serviam
środy: "dziesiątek różańca" na śniadaniówce**7-17.09: rekrutacja do SU**18.09: Dzień Wspólnoty**14.10: Dzień Nauczyciela
skład samorządu
galeria
galeria
galeria


2018
2017
2016
2015
2014
2013
2012
2011
2010
2009
grudzień
listopad
październik
wrzesień
sierpień
lipiec
czerwiec
maj
kwiecień
marzec
luty
styczeń
2008
2007
2006
2005
2004


04.01.2009

Po raz czwarty wybieramy "Zdjęcie miesiąca", tym razem grudnia! W związku z tym prosimy od teraz o nadsyłanie fotografii kandydatek do plebiscytu. Wybierzmy fotografię, która nam się najbardziej podoba i podajmy jej lokalizację pisząc maila na adres SU z dopiskiem w temacie: zdjęcie grudnia. Wśród osób zgłaszających zdjęcie wylosujemy coś słodkiego ORAZ na zakończenie roku szkolnego nagrodę główną, sponsorowaną przez Szkołę!
Kandydatury przyjmujemy do 11 stycznia!
Przypominamy zasady plebiscytu:

Wybór zdjęcia miesiąca będzie przebiegał w dwóch etapach:
1. Nadsyłamy nasze propozycje do plebiscytu Zdjęcie miesiąca na adres mailowy SU. Możemy przesłać tylko jeden typ, a będziemy robić to w następujący sposób:
np. wwwSzkoły / galeria / inne wydarzenia / otrzęsiny pierwszoklasistek / zdjęcie 9. LUB wwwSU / galeria / I dzień serviam / zdjęcie 21.
LUB wwwSzkoły / klasy / trzecia / lekcja o powstaniu / fot.1

Prosimy o wpisanie tematu maila - Zdjęcie września (lub października, itp)
UWAGA: głosujemy na fotografię z miesiąca poprzedniego.

2. Po otrzymaniu propozycji, wybierzemy 10 najpopularniejszych (lub najszybciej nadesłanych)* fotek i opublikujemy je w specjalnym panelu do głosowania na wwwSU i w AKTUALNOŚCIACH. Od tej chwili głosowanie będzie trwało przez kolejne dwa tygodnie i po upływie tego czasu okaże się, które zdjęcie zostanie "Zdjęciem miesiąca" w ocenie naszych internautów.
(*jeśli po nadesłaniu zdjęć-kandydatek okaże się, że wśród propozycji nie ma powtarzających się, to przy ilości przekraczającej dziesięć, opublikujemy tylko te 10 nadesłane najszybciej)

Zdjęcie roku będzie wybierane przez społeczność szkolną spośród „Zdjęć miesiąca” (wrzesień-maj) w czerwcu 2009 w głosowaniu na wwwSU i AKTUALNOŚCIACH (wwwSzkoły).
Spośród wszystkich osób biorących udział w wybieraniu „kandydatów” do „Zdjęcia miesiąca” w ciągu całego roku zostaną wylosowani zwycięzcy atrakcyjnych nagród :)

Chcesz być na bieżąco z "Fotografią Roku"? Zapraszamy do FOTOROKU!

+

Na wwwSzkoły, w KLASY dodajemy nowe materiały od Świstaków i Mychów. Świstaki dostają 10 pkt za dwie notki, a Mychy 55 pkt za 6 notek i 1 fotorelację. Fotorelacja Mychów zaliczana jest do zdjęć grudniowych, wiec może być brana pod uwagę do plebiscytu "Zdjęcie grudnia".

04.01.2009
Przed nami ostatni tydzień dla tych, którzy chcą wziąć udział w konkursie
fotograficznym organizowanym przez SU - "Gra światła". Prace należy
oddać do następnego poniedziałku. Szczegóły dotyczące fotek i konkursu w
KONKURSY/konkurs fotograficzny. Trzeba zajrzeć!

05.01.2009
Podczas ostatniego wyjazdu do Barda (maj) doszliśmy do wniosku, że chcielibyśmy, aby więcej uczennic mogło pracować dla szkoły w sekcjach. Jako że liczba sekcji i ich liczba ich członków nie może być większa niż dotychczas, postanowiliśmy, że po pierwszym semestrze będziemy rozwiązywać sekcje, po to, aby pozwolić przechodzić dziewczynom do innym sekcji, dopisywać się (jeśli się nie było) lub rezygnować (jeśli praca w danej sekcji komuś nie odpowiada). Zapisy będą trwały do końca tygodnia. Nowa rekrutacja nie dotyczy Sekcji Liturgicznej i Sekcji Muzycznej.

07.01.2009
W sobotę spotykamy się na tradycyjnym spotkaniu podsumowującym pierwszy rok pracy Samorządu. Takie spotkanie to okazja by zastanowić się, co można ulepszyć w pracy zespołu, zaplanować imprezy na nadchodzący czas oraz... dobrze podjeść i popić, bo przy tego typu okazjach występuje pożywienie w dużych ilościach.
Jak co roku chcielibyśmy zaprosić dziewczęta, które na co dzień nie pracują w RSU, aby przyszły i ze swoimi świeżymi umysłami wspomogły nas w pracy (i żołądkami w jedzeniu). Nie musicie być na całym spotkaniu! Ale możecie :)
Zaczynamy w sobotę o 8:45. Jeszcze raz zapraszamy.

08.01.2009
W ostatni piątek lutego, czyli aż za półtorej miesiąca, odbędą się rozgrywki sportowe w naszym Gimnazjum, organiozowane przez SU. Będą to czwarte już zmagania sportowe, w ubiegłych latach dziewczyny grały dwa razy w kosza i raz w siatkę.
Wybór dyscypliny, podobnie jak w latach ubiegłych, odbędzie się w drodze referendum, które będzie miało miejsce w pierwszym tygodniu po feriach zimowych. Podczas spotkania SU wybrano trzy dyscypliny, spośród których wybierze się jedną, a są nimi koszykówka, siatkówka i dwa ognie.
Dzisiaj już prosimy klasy, aby odbyły mini debatę w swoich gronach i ustaliły w jakiej dyscyplinie czują się mocne i w miarę możliwości wedle tego wyboru później lojalnie głosowały. Głosowanie będzie oczywiście tajne, ale jakaś dyscyplina klasowa być powinna :)
Więcej wiadomości i terminów dotyczących rozgrywek po feriach.

