serviam
środy: "dziesiątek różańca" na śniadaniówce**7-17.09: rekrutacja do SU**18.09: Dzień Wspólnoty**14.10: Dzień Nauczyciela
skład samorządu
galeria
galeria
galeria


2018
2017
2016
2015
2014
2013
2012
2011
2010
2009
2008
2007
2006
grudzień
listopad
październik
wrzesień
sierpień
lipiec
czerwiec
maj
kwiecień
marzec
luty
styczeń
2005
2004


05.11.2006
Łańcuch Szóstek w Lidze Klas:

klasa 1 - 50 szóstek (+8)
klasa 2 - 83 szóstki (+7)
klasa 3 - 95 szóstek (+26!!)

Szczegóły w LIGA KLAS.

06.11.2006
Z powodu chwilowych problemów ze skrzynką internetową SU nie będziemy wysyłać wiadomości w systemie "newsletter". Mamy nadzieję, że awaria nie potrwa długo.

06.11.2006
W ubiegłym tygodniu do grona RSU dołączyła Asia Grzeszczuk z klasy pierwszej. Asia została wybrana Gospodarzem klasy. Mamyt nadziej, że spodoba się jej praca w naszym zespole :)

07.11.2006
KLASA ON-LINE
w ubiegłym tygodniu Owce nadesłały notkę, którą opublikowano w KLASY na wwwSzkoły. Drugoklasistki za to inkasują 5 pkt do Ligi Klas.

07.11.2006
Już 22 listopada organizujemy Kiermasz Ozdób Świątecznych. Pytanie podstawowe: dlaczego tak wcześnie, skoro do Świąt będzie jeszcze 1 miesiąc? Otóż dochód z Kiermaszu będzie w całości przeznaczony dla potrzebujących, a za zarobione pieniądze kupimy żywność na świąteczne stoły.
Kiemasz będzie prawdopodbnie trwał dwa dni; prawdopodobnie - bo jeśli dobra nie zostaną sprzedane 22 listopada, przewidujemy dalszą sprzedaż 23 listopada. A pierwszeństwo zakupu świątecznych "cacek" będą mieć nasi Rodzice, którzy właśnie 22 listopada zjawią się w Gimnazjum na konsultacjach z Nauczycielami. Wtedy też dziewczęta rozstawią stoisko i zaoferują ozdoby. Cokolwiek pozostanie wystawimy na sprzedaż na korytarzu szkolnym następnego dnia (po cenach korzystnie obniżonych!)
A ozdoby będą wykonane przez uczennice naszej Szkoły! Co więcej, za każdą starannie wykonaną rzecz twórca przyczyni się do powiększenia stanu punktowego klasy w LIDZE KLAS! Rada SU w toku zażartej dyskusji ustaliła "regulamin" punktowania ozdób do LIGI KLAS. Oto on:

kartki świąteczne: 10 pkt
zakładki: 5 pkt
bileciki do prezentów: 2 pkt
bombki: 7 i 14 i 20 pkt
stroiki: 10 i 20 pkt
witraże: papier + bibuła - 20 pkt i farba + szkło - 12 pkt
ciasteczka - 1 pkt
figurki z masy solnej: 12 pkt (wys.min.12 cm)

Ozdoby należy składać do 20 listopada (poniedziałek) i tylko te będziemy oceniać punktami do Ligi Klas. Rzeczy przyniesione później będą oczywiście wystawione na Kiermaszu, ale już bez punktów do LK. Od 20.11 będziemy również wyceniać przyniesione ozdoby.
UWAGA: niesterannie wykonane przedmioty nie zostaną wycenione oraz klasy nie otrzymają za nie punktów do LK.

08.11.2006
NOWY KONKURS!
Listopad jest miesiącem pamięci, głównie o tych którzy odeszli do Pana oraz oraz pamięci o Ojczyźnie, która właśnie w tym miesiącu, 88 lat temu wyzwoliła się z kajdan nałożonych na nia przez zaborców. Właśnie w związku ze Świętem Odzyskania Niepodległości oraz zbliżającym się Dniu Patriotycznym (18.11) ogłaszamy konkurs plastyczny na wykonanie projektu graffiti pt. Moja Ojczyzna! Yo! Niepodległa! Szczegóły konkursu w KONKURSY. Zapraszamy!

