serviam
środy: "dziesiątek różańca" na śniadaniówce**7-17.09: rekrutacja do SU**18.09: Dzień Wspólnoty**14.10: Dzień Nauczyciela
skład samorządu
galeria
galeria
galeria


2018
2017
2016
2015
2014
2013
2012
2011
2010
2009
2008
grudzień
listopad
październik
wrzesień
sierpień
lipiec
czerwiec
maj
kwiecień
marzec
luty
styczeń
2007
2006
2005
2004


02.01.2008
Piękny okres bożonarodzeniowy zakończył się. Wracamy do szkoły, gdzie znowu postaramy się pracować ze wszystkich sił, jakie w nas jeszcze drzemią :)

Wczoraj opublikowano zdjęcia z uroczystości wigilijnych w galerii na stronie szkolnej oraz kilka fotorelacji w KLASY. Jesteśmy więc gotowi, aby rozpocząć przyjmowanie od naszych internautów zdjęć-kandydatek do plebiscytu "Zdjęcie miesiąca"!


Prosimy już od teraz o nadsyłanie nadsyłanie swojej kandydatury "Zdjęcia miesiąca". Wybierzmy fotografię, która nam się najbardziej podoba i podajmy jej lokalizację pisząc maila na adres SU z dopiskiem w temacie: zdjęcie grudnia. Wśród osób zgłaszjących zdjęcie wylosujemy coś słodkiego :)
Kandydatury przyjmujemy do 9 stycznia!
Przypominamy zasady plebiscytu:

Wybór zdjęcia miesiąca będzie przebiegał w dwóch etapach:
1. Nadsyłamy nasze propozycje do plebiscytu Zdjęcie miesiąca na adres mailowy SU. Możemy przesłać tylko jeden typ, a będziemy robić to w następujący sposób:
np. wwwSzkoły / galeria / inne wydarzenia / otrzęsiny pierwszoklasistek / zdjęcie 9. LUB wwwSU / galeria / I dzień serviam / zdjęcie 21.
LUB wwwSzkoły / klasy / trzecia / lekcja o powstaniu / fot.1
Prosimy o wpisanie tematu maila - Zdjęcie września (lub października, itp)
UWAGA: nadsyłanie propozycji będzie trwało do siódmego dnia każdego nowego miesiąca, a głosujemy na fotografię z miesiąca poprzedniego.
2. Po otrzymaniu propozycji, wybierzemy 10 najpopularniejszych (lub najszybciej nadesłanych)* fotek i opublikujemy je w spacjalnym panelu do głosowania na wwwSU i w AKTUALNOŚCIACH. Od tej chwili głosowanie będzie trwało przez kolejne dwa tygodnie i po upływie tego czasu okaże się, które zdjęcie zostanie "Zdjęciem miesiąca" w ocenie naszych internautów.
(*jeśli po nadesłaniu zdjęć-kandydatek okaże się, że wśród propozycji nie ma powtarzających się, to przy ilości przekracającej dziesięć, opublikujemy tylko te 10 nadesłane najszybciej)

Zdjęcie roku będzie wybierane przez społeczność szkolną spośród „Zdjęć miesiąca” (wrzesień-maj) w czerwcu 2008 w głosowaniu na wwwSU.
Spośród wszystkich osób biorących udział w wybieraniu „kandydatów” do „Zdjęcia miesiąca” w ciągu całego roku zostaną wylosowani zwycięzcy atrakcyjnych nagród :)

Chcesz być na bieżąco z "Fotografią Roku"? Zapraszamy do FOTOROKU!

+

Do LigiKlas punkty za materiały na KLASY: klasa 1 - 50 pkt (2 fotorelacje), klasa 2 - 25 pkt (1 fotorelacja), klasa 3 - 10 pkt (2 notki). Szczegóły w LIGA KLAS.

03.01.2008
W sobotę będziemy pracować! Od rana do popołudnia! W miłej atmosferze. I wsród sterty słodyczy! Powiemy sobie trochę o pierwszym semestrze pracy, poplanujemy drugi i tyle.
Ale - tradycyjnie chcielibyśmy zaprosić na to spotkanie uczennice, które na codzień nie zasiadają w Radzie SU. Na pewno wniesiecie sporo ciekawych pomysłów! Zaprasamy szczególnie te osoby, które chcą kiedyś pracować w RSU, może przyszłe kandydatki na Przewodniczącą? :)
O! I nie zpomnijcie przynieść czegoś słodkiego ze sobą :)

04.01.2008

Sekcja Liturgiczna SU "wzbogaciła" się dzisiaj o dwie ministrantki! Nie chodzi o "ilość", ale o "jakość" :) Otóż na dzisiejszej Mszy pierwszopiątkowej Iga i Ola złożyły przyrzczenie ministranckie i od dzisiaj mogą nosić oficjalnie alby. Dotychczas dziewczyny przygotowywały się do posługi (teoria, praktyka i podpatrywanie doświadczonych koleżanek), a od teraz same wezmą na siebie odpowiedzialność za pomoc w sprawowaniu liturgii.
Kilka zdjeć GALERII.

05.01.2008

Półroczne spotkanie SU to okazja, aby przyjrzeć się działalnosci SU ogólnie i zastanowić się nad efektywnością pracy poszczególnych sekcji. Tradycyjnie, zapraszamy na to spotkanie uczennice spoza Rady, aby wspomogły nas swoimi świeżymi pomysłami, szczególnie w tej części spotkania, w której ustalamy zarysy najbliższych imprez SU.

Dziękujemy trzem osobom spoza RSU, które przybyły na nasze spotkanie: AniK z klasy pierwszej, UliF z klasy drugiej i Berenice z klasy trzeciej. Zapraszamy do GALERII do obejrzenia kilku fotek.

+

Wczoraj również pracowaliśmy kreatywnie! Po siódmej lekcji odbyło się spotkanie SekcjiServiam, podczas którego zaplanowano działania na pozostałe Dni Serviam w tym roku szkolnym. Sekcji pomogła Judyta i AgaP z klasy II - dzięki!

06.01.2008
Parę kwestii w sprawie LigiKlas:

a)ktualizacja Łańcucha Szóstek:
klasa 1 - 113 szóstek (+0)
klasa 2 - 100 szóstki (+14)
klasa 3 - 152 szóstek (+33!)

b)ardzo ładny komiks w wykonaniuu AsiWasilewskiej daje jej zwycięstwo w naszym grudniowym konkursie, jej klasie natomiast 30 pkt; Mychy otrzymują 5 pkt

c)ztery zdjęcia w relacji z kolędy u Mychów lądują na wwwSzkoły/KLASY w galerii drugoklasistek; dzięki za dzielenie się wiadomościami z życia klasy + 25 pkt dla Was!

Szczegóły w LIGA KLAS.

06.01.2008
Od kiedy aparaty fotograficzne zaczęły zdobywać coraz większa popularność, hobby jakim jest fotografia zaczęło zyskiwać coraz więcej zwolenników. Nic więc dziwnego, że w naszych działaniach staramy się w jakiś sposób "Zagospodarować" tę dziedzinę życia i SZTUKI.

Przypominamy, że pozostało jeszcze tylko kilka dni na wykonanie (ewentualne wyszukanie w SWOICH zbiorach) fotografii, wywołanie ich i zgłosznie do naszego tradycyjnego konkursu fotograficznego, którego piąta edycja niedługo doczeka się swojego finału. Przypominamy szczegóły:

TEMAT: Mój ulubiony kolor w naturze
: termin 15 styczeń
: format 10x15 (papier fotograficzny)
: ilość prac: najwyżej 2 fotografie
: prace oddajemy w kopercie Przewodniczącej lub Opiekunowi SU
NAGRODA: książka
(uwaga! do fotografii należy dołączyć informację z tytułem książki-ewnetualnej nagrody(mx. 35 zł) ORAZ z ulubionymi kolorami przedstawionymi na zdjęciu))

Trzy dni pozostały na zdecydowanie, które zdjęcie spośród grudniowych zasługują na miano "Zdjęcia miesiąca" i wysłanie kandydatury na skrzynkę SU. Przypominamy o dwóch sprawach: przysyłajmy namiary danej fotografii wg. załączonego w FOTOROKU wzoru oraz pamiętajmy, że do plebiscyytu staje 10 najpopularniejszych lub najszybciej nadesłanych fotek!