09.01.2009
W tym tygodniu Opiekun SU podczas zajęć lekcyjnych sprawdził stan porządku w klasach. Oto co zanotował:

klasa 1 - 55/60
klasa 2 - 36/60
klasa 3 - 35/60

Mychy dopisują sobie do swojego stanu punktowego w LK 20 pkt za wyróżnienie, jakei dostałą OlaK w konkursie na najładniejszą szopkę bożonarodzeniową.

10.01.2009

Spotkanie półroczne to okazja, abyśmy podsumować mijający semestr oraz pomyśleć nad nadchodzącymi wydarzeniami. W tym roku podczas spotkania plenarnego dołączyły do nas KasiaK (kl.1) oraz AniaK (kl.2), którym dziękujemy za przybycie. Kilkanaście fotek w GALERIA.

11.01.2009
Jeszcze tylko dzisiaj do północy będzie można nadsyłać propozycje do plebiscytu na "Zdjęcie grudnia". Dziesięć fotografii przez Was zaproponowanych jutro stanie do boju o miano najciekawsze w ubiegłym miesiącu, a to najlpesze na końcu roku weźmie udzia w plebiscycie "Fotografia roku".

Jutro mija ostatni dzień oddawania prac w VII Edycji Konkursu Fotograficznego pod patronatem SU. Najciekawsze zdjęcie pt. "Gra światła" zostanie wyłonione przez LISTWĘ we wtorek.

11.01.2009
Łańcuch Szóstek w Lidze Klas (aktualizacja 09.01.09):
klasa 1 - 136 (748 pkt)
klasa 2 - 150 (675 pkt)
klasa 3 - 109 (545 pkt)
Dwadzieścia pięć punktów dodatkowo ląduje na koncie Mychów, które nadesłały jedną fotorelację z życia ich klasy (z poniedziałkowej kolędy - można obejrzeć w KLASY na wwwSzkoły).

12.01.2009
Mamy dziesięć propzycji zdjęć do miana "Zdjęcia grudnia" nadesłanych przez internautów. Mamy też gotowy panel do głosowania, który upublikowaliśmy pod zegarkiem po lewej stronie witryny oraz na AKTUALNOŚCIACH (wwwSzkoły). Głosujemy od dzisiaj do 20 stycznia. Najlepsze zdjęcie dołączy do plebiscytu "Foto Roku".
Zapraszamy do wspólnej zabawy!
+
Dwie nowe osoby dołączyły do Modlitewnej Eskadry Ratunkowej. Obecny (już 28 osób!) skład MERu dostępny na naszej stronie, a wejdziemy tam przez banerek pod panelem do głosowania na zdjęcie miesiąca.

13.01.2009
Rozpoczynamy drugą serię Skeczów śniadaniowych w tym roku szkolnym! Jak i za pierwszym razem, zaczynają Mychy, które tym razem w osobach KarolinyWa, OliW i Kingi przedstawiły krótką dygresję na temat różnic kulturowych pomiędzy modą wielkiego miasta (Karolina) i głębokiej prowincji (Kinga). Widzowie zgromadzeni ocenili skecz na 4+. Zapraszamy do GALERIA na kilka fotek.

14.01.2009
Dzisiaj trochę o sprawach codziennych, tradycyjnych w Lidze Klas: komisja-sprawdzająca-porządek-w-klasach sprawdziła porządek w klasach:

flora:
klasa 1 - 30/30
klasa 2 - 30/30
klasa 3 - 15/30

porządek i harmonia:
klasa 1 - 49/60
klasa 2 - 42/60
klasa 3 - 38/60

Zgoła inna komisja przyjrzała się gazetkom na ścianach klasowych:
klasa 1 - 40/65
klasa 2 - 47/65
klasa 3 - 56/65 (gazetki do wglądu w LIGAKLAS)

Poświąteczno-przedferyjne rozprężenie nastąpiło u Żabów w stopniu niepokojącym, w związku z czym drugoklasistki zafundowały p.sprzątającej dwudniową sesję ustawiania krzeseł na ławkach - wczoraj cała klasa (32), dzisiaj połowa (15). My w regulaminie LK za takie "sesje" przewidujemy dla klas punkty ujemne, więc musimy zabrać drugakom 94 pkt (po 2 pkt za siedzonko)!

15.01.2009
Z przyjemnością zawiadamiamy, że Kasia Koźma z klasy pierwszej została zwyciężczynią VII Edycji Konkursu Fotograficznego "Gra Światła", który zorganizowaliśmy w pierwszym semestrze. Już jutro będziemy mogli obejrzeć wszystkie zdjęcia biorące udział w konkursie w naszej GALERII.

Tymczasem przypominamy, że trwa głosowanie w plebiscycie Zdjęcie Grudnia. Swoje głosy możemy oddawać do 20 stycznia. Zapraszamy do wzięciu udziału w naszej zabawie!

16.01.2009
Zapraszamy do GALERIA, gdzie możemy obejrzeć wszystkie fotografioe, które brały udział w VII Edycji Konkursu Fotograficznego. Wszystkie dotychczasowe konkursy fotograficzne wraz ze zdjęciami znajdziemy w KONKURSY/konkurs fotograficzny.

Dodajemy punkty do LK za udział uczennic w konkursie:
klasa 1 - 4 fotki (20 pkt) i zwycięstwo (25) = 45 pkt
klasa 2 - 4 fotki w konkursie = 20 pkt
klasa 3 - 5 fotek w konkursie = 25 pkt

17.01.2009
Zakończyliśmy pierwszy semestr nauki - pora podsumować punkty do LK wziąwszy pod uwagę wyczyny naukowe klas. Pierwsza kategoria to oceny, a mówiąć precyzyjniej średnia ocen na półrocze x 100:
klasa 1 - 392 pkt
klasa 2 - 387 pkt
klasa 3 - 406 pkt

Za niewykorzystane nieprzygotowania (matematyka, geografia, biologia, j.angielski) dajemy klasom również punkty. I tak:
klasa 1 - 275 pkt
klasa 2 - 285 pkt
klasa 3 - 425 pkt

Szczegóły w LIGAkLAS.

