serviam
środy: "dziesiątek różańca" na śniadaniówce**7-17.09: rekrutacja do SU**18.09: Dzień Wspólnoty**14.10: Dzień Nauczyciela
skład samorządu
galeria
galeria
galeria


2019
2018
2017
2016
2015
2014
2013
2012
2011
2010
2009
2008
2007
2006
2005
grudzień
listopad
październik
wrzesień
sierpień
lipiec
czerwiec
maj
kwiecień
marzec
luty
styczeń
2004


12.01.2005
Nowa notka długiej przerwie. Samorząd powoli budzi się do życia po świątecznym leniuchowaniu. Po Świętach odbyły się dwa krótkie spotkania wtorkowe, których celem było omówienie pomysłów dotyczączych wyjśćia SU do Domu Spokojnej Starości pod koniec tego miesiąca. Powoli też ukształtował się nieśmiały pomuysł na to, co chcemy robić spotykając się ze starszymi ludźmi. Ponadto SU przygotowuje się do Rady Plenarnej, podsumowującej pierwsze półrocze pracy, podczas której również bedzięmy szczegółowo planować drugie półrocze. Rada odbędzie się w sobotę 15 stycznia, i bedzie trwała bardzo dłuuuuugo :)

15.01.2005
Stara tradycja katolicka nakazuje przyjmowanie kapłana raz do roku nawiedzającego domostwa z wizytą duszpasterską. Potocznie takie spotkanie z domownikami nazywa się kolędą, i najczęściej stawia całe rodziny na baczność: dzieci ładnie uczesane (ściskają w spoconych dłoniach zeszyty do katechezy), mamusie nerwowo zezujące na boki, czy wszystko aby dopięte na ostatni guzik (co raz wychodzą do drzwi, by spróbować z sąsiadką namierzyć kapłana na poziomach klatki schodowej), tatusiowie pięknie pachnący wodą po goleniu (pokrzykują nerwowo na spięte dzieci). Ileż radości może przysporzyć wizyta duszpasterska!
Jakiś czas temu nasze Gimnazjum odwiedził ksiądz Piotr, by dopełnić tej pięknej tradycji w murach naszej szkoły. Jako że niejednotnie zdarza nam się spędzać w niej większość naszego (w miarę) świadomego dnia (bo czy jesteśmy w stanie wracając do domu funkcjonować przez kolejne 8 godzin?), możemy uznać, że jej średniowieczne mury są naszym drugim mieszkaniem. Które również należy poświęć. Po uroczystej Eucharystii (święciliśmy kredę i wodę) udaliśmy się na nasze urocze piętro, by w gęstym dymie kadzidła i wilgoci wody święconej na twarzach śpiewać radośnie kolędy. Kapłan odwiedzał wszystkie pomieszczenia, błogosławiąc je, okadzając i święcąc wodą świętą. Każda sala była przygotowana do wizyty jak należy: biały obrus na stole, pismo święte, świeczki, krzyżyk, a dziewczęta odświętnie ubrane dopełniały doskonałości wystroju wnętrza. Przemiłe doświadczenie ta kolęda. Mamy nadzieję, ze na stałe wejdzie do tradycji naszej młodej jeszcze Szkoły. Tym bardziej, że na zakończenia były cukierki gratis.
Wkrótce kilka zdjęć w galerii.

18.01.2005
Ostatnie notowania Ligi Klas z poprzedniego tygodnia przynoszą dość ciekawe wyniki. Klasa pierwsza nie popisała się w tym miesiącu i w trzech elementach, jakie są oceniane przez Komisję otrzymała bardzo niskie noty; klasy druga i trzecia natomiast utrzymują wysoki poziom estetyki pomieszczeń, w jakich przyszło im pracować, i jakimi przyszło im się opiekować. Parę liczb obrazujących wyniki oceny:

Gazetka Szkolna:
klasa 1 - 15/40
klasa 2 - 30/40
klasa 3 - 35/40

Roślinki w klasie:
klasa 1 - 20/30
klasa 2 - 30/30
klasa 3 - 30/30

Porządek w klasie:
klasa 1 - 08/40
klasa 2 - 35/40
klasa 3 - 30/40

Klasyfikacja generalna:

1) klasa 3 - 809 pkt (99 "6")
2) klasa 2 - 635 pkt (59 "6")
3) klasa 1 - 531 pkt (53 "6")

22.01.2005
W sobotę 15 stycznia AD 2005 SU miał okazję spotkać sie na dłuższym posiedzeniu (obradowaliśmy od 8:45 do 13:30). W czasie tak długiej sesji mielismy okazję, aby zastanowić sie trochę nad tym, co juz minęło, nad chwilą biezaca i spojrzec w niedaleką przyszlość. Tak więc udało nam się wykonać niemało:
a) ustalilismy tematy na tablicę na pozostałą część roku szkolnego, na której możemy/cie wywieszać swoje opinie,
b) rozpranowalismy grafik osob przygotowujacych gazetkę samorządową,
c) ustalalismy szczegóły wizyty w domu spokojnej starości (z okazji Dnia Babci i Dnia Dziadka),
d) ocenilismy siebie nawzajem i swoje dotychczasowe zaangażowanie (doszly do tego małe postanowienia poprawy:)
e) Ola T (przewodnicząca) podsumowała działalnosc SU w ubiegłym semestrze,
f) zajęlismy się planowaniem przyszłych akcji SU (najbliższa na terenie szkoły odbędzie sie jeszcze przed feriami),
g) ustaliliśy warunki i reguły kampanii przedwyborczej,
h) sprecyzowalismy kryteria, według ktorych opiekunowie SU bedą oceniać gazetki klasowe.
Spotkanie okazało sie, jak widzicie, bardzo owocne. Muszę niestety dodac z przykroscią, że aby usystematyzować częstotliwość pojawiania sie środowego ciasta na korytarzu, wprowadzilismy dość restrykcyjne kary za jego tam brak.
Osoby chętne do wspołpracy, mające jakieś pomysły (z pokryciem) na ulepszenie i urozmaicenie naszej szkolnej codzienności zapraszamy na cotygodniowe zebranie, które odbywa sie we wtorki po lekcjach w pokoiku obok sekretariatu.
AL
kilka zdjęć niebawem w galerii
a także "raport" w pigułce z działalności SU w I semestrze tu.

26.01.2005
W ostatni piątek (21styczeń) część SU wybrała się z Opiekunami do kina na film gangsterski pt. Ocean’s Twelve: dogrywka. Aby przeczytać recenzję tego obrazu, należy kliknąć tu, a oto jak kształtują się opinie tych, którzy zdecydowali się je wyrazić:

„Ocean’s Twelve to świetny film, jeden z niewielu udanych sequeli. Polecam go wszystkim, którzy lubią się śmiać I główkować, bo oglądając ten film można się niejednokrotnie pogubić. Myślę, że obejrzę go jeszcze nie raz I za każdym razem będę się świetnie bawić” MaKa

„Filmik bardzo mi się podobał. Może nie tyle fabuła, ile obsada aktorska. W niektórych momentach miałam łzy w oczach ze śmiechu, ale były też momenty, kiedy chciałabym, by był już koniec. W związku z powyższym, Ocean’s Twelve nie należy do najwspanialszych filmów, ale w skali 1-10 dałabym mu 7” OlaT

„Uważam, że film Ocean’s Twelve nie jest zbyt jasny i przejrzysty. Niektóre sytuacje są trudne do zrozumienia, lecz sam sposób nakręcenia filmu jest bardzo interesujący, na przykład ciekawe ujęcia w zbliżeniach”. OlaPe

„Uważam, że Ocean’s Twelve jest doskonałą kontynuacją pierwszej części (Ocean’s Eleven). Film przedstwaia bardzo misterną intrygę prowadzoną przez grupę Oceana. Film jest pełen nieoczekiwanych zwrotów akcji i zabawnych scen. Oczywiście polecam.” AnSzy

„Myślę, że dla osoby która nie widziała Ocean’s Eleven film nie jest zbytnio przejrzysty” MM

„Fabuła taka sobie, gra aktorska OK (Vincent Cassell!), za to kapitalna muzyka (dj David Holmes) i realizacja.” PS

27.01.2005
Św. Aniela Merici urodziła się ok. 1474 r. w Desenzano del Garda we Włoszech. Po pewnym czasie rodzina przeprowadziła się do Grezze, leżącego nieco poza miastem. Dzieci: trzej chłopcy i dwie dziewczynki rosną tu pasąc bydło, bawiąc się i pracując.
Z chwilą śmierci rodziców i siostry, Aniela wówczas jeszcze bardzo młoda, zostaje przyjęta wraz z młodszym bratem do domu wuja Biancoso de Biancosi, zamieszkałego w Salõ. Zamiast korzystać tu z dostatniego życia, Aniela wstępuje do trzeciego zakonu św. Franciszka, aby ściślej naśladować Chrystusa, częściej przystępować do sakramentów św. i móc prowadzić surowe, pokutnicze życie. Od tego czasu wszyscy nazywają ją "Siostrą Anielą".
Po pewnym czasie Aniela wraca do Desenzano. Jej życie codzienne to kościół, dom, pola, dzieła miłosierdzia. Pewnego dnia, w czasie żniw na polach w Brudazzo, Aniela miała wizję drabiny łączącej niebo z ziemią i wstępujących po niej aniołów i młode dziewczęta. Wizja ta połączona była z intuicyjnym przeczuciem, że pewnego dnia założy towarzystwo dziewic poświęconych Bogu.
W 1516 roku franciszkańscy przełożeni wysyłają ją do Brescji, aby zamieszkała tam u pewnej zamożnej damy, Katarzyny Patengola, niosąc jej pociechę po stracie męża i dzieci. Aniela podejmuje wówczas swoją misję niesienia pociechy i rady tym wszystkim, którzy się do niej zwracają z prośbą o modlitwę, o pośrednictwo, o pomoc w pojednaniu zwaśnionych. Z czasem misja ta stale się rozszerza, a wokół Anieli prowadzącej życie pokuty i modlitwy skupia się liczne grono pobożnych przyjaciół.
Po kilku latach Aniela przenosi się do domu Antoniego Romano, od którego wiemy o odbywanych przez nią pielgrzymkach: do Mantui na grób bł. Hosanny, na Świętą Górę Varallo, w 1524 roku 6-cio miesięczną pielgrzymkę do Ziemi Świętej, a w roku jubileuszowym 1525 do Rzymu.
W roku 1529, wobec grożącej wojny, uchodzi z Brescji do Cremony z Augustynem Gallo, jego rodziną i wielu innymi. Zachowały się świadectwa o licznych nawróceniach, do których Aniela przyczyniła się tam, m.in. wśród dworzan Franciszka II Sforzy, księcia Mediolanu, będącego tam także na uchodźctwie.
Po powrocie do Brescji, Aniela poświęca się wypełnieniu dzieła, jakie wola Boża jej wyznaczyła, a które w owym czasie było wielkim krokiem naprzód na drodze promocji kobiety.
Kobieta dotychczas nie miała żadnej wolności co do wyboru swej przyszłości. Rodzina decydowała o jej małżeństwie lub o jej wstąpieniu do klasztoru. Aniela, pod natchnieniem Ducha Świętego z niezwykłą i dojrzałą odwagą wprowadza nowy stan życia, później kanonicznie potwierdzony: dziewictwo wybrane w sposób wolny przez "oblubienice Syna Bożego" pozostające w świecie, we własnej rodzinie lub w środowisku pracy. Należą one do duchowej rodziny, podtrzymywanej wspólną Regułą i oddanej pod patronat św. Urszuli, dziewicy i męczennicy z IV wieku.
Towarzystwo św. Urszuli zostaje założone 25 listopada 1535 roku. Kierownictwo Towarzystwa jest złożone w ręce kobiet, którymi kieruje "Matka Naczelna". W 1536 roku Reguła Towarzystwa zostaje zatwierdzona przez władze diecezjalne Brescji. Aniela przewidziała, że okoliczności będą się zmieniać i pozwala swoim duchowym córkom czynić zmiany w Regule, pod warunkiem, że uczynią to roztropnie, po przemodleniu i zasięgnięciu rady osób doświadczonych.
W 1537 roku Aniela zostaje wybrana na Matkę Naczelną Towarzystwa.
Aniela zmarła w Brescji w 1540 roku i została pochowana w kościele noszącym dzisiaj jej imię. Moretto, sławny malarz renesansu brescjańskiego namalował jej portret pośmiertny. Prócz Reguły (zatwierdzonej bullą papieża Pawła V w 1544 r.), Aniela zostawia swym duchowym córkom dwa bardzo krótkie pisma: Testament i Rady. Są one źródłem duchowości i zasad pedagogicznych wyprzedzających o wiele lat swoją epokę.
Pierwsze urszulanki szybko zajęły się nauczaniem religii w szkołach doktryny chrześcijańskiej przy parafiach. Na terenie Włoch biskupi zakładali w swoich diecezjach Towarzystwo św. Urszuli; we Francji natomiast przekształciło się ono w zgromadzenie zakonne.
Aniela Merici została beatyfikowana w roku 1768, a kanonizowana 24 maja 1807 roku. Jest dziś czczona na 5-ciu kontynentach dzięki różnorodnym gałęziom Urszulanek i ich rozlicznym dziełom wychowania.
Najliczniejsze ugrupowanie Urszulanek to Unia Rzymska Zakonu Św. Urszuli, która w 1991 roku liczyła 3400 Sióstr w 265 domach w 31 krajach.
Do Polski Urszulanki przybyły z Wrocławia w 1857 roku, aby na prośbę polskiego społeczeństwa otworzyć szkołę z internatem w Poznaniu, a następnie w Gnieźnie. Po kilkunastu latach Kulturkampf zmusza obie te wspólnoty do przesiedlenia się z Poznania do Krakowa i z Gniezna do Tarnowa. Oba te autonomiczne klasztory prowadzą szkoły coraz to wyższych stopni i otwierają nowe domy. Powstają kolejno klasztory i dzieła w Kołomyji, Lwowie, Stanisławowie, Peterburgu (z tego klasztoru wywodzą się Urszulanki SJK), Lublinie.
W 1919 roku Urszulanki zawiązują Unię Urszulanek Polskich, co pozwala na dalszy rozwój placówek i apostolstwa: Poznań, Rybnik, Siercza, Rokiciny, Koszyce, Gdynia, Kościerzyna, Częstochowa, Włocławek, Warszawa, Zakopane. W 1928 roku powstała misja polskich Urszulanek w Charbinie w Mandżurii.
Unia Urszulanek Polskich przyłączyła się w roku 1936 do Unii Rzymskiej stając się Polską Prowincją.
(źródło: ttp://mtrojnar.rzeszow.opoka.org.pl/swieci/aniela_merici/zycie.htm )

