serviam
środy: "dziesiątek różańca" na śniadaniówce**7-17.09: rekrutacja do SU**18.09: Dzień Wspólnoty**14.10: Dzień Nauczyciela
skład samorządu
galeria
galeria
galeria


2018
2017
2016
2015
2014
2013
2012
2011
2010
2009
2008
2007
2006
grudzień
listopad
październik
wrzesień
sierpień
lipiec
czerwiec
maj
kwiecień
marzec
luty
styczeń
2005
2004


03.12.2006
Łańcuch Szóstek (notowanie 1 grudzień):

klasa 1 - 93 (+6)
klasa 2 - 132 (+27!)
klasa 3 - 123 (+8)

Szczegóły w LIGA KLAS.

04.12.2006
Punkty do Ligi Klas za ubiegłotygodniowe materiały na KLASY na wwwSzkoły:

klasa 1 - 25 pkt (1 fotorelacja)
klasa 2 - 35 pkt (1 fotorelacja & 2 notki)
klasa 3 - 75 pkt (2 fotorelacje + 5 notek)

+

W końcu otrzymujemy zestawienie ozdób świątecznych przygotowanych przez klasy na Kiermasz (22.11):

KLASA 1:
405 - ciastka
80 - stroiki
100 – witraże
100 – figurki
390 – kartki
35 – bombki
1 - bilecik
suma 1111 pkt

KLASA 2:
341 – ciastka
216 – witraże
12 – figurki
1440 – kartki
243 – bombki
200 - zakładki
131 – bileciki
suma 2583 pkt


KLASA 3:
45 – ciastka
40 – witraże
215 – kartki
466 – bombki
30 - zakładki
25 – bileciki
suma 821 pkt

Sumę punktów zdobytych dzielimy na pięć i w efekcie otrzymujemy zdobycze klasowe do Ligi Klas:
klasa 1 - 222 pkt
klasa 2 - 517 pkt
klasa 3 - 164 pkt

Szczegóły w LIGA KLAS.

04.12.2006
Tydzień temu (z okładem) odpowiadałyście na pytanie w listopadowej sondzie, a brzmiało ono: Co czujesz w związu z każdą zbliżającą się wywiadówką i jak one się u Ciebie kończą?. Wybrane odpowiedzi zamieszczamy w FORUM, a wszystkie będzie można przeczytać na korytarzu szkolnym.
Zapraszamy do FORUM.

05.12.2006
Jutro "mikołajki" - około 10:00 będziemy świadkami zabawnych wydarzeń na korytarzu szkolnym związanymi z tym dniem, a każda osoba, która przyjdzie tego dnia przebrana za aniołka, zostanie zwolniona z pytania :)
Tymczasem można zajrzeć do TRADYCJA, aby zobaczyć "jak to było w tamtym roku".

05.12.2006
"Mikołajki" odbędą się rano, a po południu (o 16:00) w kościele będziemy przeżywać III Roraty, które rozpoczną się procesją na korytarzu św.Klary. Nie zapomnijmy przynieść lampionów, lub chociażby świeczek, które symbolizują nasze oczekiwanie na przyjście Zbawiciela.
Jutro także ważny dzień dla naszych kandydatek na ministrantki, ponieważ podczas Mszy św. ksiądz Piotr udzieli im specjalnego błogosławieństwa i od tej pory będą mogły nosić szaty liturgiczne (alby).
Roraty w poprzednich latach w TRADYCJA.

06.12.2006
Szkoła zaroiła się od "aniołków" tego szóstego grudnia, nie przypadkiem - odzienie to gwarantowało "nietykalność" i tak wystrojona urszulanka nie miała być prawa zapytaną tego dnia. A sżósty grudzień - wiadomo - "mikołajki" :)
W tym roku zdecydowaliśmy, że mikołajki będa miały inny charakter niż w tamtym roku. Dlatego klasy nie zgromadziły sie w swoich salach, by stoczyć bój o opunkty do Ligi Klas, lecz zebrano się na korytarzu szkolnym, aby uczestniczyć w zabawach związanych z postaćią Świętego. I tak na pierwszy ogień poszły osoby, które zapisały się uprzednio do konkursu na najl;epiej wykonane mikołajowe "ho-ho-ho". Wystartowało kilkanaście osób, a techniki wydawania tego charakterystycznego odgłosu mnożyły się wraz z kolnejnymi kandydatkami wychodzącymi "na scenę". Ostatecznie zwyciężyła JustynaB (Owca). W tym swoistym konkursie jurorami były uczennice-ochotniczki, po trzy z każdej klasy. To właśnie one uznały, że Justyna najbardziej charakterystycznie (bo na pewno nie wiernie) potrafiła naśladować głos Mikołaja.
Druga zabawą, tym razem dla ochotników, było "kompletowanie św.Mikołaja", czyli domalowywanie na komendę różnych elementów wewnątrz mikołajowych konturów. MagdaK, KamilaP i KingaJ miały w tym celu przydzielonych pomocników, w razie gdyby poniesione fantazją artystyczną zechciały zabrać się za przemalowywanie ścian.
W trzeciej cześci "imprezy" dziewczęta zapraszały "na scenę" uczestników konkursu recytatorskiego. Uczestniczki siadały na kolanach, które były własnością "mikołaja" najlepiej wykonującego "ho-ho-ho" po to, by przedstawić mu swój list z życzeniami dotyczącymi prezentów pod choinkę. A "mikołaj" wykonywał sławetne "ho-ho-ho" po wysłuchaniu każdej z próśb. Nagrodą dla zwyciężczyni tego konkursu będzie bilet do kina, a poznamy ją jutro na apelu porannym. W tak zwanym międzyczasie uczennice spożywały cukierki zasponsorowane przez Siostrę Dyrektor.
To tyle jeśli chodzi o tegoroczne "mikołajki". W GALERII wcale niemało fotek z tej imprezki. Zapraszamy.