07.01.2008
W piątek będzimy mieli szansę kultywować demokrację! Otóż tego dnia odbędzie się referendum, którego celem jest wyłonienie dyscypliny sportowej do tegorocznych rozgrywek. RSU zadecydowała, że w refendum będziemy mieli wybór jedynie spośród trzech, nastepujących dyscyplin: koszykówki, siatkówki i dwóch ogni. Warto zastanowić się na forum klasowym, jaką dyscyplinę klasa powinna wybrać, udzielając tym samym swoim koleżankom "instrukcji", na co należy głosować. W czym klasa najlepiej sobie radzi - na to oczywiście trzeba się zdecydować! (trzeba tu jednak nadmienić, że głosowanie będzie tajne, więc wybór ostatecznie i tak będzie należał do głosującego)
Pamiętajmy: referendum - piątek - przerwa śniadaniowa - czytelnia! Każdy głos jest ważny!

08.01.2008
W sobotę pracowaliśmy podczas specjalnego spotkania półrocznego, na którym zazwyczaj podsumowujemy pierwszy okres roku szkolnego, omawiamy najbliższe imprezy, ale i decydujemy o zasadach funkcjonowania różnych przedsięwzięć SU, min. Ligi Klas. Najnowsze ustalenia różne:
bonusy do Ligi Klas (cd.)
Klasa, która w ciągu trzech miesięcy zdobędzie najwięcej punktów za konkursy i klasa online dostanie dodatkowo 50 pkt.
Konkursy pozaszkolne (cd.)
Ponad dotychczas obowiązujące zasady dotyczące konkursów pozaszkolnych, ustalono co następuej: laureaci konkursów zdobywają dla klasy 50 pkt; finaliści konkursów zdobywają dla klasy 30 pkt. Przez "laureatów konkursu" rozumiemy osoby, które uzyskały to miano lub zajęły pierwsze miejsce w konkursie. Przez "finalistów konkursu" rozumiemy osoby, które uzyskały to miano oraz uczestników, którzy w klasyfikacji końcowej znaleźli się wśród najlepszych uczestników konkursu, stanowiących liczbę 10% ogółu startujących (zasada odnosi się tylko do konkursów, których liczbę uczestników znamy).
"skecze śniadaniowe" - przestrzeganie zasad ich organizowania
Klasa jest zobowiązana raz na trzy miesiące, w sobie wyznaczonym terminie, przygotować i przedsatwić sszkole "skecz śniadaniowy". Przed przedstawieniem jednak należy wykonać następujące działania: przygotować i wywiesić plakat informujący o tytule, czasie i miejscu przedstawienia. Ponadto klasa zobowiązna jest do ogłoszenia skeczu co najmniej dwa razy przed jego przestawieniem: na trzy dni przed oraz w dniu pokazu. W razie niewykonania powyższych czynności, klasie odejmie się punkty za niedotrzymanie terminów (30 za plakat oraz 15 za każde z ogłoszeń).

09.01.2008
W poniedziałek Przewodnicząca SU wraz z Opiekunem zajrzeli do klas, aby zobaczyć, jak czystość się tam miała. A miała się tak:

klasa 1 - 20/40
klasa 2 - 22/40
klasa 3 - 32/40

Kwiatki tym razem pić nigdzie nie chciały, co się rzadko u nas zdarza :)

klasa 1 - 30/30
klasa 2 - 30/30
klasa 3 - 30/30

Szczegóły w LIGA KLAS.

10.01.2008
Juz od teraz możemy głosować w plebiscycie "Zdjęcie grudnia"! Pod zegarkiem, nad archiwum umieściliśmy panel do głosowania opatrzony miniaturkami kapitalnych zdjęć- kandydatek, nadesłanych nam przez internautów (po klinknięciu zdjęcia "się powiększają"). Głosować będziemy do 22 stycznia, a oddać możemy tylko jeden głos. Stąd tradycyjna już zachęta, aby dobrze zastanowić sie przed postawieniem na jedno zdjęcie z naszego wpaniałego zestawu :)

10.01.2008
Zakończył się pierwszy semestr nauki, więc podsumowujemy wyniki klas do Ligi Klas.

1) punkty za średnia klasy x 100

klasa 1 - 4,09 x 100 pkt = 409 pkt
klasa 2 - 3,79 x 100 pkt = 379 pkt
klasa 3 - 3,76 x 100 pkt = 376 pkt

2) dzisiaj wyliczyliśmy procent niewykorzystanych nieprzygotowań przez każdą klasę z ogólnej liczby możliwych do wykorzystania, a nastepnie pomnożyliśmy przez 100. Liczba, którą uzyskaliśmy pomnożona przez pięć to suma punktów, które klasy uzyskały


klasa 1 -
liczba niewykorzystanych - 96 / liczba możliwych - 155 / procent - 0,62 / razy sto
= 62 x 5pkt = 310

klasa 2 -
niewykorzystane - 77 / liczba możliwych - 160 / procent - 0,48 / razy sto = 48 x 5 = 240

klasa 3 -
niewykorzystanych - 35 / liczba możliwych - 150 / procent - 0,23 / razy sto = 23 x 5 pkt = 115

Nieprzygotowania wynotowano z następujących przedmiotów: j.angielski, biologia, historia i geografia.

Szczegóły w LIGA KLAS.

11.01.2008
Referendum! Wybieramy dyscyplinę sportową, która w tym roku będzie zagości podczas szkolnych rozgrywek sportowych. Na śniadaniówce uczennice (prawie 100% frekwencji!) zagłosowały oddając głos na wcześniej umówioną z klasą dyscyplinę: kosza, siatkę albo 2 ognie. Choć wiadomo już, w co będziemy grać od lutego (do tego czasu będziemy załatwiać formalności i czekać na salę), dowiemy się szczegółów dopiero w poniedziałek.
(W GALERII kilka fotek)

+

Aktualizacja w Łańcuchu Szóstek:
klasa 1 - 142 (+29)
klasa 2 - 110 (+10)
klasa 3 - 152 (+0)

Szczegóły w LIGAkLAS

12.01.2008
30 stycznia będzie bal! I to nie byle jaki, ale Bal Piratów! Chcielibyśmy jednak, aby był to iście pirackie spotkanie, więc jedynym zkceptowalnym strojem będzie oczywiście ten piracki :) Poza tym szukujemy rózne niespodzianki pirackie, konkursy, zabawy itp. Aby dobrze się przygotować do do Balu P. chcemy zapropnować konkursy! Oto one:

a) Mini scenka pt. "Śmierć pirata ....(imię) w straszliwym pojedynku z ...(imię").
3-4 miuty
2-4 osoby
nagroda: worek kokosów
uwaga: należy pobrać od Przewodniczącej SU "kartę zgłoszeniową", na której wpiszemy następujące informacje:
tytuł / postaci (aktorzy) / muzyka / rekwizyty / powód konkliktu
wypełniona "karta" musi być oddana najpóźniej do 29.01

b) konkurs szant
liczba osób w zespole nieograniczona
nagroda: pizza
na plakacie na tablicy SU wpisujemy skład zespołu i tytuł piosenki (w systemie "kto pierwszy ten lepszy" - piosenki nie mogą się powtarzać)

c) konkurs na najciekawsze słuchowisko pt. "Wesołe jest życie pirata"
nagrane na kasetę lub płytę CD
czas nagrania do 5 minut
ilość osób nieograniczona
kryteria: dykcja / treść / efekty dźwiękowe / wrażenia ogólne
nagroda: ananasy
termin: 28.01

Zachęcamy do wzięcia udziału w konkursach! Z pewnością wymagają wielkiej wyobraźni, ale o to się nie boimy, gdyż bogata wyobraźnia jest naszą cechą :)

14.01.2008
Jutro kończymy przyjmowanie zdjęć do V Edycji Konkursu Fotograficznego "Mój ulubiony kolor w naturze", a na spotkaniu RSU zostanie wyłoniony zwycięzca.

+

Na porannym apelu wylosowano słodką nagrodę wśród osób przysyłających zdjęcia kandydatki do plebiscytu "Zdjęcie grudnia". Tąwylosowaną osobą okazał się być Tato KamiliiP z klasy drugiej! Serdecznie gratulujemy i dziękujemy za zainteresowanie naszym plebiscytem :)
W plebiscycie głosujemy do 22 stycznia!