29.01.2005
Samorząd Uczniowski Gimnazjum SS. Urszulanek UR poprzez swoją stronę internetową proponuje uczennicom naszego Gimnazjum, ich Rodzicom, a także osobom zaprzyjaźnionym pewnego rodzaju serwis mailowy, w którym chcielibyśmy na bieżąco informować zainteresowanych o wydarzeniach mających miejsce w Szkole, działalności Samorządu Uczniowskiego, wszelkich (chwilowych) zmianach w planie lekcji i innych istotnych z punktu widzenia Uczennicy Gimnazjum nowinkach. Sporą część wiadomości przesyłanych na skrzynki poczty elektronicznej stanowić będą kolejne wpisy dokonywane na tej stronie, ale nie tylko one będą treścią wiadomości. Dotychczas w naszej bazie danych posiadamy ponad pięćdziesiąt adresów mailowych naszych uczennic, oraz ponad dwadzieścia osób zaprzyjaźnionych ze Szkołą (w tym Rodziców). Jeśli jesteś zainteresowany otrzymywaniem wiadomości na swoją skrzynkę mailową, a nie mamy jeszcze Twojego adresu w bazie danych, proszę napisz do Samorządu na (UWAGA!! NOWY!!) ten adres.

30.01.2005
Cały czas trwają przygotowania do uruchomienia serwisu mailowego. Za wszelkie niedogodności przepraszamy (a w szczególności za ewentualne większe ilości listów o takiej samej treści...). Przypominamy, że zmienił się adres poczty elektronicznej SU: samorzad-osu-wro@wp.pl

01.02.2005
W ubiegłym tygodniu przeżywaliśmy uroczystość św.Anieli, założycielki Zakonu SS. Urszulanek. Stosowna notka została zamieszczona 27 stycznia. Chcemy wspomnieć tylko, że po Mszy świętej, w której uczestniczyliśmy (uczennice+nauczyciele) wraz z naszymi koleżankami z Liceum, udaliśmy się do auli, gdzie miało miejsce składanie życzeń i wręczanie kwiatów oraz pouczająca prezentacja multimedialna dotycząca historii Urszulanek na świecie i w Polsce. Dało sie poczuć wyjątkowość tego dnia, tę niezwykłość przynależenia do wielkiej Rodziny Urszulańskiej.
(jedno zdjęcie w Galerii strony SU)

03.02.2005
Dziewięćdziesiąt dziewcząt w szkole. 0 pierwiastka chłopięcego. Czy "walentynki" w takim gronie mają sens? Samorząd postanowił, że tak :)
W czwartek 10lutego podczas przerw międzylekcyjnych SU postara się uatrakcyjnić uczennicom szkolne przebywanie. Od samego rana zrobimy co w naszej mocy, by urozmaicić co-nieco korytarzową szarawość. Na początek zastrzegamy, że czwartek ten będzie już w Wielkim Poście, więc nie będzie ani hucznie, ani zbytnio rozrywkowo. Planujemy przeprowadzić akcję rozprowadzania ciastek w kształcie serduszek, kampanię uaforyzmawiania urszulanek (miłośnie), a także przeprowadzenie dwóch konkursów:

1) Konkurs na najpiękniejsze serce wykonane dowolną metodą plastyczną; uczennice chętne do wzięcia udziału w przedsięwzięciu wykonają rozsądnych rozmiarów serce, używając dowolnych technik plastycznych (plakat / rzeźba / kolaż / cokolwiek). Prace będą oceniane przez wszystkie uczennice Gimnazjum podczas przerwy śniadaniowej - metodą głosowania wybiorą one 5 najlepszych prac, spośród których Samorząd wskaże na najładniejszą (znowu metodą głosowania). Nagrodą dla zwycięzcy będzie bilet do kina na dowolnie wybrany seans filmowy (niekoniecznie romantyczny). Prace należy składać do czwartku (10luty) do godziny 7:55 w pomieszczeniu okupowanym przez SU (pokoik obok sekretariatu Gimnazjum); zwycięzca zostanie ogłoszony na apelu piątkowym.

2) KONKURS RECYTATORSKI POEZJI MIŁOSNEJ, który odbędzie się na długiej przerwie obiadowej.. Każdy chętny może zgłosić się do wzięcia w nim udziału! Oto kilka szczegółów: (a) wiersze są wybierane przez SU i losowane przez recytatorów 4 lutego na długich przerwach (niemal tydzień na przygotowanie recytacji) (b) recytacja wierszy miłosnych będzie oceniana przez czteroosobową komisję składającą się z: Izy Chojnackiej, Ewy Sławin, Agnieszki Leji i Asi Nestorowicz (c) wiersze mogą być recytowane zarówno z kartki jak i pamięci (plusik za opanowanie tekstu na pamięć) (d) zwycięzca zostanie ogłoszony na apelu piątkowym. Nagrodą jest bilet na dowolny seans kinowy (niekoniecznie romantyczny)

Mamy nadzieję, że będzie to miły dzień.

Aha. Warto również wspomnieć, że ów czwartek jest dniem "kolorowym", to znaczy, że poszczególne klasy są zobligowane do założenia tego dnia ubrań w określonych barwach (wybór kolorów został dokonany przez SU). Uwaga! Jeśli ktokolwiek przyjdzie do szkoły w ten czwartek ubrany zgodnie z zaleceniem swojego Gospodarza (w odpowiednim kolorze dla danej klasy), może mieć pewność, że NIE BĘDZIE PYTANY! Biada tym, którzy o tym fakcie zapomną.....

06.02.2005
Pierwszy semestr roku szkolnego 2004/2005 dobiegł końca. Pora podsumować pewne fakty dotyczące Ligi Klas. Dotychczas na prowadzeniu była klasa III, klasa II zajmowała drugą pozycję, a Stokrotki („pierwszaki”) plasowały się na III miejscu. Spośród sposobów uzyskiwania punktów przypomnijmy te najważniejsze: punkty za gazetki klasowe, za porządek w pomieszczeniu klasowym i dbałość o kwiatki tamże (co najmniej 7 roślinek). Innym istotnym elementem okazały się być punkty za szóstki, co przyczyniło się w dużej mierze do ogromnych różnic w układzie tabeli (5 punktów za „6”). O wnioskach Komisji sprawdzającej klasy informowaliśmy na bieżąco, jak o bieżącej ilości szóstek w danych klasach. Oto jak wygląda punktacja ze względu na oceny celujące:

I miejsce – klasa III – 495 pkt (99 szóstek)
II miejsce – klasa II – 335 pkt (67 szóstek)
III miejsce – klasa I – 300 pkt (60 szóstek)

Według ustaleń z Barda Śląskiego (Rada w maju 2004), klasy otrzymują punkty również za średnie ocen z I i II semestru. Przypominamy, że średnia klasy razy 100 daje ilość „oczek” za tę „konkurencję”. Wyniki po pierwszym semestrze są następujące:

I miejsce – klasa III – 408 pkt (średnia klasy 4,08)
II miejsce – klasa I – 380 pkt (średnia klasy 3,80)
III miejsce – klasa II – 377 pkt (średnia klasy 3,77)

Ostatnim elementem podsumowującym pierwszy okres nauki są „nie wykorzystane” nieprzygotowania. Według ustaleń bardzkich (UB), za każde takie nieprzygotowanie klasa miała otrzymać 3 punkty. Liczba ta jednak wzrosła do 5 punktów, po to by zachęcić uczennice do zastanowienia się przed kolejnym zgłoszeniem faktu. W ostatnim tygodniu SU pod czujnym okiem jednego z opiekunów wynotował niewykorzystane nieprzygotowania z następujących przedmiotów: geografia, biologia, język niemiecki i język angielski. Oto podsumowanie:

Klasa 1: 81 nie wykorzystanych nieprzygotowań = 405 punktów
Klasa 2: 55 nie wykorzystanych nieprzygotowań = 275 punktów
Klasa 3: 51 nie wykorzystanych nieprzygotowań = 255 punktów

Ostateczna klasyfikacja po pierwszym semestrze jest taka:

pierwsze miejsce: klasa 3 – 1472 punkty
drugie miejsce: klasa 1 – 1351 punktów
trzecie miejsce: klasa 2 – 1327 punktów

07.02.2005
Siódmego lutego, czyli dzisiaj, rusza "podstrona" pt. Liga Klas. Po długim czasie mamy kolejny element stronu Samorządu, nie ostatni, ponieważ zostały nam jeszcze "plany". Tym ostatnim linkiem zajmiemy się dopiero w czerwcu, kiedy SU wróci z Bardo Śląskiego, gdzie ustali harmonogram pracy na rok szkolny 2005/2006. Jeśli chodzi o jakieś drastyczne zmiany w stronce SU, to na razie takich planów nie ma. Niewykluczone jednak, że wakacje przyniosą jakieś z(a)miany.
Wakacje zawsze przynoszą zmiany.