07.12.2006
Roraty, trzecie już w naszej historii, rozpczęły się nie w kościele, lecz na końcu korytarza św.Klary. Tam ustawiliśmy mały ołtarzyk z wieńcem adwentowym i obrazem Maryi, po to, aby móc uczestniczyć w dłuższej procesji z lampionami. Wraz z przybyciem oczekiwanego przez wszystkich kapłana wraz ze służbą liturgiczną, rozpoczęliśmy nabożeństwo śpiewem. Następnie OlaC, AsiaG i DominikaP przeczytały krótki wstęp na temat tradycji związanej z Roratami, po czym procesja udała się powolutku do kościoła. Tam Msza św. rozpoczęła się przy blasku świec i lampionów. Światła zostały zapalnoe dopiero po "Chwała na wysokości...". Jak nakazuje prastara tradycja.
Podczas Mszy Roratniej byliśmy świadkami ceremonii błogosławieństwa kandydatek do posługi ministranckiej. KasiaCh, DanusiaŻ i AlaB (Sekcja Liturgiczna) przywdziały szaty liturgiczne (alby) i stały się pełnoprawnymi ministrantkami. Od tej pory będą mogły posługiwać przy ołtarzu, czego do Rorat nie czyniły, stojąc jedynie i obserwowując, co się dzieje wokół ołtarza. Na koniec nowe ministrantki na pamiątkę tego tego wydarzenia otrzymały książki.
Trzeba także wspomnieć, że w procesji darów ofiarnych dziewczęta przyniosły wyrzeczenia i przyrzeczenia adwentowe, które zostały złożone na ołtarzu. Były to te karteczki, które uczennice naszej Szkoły wypisywały we wtorek i środę na korytarzu szkolnym. Miejmy nadzieję, że ofiarowawszy je Panu podczas Eucharystii otrzymamy dodatkową pomoc w ich realizacji podczas tego świętego czasu wyczekiwania.
Zapraszamy do GALERII, aby zobaczyć kilka fotografii.

07.12.2006
UWAGA-SUPERWAŻNE!
Od dzisiaj rozpoczęliśmy grudniową akcję charytatywną, a tym razem chcemy Was prosić o wspomożenie potrzebujących i zasilenie ich spiżarni! Zbliżają sie Święta i przytłaczająca większość z nas nie będzie miała problemów z zastawieniem jadłem wigilijnych stołów. Pomyśly jednak o tych, którzy borykają się z ubóstwem i sprawmy, by ich Święta były smaczniejsze! Apelujemy: poproście Rodziców, poradźcie się ich, przynieście artykuły spożywcze (mąka, makarony, etc.) i połóżcie je w skrzynce przy czytelni. Przed samymi Świętami przekażemy je potrzebującym z parafii, w której jest nasza Szkoła.
Serdeczne dzięki :)
Akcja potrwa do 21 grudnia.

07.12.2006
HelenaJ z klasy trzeciej została zwyciężczynią "mikołajkowego" konkursu na najpięknieszy list do św.Mikołaja. Helena otrzymuje w nagrodę bilet na dowolnie przez siebie wybrany film oraz jeden, dowolnie przez siebie wybrany, dzień bez pytania. Tego drugiego nie musi oczywiście wykorzystywać, jak nie chce :)
Gratulujemy. Jutro natomiast wybieramy najładnieszy lampion raratni. Zwycięzcę ogłosimy, kiedy tylko go (ją) poznamy.

09.12.2006
Łańcuch Szóstek w Liga Klas (notowanie 8 grudnia):

klasa 1 - 111 (+17)
klasa 2 - 136 (+4)
klasa 3 - 130 (+7)

Szczegóły w LIGA KLAS.