09.11.2006
Dzisiaj kilak słów o naszej jednej sekcji, która jest właściwie autonomiczną jednostką, a mowa o LOP-ie. Nasze koło Ligi Ochorny Przyrody liczy sobie kilkanaście osób, które prowadzone są przez s.Rafaelę Husson, nauczycielkę bilogii w LO OSU. Siostra spotyka się z dziewczętami w poniedziałki i wtorki, na przemian co drugi tydzień. Przewodniczącymi są DagmaraZ (grupa poniedziałkowa) i MartaT (grupa wtorkowa) - obydwie trzecioklasistki, a OlaC jest pośrednikiem między RSU a Kołem.
LOP podjął w naszym Gimnazjum konkretne działania. Po krótkim okresie zmagań udało się dziewczętom zdobyć gazetkę, na której w tym tygodniu zawisły pierwsze materiały. Sekcji LOP otrzymałą również regał na korytarzu szkolnym, gdzie możemy skłądać zużyte baterie oraz makulaturę. Tam również można znaleźć czasopisma traktujące o przyrodzi i jej ochronie.
Ponadto LOP przygotował wczorajszy środowy apel tematyczny. Dziewczęta za pomocą kilku scenek rodzajowych pokazały jak ważny jest recykling w kontekście ochrony przyrody. Fotograficzna relacja z apelu w GALERII (sesja zapożyczona z wwwSzkoły). Zapraszamy.

11.11.2006
Łańcuch Szóstek - aktualizacja 10.11.06

klasa 1 - 53 (+3)
klasa 2 - 89 (+6)
klasa 3 - 99 (+4)

Szczegóły w LIGA KLAS. Zapraszamy.

12.11.2006
Od jutra będzie można wziąć aluramy, aby przygotować prezentacje związane z wydarzeniami historycznymi w ramach Dnia Patriotycznego. Na gotowe oprawione 3 aluramy będziemy czekać do środy do godziny 15:00, gdyż wtedy mamy je zamiar zainstalować na korytarzu.

12.11.2006
KLASY na wwwSzkoły
- podstrona Owiec wzbogaca się o trzy notki, a klasa o 15 pkt do LK. Szczegóły w LIGA KLAS.

14.11.2006
Niedługo rozpocznie isę gorączkowy okres świątecznych zakupów. Każde dziecko, My wszyscy zechcemy dostać zabawki i "zabawki" od Świętgo Mikołaja. Prawda jest jadnak taka, że nie wszyscy otrzymają prezenty, i to nie dlatego, że w tym roku nie byli grzeczni, ale dlatego, że Mikołaj do nich nie dotrze z powodu problemów fnansowych.
Już w listopadzie, już od dzisiaj rusza w naszej Szkole akcja charytatywna, której celem jest zebranie jak najwuiększej ilości zabawek, które trafią do ubogich dzieci. Prosimy z całego serca - rozejrzyjcie się w domach i:
(1) poszukajcie zabawek, którymi już się nie bawicie - przynieście je i zostawcie w naszej tradycyjnej skrzynce,
(2) poszukajcie zabawek, którymi się jeszcze bawicie (pluszaki, itp.) - te też możecie ofiarować biednym dzieciom,
(3) jeśli nie macie takich zabawek - warto może pomyśleć i kupić jakieś nowe zabaweczki, drobne upominki, na które Was stać (przy Waszym skromnym kieszonkowym).
Po raz kolejny liczymy na Was i na Wasze otwarte serca i umysły!
Listopadowa akcja trwa do 29 listopada.

15.11.2006
Na szczęście wszystkim klasom udało się przygotować na czas materiały na gazetki dotyczące wydarzeń historycznych, które będą przedstawiały już w sobotę podczas Dnia Patriotycznego. GAzetki w aluramach można oglądać od jutra na korytazru szkolnym, gdzie dzisiaj zostały po południu zainstalowane.

16.11.2006
Przypominamy, że jutro na długiej przerwie "śniadaniówce" odbędzie się szkolne referendum w sprawie wyboru dyscypliny sportowej na międzyklasowe rozgrywki sportowe 2006/2007. Nie zapomnijcie przybyć i zagłosować - to od Was zależy w jakiej dyscyplinie będą konkurować Wasze klasowe reprezentacje.