+

Siatkówka została wybrana głosami naszych uczennic na dyscyplinę sportową do tegoroccznych rozgrywek sportowych! Dla przypomnienia warto dodać, że w poprzednich latach królowała koszykówka i zwyciężał zespół "Śledziki Matiasa" (odpowiednio w swojej klasie drugiej i trzeciej). W styczniu zajmiemy sie sprawami organizacyjnymi, czyli zebraniem zgłoszeń od drużyn, ustaleniem zasad rywalizacji w LidzeKlas w zwiazku z rozgrywkami i napisaniem harmonogramu spotkań.

Szczegółowe wyniki referendum:
siatka - 53 głosy - 64%
dwa ognie - 29 głosów - 35%
kosz - 1 głos - 1%

15.01.2008
Zakończyliśmy pierwszą odsłonę tegorocznej akcji charytatywnej "Adopcja na odległość". Jako szkoła, zobowiązaliśmy się wspomóc szkołę w Afryce na kwotę 500 zł. Sumę tę podzieliliśmy na dwa, bo tyle razy będziemy przeprowadać akcję zbiórki funduszy - w styczniu i czerwcu. Podczas grudniowo-styczniowej kwesty klasy przekazały RSU do wysłania następującą ilość pieniędzy:
klasa 1 - 114zł
klasa 2 - 104 zł
klasa 3 - 116 zł
W sumie: 324 zł
Ilość pieniędzy ponad zadeklarowaną (500:2=250), czyli 74 zł, zostanie odłożona na następny rok - planujemy zwiąkszyć kwotę zobowiązania o ilość pieniędzy z tegorocznej "nadwyżki".
Dziękujemy za włączenie się w akcję. Liczymy na Was w czerwcu!

17.01.2008
Sypnęło dyplomami w naszej Szkole, więc należy dodać klasom punkty do Ligi KLas :)

zDolny Ślązak Gimazjalista - trzy dziewczyny wzięły udział w etapie finałowym, za co przydają swojej klasie po 30 pkt.
klasa 2 - 30 pkt (OlaW)
Klasa 3 - 60 pkt (KasiaCh i KarolinaDz)

Krasnoludki są na świecie.... -
klasa 1 - 70 pkt (AdaS - 50 pkt i ZuziaW - 20 pkt)

English High Flier -
klasa 1 - 40 pkt (OlaZ)
klasa 2 - 60 pkt (MarysiaŁ i OlaW po 30 pkt)

Szczegóły w LIGAkLAS.

18.01.2008
Cotygodniowa aktualizacja ocen celujących w Łańcuchu Szóstek (18.01.08):

klasa 1 - 146 szóstki (+4 pkt)
klasa 2 - 123 szóstki (+13 pkt)
klasa 3 - 169 szóstek (+17 pkt)

Szczegóły w LIGAkLAS

20.01.2008
Jeszcze tylko do wtorku będziemy mogli głosować w Plebiscycie "Zdjęcie grudnia". Obecnie trwa zacięta rywalizacja między dwiema (fantastycznymi)
fotografiami, a rezultat wcale nie jest jeszcze przesądzony. Kto jeszcze nie oddał głosu - niech! :)

Jutro o 15:15 odbędzie się spotkanie trzecioklasistek z zaproszonymi absolwentkami naszego Gimnazjum; dziewczęta będą informowały nasze uczennice o swoich szkołach; trzecioklasistki zaprosiły również swoje koleżanki z drugiej klasy - być może nawet i one myślą już o wyborze przyszłego liceum, bo jeśli tak, to jutrzejsze spotkanie będzie świetną okazją do dowiedzenia się kilku ciekawych faktów.

21.01.2008

Mamy przyjemność ogłosić wyniki V Edycji konkursu fotograficznego pod patronatem Samorządu Uczniowskiego. Zwyciężczynią edycji pt. "Mój ulubiony kolor w przyrodzie" została Magda Kazienko z klasy drugiej! Wyróżnienia trafiają do Zosi Trzaskalik z Krakowskiej Podstawówki OSU oraz Ani Kowalskiej z klasy pierwszej! Serdecznie gratulujemy!
Natomiast wszystkim, którzy wzięli udział w konkursie serdecznie dziękujemy. Otrzymaliśmy bardzo dużo świetnych zdjęć z naturą w roli głównej i wybór najciekawszego był koszmarnie trudny. Fotografie można zobaczyć wchodząc w KONKURSY/(baner) konkurs fotograficzny. Zapraszamy!

+

Punkty do LigiKlas za konkurs:
klasa 1 - 10 pkt (2 fotki)
klasa 2 - 90 pkt (13 fotek + wygrana)
klasa 3 - 40 pkt (8 fotek)

Punkty do LigiKlas za opublikowane materiały do KLASY na wwwSzkoły:
klasa 2 - 50 pkt (2 fotorelacje)
Szczegóły w LIGAkLAS - zapraszamy.

21.01.2008

Po raz drugi już absolwentki naszej szkoły, a obecne licealistki, zaszczycają nas swoją obecnością, aby pomóc swoim młodszym koleżankom w wyborze przyszłej szkoły. Spotkanie zainicjowane przez SU i w dużej cześci zorganizowane przez Owce zgromadziło w auli reprezentantki takich Liceów jak: 3, 5, 7, 12, 13, 14, 15, 21, OSU i Salezjan. Prowadzące, KarolinaDz i DominikaP, zadawały pytania dotyczące progów punktowych, kryteriów oceniania, zajęć pozalekcyjnych, języków obcych i innych ważnych spraw, które muszą być brane pod uwagę w trakcie dokonywania wyboru nowej szkoły. Po sesji pytań do Licealistek można było podejść do Gości i popytać o szczegóły, przy okazji delektując się smakowitymi ciastami przygotowanymi przez trzecioklasistki :)
W GALERII kilka fotek.

Dziękujemy za przybycie i spędzenie z nami czasu: Oli Cupiał (3LO), Marcie Miszczyszyn (5 LO), Karolinie Machnickiej (5LO pre-IB), Wice Wyrzykowskiej i Paulinie Lesiak (7LO), Dagmarze Zarzyckiej (12LO), Krysi Tomczak (13LO), Wice Poślednickiej (14LO), Ali Trawińskiej (15LO), Marcie Tatarskiej (21LO), Adzie Cichoń (Liceum Salezjańskie) i Gosi Godlewskiej, Zuzi Chodorowskiej, Helenie Janeczek z LO OSU. Jesteśmy przekonani, że bardzo pomogłyście naszym trzecioklasistkom :)

22.01.2008
Za dwa tygodnie odbędzie się pierwszy mecz w tegorocznych rozgrywkach siatkówki. Dzisiaj zebraliśmy od klas karty zgłoszeniowe. Chcemy więc zaprezentować teraz składy drużyn w nadchodzących rozgrywkach.

klasa 1 - Żabcie

1. Ola Przybylska (kapitan)
2. Iza Pieniążczak
3. Basia Hałas
4. Roksana Kałużna
5. Magda Gorczyca
6. Dominika Dutkowiak
7. Ola Cymborska
8. Marysia Hejda
9. Ania Dąbrowa
10. Dominika Nowak
11. Zuzia Osieleniec

klasa 2 - Toffiki

1. Ula Filipek (kapitan)
2. Ola Zwęglińska
3. Agnieszka Putyra
4. Kinga Przymuszała
5. Gabrysia Pietraszkiewicz
6. Dominika Repucho
7. Monika Siuba
8. Magda Kazienko
9. Karolina Waszkowska
10. Judyta Rut

klasa 3 - Jęczące Bzyki

1. Karolina Miszkurka (kapitan)
2. Gosia JAgodzińska
3. Dominika Plichta
4. Berenika Marczyńska
5. Dominika MArtinez
6. Asia Wasilewska
7. Liwia Palus
8. Magda Hermaszewska
9. Aga Derkowska
10. Justyna Brząkała
11. Hania Huryk

W najbliższym czasie uruchomimy tradycyjną podstronę rozgrywkową w LIGAkLAS, gdzie zamieścimy terminarz.

23.01.2008

U góry widzimy fragment Fotografii grudnia! W niesamowitym wyścigu po to zaszczytne miano fotka jednego z naszych Nauczycieli rzutem na taśmę pokonała zdjęcie jednej z naszych Uczennic! Dziękujemy wszystkim, którzy zagłosowali w plebiscycie za wzięcie udziału w zabawie. Szczegółowe wyniki do przeanalizowania w panelu do głosowania.
Zapraszamy do FOTOROKU, aby obejrzeć fotkę-zwyciężynie w całej okazałości oraz porównać ja z poprzednimi fotografiami miesiąca. W czerwcu będziemy wybierać "Zdjęcie roku"!