09.12.2006
W związku z dwiema "okazjami", których współorganizatorem był SU (Życie-Śmierć-Życie i Roraty), publikujemy teksty, które się pojawiły podczas tych uroczystosci. Na szczególną rekomendację zasługuje piękny tekst modlitwy nieszporów za zmarłych, który odmawialiśmy podczas nabożeństwa.
Zapraszamy do TEXTY.
Do TRADYCJA trafiają natomiast relacje z "mikołajek" oraz rzeczonych Rorat. Tam też zapraszamy :)

09.12.2006
Dziękujemy za wszelkie inspiracje i uwagi związane z Ligą Klas. Dzięki nim dodajemy punkty klasom za różne wyczyny:

KasiaCh z klasy drugiej zwyciężyła w szkolnym konkursie ortograficznym - 25 pkt dla Owiec
KasiaCh, HelaJ i AlaL dostały się do drugiej rundy zDolnego (blok humanistyczny) - 25 pkt dla Owiec i 50 pkt dla Stokrot
AlaL dostaóła się do drugiej rundy zDolnego: blok mat-przyrodniczy - 25 pkt dla Stokrot

Ponadto konkursowe punkty należą się: HelenieJ i Stokrotom za zwycięstwo w konkursie "List do św.Mikołaja" (25 pkt) oraz JustynieB i Owcom za zwycięstwo w konkursie "Ho-ho-ho" (15 pkt). Mychom przydzielamy 20 pkt za 4 osoby, które wzięly udział w konkursie "List do..."

W poniedziałek rozstrzygnięcie konkursu na najpięknieszy lampion roratni. Już wiemy, kto wygrał, ale o tym właśnie w poniedziałek.

10.12.2006
Na ostatnim spotkaniu we wtorek członkinie Rady SU oceniały nawzajem swojezaangażowanie w pracę na rzecz Szkoły. W tajnym głosowaniu wszystkim samorządowiczkom udzielono "wotum zaufania". Gratulacje.

10.12.2006
W tym tygodniu jedynie Owce nadesłały garść informacji o życiu swojej klasy. Wieści publikujemy w KLASY/druga na wwwSzkoły, a Owce inkasują 25 pkt do LK.
Szczegóły w LIGA KLAS.

12.12.2006
Ogłosiliśmy dzisiaj wyniki konkursu na najładniejszy lampion roratni. W wyniku głosowania uznano, że w tym roku najciekawszą lampkę roratnią wykonała DominikaCh z klasy pierwszej. Dominika otrzymała bilet na dowolnie przez siebie wybrany film w kinie oraz mozliwość wybrania jednego dnia bez pytania. Serdecznie gratulujemy :)
------
Mychy otrzymują 25 pkt do Ligi Klas, a Owce 5 pkt.

12.12.2006
4-osobowa Komisja odwiedziłą klasy, aby przyjrzeć się grudniowym gazetkom. Ku ogólnemu zaskoczeniu stwierdzono brak gazetki w klasie pierwszej. Niestety nie ożemy przyznać Mychom punktów w tym miesiącu. Pozostałe klasy uzyskały następujące noty:

Owce - 22/40
Stokroty - 35/40

Fotografie gazetek można zobaczyć w LIGA KLAS. Zapraszamy.

14.12.2006
Przez dwa dni na korytarzu szkolnym stała czerwona skrzyneczka, przez którą można było skierować "trudne słowo" do koleżanek, czyli zwrócić uwagę na zachowania, które nie do końca możemy zaakceptować. Jutro "liściki" z trudnym słowem zostaną przekazane adresatom.

15.12.2006
W tym tygodniu Rada SU zreorganizowała Sekcje SERVIAM. Od tej pory sekcja ta ma jednego lidera, a nie, jak dotychczas, trzech. Liderem sekcji została OlaC. Ola przeprowadziła ponowny nabór do Sekcji Serviam, w wyniku którego wybrano następujące osoby: MagdaK (kl.1), DominikaCh (kl.1), GabrysiaK (kl.1) i Berenika (kl.2). Sekcja w tym składzie będzie pracować nad przyszłymi Dniami Serviam, a z tego co nam wiadomo, dziewczęta spotkały się już na pierwzym roboczym spotkaniu.
OlaC jednocześnie przestała być łącznikiem z LOP, gdyż RSU doszła do wniosku, że ta funkcja jest zbędna z tego względu, że DagaZ i MartaT (liderki LOP w Gimnazjum) pracują tak dobrze, iż stała pomoc LOPowi z naszej strony nie jest potrzebna.

15.12.2006
Łańcuch szóstek w Liga Klas (notowanie 15 grudnia):

klasa 1 - 116 szóstek (+ 4)
klasa 2 - 140 szóstek (+ 5)
klasa 3 - 139 szóstek (+ 9)

+

W tym tygodniu sprawdzany był porządek w klasach przez komisję w postaci Opiekuna SU (we wtorek i piątek):

klasa 1 - 37/40
klasa 2 - 33/40
klasa 3 - 30/40

Klasyfikacja ogólna w LIGA KLAS.

17.12.2006
546 złotych - tyle właśnie pieniędzy udało nam się zebrać podczas Kiermaszu Świątecznego, któy odbywał się 22i23 listopada. W skrócie przypomnijmy: [a] Rada SU ogłasza konkurs międzyklasowy na największą ilość ozdób świątecznych (punkty do Ligi Klas) [2] Rada ocenia i wycenia ozdoby [3] KIermasz - rodzice i dziewczęta zakupują ozdoby.
546 złotych to poważna suma pieniędzy. Za tę kwotę zostaną zakupione produkty spożywcze, które przekażemy dla potrzebujących na świąteczne stoły.
Dziękujemy wszystkim za włączenie się w przeprowadzenie KIermaszu oraz, oczywiście, kupującym :)

Jednak nasza grudniowa akcja charytatywna wciąż trwa! Do czwartku możemy składać w koszyku przy czytelni produkty żywnościowe, które również trafią na świąteczne stoły potrzebujących rodzin z parafii, w której znajduje się nasza Szkoła. Prosimy o zaangażowanie się w akcję, pokażmy, że umiemy i chcemy myśleć o drugim człowieku!
Akcje koordynuje Sekcja Charytatywna SU.