17.11.2006
Choć sobota, jutro udajemy się do szkoły, aby wziąć udział w Dniu Patriotycznym. oto szczegółowy plan zajęć:

8:30 – rozpoczęcie – Hymn Państwowy
8:40 – 8:55 - przegląd pieśni patriotycznych
8:55 – 9:45 – prezentacje wybranych wydarzeń historycznych
9:45 – 10:00 – przerwa (przygotowanie do konkursu recytatorskiego)
10:00 – 10:20 – konkurs recytatorski
10:20 – 10:30– przerwa (przygotowanie do quizu historycznego)
10:30 – 10:50 – quiz historyczny
10:50 – 11:05 - Żywy Obraz – praca w grupach
11:05 – 30 – prezentacja żywych obrazów
11:30 – 11:45 – przerwa
11:45 – 12:15 - projekcja filmu „Ojczyzna – moja Matka: Impresja”
12:15 – 13:00 – dyskusja panelowa nt. Ojczyzny i patriotyzmu (prowadzący s.Barbara Markiewicz).

18.11.2006
Listopad w pełni, a my dziejszej soboty mieliśmy okazję "odrobić" wolny piątek... 4 maja :) Otóż dzisiaj właśnie uczestniczyliśmy w Dniu Patriotycznym, który zaplanowaliśmy już w maju w Bardzie Śląskim. Na ten dzień przewidziano wiele działań, a oto krótka relacja wydarzeń.
Spotkaliśmy sie w szkole o 8:30, a pierwszą czynnością, jaką wykonaliśmy było odśpiewanie Mazurka Dąbrowskiego przy akompaniamencie fortepianu (grała MonikaT). Po odśpiewaniu hymnu, pozostając w nastroju śpiewno-uroczystym, poszczególne klasy zaśpiewały przygotowaną przez siebie jedną pieśń patriotyczną: klasa 1 - Legiony, klasa 2 - Piechota i klasa 3 - Mury. Pieśni w wykonaniu klas były mała rozgrzewką przed prezentacjami wybranych wydarzeń historycznych, do których poszczególne zespoły klasowe przygotowywały się od jakiegoś czasu. Na początku wystąpiła klasa trzecia prezentując pierwszy zryw narodu polskiego przeciwko reżimowi radzieckiemu w Poznaniu w 1956 roku. Klasa pierwsza poprzez mini-referaty i scenki rodzajowe przybliżyła nam wydarzenia XVI wieku i kulisy zawarcia Unii Lubelskiej. Drugoklasistki natomiast przedstawiły tragiczne losy Warszawy z okresu Powstania Warszawskiego '44. Prezentacje były na wysokim poziomie, a ich realizację oceniała trzyosobowa komisja nauczycielska.
Po prezentacjach przyszedł czas na konkurs recytatorski poezji patriotycznej, w którym wystąpiło 7 naszych uczennic. W jury zasiadły KarolinaMa, KarolinaDz i EmilaSz. Ostatecznie konkurs wygrała ZuziaCh z klasy 3, a deklamowała wiersz Władysława Bełzy pt. "Legenda o garści z ziemi polskiej". Zuzia otrzymała w nagrodę tomik poezji Marii Pawlikowskiej-Jasnorzewskiej. Warto również wspomnieć, że miejsce drugie zajęła MartynaO, a trzecie MonikaS, obie z klasy 1.
MagdaH i DanusiaŻ były ibiszami quizu historycznego, do którego przystąpiły 4 zespoły skłądające się z uczennic klas 1-2-3. Konkurs obejmował zakres wiedzy historycznej gimnazjum, a dotyczył nie tylko historii Polski. Rywalizacja była dość zażarta, a w toku trzyczęściowego quizu zwyciężył zespół w składzie AsiaG (1), KasiaCh (2) i AlaL (3). Dziewczyny w nagrodę otrzymały "kupon" upoważniający je do odebrania 30 zł na dużą pizzę.
W naszej skarbnicy kultury narodowej mamy wiele wspaniałych dzieł sztuki odwołujących sie do postaw i wydarzeń patriotycznych. Właśnie malarstwo naszych mistrzów było przedmiotem naszego zainteresowania w kolejnej części Dnia Patriotycznego. Osoby z różnych klas, podzielone i pomieszne, otrzymały reprodukcje znanych patriotycznych dzieł malarskich po to, aby je zaprezentować w formie "żywego obrazu". Mieliśmy więc okazję po 15 minutach przygotowań obejrzeć ciekawe interpretacje powszechnie znanych obrazów, do przedstawienia których użyto głównie papieru i niewielkiej ilości przedmiotów, które można było znaleźć na sali.
Po dłuższej przerwie spotkaliśmy się ponownie na auli, aby obejrzeć krótki film pt "Ojczyzna - moja Matka: impresja". Film był kompilacją wystąpień Jana Pawła II, Jego przemówień z wizyt w Polsce dotyczących Ojczyzny. Na kanwie filmu, po jego zakończeniu, odbyła się krótka wymiana poglądów w wykonaniu dziewcząt, które zgłosiły się wcześniej do rozmowy na temat związany z Ojczyzną i patriotyzmem. Dyskusję moderowała s.Barbara, nasz nauczyciel WOSu. To był ostatni akcent tego dnia.
Dzień Patriotyczny był ważnym wydarzeniem dla nas wszystkich, gdyż pozwolił nam zwrócić uwagę na sprawy, o których nie mówimy zbyt często, a które powinny każemu z nas leżeć na sercu.