24.01.2008
Warto przypomnieć klasom, przed weekwndem, o produktach żywnościowych, które zobowiązaliśmy sie dostarczyć na poniedziałek w związku z balem karnawałowym:
klasa 1- 40 paczek chupków, 40 paczek paluszków
klasa 2 - 3 zgrzewki wody niegazowanej, 3 paczki cukierków mini
klasa 3 - 200 mandarynek

Ważne! Prosimy o zabieranie ze sklepów paragonów - w nastepnym tygodniu spotkamy się, aby obliczyć, ile wydały poszczególne klasy i spróbujemy "wyrównać rachunki" :)

25.01.2008

Druga kolejka skeczy śniadaniowych właśnie się rozpoczęła! Mychy po swojej październikowej premierze "Z kamerą wśród urszulanek" przedstawiły dzisiaj drugą część tego (chyba niekończącego się) cyklu. Kilka zdjęć w GALERIA - zapraszamy!
+
Komisja sprawdziła w tym tygodniu gazetki:
klasa 1 - 33/40
klasa 2 - 33/40
klasa 3 - 36/40

A Opiekun SU porządek w salach podczas lekcji:
klasa 1 - 33/40
klasa 2 - 37/40
klasa 3 - 35/40
Szczegóły w LIGAkLAS.

27.01.2008
Publikujemy fotografie na wwwSzkoły w KLASY. Tradycyjnie nagradzamy klasy punktami do LigiKLas za dbanie o swoje kąciki na naszej oficjalnej stronie Szkoły:

klasa 2 - 75 pkt (3 fotorelacje)
Mychy na razie nie otrzymują punktów za kolejne dwie fororelacje, bo nie mamy do nich opisów.

klasa 3 - 100 pkt (3 fotorelacje i 8 notek)
Owce otrzymują za jedną fotorelację 20 pkt, bo już wcześniej była do niej opublikowana notka; chociaż rzeczywiście opublikowano 4 fotorelacje, za jedną punktów nie przyznano, ponieważ była "przeterminowana" (punkty dostajemy za relacje nie starsze niż 1 miesiąc).

Zapraszamy do LIGAkLAS.

27.01.2008
Jutro będziemy przeżywać w naszej Szkole Festiwal Serviam. Jest to pierwsza taka uroczystość w Gimnazjum, a tematem przewodnim będzie bezinteresowna pomoc ("serviam" - chcę służyć). Jutrzejsza uroczystość związana jest także ze wspomnieniem św. Anieli, które przeżywamy akurat właśnie dzisiaj. Św. Aniela, jak doskonale wiemy, była założycielką Towarzystwa św.Urszuli, czyli dzisiejszego Zakonu Sióstr Urszulanek.
Oto plan jutrzejszego Dnia Serviam:

8:15 Msza św.
9:25 życzenia w auli
9:50 warsztaty Serviam w klasach (część I)
10:40 przerwa śniadaniowa
10:55 warsztaty Serviam w klasach (część II)
11:35 przerwa - udajemy sie do auli
11:45 prezentacja projektów
12:30 Goście z Grupy św.Marcina Działającej przy Duszpasterstwie Akademickim "Dominik"

Przypominamy, że pierwsza część Festiwalu jest bardziej oficjalną, więc należy przywdziać mundurki galowe :)

28.01.2008

Festiwal Serviam jest pewnego rodzaju kulminacją naszych dotychczasowych starań o jak najżywsze realizowanie idei Serviam leżącej u podstaw naszej Szkoły oraz wszystkich innych Szkół Urszulańskich na całym świecie. Od trzech lat organizujemy Dni Serviam, które dają nam szansę koncentrować się na niesieniu pomocy potrzebującym, za każdym razem na innym jej aspekcie. Dzisiejszy Festiwal to tak jakby spojrzenie na nowo na treści jakie niesie w sobie Serviam oraz zastanowienie się nad ich realizacją w naszym życiu. Wczoraj Kościół katolicki obchodził także wspomnienie św.Anieli, założycielki Zgromadzenia Zakonu Sióstr Urszulanek, więc okazja do świętowania był podwójna.
Festiwal rozpoczął się Mszą św. w naszym kościele zakonnym. Trzeba odnotować, że była to pierwsza Eucharystia podczas której nasze nowe ministrantki służyły aktywnie, otrzymawszy poprzednio zadania do wykonania. Po Mszy udaliśmy do auli szkolnej, gdzie Przewodnicząca SU KarolinaDz i wicePrzewodnicząca Dominika złożyły na ręcę Siostry Przełożonej życzenia dla Sióstr Urszulanek z okazji wspomnienia św.Anieli. Swoje życzenia złożyli także nasi nauczyciele, a byli reprezentowani przez p.Sławomira Florczyka. Po słowie s.Marii Jaworskiej Karolina i Dominika wprowadziły zebranych w tajemnicę dnia, po czym udano się do klas uczestniczyć w Warsztatach Serviam.
W salach pracowano w trzech grupach złożonych z uczennic wymieszanych spośród wszystkich klas. Grupy pod kierownictwem nauczycieli i ich pomocników z Rady SU (KarolinaDz, GabrysiaPie i KingaP) dziewczyny dyskutowały nad następującymi zagadnieniami: (a) co już robimy w szkole, aby realizować hasło Serviam? (b) w czym niedomagamy w realizacji Serviam w szkole i (c) jakie możemy podjąć działania w naszych środowiskach, aby rosptrzestrzeniać idee Serviam? Po krótkiej przerwie, podzielone raz jeszcze (wg. umiejętności), dziewczyny zastanawiały się, w jaki sposób przedstawić wnioski, do których doszły za pomocą kalamburów, rebusów i scenek rodzajowych. Niecałą godzinę później wszyscy mogli zobaczyć owoce tej pracy, bo, ponownie w auli, grupy miały szansę przedstawić i obejrzeć ciekawe scenki, kalambury i rebusy.
Po prezentacjach czekała nas nielada wizyta. Otóż odpowiedziawszy na nasze zaproszenie, w progach naszej Szkoły zawitali wolontariusze Towarzystwa Pomocy Głuchoniewidomym, działający przy Duszpasterstwie "Dominik" w Grupie św. Marcina. Troje młodych ludzi opowiedziało nam o swojej pracy z głuchoniewidomymi i podziliło się osobistymi refleksjami na temat, jak wiele człowiek może "skorzystać" pomagając potrzebującym.

Zapraszamy do GALERIA na całkiem pokaźną relację fotograficzną. Jeszcze więcej zdjęć na wwwSzkoły/GALERIA/uroczystości.

Zapraszamy do SONDA - tam publikujemy odpowiedzi na czwarte zagadnienie naszego Festiwalu Serviam - Co możemy "zyskać", pomagając innym? Na to pytanie dziewczyny odpowiedziały w naszej tradycyjnej, co miesięcznej sondzie.

29.01.2008
LISTWA - Ludzie Indywidualnie Szacujących Twórczość Wielkich Artystów. W ubiegłym tygodniu poprosiliśmy o pomoc. Chcemy zaprosić uczennice spoza RSU, aby pomagały nam oceniać i wybierać najlepsze prace w naszych konkursach. Dziękujemy za zainteresowanie inicjatywą - zgłosiło się 12 osób, z czego, niestety, mogliśmy wybrać tylko 6. Skład LISTWy możemy odnaleźć w KONKURSY na spodzie strony.

29.01.2008
Pamiętacie sondę, którą SInformacyjna przeprowadziła na początku stycznia? Zagadnienie brzmiało: Opisz (w 1-2 zdaniach) jak wyglądała, najdziwniej ubrana, napotkana przez Ciebie osoba? Najciekawsze odpowiedzi znajdziemy w SONDA, a wszystkie już jutro na gazetce SU na korytarzu szkolnym!

30.01.2008

Bal Piratów zgromadził dziesiątki piratów na sali! Zziajami krwawymi bitwami i niecnymi czynami zakotwiczyli swoje żaglowce przy Nankiera i jęli się relaksować! Na przykład tańcząć. Na przykład biorąc udział w (!) czynnościach kulturalnych, jak festiwal szanatów czy symulacje krwawych pojedynków. Na przykład też biorąc udział w konkursach sprawnościowych. Byli zwyciężcy, zwyciężeni, nagrody i chrupki kukurydziane.
Wizualnie można się nasycić balem w GALERIA - zapraszamy!