11.02.2005
Walentynki 2005 w naszej Szkole są już historią. Wydarzyło się sporo ciekawych rzeczy tego dnia. Uczennice poszczególnych klas poprzebierane w jednolite kolory mogły doświadczyć przyjemności „dnia bez pytania”, co wystarczyło, by atmosfera w salach lekcyjnych i na korytarzach przybrała formę swoistego święta. A (w skrócie) to było tak...
Przed rozpoczęciem dnia nauki zaczęto znosić do pokoiku, w którym rezyduje Samorząd prace plastyczne o tematyce SERCE. W sumie do konkursu zgłoszono dziewięć serc wykonanych różnymi technikami, głównie kolażem. Według wcześniejszych ustaleń, w czasie długiej przerwy śniadaniowej zostało przeprowadzone głosowanie, w wyniku którego MIAŁY BYĆ wybrane prace, spośród których Samorząd miał wyłonić zwycięzcę. MIAŁY, ponieważ choć samo głosowanie odbyło się jak zaplanowano, pewien nieprzyjemny incydent spowodował jego ANULOWANIE. Okazało się, iż dwie uczennice klasy pierwszej oszukały oddając wiele głosów na jedną pracę. Pomimo, że później przeprosiły za to i wykazały skruchę, nie sposób było pozostawić tego faktu bez echa. W wyniku całego zamieszania Samorząd podjął decyzję o samodzielnym wyłonieniu zwycięzcy konkursu plastycznego. Głosowanie podzieliło dziesięcioosobowe jury na tyle, że musiano się wspomóc „osobą z zewnątrz”. Przy liczbie głosów 5:5 oddanych na dwie najlepsze prace, „pochwyciliśmy” „pierwszą napotkaną za drzwiami osobę”, którą się okazała być Ala z klasy pierwszej. I to właściwie ona „orzekła”, że najładniejsze serce zostało wykonane przez Olę Tracichleb, naszą Przewodniczącą (!). Ola otrzyma nagrodę w postaci biletu na dowolnie wybrany bilet do kina + przywilej bycia nie pytaną przez nauczycieli w jeden przez siebie wybrany dzień. Dzięki uprzejmości Pauliny Lesiak i jej niezłomnej wytrwałości w niesieniu pomocy w pracach SU (Paulina nie jest członkiem Samorządu), większość serc została „wywieszona” do publicznego podziwiania na tablicy samorządowej na korytarzu szkolnym.
Zanim odbył się konkurs recytatorski, dziewczęta z SU przeprowadziły drobne akcje podczas krótszych przerw. Na jednej z nich sprzedawano ciasteczka w kształcie serduszek (0,25zł), wykonane przez Asię Nestorowicz i jej Babcię. Na innej przerwie członkinie SU zajęły się dystrybucją malutkich karteczek zawierających aforyzmy o tematyce miłosnej (każda uczennica naszej szkoły otrzymała co najmniej dwie sentencje). Na innej z pauz Iza i Aga rozprowadzały „vlepki” o tematyce miłosnej, o leciutkim zabarwieniu religijnym (wzór do pobrania TUTAJ), a w tak zwanym międzyczasie Marta i Paulina (jedno serce) roznosiły dziewczętom kartki i listy walentynkowe.
Przerwa obiadowa przyniosła długo oczekiwany konkurs recytatorski. Tydzień wcześniej jedenaście dziewcząt wylosowało wiersze, które miały recytować przed obliczem Komisji składającej się z uczennic. Pierwotny plan zakładał deklamację przy udziale „publiczności”, jednak w końcu zdecydowano posłużyć się technologią, by zmniejszyć poziom stresu u uczestniczek. Otóż recytowały one swoje wiersze przed komisją w zamkniętym pomieszczeniu mówiąc do mikrofonu. Przed tym pomieszczeniem udało nam się zebrać spory tłumek uczennic (początkowo około ponad 40 osób), który pod przewodnictwem Natalii żywiołowo reagował na to, co się działo podczas konkursu (Natalia instruowała „kibiców” planszami o treści: CISZA i APLAUZ). Dźwięk głosu został wzmocniony przez wzmazniacz i przesłany do głośnika stojącego przed drzwiami pomieszczenia, w którym odbywał się konkurs. A stał on na wielce wysokim poziomie artystycznym, i z tego co się udało „wydusić” od komisji wynika, że zwycięzca pokonał konkurentów zaledwie śladową ilością punktów. A zwyciężczynią konkursu recytatorskiego wiersza miłosnego została Marysia Kardach, która, podobnie jak Ola Tracichleb, otrzyma nagrodę w postaci biletu na dowolnie wybrany bilet do kina + przywilej bycia nie pytaną przez nauczycieli w jeden przez siebie wybrany dzień. Na końcu notki wkleimy wiersz, który został najpiękniej wyrecytowany w naszej Szkole w Walentynki 2005.
W galerii strony samorządowej umieściliśmy kilka niezłych zdjęć, które tylko w niewielkim stopniu oddają nastrój, jaki zapanował w naszej Szkole dzięki romantycznemu duchowi, jaki cechuje nasze Urszulanki” :)

***

Gdybym spotkał ciebie znowu pierwszy raz,
Ale w innym sadzie, w innym lesie-
Może by inaczej zaszumiał nam las,
Wydłużony mgłami na bezkresie

Może innych kwiatów wśród zieleni bruzd
Jęłyby się dłonie, dreszczem czynne-
Może by upadły z niedomyślnych ust
Jakieś inne słowa- jakieś inne...

Może by i słońce zniewoliło nas
Do spłonięcia duchem w róż kaskadzie,
A gdybym spotkał ciebie znowu pierwszy raz,
Ale w innym lesie, w innym sadzie....

Bolesław Leśmian

12.02.2005
We wtorek przed feriami sprawdzono porządek w klasach, stan zieleniny oraz gazetki klasowe. Z wyżej wymienionych elementów na specjalną uwagę zasługuje porządek w salach, a właściwie jego brak. Resztki jedzenia na półkach, części garderoby tamże, zaśmiecone podłogi, porozrzucane śpiewniki - taki obraz ukazał się oczom Komisji, która w tym przypadku postanowiła zapunktować czystość dość nisko:

Porządek:
1 klasa: 28/40
2 klasa: 22/40
3 klasa: 20/40

Gazetka klasowa:
1 klasa: 35/40
2 klasa: 35/40
3 klasa: 35/40

Podsumowując stan flory w poszczególnych klasach, Komisja chciałaby oficjalnie UPOMNIEĆ Stokroty (1 klasę), aby w końcu zadbały o, było-nie-było, ten żywy element krajobrazu klasy, jakim są kwiatki. Radzimy pozbyć się suchotników i zgnilaków i "rozbić" gąszcz, jaki zapanował na Waszej półce (>mnóstwo niewykorzystanego miejsca na parapetach). Przypominamy, że wg. ustaleń z Bardo Śląskiego sala lekcyjna jest zaopatrzona w co najmniej 7 roślinek.

Zieleń w lutym:
1 klasa: 10/30
2 klasa: 25/30 (sucho)
3 klasa: 25/30 (sucho)

Ogólnie:
1] 3 klasa - 1560 punktów
2] 2 klasa - 1409 punktów
3] 1 klasa - 1404 punktów

14.02.2005
nadeszły f e r i e, czyli (1) dni wolne od zajęć (szkolnych); wakacje. (2) u starożytnych Rzymian: dni poświęcone uroczystościom religijnym, dni odpoczynku. SŁOWNIK WYRAZÓW OBCYCH

cieszmy sie nimi!!


03.03.2005
Powoli rozprostowujemy trzeszczące po (zasłużonych)feriach kości. Dość długie wtorkowe spotkanie zaowocowało konkretnymi decyzjami dotyczącymi pracy w marcu. Szczegóły zostaną stopniowo podawane do publicznej wiadmości już wkrótce.
Od tego tygodnia została uruchomiona NOWA strona internetowa naszej szkoły. Jest to bardzo ciekawe miejsce, SU zachęca do odwiedzania go i dowiadywania się różnych rzeczy na temat Gimnazjum.

08.03.2005
Z pozoru może sie wydawać, że nic się nie dzieje. W rzeczywistości przeżywamy Rekolekcje Wielkopostne.

12.03.2005
Dodajemy punkty do Ligi Klas z tytułu wciąż rosnącej liczby szóstek na kontach klasowych; przedstawiamy najnowsze zestawienie:

Notowanie z dnia 11 marzec 2005
1 klasa > 64 szóstki (320 punktów)
2 klasa > 75 szóstek (375 punktów)
3 klasa > 119 szóstek (595 punktów)

Klasyfikacja ogólna:
1] 3 klasa - 1660 punktów
2] 2 klasa - 1449 punktów
3] 1 klasa - 1424 punktów

12.03.2005
W dniach 7-9 marca AD 2005 odbyły się w naszym Gimnazjum rekolekcje wielkopostne. Prowadziła je czteroosobowa grupa ewangelizacyjna ze Wspólnoty św. Tymoteusza z Gubina - Grzegorz, Martyna, kleryk Tomek oraz ks. Robert (vel Robaczek). Te trzy dni były wypełnione śpiewem, rozmową, radością, ale również nie brakowało czasu na rozmyślanie, modlitwę, spotkanie z Żywym Słowem, a także na naprawdę wstrząsające przeżycia. W środę miałyśmy możliwość wyspowiadać się, uczestniczyłyśmy w adoracji Najświętszego Sakramentu oraz we Mszy świętej.
Przedstawiamy komentarze kilku dziewcząt z SU na temat Rekolekcji:
+
Ten szczególny czas był dla mnie trudny, ale przyniósł wspaniałe owoce - pozwolił mi doświadczyć, że Bóg kocha każdego z nas, że jestem Jego najwspanialszą pasją(!) Uświadomiłam sobie, jakich spustoszeń dokonuje w człowieku grzech. Najwspanialsze okazały się spowiedź i adoracja - dostrzegłam, nad czym tak naprawdę powinnam pracować, jak zaufać choć trochę Panu. Miałam pewne obawy, że, kiedy wrócę do domu, ten wspaniały 'czar' pryśnie niczym bańka mydlana. Jednak Duch Święty na to nie pozwolił, umocniona umiałam stawić czoło przytłaczającej rzeczywistości. I za to - chwała Panu!
S.J.
+
Rekolekcje pomogły mi inaczej spojrzeć na otaczające mnie problemy i pomyśleć nad sposobami ich ewentualnego ich rozwiązania. Nigdy wcześniej nie widziałam też żeby ktoś modlił się z taką wiarą. Bardzo podobały mi się pytania pisane przez uczennice i podziękowania do Boga.
O
+
W ciągu tych trzech dni mogłam wiele rzeczy zrozumieć, poznać, doświadczyć i przede wszystkim miałam czas na refleksję. Mogłam doświadczyć nowej formy modlitwy - śpiewu. Widać było po moich koleżankach, że gdy w śpiewałyśmy o radości, to na naszych twarzach gościł uśmiech, a kiedy dziękowałyśmy, byłyśmy skupione. Kolejna ważną dla mnie sprawą było przedstawienie jakże realistycznych scen z naszego życia w sposób dosłowny. Bardzo dobrze było nam pokazane, co robi grzech z człowiekiem, do czego doprowadza brak szacunku i brak wiary. Na tych wspaniałych rekolekcjach "ekipa" (ksiądz, diakon i dwoje młodych ludzi) uzmysłowiła nam, że my jesteśmy największą pasja Boga i ze On powinien być nią również dla nas. Jednym z ważniejszych momentów było zapisanie przez nas na karteczkach pytań do Boga. Kiedy je czytano niektóre z nich jakby odnosiły się do nas samych. Zrozumiałyśmy, że nie tylko my mamy problemy, ale również inne koleżanki je mają. Po tym wydarzeniu dziewczyny (również ja) bardziej się otworzyły. Kulminacyjnym momentem była trwająca 2,5 godziny Msza połączona ze spowiedzią. Jedna z moich koleżanek powiedziała " pierwszy raz uczestniczyłam w takiej Mszy - tam naprawdę czuło się wiarę!", i to zdanie chyba najlepiej opisuje to, co działo się na rekolekcjach.
A
+
Na tegoroczne rekolekcje szkolne przyjechała do nas grupa osób z okolic Zielonej Góry. Głównym tematem była nasza pasja oraz pasja Boga. W ciągu tych trzech dni usłyszałam wiele rzeczy dotyczących mnie, dowiedziałam się, że największą pasja, jaka istnieje to właśnie Bóg, a także nauczyłam się odpowiednio interpretować Pismo Święte. Pierwszy raz uczestniczyłam w tak niezwykłej Mszy św., na której każdy mógł okazać swą wiarę w dowolny sposób.
[s]
+
Rekolekcje były po prostu świetne. W porównaniu do tych w poprzednich latach były cudowne. Nie były "drętwe", nie składały się tylko z wykładów. Dzięki nim dowiedziałam się, co chce robić w życiu i co jest w nim najważniejsze. Myślę, że przez ten czas bardziej zbliżyłam się do Boga i zapewne dlatego pozostanie on (czas) długo w mojej pamięci.
O

W galerii dołączamy kilka zdjęć.

