedstawiły mini projekty związane z życiem Świętej (klasa pierwsza - życie św.Anieli; klasa druga - miejsca związane ze Świętą; klasa trzecia - Towarzystwo Świętej Urszuli), po czym przedstawiciele SU oraz Grona Nauczycielskiego złożyli naszym Siostrom Życzenia.
Zapraszamy do GALERIA.

04.02.2012

Bal karnawałowy w tym roku mienił się od różowej barwy i błękitnej, albowiem głównie te kolory w kulturze masowej przypisywane są tradycyjnie lalkom barbi. Tytuł balu 2012 był "Bal Barbi". Tradycyjnie zabawa rozkręcał się powoli, ale jak już taniec wszedł na wysokie obroty, to dziewczyny zatraciły się w tańcu. W tak zwanym międzyczasie byliśmy świadkami zawodów na nakładanie makijażu po omacku, mecze połki nożnej w szpilkach oraz konkurs na skecz/teledysk, którego tłem był u-tfu-r Aqua "Barbie World". Najciekawiej zaprezentowała się klasa 3 (25 pkt do Ligi Klas). Zapraszamy do GALERIA, gdzie w tym roku rekordowa ilość 128 zdjęć.

06.02.2012
Po feriach, po balu, po "Anieli". w tym miesiącu pozorna cisza. Powoli przygotowujemy się do: rozgrywek sportowych, spotkania trzecioklasistek z absolwentkami, dniem wiosny, wyborami, Drogą Krzyżową. Sporo pracy przed nami, nie będziemy narzekać na nudę.

07.02.2012
Najbardziej gorącym tematem zbliżającego się czasu przedwiosennego będzie kampania wyborcza na Przewodniczącą SU naszej szkoły oraz, oczywiście, wybory. Właściwie już dzisiaj zaczynamy działać w tej sprawie. Na apelu zaproszono pierwszoklasistki i drugoklasistki do zgłoszenia swojej kandydatury na to zaszczytne stanowisko. Warunek jest jeden: kandydatka musi mieć średnią z pierwszego semestru nauki co najmniej 4,0.
Zgłoszenia będziemy przyjmować do 5 marca. Jeden miesiąc to dobry czas na obmyślenie tej ważnej decyzji.

08.02.2012
Osiem zdjęć aspiruje w tym miesiącu do miana "Zdjęcia stycznia". Zapraszamy do wspólnego wybierania najlepszej fotografii ubiegłego miesiąca - zaczynamy głosowanie!
Panel do głosowania po lewej stronie witryny.

09.02.2012
Opiekun SU sprawdził dzisiaj porządek w szafkach na korytarzu, a notowania są takie: Truskawy - 47, Żyrafy - 46 i Kaktusy - 41 (na 60). W tym tygodniu sprawdzono także gazetki w klasach (Truskawy 39, Żyrafy 39 i Kaktusy 44). Szczegóły w LIGAkLAS.

10.02.2012
Za ponad miesiąc będziemy uczestniczyć w Dniu Wiosny, któremu w tym roku nadaliśmy tytuł "Wiosna wśród ptaków". W związku z tym spodziewamy się zabaw i konkursów z ptakami w roli głównej, oraz tradycyjnego skeczu przygotowywanego przez klasy. Znamy już jego tytuł "Wiosenne gody", a każda klasa jest zobowiązana do:

# przygotowania skeczu na 15 minut (włączywszy w to instalację scenerii i jej rozmontowanie po przedstawieniu)
# zatrudnieniu co najmniej 1/3 klasy do przedstawienia
# przygotowaniu scenografii i strojów.

Więcej szczegółów podamy z czasem :)

12.02.2012
25 pkt do Ligi Klas dopisujemy pierwszoklasistkom, które nadsyłają fotorelację umieszczoną dla nich na KLASY (wwwSzkoły). Zachęcamy jednocześnie wszystko klasy, dopingujemy je, do ponowienia wysiłku w gospodarowaniu swoimi domenami na naszej oficjalnej stronie internetowej. Punkty do LK są ważne, ale ważniejsze jest to, ze kiedyś zostanie po Was pewien ślad w cyberprzestrzeni, a jaki będzie to zależy tylko od Was.

13.02.2012
W marcu organizujemy kolejne rozgrywki sportowe pod patronatem Samorządu Uczniowskiego. Co to znaczy pod patronatem SU? Po pierwsze, 24 lutego zorganizujemy referendum w sprawie wyboru dyscypliny sportowej, która będzie królować w tym roku szkolnym podczas zawodów. Po drugie, przygotujemy harmonogram rozgrywek, po trzecie opiszemy wydarzenie w punktacji LigiKlas i po czwarte, zorganizujemy nagrody dla najlepszych.
24 lutego referendum - będziemy wybierać pomiędzy: koszykówką, siatkówką i piłką chińską.

15.02.2012
Zbliża si ę okres Wielkiego Postu. Warto przygotować się solidnie do Świąt, dlatego w następnym tygodniu zaproponujemy złożenie wyrzeczeń i przyrzeczeń wielkopostnych przed ołtarzem w czasie Mszy w środę popielcową.
Wyrzeczenie? postanawiam walczyć ze swoimi słabościami; przyrzeczenie? będę rozwijać swoje dobre cechy.
Szczegóły wkrótce.

16.02.2012

Dzisiejszy bardzo udany skecz śniadaniowy drugoklasistek zebrana publika nie dość że często kwitowała gromkim śmiechem, to na dodatek oceniła mocną czwórką. Uśmiane buzie można obejrzeć w GALERII fotograficznej - zapraszamy!

17.02.2012
Dawno nie aktualizowany Łańcuch Szóstek (ferie, powolne wpisy na listy w klasach), a więc nadrabiamy:
(notowanie z dnia 17 lutego 2012)
Truskawy 169 (+19)
Żyrafy 113 (+0)
Kaktusy 240 (+11)