20.01.2009
Instytucje, stowarzyszenia, media prześcigają się we wszelkiego rodzaju zestawieniach, rankingach, toplistach wszystkiego co można tylko sklasyfikować, a co wydarzyło się w ubiegłym roku. Dążąc za tym trendem i my pokusiliśmy się o taką listę - najciekawszych książek (przeczytanych) w 2008 roku. Wyniki sondy przeprowadzonej przez Sekcję Informacyjną oglądamy w SONDA, gdzie serdecznie zapraszamy.

21.01.2009

Zdjęcie grudnia wybrane, a jego fragment widzimy powyżej. Szczegółowe wyniki głosowania w plebiscycie widzimy w panelu do głosowania. Szczegóły dot. plebiscytu w FOTOROKU. Zapraszamy.

31.01.2009
Jeszcze chwila i ferie zimowe 2009 będą historią. Na (słabe, ale) pocieszenie pozostaje fakt, iż pomimo do szkoły w poniedziałek idziemy, to jednak jeszcze nie zasiadamy przy ławkach w klasach, a obchodzimy uroczystość św.Anieli.
Poniedziałkowy dzień szkolny będzie wyglądał następująco:
8:15 - spotykamy się w szkole
8:30 - Msza św. w kościele (zaczynamy procesją ze świecami z korytarza św. Klary)
9:30 - spotkanie w auli - życzenia
ok 10:00 - konkurs/karuzela wiedzy pt. "Życie i czasy św.Anieli"
12:00 - wyjazd na lodowisko (koło Hali Stulecia)

W związku z konkursem wiedzy na temat życia i czasów św.Anieli chcemy przypomnieć, że wszystkie uczennice zostały podzielone na 9 grup, które będą ze sobą współzawodniczyły. Każda z grup odwiedzi 9 stanowisk, gdzie będą na nie czekały jurorki z kompletem różnych zadań, w większości przygotowanych przez naszych nauczycieli. Na wykonanie zadań przy każdym stanowisku grupy będą miały 7 minut.
Dla przypomniania podajemy TUTAJ składy wszystkich grup.
Jak kjuż mówiono przez feriami, nie wolno dokonywać zmian personalnych w grupach! Przy każdym stanowisku podczas wykonywania zadań będzie sprawdzany stan grupy.

01.02.2009
Dziewczyny nadesłały nam materiały do KLASY na wwwSzkoły, które my opublikowaliśmy i za które przydaliśmy punktów do LigiKlas: klasa 1 - 20 (4 notki), klasa 3 - 40 (8 notek). Żaby przysłały jedną fotorelację, która także zostałą opublikowana, ale drugaki punktów nie dostają, bo ich przesyłka nie spełnia wymagań - zdjęcia nie są podpisane ani nie ma komentarza do fotorelacji.
Szczegóły w LIGAkLAS.

01.02.2009

Ponownie wybieramy "Zdjęcie miesiąca", tym razem stycznia! W związku z tym prosimy od teraz o nadsyłanie fotografii kandydatek do plebiscytu. Wybierzmy fotografię, która nam się najbardziej podoba i podajmy jej lokalizację pisząc maila na adres SU z dopiskiem w temacie: zdjęcie stycznia. Wśród osób zgłaszających zdjęcie wylosujemy coś słodkiego ORAZ na zakończenie roku szkolnego nagrodę główną, sponsorowaną przez Szkołę!
Kandydatury przyjmujemy do 8 lutego!
Przypominamy zasady plebiscytu:

Wybór zdjęcia miesiąca będzie przebiegał w dwóch etapach:
1. Nadsyłamy nasze propozycje do plebiscytu Zdjęcie miesiąca na adres mailowy SU. Możemy przesłać tylko jeden typ, a będziemy robić to w następujący sposób:
np. wwwSzkoły / galeria / inne wydarzenia / otrzęsiny pierwszoklasistek / zdjęcie 9. LUB wwwSU / galeria / I dzień serviam / zdjęcie 21.
LUB wwwSzkoły / klasy / trzecia / lekcja o powstaniu / fot.1

Prosimy o wpisanie tematu maila - Zdjęcie września (lub października, itp)
UWAGA: głosujemy na fotografię z miesiąca poprzedniego.

2. Po otrzymaniu propozycji, wybierzemy 10 najpopularniejszych (lub najszybciej nadesłanych)* fotek i opublikujemy je w specjalnym panelu do głosowania na wwwSU i w AKTUALNOŚCIACH. Od tej chwili głosowanie będzie trwało przez kolejne dwa tygodnie i po upływie tego czasu okaże się, które zdjęcie zostanie "Zdjęciem miesiąca" w ocenie naszych internautów.
(*jeśli po nadesłaniu zdjęć-kandydatek okaże się, że wśród propozycji nie ma powtarzających się, to przy ilości przekraczającej dziesięć, opublikujemy tylko te 10 nadesłane najszybciej)

Zdjęcie roku będzie wybierane przez społeczność szkolną spośród „Zdjęć miesiąca” (wrzesień-maj) w czerwcu 2009 w głosowaniu na wwwSU i AKTUALNOŚCIACH (wwwSzkoły).
Spośród wszystkich osób biorących udział w wybieraniu „kandydatów” do „Zdjęcia miesiąca” w ciągu całego roku zostaną wylosowani zwycięzcy atrakcyjnych nagród :)

Chcesz być na bieżąco z "Fotografią Roku"? Zapraszamy do FOTOROKU!

02.02.2009

Pierwszy dzień po feriach, a my wciąż się nie uczymy (w klasach), tylko dlatego, że po raz drugi przeżywaliśmy Festiwal Serviam, w tym roku połączony z Dniem Życia KOnsekrowanego. Dlatego własnie nasz dzień został odarty z lekcji, a okraszony samymi ciekawymi wydarzeniami. Rozpoczęliśmy procesją ze świecami korytarzem św. Klary i Mszą św. za Siostry Urszulanki.Po niej udaliśmy siędo auli, gdzie po prezentacji modlitwy św.Anieli, złożyliśmy na ręce s.Estery i s.Rafaeli życzenia wszystkim naszym siostrom. Po oficjalnej części, podzielone na grupy, wszystkie uczennice stanęły do konkursu na temat czasów i życia św.Anieli Merici. KOnkurs polegał na wędrówce korytarzami naszej szkoły i klasztoru i "zaliczaniu" kolejnych stanowisk (dziewięciu) z pytaniami napisanymi przez naszych nauczycieli, stosownie do ich przedmiotu, wszystkimi w kntekście św.Anieli i jej czasów! Kto zwyciężył - dowiemy się jutro na apelu. Dzisiaj natomiast zapraszamy do GALERIA, bo tam trochę zdjęć do obowiązkowego obejrzenia!