18.12.2006
5 stycznia ruszają w naszej Szkole rozgrywki koszykówki 2007. Tytułu będą bronić trzecioklasistki, które jako Śledziki Matjasa triumfowały wiosną tego roku. W LIGA KLAS uruchamiamy specjalną podstronę z terminarzem rozgrywek, składami drużyn, wynikami oraz mini-statystykami. Zapraszamy do LIGA KLAS - Rozgrywki Koszykówki 2007, aby rozejrzeć się kto-jest-kim i kiedy będzie toczył boje u zarania 2007 roku :)

18.12.2006
Wigilia dla zwierząt:
W związku ze zbliżającą się "Wigilią dla zwierząt" sekcja LOP apeluje o:
- jedzenie (zwłaszcza suchą karmę),
- koce, szmatki,
- gazety.
Akcaj trwa do 15.01.07r. Wszystkie zabrane rzeczy przekazane zostaną jednemu z wrocławskich schronisk. Karton, do którego można składać wyżej wymienione materiały, znajduje się na końcu korytarza gimnazjum. Na półce z pudłem na makulaturę znajduje się także puszka, do której można wrzucać pieniądze - zostaną za nie zakupinone inne, niezbęne schronisku rzeczy. Gorąco zachęcamy wszystkich, aby przyłączyli się do naszej akcji!

19.12.2006
KLASY online - co tydzień zestawiamy iości materiałów, jakie są nam przysyłane przez przedstawicielki klas na ich podstrony na wwwSzkoły. W ubiegłym tygodniu spadła na nas lawina fotografii i notek, więc bardzo jest co podsumowywać.

klasa 1 - 2 fotorelacje + 3 notki = 65 pkt
klasa 2 - 3 notki = 15 pkt
klasa 3 - 8 fotorelacji + 5 notek = 225 pkt (!)

Wszystkie metariały można obejrzeć na wwwSU/klasy, gdzie serdecznie zapraszamy.

19.12.2006
W sprawie Ligi Klas jeszcze - z przyjemnnością dodajemy punkty za osiągnięcia, jakich dokonują nasze drogie koleżanki w konkursach szkolnych i pozaszkolnych. Dzisiaj dajemy 20 pkt Stokrotom za wyróżnienie Dagmary w konkursie poezji x.Twardowskiego oraz 50 pkt tej samej klasie za przejście AliL, naszej samorządowiczki, do finału humanistycznego zDolnego Ślązaka. Gratulujemy!
Szczegóły w LIGA KLAS.

20.12.2006
Wczoraj Siostra Dyrektor i Opiekun SU obejrzeli porządek w klasach:

klasa 1 - 15/40
klasa 2 - 40/40
klasa 3 - 19/40

Stan kwiatków w klasach:

klasa 1 - 15/30
klasa 2 - 15/30
klasa 3 - 30/30

Warto zauważyć, że Owce straciły punkty za kwiatki po raz pierwszy od początku ich nauki w naszej szkole! Trzynaście miesięcy bez straty punktów, czyli czternasty miesiąc pechowy :)

21.12.2006
Z przykrością (dowiadujemy się) i informujemy, że rozgrywki w kosza nie będą mogły się rozpocząć w styczniu, ponieważ sala gimnastyczna jest zarezerwowana dla LO na studniówki. W związku z tym zaczniemy grać po feriach, a o dokładnych terminach poinformujemy w styczniu.

21.12.2006
Wczoraj postawiliśmy skrzyneczkę na świąteczne życzenia, gdzie można było wrzucić i stamtąd wysłać kartkę świąteczną swoim znajomych i przyjaciołom. W szkole, oczywiście, bo dzisiejszy listonosz będzie karteczki roznosił tylko w obrębie Szkoły (nikt znaczka nie nakleił!).

21.12.2006
Łańcuch Szóstek (ostatnie notowanie 2006):

klasa 1 - 120 szóstek (+4)
klasa 2 - 160 szóstek (+20!!)
klasa 3 - 146 szóstek (+7)

+

Owce dosyłają 2 fotorelacje do uprzednio publikowanych notek, za otrzymują 40 pkt do LK. Fotki można obejrzeć w ich galerii na wwwSzkoły/klasy. Zapraszamy.

21.12.2006
Dzisiaj zakończyliśmy akcję charytatywną. Po lekcjach Sekcja Serviam policzyła produkty spożywcze zebrane w naszej Szkole na potrzeby ubogich z naszej parafii - szczegóły podamy w najbliższym czasie.