2018
2017
2016
2015
2014
2013
2012
2011
2010
2009
2008
grudzień
listopad
październik
wrzesień
sierpień
lipiec
czerwiec
maj
kwiecień
marzec
luty
styczeń
2007
2006
2005
2004


02.01.2008
Piękny okres bożonarodzeniowy zakończył się. Wracamy do szkoły, gdzie znowu postaramy się pracować ze wszystkich sił, jakie w nas jeszcze drzemią :)

Wczoraj opublikowano zdjęcia z uroczystości wigilijnych w galerii na stronie szkolnej oraz kilka fotorelacji w KLASY. Jesteśmy więc gotowi, aby rozpocząć przyjmowanie od naszych internautów zdjęć-kandydatek do plebiscytu "Zdjęcie miesiąca"!


Prosimy już od teraz o nadsyłanie nadsyłanie swojej kandydatury "Zdjęcia miesiąca". Wybierzmy fotografię, która nam się najbardziej podoba i podajmy jej lokalizację pisząc maila na adres SU z dopiskiem w temacie: zdjęcie grudnia. Wśród osób zgłaszjących zdjęcie wylosujemy coś słodkiego :)
Kandydatury przyjmujemy do 9 stycznia!
Przypominamy zasady plebiscytu:

Wybór zdjęcia miesiąca będzie przebiegał w dwóch etapach:
1. Nadsyłamy nasze propozycje do plebiscytu Zdjęcie miesiąca na adres mailowy SU. Możemy przesłać tylko jeden typ, a będziemy robić to w następujący sposób:
np. wwwSzkoły / galeria / inne wydarzenia / otrzęsiny pierwszoklasistek / zdjęcie 9. LUB wwwSU / galeria / I dzień serviam / zdjęcie 21.
LUB wwwSzkoły / klasy / trzecia / lekcja o powstaniu / fot.1
Prosimy o wpisanie tematu maila - Zdjęcie września (lub października, itp)
UWAGA: nadsyłanie propozycji będzie trwało do siódmego dnia każdego nowego miesiąca, a głosujemy na fotografię z miesiąca poprzedniego.
2. Po otrzymaniu propozycji, wybierzemy 10 najpopularniejszych (lub najszybciej nadesłanych)* fotek i opublikujemy je w spacjalnym panelu do głosowania na wwwSU i w AKTUALNOŚCIACH. Od tej chwili głosowanie będzie trwało przez kolejne dwa tygodnie i po upływie tego czasu okaże się, które zdjęcie zostanie "Zdjęciem miesiąca" w ocenie naszych internautów.
(*jeśli po nadesłaniu zdjęć-kandydatek okaże się, że wśród propozycji nie ma powtarzających się, to przy ilości przekracającej dziesięć, opublikujemy tylko te 10 nadesłane najszybciej)

Zdjęcie roku będzie wybierane przez społeczność szkolną spośród „Zdjęć miesiąca” (wrzesień-maj) w czerwcu 2008 w głosowaniu na wwwSU.
Spośród wszystkich osób biorących udział w wybieraniu „kandydatów” do „Zdjęcia miesiąca” w ciągu całego roku zostaną wylosowani zwycięzcy atrakcyjnych nagród :)

Chcesz być na bieżąco z "Fotografią Roku"? Zapraszamy do FOTOROKU!

+

Do LigiKlas punkty za materiały na KLASY: klasa 1 - 50 pkt (2 fotorelacje), klasa 2 - 25 pkt (1 fotorelacja), klasa 3 - 10 pkt (2 notki). Szczegóły w LIGA KLAS.

03.01.2008
W sobotę będziemy pracować! Od rana do popołudnia! W miłej atmosferze. I wsród sterty słodyczy! Powiemy sobie trochę o pierwszym semestrze pracy, poplanujemy drugi i tyle.
Ale - tradycyjnie chcielibyśmy zaprosić na to spotkanie uczennice, które na codzień nie zasiadają w Radzie SU. Na pewno wniesiecie sporo ciekawych pomysłów! Zaprasamy szczególnie te osoby, które chcą kiedyś pracować w RSU, może przyszłe kandydatki na Przewodniczącą? :)
O! I nie zpomnijcie przynieść czegoś słodkiego ze sobą :)

04.01.2008

Sekcja Liturgiczna SU "wzbogaciła" się dzisiaj o dwie ministrantki! Nie chodzi o "ilość", ale o "jakość" :) Otóż na dzisiejszej Mszy pierwszopiątkowej Iga i Ola złożyły przyrzczenie ministranckie i od dzisiaj mogą nosić oficjalnie alby. Dotychczas dziewczyny przygotowywały się do posługi (teoria, praktyka i podpatrywanie doświadczonych koleżanek), a od teraz same wezmą na siebie odpowiedzialność za pomoc w sprawowaniu liturgii.
Kilka zdjeć GALERII.

05.01.2008

Półroczne spotkanie SU to okazja, aby przyjrzeć się działalnosci SU ogólnie i zastanowić się nad efektywnością pracy poszczególnych sekcji. Tradycyjnie, zapraszamy na to spotkanie uczennice spoza Rady, aby wspomogły nas swoimi świeżymi pomysłami, szczególnie w tej części spotkania, w której ustalamy zarysy najbliższych imprez SU.

Dziękujemy trzem osobom spoza RSU, które przybyły na nasze spotkanie: AniK z klasy pierwszej, UliF z klasy drugiej i Berenice z klasy trzeciej. Zapraszamy do GALERII do obejrzenia kilku fotek.

+

Wczoraj również pracowaliśmy kreatywnie! Po siódmej lekcji odbyło się spotkanie SekcjiServiam, podczas którego zaplanowano działania na pozostałe Dni Serviam w tym roku szkolnym. Sekcji pomogła Judyta i AgaP z klasy II - dzięki!

06.01.2008
Parę kwestii w sprawie LigiKlas:

a)ktualizacja Łańcucha Szóstek:
klasa 1 - 113 szóstek (+0)
klasa 2 - 100 szóstki (+14)
klasa 3 - 152 szóstek (+33!)

b)ardzo ładny komiks w wykonaniuu AsiWasilewskiej daje jej zwycięstwo w naszym grudniowym konkursie, jej klasie natomiast 30 pkt; Mychy otrzymują 5 pkt

c)ztery zdjęcia w relacji z kolędy u Mychów lądują na wwwSzkoły/KLASY w galerii drugoklasistek; dzięki za dzielenie się wiadomościami z życia klasy + 25 pkt dla Was!

Szczegóły w LIGA KLAS.

06.01.2008
Od kiedy aparaty fotograficzne zaczęły zdobywać coraz większa popularność, hobby jakim jest fotografia zaczęło zyskiwać coraz więcej zwolenników. Nic więc dziwnego, że w naszych działaniach staramy się w jakiś sposób "Zagospodarować" tę dziedzinę życia i SZTUKI.

Przypominamy, że pozostało jeszcze tylko kilka dni na wykonanie (ewentualne wyszukanie w SWOICH zbiorach) fotografii, wywołanie ich i zgłosznie do naszego tradycyjnego konkursu fotograficznego, którego piąta edycja niedługo doczeka się swojego finału. Przypominamy szczegóły:

TEMAT: Mój ulubiony kolor w naturze
: termin 15 styczeń
: format 10x15 (papier fotograficzny)
: ilość prac: najwyżej 2 fotografie
: prace oddajemy w kopercie Przewodniczącej lub Opiekunowi SU
NAGRODA: książka
(uwaga! do fotografii należy dołączyć informację z tytułem książki-ewnetualnej nagrody(mx. 35 zł) ORAZ z ulubionymi kolorami przedstawionymi na zdjęciu))

Trzy dni pozostały na zdecydowanie, które zdjęcie spośród grudniowych zasługują na miano "Zdjęcia miesiąca" i wysłanie kandydatury na skrzynkę SU. Przypominamy o dwóch sprawach: przysyłajmy namiary danej fotografii wg. załączonego w FOTOROKU wzoru oraz pamiętajmy, że do plebiscyytu staje 10 najpopularniejszych lub najszybciej nadesłanych fotek!