ps. były jeszcze łyżwy na nogach, na lodowisku, ale to już inna historia (AKTUALNOŚCI)

03.02.2009
Dziewięć zespołów rywalizowało wczoraj w konkursie - "karuzeli" na temat wiedzy o życiu i czasach św.Anieli (Odrodzenie). Po rozwiązaniu wszystkich zadań najwięcej punktów (35 na 43,5) zdobyła grupa 8, któa wczoraj wystąpiła w następującym składzie: Wioletta Młynarczyk (kl.1), Agata Piekarska (kl.1), Ania Olejnik (kl.2), Aga Owczarek (kl.2), Ola Zamorska (kl.2) i Ala Adamska (kl.2). Oto bardziej szczegółowe wyniki (z uwzględnieniem poszczególnych przedmiotów):


04.02.2009
Pod koniec tego miesiąca nasze klasy wystawią reprezentacje, które wezmą udział w zawodach sportowych, które my organizujemy. Ogłaszaliśmy juz to przed feriami, prosząc, aby klasy zastanowiły się, w jakiej dyscyplinie są dobre i chcą wystawić reprezentację.
Pojutrze w piątek, na przerwie śniadaniowej odbędzi esię referendum, podczas któego wybierzemy dyscyplinę, która zakróluje nam podczas rozgrywek. Do wyboru mamy:
a) siatkówka
b) koszykówka
c) dwa ognie
Chociaż udział w referendum nie jest obowiązkowy, liczymy na to, że wszyscy się pojawią :)

05.02.2009
Mychy dzięki KindzeP otrzymują dość pokaźną ilośc punktów do LigiKlas, a to z racji jej osiągnięć, które opublikowano w "osiagnięcia szkoły" na wwwSU - 130 pkt za dwa pierwsze meijsca i jedno trzecie miejsce. Szczegóły w LIGAkLAS.

06.02.2009
Wyniki referendum dotyczącego tegorocznych rozgrywek przyniosły zmianę dyscypliny sportowej: przez pierwsze dwa lata królowała koszykówka, w tamtym roku graliśmy w siatkówkę, a w tym dziewczęta będą rywalizować w "dwa ognie". Wyniki wczorajszego głosowania:
koszykówka - 9
siatkówka - 20
dwa ognie - 35
Rozgrywki odbędą się 27 lutego. Do tego czasu zostanie ustalony regulamin, skłądy zespołów i punktacja do LigiKlas. O czym będziemy informować na bieżąco.


08.02.2009

Pracowity okres przeżywamy: w poniedziałek przygotowaliśmy "anielę", wczoraj ponad godzinę Drzwi Otwartych,a czeka nas w najbliższym tygodniu jeszcze Bal Walentynkowy. Ponad dziewięćdziesiąt zdjęć z wczorajszych DOtwartych obejrzymy na wwwSU, a trafimy tam także poprzez naszą GALERIĘ. Wczoraj zajęliśmy się "ogólną konferansjerką" wydarzenia, oprowadzaniem gości po szkole oraz prezentacją uroczystości i imprez szkolnych. Zapraszamy do GALERIA po więcej szczegółów.

09.02.2009
OD dzisiaj do 20 lutego będziemy mogli wybierać kolejne zdjęcie miesiaca! Tym razem spośród dziewięciu fotek-kandydatek (styczeń krótki...) Wiemy, że Zdjęcia Miesiąca poprzednich plebiscytów są świetne, wybierzmy więc kolejną bardzo dobrą fotkę, tak aby rywalizacja o tytuł "Foto Roku" była zażarta i emocjonująca :) Do dzieła!

09.02.2009
Dawno nieaktualizowane szóstki (ferie) w Łańcuchu Szóstek do LigiKlas:

klasa 1 - 147 (+11)
klasa 2 - 150 (+0)
klasa 3 - 112 (+3)

Wczorajsza publikacja notek w KLASY na wwwSzkoły przynosi 35 punktów Żabom (7 notek). Szczegóły w LIGAkLAS.

10.02.2009
Już jutro bal karnawałowy połączony w "walentynkami". Impreza zacznie się o 15:40 i jeśli przebiegnie bez zakłóceń potrwa do 18:30. W międzyczasie przygotowaliśmy małe przeriwniki rozrywkowe. Klasy powoli znoszą prowiant na okazję: 30 paczek paluszków i 40 paczek chrupek kukurydzianych (Świstaki), 18 butelek wody i 3 kg cukierków (Żaby) i 200 mandarynek (Mychy).

+

W związku z "walentynkami" odbyło się wczoraj referendum, podczas którego wybierano najbardziej kochliwą osobę w szkole. Wyniki ogłosimy wkrótce!

11.02.2009

W tym roku bal karnawałowy w naszej szkole zbiegł się z "walentynkami", w związku z tym do tradycyjnego elementu każdego balu (taniec) dodaliśmy zabawy, które wymyśliliśmy na walentynki, mające odbyć się w innym terminie. Do dawno ogłoszonego konkursu teatralnego na najciekawszą interpretację finalnej sceny dramatu "Romeo i Julia" zgłosiły sie trzy trupy (teatralne), z czego ostatecznie wystąpiły dwie. Najciekawiej zagrały (wg żyri w składzie p.Olbrich, Judyta i GabrysiaPie) Ania Łukaszczuk, Iga Piekarczyk i Magda Gorczyca, za co dziewczyny zjedzą zasponsorowaną przez nas pizzę. W innym kulturalnym punkcie programu MartaG, w poniedziałek wybrana w referendum "najzakochliwszą" w naszej szkole, dokonywała wyboru w "randce w ciemno"; a po kilku konkurencjach i rundach wybrała OlęC! W mniej już związanym z miłością konkursie, ZuziaO nie dała szans swoim przeciwniczkom w zmaganiu się "na rękę". Piękny kolorowy pasek siłacza będzie na zawsze jej przypominał o tym wiekopomnym zwycięstwie. Bal, jak i cały dzisiejszy dzień, był "wypasiony" - znakomita większość uczennic (i nie tylko) zjawiła się w szkole w strojach, na których królowały pasy, paski i paseczki! Zapraszamy do GALERIA na kilkadziesiąt fotek.