21.12.2006
Temat ostatniej naszej sondy jest bardzo na czasie: zadaliśmy pytanie "Czego nie chciałabyś dostć pod choinkę?" Przeróżne odpowiedzi możemy przeczytać w FORUM, a więcej na korytarzu szkolnym. Zapraszamy do zapoznania się z naszymi pomysłami :)

2018
2017
2016
2015
2014
2013
2012
2011
2010
2009
2008
2007
2006
grudzień
listopad
październik
wrzesień
sierpień
lipiec
czerwiec
maj
kwiecień
marzec
luty
styczeń
2005
2004


03.12.2006
Łańcuch Szóstek (notowanie 1 grudzień):

klasa 1 - 93 (+6)
klasa 2 - 132 (+27!)
klasa 3 - 123 (+8)

Szczegóły w LIGA KLAS.

04.12.2006
Punkty do Ligi Klas za ubiegłotygodniowe materiały na KLASY na wwwSzkoły:

klasa 1 - 25 pkt (1 fotorelacja)
klasa 2 - 35 pkt (1 fotorelacja & 2 notki)
klasa 3 - 75 pkt (2 fotorelacje + 5 notek)

+

W końcu otrzymujemy zestawienie ozdób świątecznych przygotowanych przez klasy na Kiermasz (22.11):

KLASA 1:
405 - ciastka
80 - stroiki
100 – witraże
100 – figurki
390 – kartki
35 – bombki
1 - bilecik
suma 1111 pkt

KLASA 2:
341 – ciastka
216 – witraże
12 – figurki
1440 – kartki
243 – bombki
200 - zakładki
131 – bileciki
suma 2583 pkt


KLASA 3:
45 – ciastka
40 – witraże
215 – kartki
466 – bombki
30 - zakładki
25 – bileciki
suma 821 pkt

Sumę punktów zdobytych dzielimy na pięć i w efekcie otrzymujemy zdobycze klasowe do Ligi Klas:
klasa 1 - 222 pkt
klasa 2 - 517 pkt
klasa 3 - 164 pkt

Szczegóły w LIGA KLAS.

04.12.2006
Tydzień temu (z okładem) odpowiadałyście na pytanie w listopadowej sondzie, a brzmiało ono: Co czujesz w związu z każdą zbliżającą się wywiadówką i jak one się u Ciebie kończą?. Wybrane odpowiedzi zamieszczamy w FORUM, a wszystkie będzie można przeczytać na korytarzu szkolnym.
Zapraszamy do FORUM.

05.12.2006
Jutro "mikołajki" - około 10:00 będziemy świadkami zabawnych wydarzeń na korytarzu szkolnym związanymi z tym dniem, a każda osoba, która przyjdzie tego dnia przebrana za aniołka, zostanie zwolniona z pytania :)
Tymczasem można zajrzeć do TRADYCJA, aby zobaczyć "jak to było w tamtym roku".

05.12.2006
"Mikołajki" odbędą się rano, a po południu (o 16:00) w kościele będziemy przeżywać III Roraty, które rozpoczną się procesją na korytarzu św.Klary. Nie zapomnijmy przynieść lampionów, lub chociażby świeczek, które symbolizują nasze oczekiwanie na przyjście Zbawiciela.
Jutro także ważny dzień dla naszych kandydatek na ministrantki, ponieważ podczas Mszy św. ksiądz Piotr udzieli im specjalnego błogosławieństwa i od tej pory będą mogły nosić szaty liturgiczne (alby).
Roraty w poprzednich latach w TRADYCJA.

06.12.2006
Szkoła zaroiła się od "aniołków" tego szóstego grudnia, nie przypadkiem - odzienie to gwarantowało "nietykalność" i tak wystrojona urszulanka nie miała być prawa zapytaną tego dnia. A sżósty grudzień - wiadomo - "mikołajki" :)
W tym roku zdecydowaliśmy, że mikołajki będa miały inny charakter niż w tamtym roku. Dlatego klasy nie zgromadziły sie w swoich salach, by stoczyć bój o opunkty do Ligi Klas, lecz zebrano się na korytarzu szkolnym, aby uczestniczyć w zabawach związanych z postaćią Świętego. I tak na pierwszy ogień poszły osoby, które zapisały się uprzednio do konkursu na najl;epiej wykonane mikołajowe "ho-ho-ho". Wystartowało kilkanaście osób, a techniki wydawania tego charakterystycznego odgłosu mnożyły się wraz z kolnejnymi kandydatkami wychodzącymi "na scenę". Ostatecznie zwyciężyła JustynaB (Owca). W tym swoistym konkursie jurorami były uczennice-ochotniczki, po trzy z każdej klasy. To właśnie one uznały, że Justyna najbardziej charakterystycznie (bo na pewno nie wiernie) potrafiła naśladować głos Mikołaja.
Druga zabawą, tym razem dla ochotników, było "kompletowanie św.Mikołaja", czyli domalowywanie na komendę różnych elementów wewnątrz mikołajowych konturów. MagdaK, KamilaP i KingaJ miały w tym celu przydzielonych pomocników, w razie gdyby poniesione fantazją artystyczną zechciały zabrać się za przemalowywanie ścian.
W trzeciej cześci "imprezy" dziewczęta zapraszały "na scenę" uczestników konkursu recytatorskiego. Uczestniczki siadały na kolanach, które były własnością "mikołaja" najlepiej wykonującego "ho-ho-ho" po to, by przedstawić mu swój list z życzeniami dotyczącymi prezentów pod choinkę. A "mikołaj" wykonywał sławetne "ho-ho-ho" po wysłuchaniu każdej z próśb. Nagrodą dla zwyciężczyni tego konkursu będzie bilet do kina, a poznamy ją jutro na apelu porannym. W tak zwanym międzyczasie uczennice spożywały cukierki zasponsorowane przez Siostrę Dyrektor.
To tyle jeśli chodzi o tegoroczne "mikołajki". W GALERII wcale niemało fotek z tej imprezki. Zapraszamy.