07.01.2008
W piątek będzimy mieli szansę kultywować demokrację! Otóż tego dnia odbędzie się referendum, którego celem jest wyłonienie dyscypliny sportowej do tegorocznych rozgrywek. RSU zadecydowała, że w refendum będziemy mieli wybór jedynie spośród trzech, nastepujących dyscyplin: koszykówki, siatkówki i dwóch ogni. Warto zastanowić się na forum klasowym, jaką dyscyplinę klasa powinna wybrać, udzielając tym samym swoim koleżankom "instrukcji", na co należy głosować. W czym klasa najlepiej sobie radzi - na to oczywiście trzeba się zdecydować! (trzeba tu jednak nadmienić, że głosowanie będzie tajne, więc wybór ostatecznie i tak będzie należał do głosującego)
Pamiętajmy: referendum - piątek - przerwa śniadaniowa - czytelnia! Każdy głos jest ważny!

08.01.2008
W sobotę pracowaliśmy podczas specjalnego spotkania półrocznego, na którym zazwyczaj podsumowujemy pierwszy okres roku szkolnego, omawiamy najbliższe imprezy, ale i decydujemy o zasadach funkcjonowania różnych przedsięwzięć SU, min. Ligi Klas. Najnowsze ustalenia różne:
bonusy do Ligi Klas (cd.)
Klasa, która w ciągu trzech miesięcy zdobędzie najwięcej punktów za konkursy i klasa online dostanie dodatkowo 50 pkt.
Konkursy pozaszkolne (cd.)
Ponad dotychczas obowiązujące zasady dotyczące konkursów pozaszkolnych, ustalono co następuej: laureaci konkursów zdobywają dla klasy 50 pkt; finaliści konkursów zdobywają dla klasy 30 pkt. Przez "laureatów konkursu" rozumiemy osoby, które uzyskały to miano lub zajęły pierwsze miejsce w konkursie. Przez "finalistów konkursu" rozumiemy osoby, które uzyskały to miano oraz uczestników, którzy w klasyfikacji końcowej znaleźli się wśród najlepszych uczestników konkursu, stanowiących liczbę 10% ogółu startujących (zasada odnosi się tylko do konkursów, których liczbę uczestników znamy).
"skecze śniadaniowe" - przestrzeganie zasad ich organizowania
Klasa jest zobowiązana raz na trzy miesiące, w sobie wyznaczonym terminie, przygotować i przedsatwić sszkole "skecz śniadaniowy". Przed przedstawieniem jednak należy wykonać następujące działania: przygotować i wywiesić plakat informujący o tytule, czasie i miejscu przedstawienia. Ponadto klasa zobowiązna jest do ogłoszenia skeczu co najmniej dwa razy przed jego przestawieniem: na trzy dni przed oraz w dniu pokazu. W razie niewykonania powyższych czynności, klasie odejmie się punkty za niedotrzymanie terminów (30 za plakat oraz 15 za każde z ogłoszeń).

09.01.2008
W poniedziałek Przewodnicząca SU wraz z Opiekunem zajrzeli do klas, aby zobaczyć, jak czystość się tam miała. A miała się tak:

klasa 1 - 20/40
klasa 2 - 22/40
klasa 3 - 32/40

Kwiatki tym razem pić nigdzie nie chciały, co się rzadko u nas zdarza :)

klasa 1 - 30/30
klasa 2 - 30/30
klasa 3 - 30/30

Szczegóły w LIGA KLAS.

10.01.2008
Juz od teraz możemy głosować w plebiscycie "Zdjęcie grudnia"! Pod zegarkiem, nad archiwum umieściliśmy panel do głosowania opatrzony miniaturkami kapitalnych zdjęć- kandydatek, nadesłanych nam przez internautów (po klinknięciu zdjęcia "się powiększają"). Głosować będziemy do 22 stycznia, a oddać możemy tylko jeden głos. Stąd tradycyjna już zachęta, aby dobrze zastanowić sie przed postawieniem na jedno zdjęcie z naszego wpaniałego zestawu :)

10.01.2008
Zakończył się pierwszy semestr nauki, więc podsumowujemy wyniki klas do Ligi Klas.

1) punkty za średnia klasy x 100

klasa 1 - 4,09 x 100 pkt = 409 pkt
klasa 2 - 3,79 x 100 pkt = 379 pkt
klasa 3 - 3,76 x 100 pkt = 376 pkt

2) dzisiaj wyliczyliśmy procent niewykorzystanych nieprzygotowań przez każdą klasę z ogólnej liczby możliwych do wykorzystania, a nastepnie pomnożyliśmy przez 100. Liczba, którą uzyskaliśmy pomnożona przez pięć to suma punktów, które klasy uzyskały


klasa 1 -
liczba niewykorzystanych - 96 / liczba możliwych - 155 / procent - 0,62 / razy sto
= 62 x 5pkt = 310

klasa 2 -
niewykorzystane - 77 / liczba możliwych - 160 / procent - 0,48 / razy sto = 48 x 5 = 240

klasa 3 -
niewykorzystanych - 35 / liczba możliwych - 150 / procent - 0,23 / razy sto = 23 x 5 pkt = 115

Nieprzygotowania wynotowano z następujących przedmiotów: j.angielski, biologia, historia i geografia.

Szczegóły w LIGA KLAS.

11.01.2008
Referendum! Wybieramy dyscyplinę sportową, która w tym roku będzie zagości podczas szkolnych rozgrywek sportowych. Na śniadaniówce uczennice (prawie 100% frekwencji!) zagłosowały oddając głos na wcześniej umówioną z klasą dyscyplinę: kosza, siatkę albo 2 ognie. Choć wiadomo już, w co będziemy grać od lutego (do tego czasu będziemy załatwiać formalności i czekać na salę), dowiemy się szczegółów dopiero w poniedziałek.
(W GALERII kilka fotek)

+

Aktualizacja w Łańcuchu Szóstek:
klasa 1 - 142 (+29)
klasa 2 - 110 (+10)
klasa 3 - 152 (+0)

Szczegóły w LIGAkLAS

12.01.2008
30 stycznia będzie bal! I to nie byle jaki, ale Bal Piratów! Chcielibyśmy jednak, aby był to iście pirackie spotkanie, więc jedynym zkceptowalnym strojem będzie oczywiście ten piracki :) Poza tym szukujemy rózne niespodzianki pirackie, konkursy, zabawy itp. Aby dobrze się przygotować do do Balu P. chcemy zapropnować konkursy! Oto one:

a) Mini scenka pt. "Śmierć pirata ....(imię) w straszliwym pojedynku z ...(imię").
3-4 miuty
2-4 osoby
nagroda: worek kokosów
uwaga: należy pobrać od Przewodniczącej SU "kartę zgłoszeniową", na której wpiszemy następujące informacje:
tytuł / postaci (aktorzy) / muzyka / rekwizyty / powód konkliktu
wypełniona "karta" musi być oddana najpóźniej do 29.01

b) konkurs szant
liczba osób w zespole nieograniczona
nagroda: pizza
na plakacie na tablicy SU wpisujemy skład zespołu i tytuł piosenki (w systemie "kto pierwszy ten lepszy" - piosenki nie mogą się powtarzać)

c) konkurs na najciekawsze słuchowisko pt. "Wesołe jest życie pirata"
nagrane na kasetę lub płytę CD
czas nagrania do 5 minut
ilość osób nieograniczona
kryteria: dykcja / treść / efekty dźwiękowe / wrażenia ogólne
nagroda: ananasy
termin: 28.01

Zachęcamy do wzięcia udziału w konkursach! Z pewnością wymagają wielkiej wyobraźni, ale o to się nie boimy, gdyż bogata wyobraźnia jest naszą cechą :)

14.01.2008
Jutro kończymy przyjmowanie zdjęć do V Edycji Konkursu Fotograficznego "Mój ulubiony kolor w naturze", a na spotkaniu RSU zostanie wyłoniony zwycięzca.

+

Na porannym apelu wylosowano słodką nagrodę wśród osób przysyłających zdjęcia kandydatki do plebiscytu "Zdjęcie grudnia". Tąwylosowaną osobą okazał się być Tato KamiliiP z klasy drugiej! Serdecznie gratulujemy i dziękujemy za zainteresowanie naszym plebiscytem :)
W plebiscycie głosujemy do 22 stycznia!