15.03.2005
W piątek, 1 kwietnia..., w ramach Dnia Wiosny (w tym roku przeniesionego na ten właśnie dzień (szczegóły wkrótce)) odbędą się powszechne wybory na funkcję Przewodniczącej Samorządu Uczniowskiego. W poniedziałek (14.03) oficjalnie ruszyła kampania wyborcza, której przebieg już teraz przybrał dość ciekawe formy.
Do wyborów zgłosiło się 6 kandydatek, po trzy z klasy pierwszej i drugiej (klasa trzecia jest ze zrozumiałych względów wyłączona). Poprosiliśmy kandydatki o napisanie paru słów o sobie i poniżej przedstawiamy zebrane informacje:
(1)
Imie: Agnieszka nazwisko: Petelenz-Łukasiewicz klasa: pierwsza
Hobby: muzyka (Szkoła Muzyczna) śpiew (nagrody z chórem Con Brio)
staż w samorządach: 3 lata w Samorządzie w Sz.P. / VI klasa – funkcja Rzecznika Praw Ucznia
dlaczego ja? ponieważ jestem osobą sumienną, punktualną, obowiązkową, chętnie podejmującą wyzwania; jestem również koleżeńska, miła i chętnie pomagam w trudnościach.
(2)
Imie: Gosia nazwisko: Dziembek klasa: pierwsza
Hobby: muzyka książki filatelistyka
staż w samorządach: przewodnicząca samorządu klasowego i skarbnik (kl. I, II, IV SZ.P.)
dlaczego ja? ponieważ jestem osobą kompetentną i kreatywną; potrafię słuchać innych; będę przedstawiała spostrzeżenia, uwagi i propozycje uczennic na forum Samorządu.
(3)
Imie: Iza nazwisko: Chojnacka klasa: pierwsza
Hobby: karate fotografia konie klimat i człowiek
staz w samorzadach: kl.I-III – samorząd klas (wice-przewodnicząca, skarbnik, sekretarz) + w SU jako pomocnik, sekretarz, wice przewodnicząca + obecnie Samorząd OSU
dlaczego ja? ponieważ jestem odpowiedzialna, zadania wykonuję rzetelnie i sumiennie; dotrzymuję obietnic, lubię pracować z ludźmi i sprawia mi to wielką radość; zależy mi dobrej opinii naszej szkoły, dbam o jej dobry wizerunek, ponieważ jest ona moim drugim domem.
(4)
Imie: Ewa nazwisko: Sławin klasa: druga
Hobby: narciarstwo książki
staz w samorzadach: kl. IV i V – przewodnicząca klasy + kl. VI – skarbnik klasowy
dlaczego ja? ponieważ mam ambitne plany ożywienia korytarza szkolnego podczas przerw i z pomocą Samorządu wprowadzenia wielu innych zmian do naszej szkoły.
(5)
Imie: Marta nazwisko: Miszczyszyn klasa: druga
Hobby: muzyka pływanie
staz w samorzadach: Przewodnicząca SU w klasie V Sz.P. + obecnie Samorząd OSU
dlaczego ja? ponieważ jestem osobą, która mogłaby wykorzystać swoje doświadczenie w pracy w Samorządzie teraz jako Przewodnicząca; jestem aktywna i podejmuję różnego rodzaju zadania.
(6)
Imie: Marzena nazwisko: Stroisz klasa: druga
Hobby: jazda na rowerze matematyka
staz w samorzadach: kl. VI SZ.P. – v-ce przewodnicząca SU + kl.4-5 – samorząd klasowy
dlaczego ja? ponieważ uważam, że jestem sumienna i obowiązkowa, a to ważne.

9 marca odbyło się spotkanie z kandydatkami, podczas którego zostały poinformowane, w jaki sposób można prowadzić kampanię oraz czego nie wolno robić w jej ramach.
Samorząd chciałby poinformować Uczennice Gimnazjum i Liceum (bo i te nas czytają), co trzeba robić podczas kampanii (TAK), i czego nie wolno (NIE):
TAK
Wybierz swoją kandydatkę i gorąco jej kibicuj podczas kampanii.
Włączaj się aktywnie i wspomagaj sztaby wyborcze kandydatek.
Zadawaj kandydatom konkretne pytania dotyczące ich wizji Samorządu Uczniowskiego.
Zagłosuj 1 kwietnia!!
NIE..
...niszcz plakatów i innych materiałów reklamowych kandydatek, których nie popierasz.
...wyśmiewaj się z kandydatów i ich metod działania i nie ubliżaj im.
...zaśmiecaj korytarza ulotkami lub innymi materiałami z kampanii wyborczej.
...naklejaj plakatów wyborczych swoich kandydatów na plakaty innych kandydatów.

18.03.2005
Nowe punkty do Ligi Klas tradycyjnie pochodzą z cyklicznego przeglądu sal lekcyjnych, jakich co miesiąc dokonuje Komisja (Opiekuńcza). W marcu dzień ów przypadł na wtorek piętnastego.

Porządek w salach:
klasa 1 - 35/40
klasa 2 - 32/40
klasa 3 - 25/40

Roślinność:
klasa 1 - 15/30 (niedobór 3 z wymaganych 7 roślin)
klasa 2 - 30/30
klasa 3 - 30/30

Gazetka klasowa:
klasa 1 - 15/40
klasa 2 - 40/40 (!)
klasa 3 - 20/40

Zestawienia wyraźnie wskazują elementy, w których MOŻNA znacznie nadrobić dorobek punktowy. Nie wspominamy, że jest to gazetka klasowa i (w niektórych przypadkach) zatroszczenie się o kwiatki.

ogółem:
klasa 3 - 1735 punktów
klasa 2 - 1551 punktów
klasa 1 - 1489 punktów

20.03.2005
Droga Krzyżowa w piątek 18 marca zgromadziła ponad dziewięćdziesiąt osób: uczennice Gimnazjum, ich Rodziny, znajomych oraz Siostry Urszulanki. W tym roku Samorząd inscenizował poszczególne stacje Drogi, czytając rozważania na każdym przystanku. Pochód korytarzami klasztornymi zmęczył fizycznie wilu uczestników, przez to można było odczuć choć w malutkim stopniu trud osób towarzyszących Jezusowi około 2000 lat temu. Wszystkim obecnym dziękujemy za przybycie i włączenie się w modlitwę w SU. Tradycyjnie na koniec Samorząd wręczał uczestnikom pamiątkową wlepkę.
W szczególny sposób chcemy podziękować Paulinie Lesiak za plakaty oraz naszemu Liceum za użyczenie nam sprzętu nagłaśniającego.
Wkrótce kilkanaście zdjęć w Galerii.

20.03.2005
Na jakiś czas z przyczyn technicznych zawiesiliśmy podstronę Galeria. Poszukujemy nowego, pojemniejszego serwera.

24.03.2005
Kampania wyborcza ruszyła z okładem tydzień temu. Korytarze zakolorowiły się różnej maści plakatami, ogłoszeniami, papierkami promującymi nasze sześć kandydatek. Sztaby wyborcze co raz jakiś eksplodują wyszukaną liryką, która potrafi obrać formy choćby i takie jak te:
"NA GÓRZE RÓŻE NA DOLE BZY, A NA NUTKĘ GŁOSUJ TY"
"JAK TO MIŁO I CIESZĄCO, GDY GOSIA PRZEWODNICZĄCĄ
GOSIA TU, GOSIA TAM
ZA GOSIĄ ZAWSZE MIŁO NAM"
KTO NA GOSIĘ GŁOS SWÓJ ODDA NIECH WIE: ONA NIGDY SIĘ NIE PODDA"
"WSZYSTKIE PTASZKI ĆWIERKAJĄ, ŻE IZA PRZEWODNICZĄCA BĘDZIE,
UWIERZCIE PTASZKOM W ICH MĄDRE SŁOWA, A WASZA SZKOŁĄ BĘDZIE ODLOTOWA"
"NASZA MARTA GŁOSU WARTA"
"GDY COŚ WODZI CIĘ ZA NOS, WNET NA NUTKĘ ODDAJ GŁOS"
"JEŚLI NA IZĘ GŁOS ODDACIE, TO DOBRĄ PRZEWODNICZĄCĄ MACIE"
"POSTAW WSZYSTKO NA JEDNĄ KARTĘ - WYBIERZ MARTĘ"
"MARTA JEST OKEI, DZIAŁA NA WSZYSTKICH JAK KLEJ"
"GOSIA CIĘ NIE OSZUKA"
"MARTUCHA WSZYSTKICH UDOBRUCHA"
"JEŚŁI CHCESZ BY BYŁO JAK W NIEBIE, TO SWÓJ GŁOS ODDAJ NA EWĘ"
"GOSIA CIĘ NIE ZAWIEDZIE, NAWET GDY JESTEŚ W BIEDZIE"
"JEŚLI CHCESZ MIEĆ DOBRY NASTRÓJ, TO NA EWĘ ODDAJ GŁOS SWÓJ"
"CHCESZ ATRAKCJI NIEMAŁO, NA MARZENĘ GŁOSUJ ŚMIAŁO"
"KOLEŻANKO URSZULANKO, JEŚLI SWOJE SZKOLNE SPRAWY POZAŁATWIAĆ CHCESZ WSZYSCIUTKIE, GŁOSUJ NA NUTKĘ"
"CHCESZ BY W TWEJ SZKOLE DUŻO SIE ZMIENIAŁO, GŁOSUJ NA MARZENĘ, TO BĘDZIE MIŁO"
"JEŚLI ODDASZ NA IZĘ GŁOS, ZAPEWNIONY JEST WASZ LOS"
"CHCESZ MIEĆ SZKOŁĘ, GŁOSUJ NA MARZENĘ"
"JEŚLI CHCESZ MIEĆ DOBRY NASTRÓJ, TO NA EWĘ ODAJ GŁOS SWÓJ"
"GDY NA EWĘ ODASZ GŁOS, TO POPRAWISZ SZKOŁY LOS"
...
To z tych ciekawszych wersów. Niektóre z kandydatek okazały sporo inicjatywy w swoim dążeniu do "stołka". Rozdawano ulotki, ba, nawet ciasto (!) i ciasteczka. Sztab wyborczy jednej z kandydatek ogłosił konkurs (z nagrodami) na pracę plastyczną o tematyce kociej, to samo grono uczennic założyło nieformalną organizację LPU (Liga Pomysłowych Urszulanek). Ponadto rozprowadzano wlepki lub paradowano w koszulkach z hasłami wyborczymi (czy to nie wbrew zasadom obowiązującym w szkole..?).
Zostały tylko dwa dni "robocze" po Świętach. Mamy nadzieję, że sztaby wyborcze NAPRAWDĘ nas czymś jeszcze zaskoczą, bo na razie jest tylko ok.
A chyba nie wszyscy jeszcze zdecydowali ...

24.03.2005
Niecierpliwie wyczekujemy nadejścia
Świąt Wielkanocnych i Zmartwychwstania Chrystusa.
Niech ten szczególny czas obfituje w Boże łaski
i na chwile oderwie nas od codziennych problemów,
przyniesie radość i spokój.
I niech radosne Alleluja!
rozbrzmiewa w sercach każdego z nas
życzy Samorząd Uczniowski

29.03.2005
Piątek 1 kwiecień 2005.
Przychodzimy do szkoły o 7:40, przebieramy się za owady i rozpoczynamy pełen przygód (opóźniony) Dzień Wiosny.

(przychodzimy do szkoły 7:40)
zajęcia w salach lekcyjnych
8:00 – 8:50 – Strojenie sal lekcyjnych –motyw przewodni Kwiaty*Kwiatki*Kwiatuszki
9:00 – 9:45 – przygotowanie wystawy kulinarnej pt.: Kanapka wiosenna
9:55 – 10:10 – przerwa śniadaniowa (konsumowanie wystawy kulinarnej)

zajęcia w auli
10:15 – 10:45 – Skecze Wiosenne pt. „Pierwszy dzień wiosny na łące”
10:50 – 11:05 – Międzyklasowy pokaz mody wiosennej
11:10 – 11:45 – wiec wyborczy (Wybory na Przewodniczącą Samorządu Uczniowskiego)
11:50 – 12:05 – Wybory
12:10 – 14:00 – Projekcja filmu fabularnego
14:05 – ogłoszenie wyników Wyborów i zakończenie Dnia Wiosny

Przypominamy:
a - część harmonogramu dnia będzie traktowana jako współzawodnictwo klas, w wyniku którego sypiące się punkty mogą "zamieszać" w klasyfikacji Ligi Klas;
b - stroje (pszczółki, biedronki, motyle) są obowiązkowe (ich brak u poszczególnych uczennic działa na niekorzyść klas);
c - bierzemy chętny ;) udział w wyborach na Przewodniczącą SU;
d - nie rozmawiamy/przeszkadzamy na filmie fabularnym;
e - klaszeczemy i udajemy, że nam sie podobają skecze i prezentacje innych klas (można się przy tym uśmiechać).

01.04.2005
Najnowsze dane dotyczące ilości ocen celujących w poszczególnych klasach. W nawiasie podajemy ilość szóstek w drugim semestrze tego roku szkolnego.

1) klasa 3 - 134 "6" (35) - 670 pkt
2) klasa 2 - 82 "6" (15) - 410 pkt
3) klasa 1 - 80 "6" (20) - 400 pkt

Ogółem:

1) klasa 3 - 1810 punktów
2) klasa 2 - 1586 punktów
3) klasa 1 - 1569 punktów

02.04.2005
Cały świat patrzy z niepokojem w stronę Watykanu i z nadzieją wznosi gorące słowa modlitwy ku Niebu. My Urszulanki łączymy się w tym modlitewnym trwaniu, pokornie ufając planom Boga wobec Ojca świętego.
Samorząd OSU Wrocław

02.04.2005
Czy potrafimy sobie wyobrazić, jak wielka Radość nastała teraz w Niebie?..

04.04.2005
Chcemy modlić się o spokój wieczny dla duszy naszego drogiego zmarłego Ojca Świętego. Codziennie od wtorku do czwartku przed lekcjami o 7:40 będziemy trwać w modlitewnym skupieniu odmawiając koronkę do Miłosierdzia Bożego. Po modlitwie udamy sią do klas, po drodze zapalając świeczkę i stawiając ją przy obrazie Jana Pawła II na korytarzu szkolnym.