2018
2017
2016
2015
2014
2013
2012
2011
2010
2009
grudzień
listopad
październik
wrzesień
sierpień
lipiec
czerwiec
maj
kwiecień
marzec
luty
styczeń
2008
2007
2006
2005
2004


04.01.2009

Po raz czwarty wybieramy "Zdjęcie miesiąca", tym razem grudnia! W związku z tym prosimy od teraz o nadsyłanie fotografii kandydatek do plebiscytu. Wybierzmy fotografię, która nam się najbardziej podoba i podajmy jej lokalizację pisząc maila na adres SU z dopiskiem w temacie: zdjęcie grudnia. Wśród osób zgłaszających zdjęcie wylosujemy coś słodkiego ORAZ na zakończenie roku szkolnego nagrodę główną, sponsorowaną przez Szkołę!
Kandydatury przyjmujemy do 11 stycznia!
Przypominamy zasady plebiscytu:

Wybór zdjęcia miesiąca będzie przebiegał w dwóch etapach:
1. Nadsyłamy nasze propozycje do plebiscytu Zdjęcie miesiąca na adres mailowy SU. Możemy przesłać tylko jeden typ, a będziemy robić to w następujący sposób:
np. wwwSzkoły / galeria / inne wydarzenia / otrzęsiny pierwszoklasistek / zdjęcie 9. LUB wwwSU / galeria / I dzień serviam / zdjęcie 21.
LUB wwwSzkoły / klasy / trzecia / lekcja o powstaniu / fot.1

Prosimy o wpisanie tematu maila - Zdjęcie września (lub października, itp)
UWAGA: głosujemy na fotografię z miesiąca poprzedniego.

2. Po otrzymaniu propozycji, wybierzemy 10 najpopularniejszych (lub najszybciej nadesłanych)* fotek i opublikujemy je w specjalnym panelu do głosowania na wwwSU i w AKTUALNOŚCIACH. Od tej chwili głosowanie będzie trwało przez kolejne dwa tygodnie i po upływie tego czasu okaże się, które zdjęcie zostanie "Zdjęciem miesiąca" w ocenie naszych internautów.
(*jeśli po nadesłaniu zdjęć-kandydatek okaże się, że wśród propozycji nie ma powtarzających się, to przy ilości przekraczającej dziesięć, opublikujemy tylko te 10 nadesłane najszybciej)

Zdjęcie roku będzie wybierane przez społeczność szkolną spośród „Zdjęć miesiąca” (wrzesień-maj) w czerwcu 2009 w głosowaniu na wwwSU i AKTUALNOŚCIACH (wwwSzkoły).
Spośród wszystkich osób biorących udział w wybieraniu „kandydatów” do „Zdjęcia miesiąca” w ciągu całego roku zostaną wylosowani zwycięzcy atrakcyjnych nagród :)

Chcesz być na bieżąco z "Fotografią Roku"? Zapraszamy do FOTOROKU!

+

Na wwwSzkoły, w KLASY dodajemy nowe materiały od Świstaków i Mychów. Świstaki dostają 10 pkt za dwie notki, a Mychy 55 pkt za 6 notek i 1 fotorelację. Fotorelacja Mychów zaliczana jest do zdjęć grudniowych, wiec może być brana pod uwagę do plebiscytu "Zdjęcie grudnia".

04.01.2009
Przed nami ostatni tydzień dla tych, którzy chcą wziąć udział w konkursie
fotograficznym organizowanym przez SU - "Gra światła". Prace należy
oddać do następnego poniedziałku. Szczegóły dotyczące fotek i konkursu w
KONKURSY/konkurs fotograficzny. Trzeba zajrzeć!

05.01.2009
Podczas ostatniego wyjazdu do Barda (maj) doszliśmy do wniosku, że chcielibyśmy, aby więcej uczennic mogło pracować dla szkoły w sekcjach. Jako że liczba sekcji i ich liczba ich członków nie może być większa niż dotychczas, postanowiliśmy, że po pierwszym semestrze będziemy rozwiązywać sekcje, po to, aby pozwolić przechodzić dziewczynom do innym sekcji, dopisywać się (jeśli się nie było) lub rezygnować (jeśli praca w danej sekcji komuś nie odpowiada). Zapisy będą trwały do końca tygodnia. Nowa rekrutacja nie dotyczy Sekcji Liturgicznej i Sekcji Muzycznej.

07.01.2009
W sobotę spotykamy się na tradycyjnym spotkaniu podsumowującym pierwszy rok pracy Samorządu. Takie spotkanie to okazja by zastanowić się, co można ulepszyć w pracy zespołu, zaplanować imprezy na nadchodzący czas oraz... dobrze podjeść i popić, bo przy tego typu okazjach występuje pożywienie w dużych ilościach.
Jak co roku chcielibyśmy zaprosić dziewczęta, które na co dzień nie pracują w RSU, aby przyszły i ze swoimi świeżymi umysłami wspomogły nas w pracy (i żołądkami w jedzeniu). Nie musicie być na całym spotkaniu! Ale możecie :)
Zaczynamy w sobotę o 8:45. Jeszcze raz zapraszamy.

08.01.2009
W ostatni piątek lutego, czyli aż za półtorej miesiąca, odbędą się rozgrywki sportowe w naszym Gimnazjum, organiozowane przez SU. Będą to czwarte już zmagania sportowe, w ubiegłych latach dziewczyny grały dwa razy w kosza i raz w siatkę.
Wybór dyscypliny, podobnie jak w latach ubiegłych, odbędzie się w drodze referendum, które będzie miało miejsce w pierwszym tygodniu po feriach zimowych. Podczas spotkania SU wybrano trzy dyscypliny, spośród których wybierze się jedną, a są nimi koszykówka, siatkówka i dwa ognie.
Dzisiaj już prosimy klasy, aby odbyły mini debatę w swoich gronach i ustaliły w jakiej dyscyplinie czują się mocne i w miarę możliwości wedle tego wyboru później lojalnie głosowały. Głosowanie będzie oczywiście tajne, ale jakaś dyscyplina klasowa być powinna :)
Więcej wiadomości i terminów dotyczących rozgrywek po feriach.