+

Siatkówka została wybrana głosami naszych uczennic na dyscyplinę sportową do tegoroccznych rozgrywek sportowych! Dla przypomnienia warto dodać, że w poprzednich latach królowała koszykówka i zwyciężał zespół "Śledziki Matiasa" (odpowiednio w swojej klasie drugiej i trzeciej). W styczniu zajmiemy sie sprawami organizacyjnymi, czyli zebraniem zgłoszeń od drużyn, ustaleniem zasad rywalizacji w LidzeKlas w zwiazku z rozgrywkami i napisaniem harmonogramu spotkań.

Szczegółowe wyniki referendum:
siatka - 53 głosy - 64%
dwa ognie - 29 głosów - 35%
kosz - 1 głos - 1%

15.01.2008
Zakończyliśmy pierwszą odsłonę tegorocznej akcji charytatywnej "Adopcja na odległość". Jako szkoła, zobowiązaliśmy się wspomóc szkołę w Afryce na kwotę 500 zł. Sumę tę podzieliliśmy na dwa, bo tyle razy będziemy przeprowadać akcję zbiórki funduszy - w styczniu i czerwcu. Podczas grudniowo-styczniowej kwesty klasy przekazały RSU do wysłania następującą ilość pieniędzy:
klasa 1 - 114zł
klasa 2 - 104 zł
klasa 3 - 116 zł
W sumie: 324 zł
Ilość pieniędzy ponad zadeklarowaną (500:2=250), czyli 74 zł, zostanie odłożona na następny rok - planujemy zwiąkszyć kwotę zobowiązania o ilość pieniędzy z tegorocznej "nadwyżki".
Dziękujemy za włączenie się w akcję. Liczymy na Was w czerwcu!

17.01.2008
Sypnęło dyplomami w naszej Szkole, więc należy dodać klasom punkty do Ligi KLas :)

zDolny Ślązak Gimazjalista - trzy dziewczyny wzięły udział w etapie finałowym, za co przydają swojej klasie po 30 pkt.
klasa 2 - 30 pkt (OlaW)
Klasa 3 - 60 pkt (KasiaCh i KarolinaDz)

Krasnoludki są na świecie.... -
klasa 1 - 70 pkt (AdaS - 50 pkt i ZuziaW - 20 pkt)

English High Flier -
klasa 1 - 40 pkt (OlaZ)
klasa 2 - 60 pkt (MarysiaŁ i OlaW po 30 pkt)

Szczegóły w LIGAkLAS.

18.01.2008
Cotygodniowa aktualizacja ocen celujących w Łańcuchu Szóstek (18.01.08):

klasa 1 - 146 szóstki (+4 pkt)
klasa 2 - 123 szóstki (+13 pkt)
klasa 3 - 169 szóstek (+17 pkt)

Szczegóły w LIGAkLAS

20.01.2008
Jeszcze tylko do wtorku będziemy mogli głosować w Plebiscycie "Zdjęcie grudnia". Obecnie trwa zacięta rywalizacja między dwiema (fantastycznymi)
fotografiami, a rezultat wcale nie jest jeszcze przesądzony. Kto jeszcze nie oddał głosu - niech! :)

Jutro o 15:15 odbędzie się spotkanie trzecioklasistek z zaproszonymi absolwentkami naszego Gimnazjum; dziewczęta będą informowały nasze uczennice o swoich szkołach; trzecioklasistki zaprosiły również swoje koleżanki z drugiej klasy - być może nawet i one myślą już o wyborze przyszłego liceum, bo jeśli tak, to jutrzejsze spotkanie będzie świetną okazją do dowiedzenia się kilku ciekawych faktów.

21.01.2008

Mamy przyjemność ogłosić wyniki V Edycji konkursu fotograficznego pod patronatem Samorządu Uczniowskiego. Zwyciężczynią edycji pt. "Mój ulubiony kolor w przyrodzie" została Magda Kazienko z klasy drugiej! Wyróżnienia trafiają do Zosi Trzaskalik z Krakowskiej Podstawówki OSU oraz Ani Kowalskiej z klasy pierwszej! Serdecznie gratulujemy!
Natomiast wszystkim, którzy wzięli udział w konkursie serdecznie dziękujemy. Otrzymaliśmy bardzo dużo świetnych zdjęć z naturą w roli głównej i wybór najciekawszego był koszmarnie trudny. Fotografie można zobaczyć wchodząc w KONKURSY/(baner) konkurs fotograficzny. Zapraszamy!

+

Punkty do LigiKlas za konkurs:
klasa 1 - 10 pkt (2 fotki)
klasa 2 - 90 pkt (13 fotek + wygrana)
klasa 3 - 40 pkt (8 fotek)

Punkty do LigiKlas za opublikowane materiały do KLASY na wwwSzkoły:
klasa 2 - 50 pkt (2 fotorelacje)
Szczegóły w LIGAkLAS - zapraszamy.

21.01.2008

Po raz drugi już absolwentki naszej szkoły, a obecne licealistki, zaszczycają nas swoją obecnością, aby pomóc swoim młodszym koleżankom w wyborze przyszłej szkoły. Spotkanie zainicjowane przez SU i w dużej cześci zorganizowane przez Owce zgromadziło w auli reprezentantki takich Liceów jak: 3, 5, 7, 12, 13, 14, 15, 21, OSU i Salezjan. Prowadzące, KarolinaDz i DominikaP, zadawały pytania dotyczące progów punktowych, kryteriów oceniania, zajęć pozalekcyjnych, języków obcych i innych ważnych spraw, które muszą być brane pod uwagę w trakcie dokonywania wyboru nowej szkoły. Po sesji pytań do Licealistek można było podejść do Gości i popytać o szczegóły, przy okazji delektując się smakowitymi ciastami przygotowanymi przez trzecioklasistki :)
W GALERII kilka fotek.

Dziękujemy za przybycie i spędzenie z nami czasu: Oli Cupiał (3LO), Marcie Miszczyszyn (5 LO), Karolinie Machnickiej (5LO pre-IB), Wice Wyrzykowskiej i Paulinie Lesiak (7LO), Dagmarze Zarzyckiej (12LO), Krysi Tomczak (13LO), Wice Poślednickiej (14LO), Ali Trawińskiej (15LO), Marcie Tatarskiej (21LO), Adzie Cichoń (Liceum Salezjańskie) i Gosi Godlewskiej, Zuzi Chodorowskiej, Helenie Janeczek z LO OSU. Jesteśmy przekonani, że bardzo pomogłyście naszym trzecioklasistkom :)

22.01.2008
Za dwa tygodnie odbędzie się pierwszy mecz w tegorocznych rozgrywkach siatkówki. Dzisiaj zebraliśmy od klas karty zgłoszeniowe. Chcemy więc zaprezentować teraz składy drużyn w nadchodzących rozgrywkach.

klasa 1 - Żabcie

1. Ola Przybylska (kapitan)
2. Iza Pieniążczak
3. Basia Hałas
4. Roksana Kałużna
5. Magda Gorczyca
6. Dominika Dutkowiak
7. Ola Cymborska
8. Marysia Hejda
9. Ania Dąbrowa
10. Dominika Nowak
11. Zuzia Osieleniec

klasa 2 - Toffiki

1. Ula Filipek (kapitan)
2. Ola Zwęglińska
3. Agnieszka Putyra
4. Kinga Przymuszała
5. Gabrysia Pietraszkiewicz
6. Dominika Repucho
7. Monika Siuba
8. Magda Kazienko
9. Karolina Waszkowska
10. Judyta Rut

klasa 3 - Jęczące Bzyki

1. Karolina Miszkurka (kapitan)
2. Gosia JAgodzińska
3. Dominika Plichta
4. Berenika Marczyńska
5. Dominika MArtinez
6. Asia Wasilewska
7. Liwia Palus
8. Magda Hermaszewska
9. Aga Derkowska
10. Justyna Brząkała
11. Hania Huryk

W najbliższym czasie uruchomimy tradycyjną podstronę rozgrywkową w LIGAkLAS, gdzie zamieścimy terminarz.

23.01.2008

U góry widzimy fragment Fotografii grudnia! W niesamowitym wyścigu po to zaszczytne miano fotka jednego z naszych Nauczycieli rzutem na taśmę pokonała zdjęcie jednej z naszych Uczennic! Dziękujemy wszystkim, którzy zagłosowali w plebiscycie za wzięcie udziału w zabawie. Szczegółowe wyniki do przeanalizowania w panelu do głosowania.
Zapraszamy do FOTOROKU, aby obejrzeć fotkę-zwyciężynie w całej okazałości oraz porównać ja z poprzednimi fotografiami miesiąca. W czerwcu będziemy wybierać "Zdjęcie roku"!