2019
2018
2017
2016
2015
2014
2013
2012
2011
2010
2009
2008
2007
2006
2005
grudzień
listopad
październik
wrzesień
sierpień
lipiec
czerwiec
maj
kwiecień
marzec
luty
styczeń
2004


12.01.2005
Nowa notka długiej przerwie. Samorząd powoli budzi się do życia po świątecznym leniuchowaniu. Po Świętach odbyły się dwa krótkie spotkania wtorkowe, których celem było omówienie pomysłów dotyczączych wyjśćia SU do Domu Spokojnej Starości pod koniec tego miesiąca. Powoli też ukształtował się nieśmiały pomuysł na to, co chcemy robić spotykając się ze starszymi ludźmi. Ponadto SU przygotowuje się do Rady Plenarnej, podsumowującej pierwsze półrocze pracy, podczas której również bedzięmy szczegółowo planować drugie półrocze. Rada odbędzie się w sobotę 15 stycznia, i bedzie trwała bardzo dłuuuuugo :)

15.01.2005
Stara tradycja katolicka nakazuje przyjmowanie kapłana raz do roku nawiedzającego domostwa z wizytą duszpasterską. Potocznie takie spotkanie z domownikami nazywa się kolędą, i najczęściej stawia całe rodziny na baczność: dzieci ładnie uczesane (ściskają w spoconych dłoniach zeszyty do katechezy), mamusie nerwowo zezujące na boki, czy wszystko aby dopięte na ostatni guzik (co raz wychodzą do drzwi, by spróbować z sąsiadką namierzyć kapłana na poziomach klatki schodowej), tatusiowie pięknie pachnący wodą po goleniu (pokrzykują nerwowo na spięte dzieci). Ileż radości może przysporzyć wizyta duszpasterska!
Jakiś czas temu nasze Gimnazjum odwiedził ksiądz Piotr, by dopełnić tej pięknej tradycji w murach naszej szkoły. Jako że niejednotnie zdarza nam się spędzać w niej większość naszego (w miarę) świadomego dnia (bo czy jesteśmy w stanie wracając do domu funkcjonować przez kolejne 8 godzin?), możemy uznać, że jej średniowieczne mury są naszym drugim mieszkaniem. Które również należy poświęć. Po uroczystej Eucharystii (święciliśmy kredę i wodę) udaliśmy się na nasze urocze piętro, by w gęstym dymie kadzidła i wilgoci wody święconej na twarzach śpiewać radośnie kolędy. Kapłan odwiedzał wszystkie pomieszczenia, błogosławiąc je, okadzając i święcąc wodą świętą. Każda sala była przygotowana do wizyty jak należy: biały obrus na stole, pismo święte, świeczki, krzyżyk, a dziewczęta odświętnie ubrane dopełniały doskonałości wystroju wnętrza. Przemiłe doświadczenie ta kolęda. Mamy nadzieję, ze na stałe wejdzie do tradycji naszej młodej jeszcze Szkoły. Tym bardziej, że na zakończenia były cukierki gratis.
Wkrótce kilka zdjęć w galerii.

18.01.2005
Ostatnie notowania Ligi Klas z poprzedniego tygodnia przynoszą dość ciekawe wyniki. Klasa pierwsza nie popisała się w tym miesiącu i w trzech elementach, jakie są oceniane przez Komisję otrzymała bardzo niskie noty; klasy druga i trzecia natomiast utrzymują wysoki poziom estetyki pomieszczeń, w jakich przyszło im pracować, i jakimi przyszło im się opiekować. Parę liczb obrazujących wyniki oceny:

Gazetka Szkolna:
klasa 1 - 15/40
klasa 2 - 30/40
klasa 3 - 35/40

Roślinki w klasie:
klasa 1 - 20/30
klasa 2 - 30/30
klasa 3 - 30/30

Porządek w klasie:
klasa 1 - 08/40
klasa 2 - 35/40
klasa 3 - 30/40

Klasyfikacja generalna:

1) klasa 3 - 809 pkt (99 "6")
2) klasa 2 - 635 pkt (59 "6")
3) klasa 1 - 531 pkt (53 "6")

22.01.2005
W sobotę 15 stycznia AD 2005 SU miał okazję spotkać sie na dłuższym posiedzeniu (obradowaliśmy od 8:45 do 13:30). W czasie tak długiej sesji mielismy okazję, aby zastanowić sie trochę nad tym, co juz minęło, nad chwilą biezaca i spojrzec w niedaleką przyszlość. Tak więc udało nam się wykonać niemało:
a) ustalilismy tematy na tablicę na pozostałą część roku szkolnego, na której możemy/cie wywieszać swoje opinie,
b) rozpranowalismy grafik osob przygotowujacych gazetkę samorządową,
c) ustalalismy szczegóły wizyty w domu spokojnej starości (z okazji Dnia Babci i Dnia Dziadka),
d) ocenilismy siebie nawzajem i swoje dotychczasowe zaangażowanie (doszly do tego małe postanowienia poprawy:)
e) Ola T (przewodnicząca) podsumowała działalnosc SU w ubiegłym semestrze,
f) zajęlismy się planowaniem przyszłych akcji SU (najbliższa na terenie szkoły odbędzie sie jeszcze przed feriami),
g) ustaliliśy warunki i reguły kampanii przedwyborczej,
h) sprecyzowalismy kryteria, według ktorych opiekunowie SU bedą oceniać gazetki klasowe.
Spotkanie okazało sie, jak widzicie, bardzo owocne. Muszę niestety dodac z przykroscią, że aby usystematyzować częstotliwość pojawiania sie środowego ciasta na korytarzu, wprowadzilismy dość restrykcyjne kary za jego tam brak.
Osoby chętne do wspołpracy, mające jakieś pomysły (z pokryciem) na ulepszenie i urozmaicenie naszej szkolnej codzienności zapraszamy na cotygodniowe zebranie, które odbywa sie we wtorki po lekcjach w pokoiku obok sekretariatu.
AL
kilka zdjęć niebawem w galerii
a także "raport" w pigułce z działalności SU w I semestrze tu.

26.01.2005
W ostatni piątek (21styczeń) część SU wybrała się z Opiekunami do kina na film gangsterski pt. Ocean’s Twelve: dogrywka. Aby przeczytać recenzję tego obrazu, należy kliknąć tu, a oto jak kształtują się opinie tych, którzy zdecydowali się je wyrazić:

„Ocean’s Twelve to świetny film, jeden z niewielu udanych sequeli. Polecam go wszystkim, którzy lubią się śmiać I główkować, bo oglądając ten film można się niejednokrotnie pogubić. Myślę, że obejrzę go jeszcze nie raz I za każdym razem będę się świetnie bawić” MaKa

„Filmik bardzo mi się podobał. Może nie tyle fabuła, ile obsada aktorska. W niektórych momentach miałam łzy w oczach ze śmiechu, ale były też momenty, kiedy chciałabym, by był już koniec. W związku z powyższym, Ocean’s Twelve nie należy do najwspanialszych filmów, ale w skali 1-10 dałabym mu 7” OlaT

„Uważam, że film Ocean’s Twelve nie jest zbyt jasny i przejrzysty. Niektóre sytuacje są trudne do zrozumienia, lecz sam sposób nakręcenia filmu jest bardzo interesujący, na przykład ciekawe ujęcia w zbliżeniach”. OlaPe

„Uważam, że Ocean’s Twelve jest doskonałą kontynuacją pierwszej części (Ocean’s Eleven). Film przedstwaia bardzo misterną intrygę prowadzoną przez grupę Oceana. Film jest pełen nieoczekiwanych zwrotów akcji i zabawnych scen. Oczywiście polecam.” AnSzy

„Myślę, że dla osoby która nie widziała Ocean’s Eleven film nie jest zbytnio przejrzysty” MM

„Fabuła taka sobie, gra aktorska OK (Vincent Cassell!), za to kapitalna muzyka (dj David Holmes) i realizacja.” PS

27.01.2005
Św. Aniela Merici urodziła się ok. 1474 r. w Desenzano del Garda we Włoszech. Po pewnym czasie rodzina przeprowadziła się do Grezze, leżącego nieco poza miastem. Dzieci: trzej chłopcy i dwie dziewczynki rosną tu pasąc bydło, bawiąc się i pracując.
Z chwilą śmierci rodziców i siostry, Aniela wówczas jeszcze bardzo młoda, zostaje przyjęta wraz z młodszym bratem do domu wuja Biancoso de Biancosi, zamieszkałego w Salõ. Zamiast korzystać tu z dostatniego życia, Aniela wstępuje do trzeciego zakonu św. Franciszka, aby ściślej naśladować Chrystusa, częściej przystępować do sakramentów św. i móc prowadzić surowe, pokutnicze życie. Od tego czasu wszyscy nazywają ją "Siostrą Anielą".
Po pewnym czasie Aniela wraca do Desenzano. Jej życie codzienne to kościół, dom, pola, dzieła miłosierdzia. Pewnego dnia, w czasie żniw na polach w Brudazzo, Aniela miała wizję drabiny łączącej niebo z ziemią i wstępujących po niej aniołów i młode dziewczęta. Wizja ta połączona była z intuicyjnym przeczuciem, że pewnego dnia założy towarzystwo dziewic poświęconych Bogu.
W 1516 roku franciszkańscy przełożeni wysyłają ją do Brescji, aby zamieszkała tam u pewnej zamożnej damy, Katarzyny Patengola, niosąc jej pociechę po stracie męża i dzieci. Aniela podejmuje wówczas swoją misję niesienia pociechy i rady tym wszystkim, którzy się do niej zwracają z prośbą o modlitwę, o pośrednictwo, o pomoc w pojednaniu zwaśnionych. Z czasem misja ta stale się rozszerza, a wokół Anieli prowadzącej życie pokuty i modlitwy skupia się liczne grono pobożnych przyjaciół.
Po kilku latach Aniela przenosi się do domu Antoniego Romano, od którego wiemy o odbywanych przez nią pielgrzymkach: do Mantui na grób bł. Hosanny, na Świętą Górę Varallo, w 1524 roku 6-cio miesięczną pielgrzymkę do Ziemi Świętej, a w roku jubileuszowym 1525 do Rzymu.
W roku 1529, wobec grożącej wojny, uchodzi z Brescji do Cremony z Augustynem Gallo, jego rodziną i wielu innymi. Zachowały się świadectwa o licznych nawróceniach, do których Aniela przyczyniła się tam, m.in. wśród dworzan Franciszka II Sforzy, księcia Mediolanu, będącego tam także na uchodźctwie.
Po powrocie do Brescji, Aniela poświęca się wypełnieniu dzieła, jakie wola Boża jej wyznaczyła, a które w owym czasie było wielkim krokiem naprzód na drodze promocji kobiety.
Kobieta dotychczas nie miała żadnej wolności co do wyboru swej przyszłości. Rodzina decydowała o jej małżeństwie lub o jej wstąpieniu do klasztoru. Aniela, pod natchnieniem Ducha Świętego z niezwykłą i dojrzałą odwagą wprowadza nowy stan życia, później kanonicznie potwierdzony: dziewictwo wybrane w sposób wolny przez "oblubienice Syna Bożego" pozostające w świecie, we własnej rodzinie lub w środowisku pracy. Należą one do duchowej rodziny, podtrzymywanej wspólną Regułą i oddanej pod patronat św. Urszuli, dziewicy i męczennicy z IV wieku.
Towarzystwo św. Urszuli zostaje założone 25 listopada 1535 roku. Kierownictwo Towarzystwa jest złożone w ręce kobiet, którymi kieruje "Matka Naczelna". W 1536 roku Reguła Towarzystwa zostaje zatwierdzona przez władze diecezjalne Brescji. Aniela przewidziała, że okoliczności będą się zmieniać i pozwala swoim duchowym córkom czynić zmiany w Regule, pod warunkiem, że uczynią to roztropnie, po przemodleniu i zasięgnięciu rady osób doświadczonych.
W 1537 roku Aniela zostaje wybrana na Matkę Naczelną Towarzystwa.
Aniela zmarła w Brescji w 1540 roku i została pochowana w kościele noszącym dzisiaj jej imię. Moretto, sławny malarz renesansu brescjańskiego namalował jej portret pośmiertny. Prócz Reguły (zatwierdzonej bullą papieża Pawła V w 1544 r.), Aniela zostawia swym duchowym córkom dwa bardzo krótkie pisma: Testament i Rady. Są one źródłem duchowości i zasad pedagogicznych wyprzedzających o wiele lat swoją epokę.
Pierwsze urszulanki szybko zajęły się nauczaniem religii w szkołach doktryny chrześcijańskiej przy parafiach. Na terenie Włoch biskupi zakładali w swoich diecezjach Towarzystwo św. Urszuli; we Francji natomiast przekształciło się ono w zgromadzenie zakonne.
Aniela Merici została beatyfikowana w roku 1768, a kanonizowana 24 maja 1807 roku. Jest dziś czczona na 5-ciu kontynentach dzięki różnorodnym gałęziom Urszulanek i ich rozlicznym dziełom wychowania.
Najliczniejsze ugrupowanie Urszulanek to Unia Rzymska Zakonu Św. Urszuli, która w 1991 roku liczyła 3400 Sióstr w 265 domach w 31 krajach.
Do Polski Urszulanki przybyły z Wrocławia w 1857 roku, aby na prośbę polskiego społeczeństwa otworzyć szkołę z internatem w Poznaniu, a następnie w Gnieźnie. Po kilkunastu latach Kulturkampf zmusza obie te wspólnoty do przesiedlenia się z Poznania do Krakowa i z Gniezna do Tarnowa. Oba te autonomiczne klasztory prowadzą szkoły coraz to wyższych stopni i otwierają nowe domy. Powstają kolejno klasztory i dzieła w Kołomyji, Lwowie, Stanisławowie, Peterburgu (z tego klasztoru wywodzą się Urszulanki SJK), Lublinie.
W 1919 roku Urszulanki zawiązują Unię Urszulanek Polskich, co pozwala na dalszy rozwój placówek i apostolstwa: Poznań, Rybnik, Siercza, Rokiciny, Koszyce, Gdynia, Kościerzyna, Częstochowa, Włocławek, Warszawa, Zakopane. W 1928 roku powstała misja polskich Urszulanek w Charbinie w Mandżurii.
Unia Urszulanek Polskich przyłączyła się w roku 1936 do Unii Rzymskiej stając się Polską Prowincją.
(źródło: ttp://mtrojnar.rzeszow.opoka.org.pl/swieci/aniela_merici/zycie.htm )