09.01.2009
W tym tygodniu Opiekun SU podczas zajęć lekcyjnych sprawdził stan porządku w klasach. Oto co zanotował:

klasa 1 - 55/60
klasa 2 - 36/60
klasa 3 - 35/60

Mychy dopisują sobie do swojego stanu punktowego w LK 20 pkt za wyróżnienie, jakei dostałą OlaK w konkursie na najładniejszą szopkę bożonarodzeniową.

10.01.2009

Spotkanie półroczne to okazja, abyśmy podsumować mijający semestr oraz pomyśleć nad nadchodzącymi wydarzeniami. W tym roku podczas spotkania plenarnego dołączyły do nas KasiaK (kl.1) oraz AniaK (kl.2), którym dziękujemy za przybycie. Kilkanaście fotek w GALERIA.

11.01.2009
Jeszcze tylko dzisiaj do północy będzie można nadsyłać propozycje do plebiscytu na "Zdjęcie grudnia". Dziesięć fotografii przez Was zaproponowanych jutro stanie do boju o miano najciekawsze w ubiegłym miesiącu, a to najlpesze na końcu roku weźmie udzia w plebiscycie "Fotografia roku".

Jutro mija ostatni dzień oddawania prac w VII Edycji Konkursu Fotograficznego pod patronatem SU. Najciekawsze zdjęcie pt. "Gra światła" zostanie wyłonione przez LISTWĘ we wtorek.

11.01.2009
Łańcuch Szóstek w Lidze Klas (aktualizacja 09.01.09):
klasa 1 - 136 (748 pkt)
klasa 2 - 150 (675 pkt)
klasa 3 - 109 (545 pkt)
Dwadzieścia pięć punktów dodatkowo ląduje na koncie Mychów, które nadesłały jedną fotorelację z życia ich klasy (z poniedziałkowej kolędy - można obejrzeć w KLASY na wwwSzkoły).

12.01.2009
Mamy dziesięć propzycji zdjęć do miana "Zdjęcia grudnia" nadesłanych przez internautów. Mamy też gotowy panel do głosowania, który upublikowaliśmy pod zegarkiem po lewej stronie witryny oraz na AKTUALNOŚCIACH (wwwSzkoły). Głosujemy od dzisiaj do 20 stycznia. Najlepsze zdjęcie dołączy do plebiscytu "Foto Roku".
Zapraszamy do wspólnej zabawy!
+
Dwie nowe osoby dołączyły do Modlitewnej Eskadry Ratunkowej. Obecny (już 28 osób!) skład MERu dostępny na naszej stronie, a wejdziemy tam przez banerek pod panelem do głosowania na zdjęcie miesiąca.

13.01.2009
Rozpoczynamy drugą serię Skeczów śniadaniowych w tym roku szkolnym! Jak i za pierwszym razem, zaczynają Mychy, które tym razem w osobach KarolinyWa, OliW i Kingi przedstawiły krótką dygresję na temat różnic kulturowych pomiędzy modą wielkiego miasta (Karolina) i głębokiej prowincji (Kinga). Widzowie zgromadzeni ocenili skecz na 4+. Zapraszamy do GALERIA na kilka fotek.

14.01.2009
Dzisiaj trochę o sprawach codziennych, tradycyjnych w Lidze Klas: komisja-sprawdzająca-porządek-w-klasach sprawdziła porządek w klasach:

flora:
klasa 1 - 30/30
klasa 2 - 30/30
klasa 3 - 15/30

porządek i harmonia:
klasa 1 - 49/60
klasa 2 - 42/60
klasa 3 - 38/60

Zgoła inna komisja przyjrzała się gazetkom na ścianach klasowych:
klasa 1 - 40/65
klasa 2 - 47/65
klasa 3 - 56/65 (gazetki do wglądu w LIGAKLAS)

Poświąteczno-przedferyjne rozprężenie nastąpiło u Żabów w stopniu niepokojącym, w związku z czym drugoklasistki zafundowały p.sprzątającej dwudniową sesję ustawiania krzeseł na ławkach - wczoraj cała klasa (32), dzisiaj połowa (15). My w regulaminie LK za takie "sesje" przewidujemy dla klas punkty ujemne, więc musimy zabrać drugakom 94 pkt (po 2 pkt za siedzonko)!

15.01.2009
Z przyjemnością zawiadamiamy, że Kasia Koźma z klasy pierwszej została zwyciężczynią VII Edycji Konkursu Fotograficznego "Gra Światła", który zorganizowaliśmy w pierwszym semestrze. Już jutro będziemy mogli obejrzeć wszystkie zdjęcia biorące udział w konkursie w naszej GALERII.

Tymczasem przypominamy, że trwa głosowanie w plebiscycie Zdjęcie Grudnia. Swoje głosy możemy oddawać do 20 stycznia. Zapraszamy do wzięciu udziału w naszej zabawie!

16.01.2009
Zapraszamy do GALERIA, gdzie możemy obejrzeć wszystkie fotografioe, które brały udział w VII Edycji Konkursu Fotograficznego. Wszystkie dotychczasowe konkursy fotograficzne wraz ze zdjęciami znajdziemy w KONKURSY/konkurs fotograficzny.

Dodajemy punkty do LK za udział uczennic w konkursie:
klasa 1 - 4 fotki (20 pkt) i zwycięstwo (25) = 45 pkt
klasa 2 - 4 fotki w konkursie = 20 pkt
klasa 3 - 5 fotek w konkursie = 25 pkt

17.01.2009
Zakończyliśmy pierwszy semestr nauki - pora podsumować punkty do LK wziąwszy pod uwagę wyczyny naukowe klas. Pierwsza kategoria to oceny, a mówiąć precyzyjniej średnia ocen na półrocze x 100:
klasa 1 - 392 pkt
klasa 2 - 387 pkt
klasa 3 - 406 pkt

Za niewykorzystane nieprzygotowania (matematyka, geografia, biologia, j.angielski) dajemy klasom również punkty. I tak:
klasa 1 - 275 pkt
klasa 2 - 285 pkt
klasa 3 - 425 pkt

Szczegóły w LIGAkLAS.

20.01.2009
Instytucje, stowarzyszenia, media prześcigają się we wszelkiego rodzaju zestawieniach, rankingach, toplistach wszystkiego co można tylko sklasyfikować, a co wydarzyło się w ubiegłym roku. Dążąc za tym trendem i my pokusiliśmy się o taką listę - najciekawszych książek (przeczytanych) w 2008 roku. Wyniki sondy przeprowadzonej przez Sekcję Informacyjną oglądamy w SONDA, gdzie serdecznie zapraszamy.