24.01.2008
Warto przypomnieć klasom, przed weekwndem, o produktach żywnościowych, które zobowiązaliśmy sie dostarczyć na poniedziałek w związku z balem karnawałowym:
klasa 1- 40 paczek chupków, 40 paczek paluszków
klasa 2 - 3 zgrzewki wody niegazowanej, 3 paczki cukierków mini
klasa 3 - 200 mandarynek

Ważne! Prosimy o zabieranie ze sklepów paragonów - w nastepnym tygodniu spotkamy się, aby obliczyć, ile wydały poszczególne klasy i spróbujemy "wyrównać rachunki" :)

25.01.2008

Druga kolejka skeczy śniadaniowych właśnie się rozpoczęła! Mychy po swojej październikowej premierze "Z kamerą wśród urszulanek" przedstawiły dzisiaj drugą część tego (chyba niekończącego się) cyklu. Kilka zdjęć w GALERIA - zapraszamy!
+
Komisja sprawdziła w tym tygodniu gazetki:
klasa 1 - 33/40
klasa 2 - 33/40
klasa 3 - 36/40

A Opiekun SU porządek w salach podczas lekcji:
klasa 1 - 33/40
klasa 2 - 37/40
klasa 3 - 35/40
Szczegóły w LIGAkLAS.

27.01.2008
Publikujemy fotografie na wwwSzkoły w KLASY. Tradycyjnie nagradzamy klasy punktami do LigiKLas za dbanie o swoje kąciki na naszej oficjalnej stronie Szkoły:

klasa 2 - 75 pkt (3 fotorelacje)
Mychy na razie nie otrzymują punktów za kolejne dwie fororelacje, bo nie mamy do nich opisów.

klasa 3 - 100 pkt (3 fotorelacje i 8 notek)
Owce otrzymują za jedną fotorelację 20 pkt, bo już wcześniej była do niej opublikowana notka; chociaż rzeczywiście opublikowano 4 fotorelacje, za jedną punktów nie przyznano, ponieważ była "przeterminowana" (punkty dostajemy za relacje nie starsze niż 1 miesiąc).

Zapraszamy do LIGAkLAS.

27.01.2008
Jutro będziemy przeżywać w naszej Szkole Festiwal Serviam. Jest to pierwsza taka uroczystość w Gimnazjum, a tematem przewodnim będzie bezinteresowna pomoc ("serviam" - chcę służyć). Jutrzejsza uroczystość związana jest także ze wspomnieniem św. Anieli, które przeżywamy akurat właśnie dzisiaj. Św. Aniela, jak doskonale wiemy, była założycielką Towarzystwa św.Urszuli, czyli dzisiejszego Zakonu Sióstr Urszulanek.
Oto plan jutrzejszego Dnia Serviam:

8:15 Msza św.
9:25 życzenia w auli
9:50 warsztaty Serviam w klasach (część I)
10:40 przerwa śniadaniowa
10:55 warsztaty Serviam w klasach (część II)
11:35 przerwa - udajemy sie do auli
11:45 prezentacja projektów
12:30 Goście z Grupy św.Marcina Działającej przy Duszpasterstwie Akademickim "Dominik"

Przypominamy, że pierwsza część Festiwalu jest bardziej oficjalną, więc należy przywdziać mundurki galowe :)

28.01.2008

Festiwal Serviam jest pewnego rodzaju kulminacją naszych dotychczasowych starań o jak najżywsze realizowanie idei Serviam leżącej u podstaw naszej Szkoły oraz wszystkich innych Szkół Urszulańskich na całym świecie. Od trzech lat organizujemy Dni Serviam, które dają nam szansę koncentrować się na niesieniu pomocy potrzebującym, za każdym razem na innym jej aspekcie. Dzisiejszy Festiwal to tak jakby spojrzenie na nowo na treści jakie niesie w sobie Serviam oraz zastanowienie się nad ich realizacją w naszym życiu. Wczoraj Kościół katolicki obchodził także wspomnienie św.Anieli, założycielki Zgromadzenia Zakonu Sióstr Urszulanek, więc okazja do świętowania był podwójna.
Festiwal rozpoczął się Mszą św. w naszym kościele zakonnym. Trzeba odnotować, że była to pierwsza Eucharystia podczas której nasze nowe ministrantki służyły aktywnie, otrzymawszy poprzednio zadania do wykonania. Po Mszy udaliśmy do auli szkolnej, gdzie Przewodnicząca SU KarolinaDz i wicePrzewodnicząca Dominika złożyły na ręcę Siostry Przełożonej życzenia dla Sióstr Urszulanek z okazji wspomnienia św.Anieli. Swoje życzenia złożyli także nasi nauczyciele, a byli reprezentowani przez p.Sławomira Florczyka. Po słowie s.Marii Jaworskiej Karolina i Dominika wprowadziły zebranych w tajemnicę dnia, po czym udano się do klas uczestniczyć w Warsztatach Serviam.
W salach pracowano w trzech grupach złożonych z uczennic wymieszanych spośród wszystkich klas. Grupy pod kierownictwem nauczycieli i ich pomocników z Rady SU (KarolinaDz, GabrysiaPie i KingaP) dziewczyny dyskutowały nad następującymi zagadnieniami: (a) co już robimy w szkole, aby realizować hasło Serviam? (b) w czym niedomagamy w realizacji Serviam w szkole i (c) jakie możemy podjąć działania w naszych środowiskach, aby rosptrzestrzeniać idee Serviam? Po krótkiej przerwie, podzielone raz jeszcze (wg. umiejętności), dziewczyny zastanawiały się, w jaki sposób przedstawić wnioski, do których doszły za pomocą kalamburów, rebusów i scenek rodzajowych. Niecałą godzinę później wszyscy mogli zobaczyć owoce tej pracy, bo, ponownie w auli, grupy miały szansę przedstawić i obejrzeć ciekawe scenki, kalambury i rebusy.
Po prezentacjach czekała nas nielada wizyta. Otóż odpowiedziawszy na nasze zaproszenie, w progach naszej Szkoły zawitali wolontariusze Towarzystwa Pomocy Głuchoniewidomym, działający przy Duszpasterstwie "Dominik" w Grupie św. Marcina. Troje młodych ludzi opowiedziało nam o swojej pracy z głuchoniewidomymi i podziliło się osobistymi refleksjami na temat, jak wiele człowiek może "skorzystać" pomagając potrzebującym.

Zapraszamy do GALERIA na całkiem pokaźną relację fotograficzną. Jeszcze więcej zdjęć na wwwSzkoły/GALERIA/uroczystości.

Zapraszamy do SONDA - tam publikujemy odpowiedzi na czwarte zagadnienie naszego Festiwalu Serviam - Co możemy "zyskać", pomagając innym? Na to pytanie dziewczyny odpowiedziały w naszej tradycyjnej, co miesięcznej sondzie.

29.01.2008
LISTWA - Ludzie Indywidualnie Szacujących Twórczość Wielkich Artystów. W ubiegłym tygodniu poprosiliśmy o pomoc. Chcemy zaprosić uczennice spoza RSU, aby pomagały nam oceniać i wybierać najlepsze prace w naszych konkursach. Dziękujemy za zainteresowanie inicjatywą - zgłosiło się 12 osób, z czego, niestety, mogliśmy wybrać tylko 6. Skład LISTWy możemy odnaleźć w KONKURSY na spodzie strony.

29.01.2008
Pamiętacie sondę, którą SInformacyjna przeprowadziła na początku stycznia? Zagadnienie brzmiało: Opisz (w 1-2 zdaniach) jak wyglądała, najdziwniej ubrana, napotkana przez Ciebie osoba? Najciekawsze odpowiedzi znajdziemy w SONDA, a wszystkie już jutro na gazetce SU na korytarzu szkolnym!

30.01.2008

Bal Piratów zgromadził dziesiątki piratów na sali! Zziajami krwawymi bitwami i niecnymi czynami zakotwiczyli swoje żaglowce przy Nankiera i jęli się relaksować! Na przykład tańcząć. Na przykład biorąc udział w (!) czynnościach kulturalnych, jak festiwal szanatów czy symulacje krwawych pojedynków. Na przykład też biorąc udział w konkursach sprawnościowych. Byli zwyciężcy, zwyciężeni, nagrody i chrupki kukurydziane.
Wizualnie można się nasycić balem w GALERIA - zapraszamy!