29.01.2005
Samorząd Uczniowski Gimnazjum SS. Urszulanek UR poprzez swoją stronę internetową proponuje uczennicom naszego Gimnazjum, ich Rodzicom, a także osobom zaprzyjaźnionym pewnego rodzaju serwis mailowy, w którym chcielibyśmy na bieżąco informować zainteresowanych o wydarzeniach mających miejsce w Szkole, działalności Samorządu Uczniowskiego, wszelkich (chwilowych) zmianach w planie lekcji i innych istotnych z punktu widzenia Uczennicy Gimnazjum nowinkach. Sporą część wiadomości przesyłanych na skrzynki poczty elektronicznej stanowić będą kolejne wpisy dokonywane na tej stronie, ale nie tylko one będą treścią wiadomości. Dotychczas w naszej bazie danych posiadamy ponad pięćdziesiąt adresów mailowych naszych uczennic, oraz ponad dwadzieścia osób zaprzyjaźnionych ze Szkołą (w tym Rodziców). Jeśli jesteś zainteresowany otrzymywaniem wiadomości na swoją skrzynkę mailową, a nie mamy jeszcze Twojego adresu w bazie danych, proszę napisz do Samorządu na (UWAGA!! NOWY!!) ten adres.

30.01.2005
Cały czas trwają przygotowania do uruchomienia serwisu mailowego. Za wszelkie niedogodności przepraszamy (a w szczególności za ewentualne większe ilości listów o takiej samej treści...). Przypominamy, że zmienił się adres poczty elektronicznej SU: samorzad-osu-wro@wp.pl

01.02.2005
W ubiegłym tygodniu przeżywaliśmy uroczystość św.Anieli, założycielki Zakonu SS. Urszulanek. Stosowna notka została zamieszczona 27 stycznia. Chcemy wspomnieć tylko, że po Mszy świętej, w której uczestniczyliśmy (uczennice+nauczyciele) wraz z naszymi koleżankami z Liceum, udaliśmy się do auli, gdzie miało miejsce składanie życzeń i wręczanie kwiatów oraz pouczająca prezentacja multimedialna dotycząca historii Urszulanek na świecie i w Polsce. Dało sie poczuć wyjątkowość tego dnia, tę niezwykłość przynależenia do wielkiej Rodziny Urszulańskiej.
(jedno zdjęcie w Galerii strony SU)

03.02.2005
Dziewięćdziesiąt dziewcząt w szkole. 0 pierwiastka chłopięcego. Czy "walentynki" w takim gronie mają sens? Samorząd postanowił, że tak :)
W czwartek 10lutego podczas przerw międzylekcyjnych SU postara się uatrakcyjnić uczennicom szkolne przebywanie. Od samego rana zrobimy co w naszej mocy, by urozmaicić co-nieco korytarzową szarawość. Na początek zastrzegamy, że czwartek ten będzie już w Wielkim Poście, więc nie będzie ani hucznie, ani zbytnio rozrywkowo. Planujemy przeprowadzić akcję rozprowadzania ciastek w kształcie serduszek, kampanię uaforyzmawiania urszulanek (miłośnie), a także przeprowadzenie dwóch konkursów:

1) Konkurs na najpiękniejsze serce wykonane dowolną metodą plastyczną; uczennice chętne do wzięcia udziału w przedsięwzięciu wykonają rozsądnych rozmiarów serce, używając dowolnych technik plastycznych (plakat / rzeźba / kolaż / cokolwiek). Prace będą oceniane przez wszystkie uczennice Gimnazjum podczas przerwy śniadaniowej - metodą głosowania wybiorą one 5 najlepszych prac, spośród których Samorząd wskaże na najładniejszą (znowu metodą głosowania). Nagrodą dla zwycięzcy będzie bilet do kina na dowolnie wybrany seans filmowy (niekoniecznie romantyczny). Prace należy składać do czwartku (10luty) do godziny 7:55 w pomieszczeniu okupowanym przez SU (pokoik obok sekretariatu Gimnazjum); zwycięzca zostanie ogłoszony na apelu piątkowym.

2) KONKURS RECYTATORSKI POEZJI MIŁOSNEJ, który odbędzie się na długiej przerwie obiadowej.. Każdy chętny może zgłosić się do wzięcia w nim udziału! Oto kilka szczegółów: (a) wiersze są wybierane przez SU i losowane przez recytatorów 4 lutego na długich przerwach (niemal tydzień na przygotowanie recytacji) (b) recytacja wierszy miłosnych będzie oceniana przez czteroosobową komisję składającą się z: Izy Chojnackiej, Ewy Sławin, Agnieszki Leji i Asi Nestorowicz (c) wiersze mogą być recytowane zarówno z kartki jak i pamięci (plusik za opanowanie tekstu na pamięć) (d) zwycięzca zostanie ogłoszony na apelu piątkowym. Nagrodą jest bilet na dowolny seans kinowy (niekoniecznie romantyczny)

Mamy nadzieję, że będzie to miły dzień.

Aha. Warto również wspomnieć, że ów czwartek jest dniem "kolorowym", to znaczy, że poszczególne klasy są zobligowane do założenia tego dnia ubrań w określonych barwach (wybór kolorów został dokonany przez SU). Uwaga! Jeśli ktokolwiek przyjdzie do szkoły w ten czwartek ubrany zgodnie z zaleceniem swojego Gospodarza (w odpowiednim kolorze dla danej klasy), może mieć pewność, że NIE BĘDZIE PYTANY! Biada tym, którzy o tym fakcie zapomną.....

06.02.2005
Pierwszy semestr roku szkolnego 2004/2005 dobiegł końca. Pora podsumować pewne fakty dotyczące Ligi Klas. Dotychczas na prowadzeniu była klasa III, klasa II zajmowała drugą pozycję, a Stokrotki („pierwszaki”) plasowały się na III miejscu. Spośród sposobów uzyskiwania punktów przypomnijmy te najważniejsze: punkty za gazetki klasowe, za porządek w pomieszczeniu klasowym i dbałość o kwiatki tamże (co najmniej 7 roślinek). Innym istotnym elementem okazały się być punkty za szóstki, co przyczyniło się w dużej mierze do ogromnych różnic w układzie tabeli (5 punktów za „6”). O wnioskach Komisji sprawdzającej klasy informowaliśmy na bieżąco, jak o bieżącej ilości szóstek w danych klasach. Oto jak wygląda punktacja ze względu na oceny celujące:

I miejsce – klasa III – 495 pkt (99 szóstek)
II miejsce – klasa II – 335 pkt (67 szóstek)
III miejsce – klasa I – 300 pkt (60 szóstek)

Według ustaleń z Barda Śląskiego (Rada w maju 2004), klasy otrzymują punkty również za średnie ocen z I i II semestru. Przypominamy, że średnia klasy razy 100 daje ilość „oczek” za tę „konkurencję”. Wyniki po pierwszym semestrze są następujące:

I miejsce – klasa III – 408 pkt (średnia klasy 4,08)
II miejsce – klasa I – 380 pkt (średnia klasy 3,80)
III miejsce – klasa II – 377 pkt (średnia klasy 3,77)

Ostatnim elementem podsumowującym pierwszy okres nauki są „nie wykorzystane” nieprzygotowania. Według ustaleń bardzkich (UB), za każde takie nieprzygotowanie klasa miała otrzymać 3 punkty. Liczba ta jednak wzrosła do 5 punktów, po to by zachęcić uczennice do zastanowienia się przed kolejnym zgłoszeniem faktu. W ostatnim tygodniu SU pod czujnym okiem jednego z opiekunów wynotował niewykorzystane nieprzygotowania z następujących przedmiotów: geografia, biologia, język niemiecki i język angielski. Oto podsumowanie:

Klasa 1: 81 nie wykorzystanych nieprzygotowań = 405 punktów
Klasa 2: 55 nie wykorzystanych nieprzygotowań = 275 punktów
Klasa 3: 51 nie wykorzystanych nieprzygotowań = 255 punktów

Ostateczna klasyfikacja po pierwszym semestrze jest taka:

pierwsze miejsce: klasa 3 – 1472 punkty
drugie miejsce: klasa 1 – 1351 punktów
trzecie miejsce: klasa 2 – 1327 punktów

07.02.2005
Siódmego lutego, czyli dzisiaj, rusza "podstrona" pt. Liga Klas. Po długim czasie mamy kolejny element stronu Samorządu, nie ostatni, ponieważ zostały nam jeszcze "plany". Tym ostatnim linkiem zajmiemy się dopiero w czerwcu, kiedy SU wróci z Bardo Śląskiego, gdzie ustali harmonogram pracy na rok szkolny 2005/2006. Jeśli chodzi o jakieś drastyczne zmiany w stronce SU, to na razie takich planów nie ma. Niewykluczone jednak, że wakacje przyniosą jakieś z(a)miany.
Wakacje zawsze przynoszą zmiany.