21.01.2009

Zdjęcie grudnia wybrane, a jego fragment widzimy powyżej. Szczegółowe wyniki głosowania w plebiscycie widzimy w panelu do głosowania. Szczegóły dot. plebiscytu w FOTOROKU. Zapraszamy.

31.01.2009
Jeszcze chwila i ferie zimowe 2009 będą historią. Na (słabe, ale) pocieszenie pozostaje fakt, iż pomimo do szkoły w poniedziałek idziemy, to jednak jeszcze nie zasiadamy przy ławkach w klasach, a obchodzimy uroczystość św.Anieli.
Poniedziałkowy dzień szkolny będzie wyglądał następująco:
8:15 - spotykamy się w szkole
8:30 - Msza św. w kościele (zaczynamy procesją ze świecami z korytarza św. Klary)
9:30 - spotkanie w auli - życzenia
ok 10:00 - konkurs/karuzela wiedzy pt. "Życie i czasy św.Anieli"
12:00 - wyjazd na lodowisko (koło Hali Stulecia)

W związku z konkursem wiedzy na temat życia i czasów św.Anieli chcemy przypomnieć, że wszystkie uczennice zostały podzielone na 9 grup, które będą ze sobą współzawodniczyły. Każda z grup odwiedzi 9 stanowisk, gdzie będą na nie czekały jurorki z kompletem różnych zadań, w większości przygotowanych przez naszych nauczycieli. Na wykonanie zadań przy każdym stanowisku grupy będą miały 7 minut.
Dla przypomniania podajemy TUTAJ składy wszystkich grup.
Jak kjuż mówiono przez feriami, nie wolno dokonywać zmian personalnych w grupach! Przy każdym stanowisku podczas wykonywania zadań będzie sprawdzany stan grupy.

01.02.2009
Dziewczyny nadesłały nam materiały do KLASY na wwwSzkoły, które my opublikowaliśmy i za które przydaliśmy punktów do LigiKlas: klasa 1 - 20 (4 notki), klasa 3 - 40 (8 notek). Żaby przysłały jedną fotorelację, która także zostałą opublikowana, ale drugaki punktów nie dostają, bo ich przesyłka nie spełnia wymagań - zdjęcia nie są podpisane ani nie ma komentarza do fotorelacji.
Szczegóły w LIGAkLAS.

01.02.2009

Ponownie wybieramy "Zdjęcie miesiąca", tym razem stycznia! W związku z tym prosimy od teraz o nadsyłanie fotografii kandydatek do plebiscytu. Wybierzmy fotografię, która nam się najbardziej podoba i podajmy jej lokalizację pisząc maila na adres SU z dopiskiem w temacie: zdjęcie stycznia. Wśród osób zgłaszających zdjęcie wylosujemy coś słodkiego ORAZ na zakończenie roku szkolnego nagrodę główną, sponsorowaną przez Szkołę!
Kandydatury przyjmujemy do 8 lutego!
Przypominamy zasady plebiscytu:

Wybór zdjęcia miesiąca będzie przebiegał w dwóch etapach:
1. Nadsyłamy nasze propozycje do plebiscytu Zdjęcie miesiąca na adres mailowy SU. Możemy przesłać tylko jeden typ, a będziemy robić to w następujący sposób:
np. wwwSzkoły / galeria / inne wydarzenia / otrzęsiny pierwszoklasistek / zdjęcie 9. LUB wwwSU / galeria / I dzień serviam / zdjęcie 21.
LUB wwwSzkoły / klasy / trzecia / lekcja o powstaniu / fot.1

Prosimy o wpisanie tematu maila - Zdjęcie września (lub października, itp)
UWAGA: głosujemy na fotografię z miesiąca poprzedniego.

2. Po otrzymaniu propozycji, wybierzemy 10 najpopularniejszych (lub najszybciej nadesłanych)* fotek i opublikujemy je w specjalnym panelu do głosowania na wwwSU i w AKTUALNOŚCIACH. Od tej chwili głosowanie będzie trwało przez kolejne dwa tygodnie i po upływie tego czasu okaże się, które zdjęcie zostanie "Zdjęciem miesiąca" w ocenie naszych internautów.
(*jeśli po nadesłaniu zdjęć-kandydatek okaże się, że wśród propozycji nie ma powtarzających się, to przy ilości przekraczającej dziesięć, opublikujemy tylko te 10 nadesłane najszybciej)

Zdjęcie roku będzie wybierane przez społeczność szkolną spośród „Zdjęć miesiąca” (wrzesień-maj) w czerwcu 2009 w głosowaniu na wwwSU i AKTUALNOŚCIACH (wwwSzkoły).
Spośród wszystkich osób biorących udział w wybieraniu „kandydatów” do „Zdjęcia miesiąca” w ciągu całego roku zostaną wylosowani zwycięzcy atrakcyjnych nagród :)

Chcesz być na bieżąco z "Fotografią Roku"? Zapraszamy do FOTOROKU!

02.02.2009

Pierwszy dzień po feriach, a my wciąż się nie uczymy (w klasach), tylko dlatego, że po raz drugi przeżywaliśmy Festiwal Serviam, w tym roku połączony z Dniem Życia KOnsekrowanego. Dlatego własnie nasz dzień został odarty z lekcji, a okraszony samymi ciekawymi wydarzeniami. Rozpoczęliśmy procesją ze świecami korytarzem św. Klary i Mszą św. za Siostry Urszulanki.Po niej udaliśmy siędo auli, gdzie po prezentacji modlitwy św.Anieli, złożyliśmy na ręce s.Estery i s.Rafaeli życzenia wszystkim naszym siostrom. Po oficjalnej części, podzielone na grupy, wszystkie uczennice stanęły do konkursu na temat czasów i życia św.Anieli Merici. KOnkurs polegał na wędrówce korytarzami naszej szkoły i klasztoru i "zaliczaniu" kolejnych stanowisk (dziewięciu) z pytaniami napisanymi przez naszych nauczycieli, stosownie do ich przedmiotu, wszystkimi w kntekście św.Anieli i jej czasów! Kto zwyciężył - dowiemy się jutro na apelu. Dzisiaj natomiast zapraszamy do GALERIA, bo tam trochę zdjęć do obowiązkowego obejrzenia!