07.12.2006
Roraty, trzecie już w naszej historii, rozpczęły się nie w kościele, lecz na końcu korytarza św.Klary. Tam ustawiliśmy mały ołtarzyk z wieńcem adwentowym i obrazem Maryi, po to, aby móc uczestniczyć w dłuższej procesji z lampionami. Wraz z przybyciem oczekiwanego przez wszystkich kapłana wraz ze służbą liturgiczną, rozpoczęliśmy nabożeństwo śpiewem. Następnie OlaC, AsiaG i DominikaP przeczytały krótki wstęp na temat tradycji związanej z Roratami, po czym procesja udała się powolutku do kościoła. Tam Msza św. rozpoczęła się przy blasku świec i lampionów. Światła zostały zapalnoe dopiero po "Chwała na wysokości...". Jak nakazuje prastara tradycja.
Podczas Mszy Roratniej byliśmy świadkami ceremonii błogosławieństwa kandydatek do posługi ministranckiej. KasiaCh, DanusiaŻ i AlaB (Sekcja Liturgiczna) przywdziały szaty liturgiczne (alby) i stały się pełnoprawnymi ministrantkami. Od tej pory będą mogły posługiwać przy ołtarzu, czego do Rorat nie czyniły, stojąc jedynie i obserwowując, co się dzieje wokół ołtarza. Na koniec nowe ministrantki na pamiątkę tego tego wydarzenia otrzymały książki.
Trzeba także wspomnieć, że w procesji darów ofiarnych dziewczęta przyniosły wyrzeczenia i przyrzeczenia adwentowe, które zostały złożone na ołtarzu. Były to te karteczki, które uczennice naszej Szkoły wypisywały we wtorek i środę na korytarzu szkolnym. Miejmy nadzieję, że ofiarowawszy je Panu podczas Eucharystii otrzymamy dodatkową pomoc w ich realizacji podczas tego świętego czasu wyczekiwania.
Zapraszamy do GALERII, aby zobaczyć kilka fotografii.

07.12.2006
UWAGA-SUPERWAŻNE!
Od dzisiaj rozpoczęliśmy grudniową akcję charytatywną, a tym razem chcemy Was prosić o wspomożenie potrzebujących i zasilenie ich spiżarni! Zbliżają sie Święta i przytłaczająca większość z nas nie będzie miała problemów z zastawieniem jadłem wigilijnych stołów. Pomyśly jednak o tych, którzy borykają się z ubóstwem i sprawmy, by ich Święta były smaczniejsze! Apelujemy: poproście Rodziców, poradźcie się ich, przynieście artykuły spożywcze (mąka, makarony, etc.) i połóżcie je w skrzynce przy czytelni. Przed samymi Świętami przekażemy je potrzebującym z parafii, w której jest nasza Szkoła.
Serdeczne dzięki :)
Akcja potrwa do 21 grudnia.

07.12.2006
HelenaJ z klasy trzeciej została zwyciężczynią "mikołajkowego" konkursu na najpięknieszy list do św.Mikołaja. Helena otrzymuje w nagrodę bilet na dowolnie przez siebie wybrany film oraz jeden, dowolnie przez siebie wybrany, dzień bez pytania. Tego drugiego nie musi oczywiście wykorzystywać, jak nie chce :)
Gratulujemy. Jutro natomiast wybieramy najładnieszy lampion raratni. Zwycięzcę ogłosimy, kiedy tylko go (ją) poznamy.

09.12.2006
Łańcuch Szóstek w Liga Klas (notowanie 8 grudnia):

klasa 1 - 111 (+17)
klasa 2 - 136 (+4)
klasa 3 - 130 (+7)

Szczegóły w LIGA KLAS.

09.12.2006
W związku z dwiema "okazjami", których współorganizatorem był SU (Życie-Śmierć-Życie i Roraty), publikujemy teksty, które się pojawiły podczas tych uroczystosci. Na szczególną rekomendację zasługuje piękny tekst modlitwy nieszporów za zmarłych, który odmawialiśmy podczas nabożeństwa.
Zapraszamy do TEXTY.
Do TRADYCJA trafiają natomiast relacje z "mikołajek" oraz rzeczonych Rorat. Tam też zapraszamy :)

09.12.2006
Dziękujemy za wszelkie inspiracje i uwagi związane z Ligą Klas. Dzięki nim dodajemy punkty klasom za różne wyczyny:

KasiaCh z klasy drugiej zwyciężyła w szkolnym konkursie ortograficznym - 25 pkt dla Owiec
KasiaCh, HelaJ i AlaL dostały się do drugiej rundy zDolnego (blok humanistyczny) - 25 pkt dla Owiec i 50 pkt dla Stokrot
AlaL dostaóła się do drugiej rundy zDolnego: blok mat-przyrodniczy - 25 pkt dla Stokrot

Ponadto konkursowe punkty należą się: HelenieJ i Stokrotom za zwycięstwo w konkursie "List do św.Mikołaja" (25 pkt) oraz JustynieB i Owcom za zwycięstwo w konkursie "Ho-ho-ho" (15 pkt). Mychom przydzielamy 20 pkt za 4 osoby, które wzięly udział w konkursie "List do..."