11.02.2005
Walentynki 2005 w naszej Szkole są już historią. Wydarzyło się sporo ciekawych rzeczy tego dnia. Uczennice poszczególnych klas poprzebierane w jednolite kolory mogły doświadczyć przyjemności „dnia bez pytania”, co wystarczyło, by atmosfera w salach lekcyjnych i na korytarzach przybrała formę swoistego święta. A (w skrócie) to było tak...
Przed rozpoczęciem dnia nauki zaczęto znosić do pokoiku, w którym rezyduje Samorząd prace plastyczne o tematyce SERCE. W sumie do konkursu zgłoszono dziewięć serc wykonanych różnymi technikami, głównie kolażem. Według wcześniejszych ustaleń, w czasie długiej przerwy śniadaniowej zostało przeprowadzone głosowanie, w wyniku którego MIAŁY BYĆ wybrane prace, spośród których Samorząd miał wyłonić zwycięzcę. MIAŁY, ponieważ choć samo głosowanie odbyło się jak zaplanowano, pewien nieprzyjemny incydent spowodował jego ANULOWANIE. Okazało się, iż dwie uczennice klasy pierwszej oszukały oddając wiele głosów na jedną pracę. Pomimo, że później przeprosiły za to i wykazały skruchę, nie sposób było pozostawić tego faktu bez echa. W wyniku całego zamieszania Samorząd podjął decyzję o samodzielnym wyłonieniu zwycięzcy konkursu plastycznego. Głosowanie podzieliło dziesięcioosobowe jury na tyle, że musiano się wspomóc „osobą z zewnątrz”. Przy liczbie głosów 5:5 oddanych na dwie najlepsze prace, „pochwyciliśmy” „pierwszą napotkaną za drzwiami osobę”, którą się okazała być Ala z klasy pierwszej. I to właściwie ona „orzekła”, że najładniejsze serce zostało wykonane przez Olę Tracichleb, naszą Przewodniczącą (!). Ola otrzyma nagrodę w postaci biletu na dowolnie wybrany bilet do kina + przywilej bycia nie pytaną przez nauczycieli w jeden przez siebie wybrany dzień. Dzięki uprzejmości Pauliny Lesiak i jej niezłomnej wytrwałości w niesieniu pomocy w pracach SU (Paulina nie jest członkiem Samorządu), większość serc została „wywieszona” do publicznego podziwiania na tablicy samorządowej na korytarzu szkolnym.
Zanim odbył się konkurs recytatorski, dziewczęta z SU przeprowadziły drobne akcje podczas krótszych przerw. Na jednej z nich sprzedawano ciasteczka w kształcie serduszek (0,25zł), wykonane przez Asię Nestorowicz i jej Babcię. Na innej przerwie członkinie SU zajęły się dystrybucją malutkich karteczek zawierających aforyzmy o tematyce miłosnej (każda uczennica naszej szkoły otrzymała co najmniej dwie sentencje). Na innej z pauz Iza i Aga rozprowadzały „vlepki” o tematyce miłosnej, o leciutkim zabarwieniu religijnym (wzór do pobrania TUTAJ), a w tak zwanym międzyczasie Marta i Paulina (jedno serce) roznosiły dziewczętom kartki i listy walentynkowe.
Przerwa obiadowa przyniosła długo oczekiwany konkurs recytatorski. Tydzień wcześniej jedenaście dziewcząt wylosowało wiersze, które miały recytować przed obliczem Komisji składającej się z uczennic. Pierwotny plan zakładał deklamację przy udziale „publiczności”, jednak w końcu zdecydowano posłużyć się technologią, by zmniejszyć poziom stresu u uczestniczek. Otóż recytowały one swoje wiersze przed komisją w zamkniętym pomieszczeniu mówiąc do mikrofonu. Przed tym pomieszczeniem udało nam się zebrać spory tłumek uczennic (początkowo około ponad 40 osób), który pod przewodnictwem Natalii żywiołowo reagował na to, co się działo podczas konkursu (Natalia instruowała „kibiców” planszami o treści: CISZA i APLAUZ). Dźwięk głosu został wzmocniony przez wzmazniacz i przesłany do głośnika stojącego przed drzwiami pomieszczenia, w którym odbywał się konkurs. A stał on na wielce wysokim poziomie artystycznym, i z tego co się udało „wydusić” od komisji wynika, że zwycięzca pokonał konkurentów zaledwie śladową ilością punktów. A zwyciężczynią konkursu recytatorskiego wiersza miłosnego została Marysia Kardach, która, podobnie jak Ola Tracichleb, otrzyma nagrodę w postaci biletu na dowolnie wybrany bilet do kina + przywilej bycia nie pytaną przez nauczycieli w jeden przez siebie wybrany dzień. Na końcu notki wkleimy wiersz, który został najpiękniej wyrecytowany w naszej Szkole w Walentynki 2005.
W galerii strony samorządowej umieściliśmy kilka niezłych zdjęć, które tylko w niewielkim stopniu oddają nastrój, jaki zapanował w naszej Szkole dzięki romantycznemu duchowi, jaki cechuje nasze Urszulanki” :)

***

Gdybym spotkał ciebie znowu pierwszy raz,
Ale w innym sadzie, w innym lesie-
Może by inaczej zaszumiał nam las,
Wydłużony mgłami na bezkresie

Może innych kwiatów wśród zieleni bruzd
Jęłyby się dłonie, dreszczem czynne-
Może by upadły z niedomyślnych ust
Jakieś inne słowa- jakieś inne...

Może by i słońce zniewoliło nas
Do spłonięcia duchem w róż kaskadzie,
A gdybym spotkał ciebie znowu pierwszy raz,
Ale w innym lesie, w innym sadzie....

Bolesław Leśmian

12.02.2005
We wtorek przed feriami sprawdzono porządek w klasach, stan zieleniny oraz gazetki klasowe. Z wyżej wymienionych elementów na specjalną uwagę zasługuje porządek w salach, a właściwie jego brak. Resztki jedzenia na półkach, części garderoby tamże, zaśmiecone podłogi, porozrzucane śpiewniki - taki obraz ukazał się oczom Komisji, która w tym przypadku postanowiła zapunktować czystość dość nisko:

Porządek:
1 klasa: 28/40
2 klasa: 22/40
3 klasa: 20/40

Gazetka klasowa:
1 klasa: 35/40
2 klasa: 35/40
3 klasa: 35/40

Podsumowując stan flory w poszczególnych klasach, Komisja chciałaby oficjalnie UPOMNIEĆ Stokroty (1 klasę), aby w końcu zadbały o, było-nie-było, ten żywy element krajobrazu klasy, jakim są kwiatki. Radzimy pozbyć się suchotników i zgnilaków i "rozbić" gąszcz, jaki zapanował na Waszej półce (>mnóstwo niewykorzystanego miejsca na parapetach). Przypominamy, że wg. ustaleń z Bardo Śląskiego sala lekcyjna jest zaopatrzona w co najmniej 7 roślinek.

Zieleń w lutym:
1 klasa: 10/30
2 klasa: 25/30 (sucho)
3 klasa: 25/30 (sucho)

Ogólnie:
1] 3 klasa - 1560 punktów
2] 2 klasa - 1409 punktów
3] 1 klasa - 1404 punktów

14.02.2005
nadeszły f e r i e, czyli (1) dni wolne od zajęć (szkolnych); wakacje. (2) u starożytnych Rzymian: dni poświęcone uroczystościom religijnym, dni odpoczynku. SŁOWNIK WYRAZÓW OBCYCH

cieszmy sie nimi!!


03.03.2005
Powoli rozprostowujemy trzeszczące po (zasłużonych)feriach kości. Dość długie wtorkowe spotkanie zaowocowało konkretnymi decyzjami dotyczącymi pracy w marcu. Szczegóły zostaną stopniowo podawane do publicznej wiadmości już wkrótce.
Od tego tygodnia została uruchomiona NOWA strona internetowa naszej szkoły. Jest to bardzo ciekawe miejsce, SU zachęca do odwiedzania go i dowiadywania się różnych rzeczy na temat Gimnazjum.

08.03.2005
Z pozoru może sie wydawać, że nic się nie dzieje. W rzeczywistości przeżywamy Rekolekcje Wielkopostne.

12.03.2005
Dodajemy punkty do Ligi Klas z tytułu wciąż rosnącej liczby szóstek na kontach klasowych; przedstawiamy najnowsze zestawienie:

Notowanie z dnia 11 marzec 2005
1 klasa > 64 szóstki (320 punktów)
2 klasa > 75 szóstek (375 punktów)
3 klasa > 119 szóstek (595 punktów)

Klasyfikacja ogólna:
1] 3 klasa - 1660 punktów
2] 2 klasa - 1449 punktów
3] 1 klasa - 1424 punktów

12.03.2005
W dniach 7-9 marca AD 2005 odbyły się w naszym Gimnazjum rekolekcje wielkopostne. Prowadziła je czteroosobowa grupa ewangelizacyjna ze Wspólnoty św. Tymoteusza z Gubina - Grzegorz, Martyna, kleryk Tomek oraz ks. Robert (vel Robaczek). Te trzy dni były wypełnione śpiewem, rozmową, radością, ale również nie brakowało czasu na rozmyślanie, modlitwę, spotkanie z Żywym Słowem, a także na naprawdę wstrząsające przeżycia. W środę miałyśmy możliwość wyspowiadać się, uczestniczyłyśmy w adoracji Najświętszego Sakramentu oraz we Mszy świętej.
Przedstawiamy komentarze kilku dziewcząt z SU na temat Rekolekcji:
+
Ten szczególny czas był dla mnie trudny, ale przyniósł wspaniałe owoce - pozwolił mi doświadczyć, że Bóg kocha każdego z nas, że jestem Jego najwspanialszą pasją(!) Uświadomiłam sobie, jakich spustoszeń dokonuje w człowieku grzech. Najwspanialsze okazały się spowiedź i adoracja - dostrzegłam, nad czym tak naprawdę powinnam pracować, jak zaufać choć trochę Panu. Miałam pewne obawy, że, kiedy wrócę do domu, ten wspaniały 'czar' pryśnie niczym bańka mydlana. Jednak Duch Święty na to nie pozwolił, umocniona umiałam stawić czoło przytłaczającej rzeczywistości. I za to - chwała Panu!
S.J.
+
Rekolekcje pomogły mi inaczej spojrzeć na otaczające mnie problemy i pomyśleć nad sposobami ich ewentualnego ich rozwiązania. Nigdy wcześniej nie widziałam też żeby ktoś modlił się z taką wiarą. Bardzo podobały mi się pytania pisane przez uczennice i podziękowania do Boga.
O
+
W ciągu tych trzech dni mogłam wiele rzeczy zrozumieć, poznać, doświadczyć i przede wszystkim miałam czas na refleksję. Mogłam doświadczyć nowej formy modlitwy - śpiewu. Widać było po moich koleżankach, że gdy w śpiewałyśmy o radości, to na naszych twarzach gościł uśmiech, a kiedy dziękowałyśmy, byłyśmy skupione. Kolejna ważną dla mnie sprawą było przedstawienie jakże realistycznych scen z naszego życia w sposób dosłowny. Bardzo dobrze było nam pokazane, co robi grzech z człowiekiem, do czego doprowadza brak szacunku i brak wiary. Na tych wspaniałych rekolekcjach "ekipa" (ksiądz, diakon i dwoje młodych ludzi) uzmysłowiła nam, że my jesteśmy największą pasja Boga i ze On powinien być nią również dla nas. Jednym z ważniejszych momentów było zapisanie przez nas na karteczkach pytań do Boga. Kiedy je czytano niektóre z nich jakby odnosiły się do nas samych. Zrozumiałyśmy, że nie tylko my mamy problemy, ale również inne koleżanki je mają. Po tym wydarzeniu dziewczyny (również ja) bardziej się otworzyły. Kulminacyjnym momentem była trwająca 2,5 godziny Msza połączona ze spowiedzią. Jedna z moich koleżanek powiedziała " pierwszy raz uczestniczyłam w takiej Mszy - tam naprawdę czuło się wiarę!", i to zdanie chyba najlepiej opisuje to, co działo się na rekolekcjach.
A
+
Na tegoroczne rekolekcje szkolne przyjechała do nas grupa osób z okolic Zielonej Góry. Głównym tematem była nasza pasja oraz pasja Boga. W ciągu tych trzech dni usłyszałam wiele rzeczy dotyczących mnie, dowiedziałam się, że największą pasja, jaka istnieje to właśnie Bóg, a także nauczyłam się odpowiednio interpretować Pismo Święte. Pierwszy raz uczestniczyłam w tak niezwykłej Mszy św., na której każdy mógł okazać swą wiarę w dowolny sposób.
[s]
+
Rekolekcje były po prostu świetne. W porównaniu do tych w poprzednich latach były cudowne. Nie były "drętwe", nie składały się tylko z wykładów. Dzięki nim dowiedziałam się, co chce robić w życiu i co jest w nim najważniejsze. Myślę, że przez ten czas bardziej zbliżyłam się do Boga i zapewne dlatego pozostanie on (czas) długo w mojej pamięci.
O

W galerii dołączamy kilka zdjęć.