ps. były jeszcze łyżwy na nogach, na lodowisku, ale to już inna historia (AKTUALNOŚCI)

03.02.2009
Dziewięć zespołów rywalizowało wczoraj w konkursie - "karuzeli" na temat wiedzy o życiu i czasach św.Anieli (Odrodzenie). Po rozwiązaniu wszystkich zadań najwięcej punktów (35 na 43,5) zdobyła grupa 8, któa wczoraj wystąpiła w następującym składzie: Wioletta Młynarczyk (kl.1), Agata Piekarska (kl.1), Ania Olejnik (kl.2), Aga Owczarek (kl.2), Ola Zamorska (kl.2) i Ala Adamska (kl.2). Oto bardziej szczegółowe wyniki (z uwzględnieniem poszczególnych przedmiotów):


04.02.2009
Pod koniec tego miesiąca nasze klasy wystawią reprezentacje, które wezmą udział w zawodach sportowych, które my organizujemy. Ogłaszaliśmy juz to przed feriami, prosząc, aby klasy zastanowiły się, w jakiej dyscyplinie są dobre i chcą wystawić reprezentację.
Pojutrze w piątek, na przerwie śniadaniowej odbędzi esię referendum, podczas któego wybierzemy dyscyplinę, która zakróluje nam podczas rozgrywek. Do wyboru mamy:
a) siatkówka
b) koszykówka
c) dwa ognie
Chociaż udział w referendum nie jest obowiązkowy, liczymy na to, że wszyscy się pojawią :)

05.02.2009
Mychy dzięki KindzeP otrzymują dość pokaźną ilośc punktów do LigiKlas, a to z racji jej osiągnięć, które opublikowano w "osiagnięcia szkoły" na wwwSU - 130 pkt za dwa pierwsze meijsca i jedno trzecie miejsce. Szczegóły w LIGAkLAS.

06.02.2009
Wyniki referendum dotyczącego tegorocznych rozgrywek przyniosły zmianę dyscypliny sportowej: przez pierwsze dwa lata królowała koszykówka, w tamtym roku graliśmy w siatkówkę, a w tym dziewczęta będą rywalizować w "dwa ognie". Wyniki wczorajszego głosowania:
koszykówka - 9
siatkówka - 20
dwa ognie - 35
Rozgrywki odbędą się 27 lutego. Do tego czasu zostanie ustalony regulamin, skłądy zespołów i punktacja do LigiKlas. O czym będziemy informować na bieżąco.


08.02.2009

Pracowity okres przeżywamy: w poniedziałek przygotowaliśmy "anielę", wczoraj ponad godzinę Drzwi Otwartych,a czeka nas w najbliższym tygodniu jeszcze Bal Walentynkowy. Ponad dziewięćdziesiąt zdjęć z wczorajszych DOtwartych obejrzymy na wwwSU, a trafimy tam także poprzez naszą GALERIĘ. Wczoraj zajęliśmy się "ogólną konferansjerką" wydarzenia, oprowadzaniem gości po szkole oraz prezentacją uroczystości i imprez szkolnych. Zapraszamy do GALERIA po więcej szczegółów.

09.02.2009
OD dzisiaj do 20 lutego będziemy mogli wybierać kolejne zdjęcie miesiaca! Tym razem spośród dziewięciu fotek-kandydatek (styczeń krótki...) Wiemy, że Zdjęcia Miesiąca poprzednich plebiscytów są świetne, wybierzmy więc kolejną bardzo dobrą fotkę, tak aby rywalizacja o tytuł "Foto Roku" była zażarta i emocjonująca :) Do dzieła!

09.02.2009
Dawno nieaktualizowane szóstki (ferie) w Łańcuchu Szóstek do LigiKlas:

klasa 1 - 147 (+11)
klasa 2 - 150 (+0)
klasa 3 - 112 (+3)

Wczorajsza publikacja notek w KLASY na wwwSzkoły przynosi 35 punktów Żabom (7 notek). Szczegóły w LIGAkLAS.

10.02.2009
Już jutro bal karnawałowy połączony w "walentynkami". Impreza zacznie się o 15:40 i jeśli przebiegnie bez zakłóceń potrwa do 18:30. W międzyczasie przygotowaliśmy małe przeriwniki rozrywkowe. Klasy powoli znoszą prowiant na okazję: 30 paczek paluszków i 40 paczek chrupek kukurydzianych (Świstaki), 18 butelek wody i 3 kg cukierków (Żaby) i 200 mandarynek (Mychy).

+

W związku z "walentynkami" odbyło się wczoraj referendum, podczas którego wybierano najbardziej kochliwą osobę w szkole. Wyniki ogłosimy wkrótce!

11.02.2009

W tym roku bal karnawałowy w naszej szkole zbiegł się z "walentynkami", w związku z tym do tradycyjnego elementu każdego balu (taniec) dodaliśmy zabawy, które wymyśliliśmy na walentynki, mające odbyć się w innym terminie. Do dawno ogłoszonego konkursu teatralnego na najciekawszą interpretację finalnej sceny dramatu "Romeo i Julia" zgłosiły sie trzy trupy (teatralne), z czego ostatecznie wystąpiły dwie. Najciekawiej zagrały (wg żyri w składzie p.Olbrich, Judyta i GabrysiaPie) Ania Łukaszczuk, Iga Piekarczyk i Magda Gorczyca, za co dziewczyny zjedzą zasponsorowaną przez nas pizzę. W innym kulturalnym punkcie programu MartaG, w poniedziałek wybrana w referendum "najzakochliwszą" w naszej szkole, dokonywała wyboru w "randce w ciemno"; a po kilku konkurencjach i rundach wybrała OlęC! W mniej już związanym z miłością konkursie, ZuziaO nie dała szans swoim przeciwniczkom w zmaganiu się "na rękę". Piękny kolorowy pasek siłacza będzie na zawsze jej przypominał o tym wiekopomnym zwycięstwie. Bal, jak i cały dzisiejszy dzień, był "wypasiony" - znakomita większość uczennic (i nie tylko) zjawiła się w szkole w strojach, na których królowały pasy, paski i paseczki! Zapraszamy do GALERIA na kilkadziesiąt fotek.