W poniedziałek rozstrzygnięcie konkursu na najpięknieszy lampion roratni. Już wiemy, kto wygrał, ale o tym właśnie w poniedziałek.

10.12.2006
Na ostatnim spotkaniu we wtorek członkinie Rady SU oceniały nawzajem swojezaangażowanie w pracę na rzecz Szkoły. W tajnym głosowaniu wszystkim samorządowiczkom udzielono "wotum zaufania". Gratulacje.

10.12.2006
W tym tygodniu jedynie Owce nadesłały garść informacji o życiu swojej klasy. Wieści publikujemy w KLASY/druga na wwwSzkoły, a Owce inkasują 25 pkt do LK.
Szczegóły w LIGA KLAS.

12.12.2006
Ogłosiliśmy dzisiaj wyniki konkursu na najładniejszy lampion roratni. W wyniku głosowania uznano, że w tym roku najciekawszą lampkę roratnią wykonała DominikaCh z klasy pierwszej. Dominika otrzymała bilet na dowolnie przez siebie wybrany film w kinie oraz mozliwość wybrania jednego dnia bez pytania. Serdecznie gratulujemy :)
------
Mychy otrzymują 25 pkt do Ligi Klas, a Owce 5 pkt.

12.12.2006
4-osobowa Komisja odwiedziłą klasy, aby przyjrzeć się grudniowym gazetkom. Ku ogólnemu zaskoczeniu stwierdzono brak gazetki w klasie pierwszej. Niestety nie ożemy przyznać Mychom punktów w tym miesiącu. Pozostałe klasy uzyskały następujące noty:

Owce - 22/40
Stokroty - 35/40

Fotografie gazetek można zobaczyć w LIGA KLAS. Zapraszamy.

14.12.2006
Przez dwa dni na korytarzu szkolnym stała czerwona skrzyneczka, przez którą można było skierować "trudne słowo" do koleżanek, czyli zwrócić uwagę na zachowania, które nie do końca możemy zaakceptować. Jutro "liściki" z trudnym słowem zostaną przekazane adresatom.

15.12.2006
W tym tygodniu Rada SU zreorganizowała Sekcje SERVIAM. Od tej pory sekcja ta ma jednego lidera, a nie, jak dotychczas, trzech. Liderem sekcji została OlaC. Ola przeprowadziła ponowny nabór do Sekcji Serviam, w wyniku którego wybrano następujące osoby: MagdaK (kl.1), DominikaCh (kl.1), GabrysiaK (kl.1) i Berenika (kl.2). Sekcja w tym składzie będzie pracować nad przyszłymi Dniami Serviam, a z tego co nam wiadomo, dziewczęta spotkały się już na pierwzym roboczym spotkaniu.
OlaC jednocześnie przestała być łącznikiem z LOP, gdyż RSU doszła do wniosku, że ta funkcja jest zbędna z tego względu, że DagaZ i MartaT (liderki LOP w Gimnazjum) pracują tak dobrze, iż stała pomoc LOPowi z naszej strony nie jest potrzebna.

15.12.2006
Łańcuch szóstek w Liga Klas (notowanie 15 grudnia):

klasa 1 - 116 szóstek (+ 4)
klasa 2 - 140 szóstek (+ 5)
klasa 3 - 139 szóstek (+ 9)

+

W tym tygodniu sprawdzany był porządek w klasach przez komisję w postaci Opiekuna SU (we wtorek i piątek):

klasa 1 - 37/40
klasa 2 - 33/40
klasa 3 - 30/40

Klasyfikacja ogólna w LIGA KLAS.

17.12.2006
546 złotych - tyle właśnie pieniędzy udało nam się zebrać podczas Kiermaszu Świątecznego, któy odbywał się 22i23 listopada. W skrócie przypomnijmy: [a] Rada SU ogłasza konkurs międzyklasowy na największą ilość ozdób świątecznych (punkty do Ligi Klas) [2] Rada ocenia i wycenia ozdoby [3] KIermasz - rodzice i dziewczęta zakupują ozdoby.
546 złotych to poważna suma pieniędzy. Za tę kwotę zostaną zakupione produkty spożywcze, które przekażemy dla potrzebujących na świąteczne stoły.
Dziękujemy wszystkim za włączenie się w przeprowadzenie KIermaszu oraz, oczywiście, kupującym :)

Jednak nasza grudniowa akcja charytatywna wciąż trwa! Do czwartku możemy składać w koszyku przy czytelni produkty żywnościowe, które również trafią na świąteczne stoły potrzebujących rodzin z parafii, w której znajduje się nasza Szkoła. Prosimy o zaangażowanie się w akcję, pokażmy, że umiemy i chcemy myśleć o drugim człowieku!
Akcje koordynuje Sekcja Charytatywna SU.