15.03.2005
W piątek, 1 kwietnia..., w ramach Dnia Wiosny (w tym roku przeniesionego na ten właśnie dzień (szczegóły wkrótce)) odbędą się powszechne wybory na funkcję Przewodniczącej Samorządu Uczniowskiego. W poniedziałek (14.03) oficjalnie ruszyła kampania wyborcza, której przebieg już teraz przybrał dość ciekawe formy.
Do wyborów zgłosiło się 6 kandydatek, po trzy z klasy pierwszej i drugiej (klasa trzecia jest ze zrozumiałych względów wyłączona). Poprosiliśmy kandydatki o napisanie paru słów o sobie i poniżej przedstawiamy zebrane informacje:
(1)
Imie: Agnieszka nazwisko: Petelenz-Łukasiewicz klasa: pierwsza
Hobby: muzyka (Szkoła Muzyczna) śpiew (nagrody z chórem Con Brio)
staż w samorządach: 3 lata w Samorządzie w Sz.P. / VI klasa – funkcja Rzecznika Praw Ucznia
dlaczego ja? ponieważ jestem osobą sumienną, punktualną, obowiązkową, chętnie podejmującą wyzwania; jestem również koleżeńska, miła i chętnie pomagam w trudnościach.
(2)
Imie: Gosia nazwisko: Dziembek klasa: pierwsza
Hobby: muzyka książki filatelistyka
staż w samorządach: przewodnicząca samorządu klasowego i skarbnik (kl. I, II, IV SZ.P.)
dlaczego ja? ponieważ jestem osobą kompetentną i kreatywną; potrafię słuchać innych; będę przedstawiała spostrzeżenia, uwagi i propozycje uczennic na forum Samorządu.
(3)
Imie: Iza nazwisko: Chojnacka klasa: pierwsza
Hobby: karate fotografia konie klimat i człowiek
staz w samorzadach: kl.I-III – samorząd klas (wice-przewodnicząca, skarbnik, sekretarz) + w SU jako pomocnik, sekretarz, wice przewodnicząca + obecnie Samorząd OSU
dlaczego ja? ponieważ jestem odpowiedzialna, zadania wykonuję rzetelnie i sumiennie; dotrzymuję obietnic, lubię pracować z ludźmi i sprawia mi to wielką radość; zależy mi dobrej opinii naszej szkoły, dbam o jej dobry wizerunek, ponieważ jest ona moim drugim domem.
(4)
Imie: Ewa nazwisko: Sławin klasa: druga
Hobby: narciarstwo książki
staz w samorzadach: kl. IV i V – przewodnicząca klasy + kl. VI – skarbnik klasowy
dlaczego ja? ponieważ mam ambitne plany ożywienia korytarza szkolnego podczas przerw i z pomocą Samorządu wprowadzenia wielu innych zmian do naszej szkoły.
(5)
Imie: Marta nazwisko: Miszczyszyn klasa: druga
Hobby: muzyka pływanie
staz w samorzadach: Przewodnicząca SU w klasie V Sz.P. + obecnie Samorząd OSU
dlaczego ja? ponieważ jestem osobą, która mogłaby wykorzystać swoje doświadczenie w pracy w Samorządzie teraz jako Przewodnicząca; jestem aktywna i podejmuję różnego rodzaju zadania.
(6)
Imie: Marzena nazwisko: Stroisz klasa: druga
Hobby: jazda na rowerze matematyka
staz w samorzadach: kl. VI SZ.P. – v-ce przewodnicząca SU + kl.4-5 – samorząd klasowy
dlaczego ja? ponieważ uważam, że jestem sumienna i obowiązkowa, a to ważne.

9 marca odbyło się spotkanie z kandydatkami, podczas którego zostały poinformowane, w jaki sposób można prowadzić kampanię oraz czego nie wolno robić w jej ramach.
Samorząd chciałby poinformować Uczennice Gimnazjum i Liceum (bo i te nas czytają), co trzeba robić podczas kampanii (TAK), i czego nie wolno (NIE):
TAK
Wybierz swoją kandydatkę i gorąco jej kibicuj podczas kampanii.
Włączaj się aktywnie i wspomagaj sztaby wyborcze kandydatek.
Zadawaj kandydatom konkretne pytania dotyczące ich wizji Samorządu Uczniowskiego.
Zagłosuj 1 kwietnia!!
NIE..
...niszcz plakatów i innych materiałów reklamowych kandydatek, których nie popierasz.
...wyśmiewaj się z kandydatów i ich metod działania i nie ubliżaj im.
...zaśmiecaj korytarza ulotkami lub innymi materiałami z kampanii wyborczej.
...naklejaj plakatów wyborczych swoich kandydatów na plakaty innych kandydatów.

18.03.2005
Nowe punkty do Ligi Klas tradycyjnie pochodzą z cyklicznego przeglądu sal lekcyjnych, jakich co miesiąc dokonuje Komisja (Opiekuńcza). W marcu dzień ów przypadł na wtorek piętnastego.

Porządek w salach:
klasa 1 - 35/40
klasa 2 - 32/40
klasa 3 - 25/40

Roślinność:
klasa 1 - 15/30 (niedobór 3 z wymaganych 7 roślin)
klasa 2 - 30/30
klasa 3 - 30/30

Gazetka klasowa:
klasa 1 - 15/40
klasa 2 - 40/40 (!)
klasa 3 - 20/40

Zestawienia wyraźnie wskazują elementy, w których MOŻNA znacznie nadrobić dorobek punktowy. Nie wspominamy, że jest to gazetka klasowa i (w niektórych przypadkach) zatroszczenie się o kwiatki.

ogółem:
klasa 3 - 1735 punktów
klasa 2 - 1551 punktów
klasa 1 - 1489 punktów

20.03.2005
Droga Krzyżowa w piątek 18 marca zgromadziła ponad dziewięćdziesiąt osób: uczennice Gimnazjum, ich Rodziny, znajomych oraz Siostry Urszulanki. W tym roku Samorząd inscenizował poszczególne stacje Drogi, czytając rozważania na każdym przystanku. Pochód korytarzami klasztornymi zmęczył fizycznie wilu uczestników, przez to można było odczuć choć w malutkim stopniu trud osób towarzyszących Jezusowi około 2000 lat temu. Wszystkim obecnym dziękujemy za przybycie i włączenie się w modlitwę w SU. Tradycyjnie na koniec Samorząd wręczał uczestnikom pamiątkową wlepkę.
W szczególny sposób chcemy podziękować Paulinie Lesiak za plakaty oraz naszemu Liceum za użyczenie nam sprzętu nagłaśniającego.
Wkrótce kilkanaście zdjęć w Galerii.

20.03.2005
Na jakiś czas z przyczyn technicznych zawiesiliśmy podstronę Galeria. Poszukujemy nowego, pojemniejszego serwera.

24.03.2005
Kampania wyborcza ruszyła z okładem tydzień temu. Korytarze zakolorowiły się różnej maści plakatami, ogłoszeniami, papierkami promującymi nasze sześć kandydatek. Sztaby wyborcze co raz jakiś eksplodują wyszukaną liryką, która potrafi obrać formy choćby i takie jak te:
"NA GÓRZE RÓŻE NA DOLE BZY, A NA NUTKĘ GŁOSUJ TY"
"JAK TO MIŁO I CIESZĄCO, GDY GOSIA PRZEWODNICZĄCĄ
GOSIA TU, GOSIA TAM
ZA GOSIĄ ZAWSZE MIŁO NAM"
KTO NA GOSIĘ GŁOS SWÓJ ODDA NIECH WIE: ONA NIGDY SIĘ NIE PODDA"
"WSZYSTKIE PTASZKI ĆWIERKAJĄ, ŻE IZA PRZEWODNICZĄCA BĘDZIE,
UWIERZCIE PTASZKOM W ICH MĄDRE SŁOWA, A WASZA SZKOŁĄ BĘDZIE ODLOTOWA"
"NASZA MARTA GŁOSU WARTA"
"GDY COŚ WODZI CIĘ ZA NOS, WNET NA NUTKĘ ODDAJ GŁOS"
"JEŚLI NA IZĘ GŁOS ODDACIE, TO DOBRĄ PRZEWODNICZĄCĄ MACIE"
"POSTAW WSZYSTKO NA JEDNĄ KARTĘ - WYBIERZ MARTĘ"
"MARTA JEST OKEI, DZIAŁA NA WSZYSTKICH JAK KLEJ"
"GOSIA CIĘ NIE OSZUKA"
"MARTUCHA WSZYSTKICH UDOBRUCHA"
"JEŚŁI CHCESZ BY BYŁO JAK W NIEBIE, TO SWÓJ GŁOS ODDAJ NA EWĘ"
"GOSIA CIĘ NIE ZAWIEDZIE, NAWET GDY JESTEŚ W BIEDZIE"
"JEŚLI CHCESZ MIEĆ DOBRY NASTRÓJ, TO NA EWĘ ODDAJ GŁOS SWÓJ"
"CHCESZ ATRAKCJI NIEMAŁO, NA MARZENĘ GŁOSUJ ŚMIAŁO"
"KOLEŻANKO URSZULANKO, JEŚLI SWOJE SZKOLNE SPRAWY POZAŁATWIAĆ CHCESZ WSZYSCIUTKIE, GŁOSUJ NA NUTKĘ"
"CHCESZ BY W TWEJ SZKOLE DUŻO SIE ZMIENIAŁO, GŁOSUJ NA MARZENĘ, TO BĘDZIE MIŁO"
"JEŚLI ODDASZ NA IZĘ GŁOS, ZAPEWNIONY JEST WASZ LOS"
"CHCESZ MIEĆ SZKOŁĘ, GŁOSUJ NA MARZENĘ"
"JEŚLI CHCESZ MIEĆ DOBRY NASTRÓJ, TO NA EWĘ ODAJ GŁOS SWÓJ"
"GDY NA EWĘ ODASZ GŁOS, TO POPRAWISZ SZKOŁY LOS"
...
To z tych ciekawszych wersów. Niektóre z kandydatek okazały sporo inicjatywy w swoim dążeniu do "stołka". Rozdawano ulotki, ba, nawet ciasto (!) i ciasteczka. Sztab wyborczy jednej z kandydatek ogłosił konkurs (z nagrodami) na pracę plastyczną o tematyce kociej, to samo grono uczennic założyło nieformalną organizację LPU (Liga Pomysłowych Urszulanek). Ponadto rozprowadzano wlepki lub paradowano w koszulkach z hasłami wyborczymi (czy to nie wbrew zasadom obowiązującym w szkole..?).
Zostały tylko dwa dni "robocze" po Świętach. Mamy nadzieję, że sztaby wyborcze NAPRAWDĘ nas czymś jeszcze zaskoczą, bo na razie jest tylko ok.
A chyba nie wszyscy jeszcze zdecydowali ...

24.03.2005
Niecierpliwie wyczekujemy nadejścia
Świąt Wielkanocnych i Zmartwychwstania Chrystusa.
Niech ten szczególny czas obfituje w Boże łaski
i na chwile oderwie nas od codziennych problemów,
przyniesie radość i spokój.
I niech radosne Alleluja!
rozbrzmiewa w sercach każdego z nas
życzy Samorząd Uczniowski

29.03.2005
Piątek 1 kwiecień 2005.
Przychodzimy do szkoły o 7:40, przebieramy się za owady i rozpoczynamy pełen przygód (opóźniony) Dzień Wiosny.

(przychodzimy do szkoły 7:40)
zajęcia w salach lekcyjnych
8:00 – 8:50 – Strojenie sal lekcyjnych –motyw przewodni Kwiaty*Kwiatki*Kwiatuszki
9:00 – 9:45 – przygotowanie wystawy kulinarnej pt.: Kanapka wiosenna
9:55 – 10:10 – przerwa śniadaniowa (konsumowanie wystawy kulinarnej)

zajęcia w auli
10:15 – 10:45 – Skecze Wiosenne pt. „Pierwszy dzień wiosny na łące”
10:50 – 11:05 – Międzyklasowy pokaz mody wiosennej
11:10 – 11:45 – wiec wyborczy (Wybory na Przewodniczącą Samorządu Uczniowskiego)
11:50 – 12:05 – Wybory
12:10 – 14:00 – Projekcja filmu fabularnego
14:05 – ogłoszenie wyników Wyborów i zakończenie Dnia Wiosny

Przypominamy:
a - część harmonogramu dnia będzie traktowana jako współzawodnictwo klas, w wyniku którego sypiące się punkty mogą "zamieszać" w klasyfikacji Ligi Klas;
b - stroje (pszczółki, biedronki, motyle) są obowiązkowe (ich brak u poszczególnych uczennic działa na niekorzyść klas);
c - bierzemy chętny ;) udział w wyborach na Przewodniczącą SU;
d - nie rozmawiamy/przeszkadzamy na filmie fabularnym;
e - klaszeczemy i udajemy, że nam sie podobają skecze i prezentacje innych klas (można się przy tym uśmiechać).

01.04.2005
Najnowsze dane dotyczące ilości ocen celujących w poszczególnych klasach. W nawiasie podajemy ilość szóstek w drugim semestrze tego roku szkolnego.

1) klasa 3 - 134 "6" (35) - 670 pkt
2) klasa 2 - 82 "6" (15) - 410 pkt
3) klasa 1 - 80 "6" (20) - 400 pkt

Ogółem:

1) klasa 3 - 1810 punktów
2) klasa 2 - 1586 punktów
3) klasa 1 - 1569 punktów

02.04.2005
Cały świat patrzy z niepokojem w stronę Watykanu i z nadzieją wznosi gorące słowa modlitwy ku Niebu. My Urszulanki łączymy się w tym modlitewnym trwaniu, pokornie ufając planom Boga wobec Ojca świętego.
Samorząd OSU Wrocław

02.04.2005
Czy potrafimy sobie wyobrazić, jak wielka Radość nastała teraz w Niebie?..

04.04.2005
Chcemy modlić się o spokój wieczny dla duszy naszego drogiego zmarłego Ojca Świętego. Codziennie od wtorku do czwartku przed lekcjami o 7:40 będziemy trwać w modlitewnym skupieniu odmawiając koronkę do Miłosierdzia Bożego. Po modlitwie udamy sią do klas, po drodze zapalając świeczkę i stawiając ją przy obrazie Jana Pawła II na korytarzu szkolnym.