18.12.2006
5 stycznia ruszają w naszej Szkole rozgrywki koszykówki 2007. Tytułu będą bronić trzecioklasistki, które jako Śledziki Matjasa triumfowały wiosną tego roku. W LIGA KLAS uruchamiamy specjalną podstronę z terminarzem rozgrywek, składami drużyn, wynikami oraz mini-statystykami. Zapraszamy do LIGA KLAS - Rozgrywki Koszykówki 2007, aby rozejrzeć się kto-jest-kim i kiedy będzie toczył boje u zarania 2007 roku :)

18.12.2006
Wigilia dla zwierząt:
W związku ze zbliżającą się "Wigilią dla zwierząt" sekcja LOP apeluje o:
- jedzenie (zwłaszcza suchą karmę),
- koce, szmatki,
- gazety.
Akcaj trwa do 15.01.07r. Wszystkie zabrane rzeczy przekazane zostaną jednemu z wrocławskich schronisk. Karton, do którego można składać wyżej wymienione materiały, znajduje się na końcu korytarza gimnazjum. Na półce z pudłem na makulaturę znajduje się także puszka, do której można wrzucać pieniądze - zostaną za nie zakupinone inne, niezbęne schronisku rzeczy. Gorąco zachęcamy wszystkich, aby przyłączyli się do naszej akcji!

19.12.2006
KLASY online - co tydzień zestawiamy iości materiałów, jakie są nam przysyłane przez przedstawicielki klas na ich podstrony na wwwSzkoły. W ubiegłym tygodniu spadła na nas lawina fotografii i notek, więc bardzo jest co podsumowywać.

klasa 1 - 2 fotorelacje + 3 notki = 65 pkt
klasa 2 - 3 notki = 15 pkt
klasa 3 - 8 fotorelacji + 5 notek = 225 pkt (!)

Wszystkie metariały można obejrzeć na wwwSU/klasy, gdzie serdecznie zapraszamy.

19.12.2006
W sprawie Ligi Klas jeszcze - z przyjemnnością dodajemy punkty za osiągnięcia, jakich dokonują nasze drogie koleżanki w konkursach szkolnych i pozaszkolnych. Dzisiaj dajemy 20 pkt Stokrotom za wyróżnienie Dagmary w konkursie poezji x.Twardowskiego oraz 50 pkt tej samej klasie za przejście AliL, naszej samorządowiczki, do finału humanistycznego zDolnego Ślązaka. Gratulujemy!
Szczegóły w LIGA KLAS.

20.12.2006
Wczoraj Siostra Dyrektor i Opiekun SU obejrzeli porządek w klasach:

klasa 1 - 15/40
klasa 2 - 40/40
klasa 3 - 19/40

Stan kwiatków w klasach:

klasa 1 - 15/30
klasa 2 - 15/30
klasa 3 - 30/30

Warto zauważyć, że Owce straciły punkty za kwiatki po raz pierwszy od początku ich nauki w naszej szkole! Trzynaście miesięcy bez straty punktów, czyli czternasty miesiąc pechowy :)

21.12.2006
Z przykrością (dowiadujemy się) i informujemy, że rozgrywki w kosza nie będą mogły się rozpocząć w styczniu, ponieważ sala gimnastyczna jest zarezerwowana dla LO na studniówki. W związku z tym zaczniemy grać po feriach, a o dokładnych terminach poinformujemy w styczniu.

21.12.2006
Wczoraj postawiliśmy skrzyneczkę na świąteczne życzenia, gdzie można było wrzucić i stamtąd wysłać kartkę świąteczną swoim znajomych i przyjaciołom. W szkole, oczywiście, bo dzisiejszy listonosz będzie karteczki roznosił tylko w obrębie Szkoły (nikt znaczka nie nakleił!).

21.12.2006
Łańcuch Szóstek (ostatnie notowanie 2006):

klasa 1 - 120 szóstek (+4)
klasa 2 - 160 szóstek (+20!!)
klasa 3 - 146 szóstek (+7)

+

Owce dosyłają 2 fotorelacje do uprzednio publikowanych notek, za otrzymują 40 pkt do LK. Fotki można obejrzeć w ich galerii na wwwSzkoły/klasy. Zapraszamy.

21.12.2006
Dzisiaj zakończyliśmy akcję charytatywną. Po lekcjach Sekcja Serviam policzyła produkty spożywcze zebrane w naszej Szkole na potrzeby ubogich z naszej parafii - szczegóły podamy w najbliższym czasie.

21.12.2006
Temat ostatniej naszej sondy jest bardzo na czasie: zadaliśmy pytanie "Czego nie chciałabyś dostć pod choinkę?" Przeróżne odpowiedzi możemy przeczytać w FORUM, a więcej na korytarzu szkolnym. Zapraszamy do zapoznania się z naszymi pomysłami :)