Dzisiejszy dzień oprócz walorów edukacyjnych miał też charakter współzawodnictwa międzyklasowego, wpisanego w formułę Ligi Klas.
Stąd klasy otrzymały punkty za następujące działania:

prezentacje wybranych wydarzeń historycznych:
klasa 1 - 75 pkt
klasa 2 - 68 pkt
klasa 3 - 116 pkt

konkurs recytatorski:
klasa 1 - 4 x 5 = 20 pkt
klasa 2 - 2 x 5 = 10 pkt
klasa 3 = 1 x 5 + 25 (zwycięstwo Zuzi) = 30 pkt

W poniedziałek zostaną również ocenione gazetki w aluramach stojące na korytarzu przed sekretariatem.

Dzień Patriotyczny był zamysłem powziętym na II Zjeździe Samorządów Gimnazjów Urszulańskich, który odbył się u nas, we Wrocławiu, w maju 2006.

JUż wkrótce zdjęcia w GALERII.

18.11.2006
Łańcuch Szóstek w Liga Klas:

klasa 1 - 59 szóstki (+ 6)
klasa 2 - 93 szóstek (+ 4)
klasa 3 - 101 szóstek (+ 2)

Szczegóły w LIGA KLAS.


19.11.2006
W piątek odbyło się referendum w sprawie wyboru dyscypliny sportowej do rozgrywek międzyklasowych 2006/2007. Frekwencja wyniosła 82% (kl.1 - 75%, kl.2 - 76%, kl.3 - 100%), a wyborcy mając do wyboru chińską piłkę nożną, siatkówkę i koszykówkę wybrali tę ostatnią. Tak więc w tym roku szkolnym zagramy w kosza, a Stokroty będą miały szansę obronić tytuł mistrzów świata, który zdobyły w tamtym roku szkolnym :)

Głosy oddane na poszczególne dyscypliny:
chińska piłka - 19
koszykówka - 45
siatkówka - 5

Kilka fotek z referendum w GALERIA.

19.11.2006
W ubiegłym tygodniu (wtorek i piątek) Opiekun SU dokonał podczas lekcji oceny porządku w salach lekcyjnych. Klasy otrzymują do Ligi Klas następującą ilość punktów:

klasa 1 - 24/40 (-10 za tablicę)
klasa 2 - 34/40
klasa 3 - 25/40 (-10 za tablicę)

Szczegóły w Liga Klas.

20.11.2006
W KLASY na wwwSzkoły publikujemy notki z życia klasy pierwszej (20 pkt do LK) oraz notki i zdjęcia z drugiej (40 pkt do LK).

23.11.2006
W tym tygodniu ogłoszono wyniki listopadowego konkursu grafitti; w toku dyskusji nad nadesłanymi pracami postanowiono nie przyznawać nagrody głównej, lecz dwa wyróżnienia, a wędrują one do BerenikiM (kl.2) i MatyldyR (kl.3). Gratulujemy.
Klasa druga i trzecia otrzymują również po 5 pkt do LK.
Już wkrótce ogłosimy dwa konkursy grudniowe, a o szczegółach będziemy informować na bieżąco.

24.11.2006
Niemal miesiąc przygotowywań zaowocował całym mnóstwem pięknych ozdób świątecznych, które dziewczęta znosiły do wtorku do czytelni. Mogliśmy podziwiać różnego rodzaju kolorowe przedmioty: bombki, stroiki, figurki z masy solnej, witraże, zakładki, bileciki do prezentów, kartki pocztowe oraz smakowite ciasteczka. Owe fanty nie były przynoszone bez wyraźnego powodu, a celem naszym było zorganizowanie Kiermaszu dla rodziców, którzy 22 listopada przyszli do szkoły na spotkanie z nauczycielami.
Nasze produkty cieszyły się sporym zainteresowaniem. W sumie w środę zebraliśmy ponad 270 złotych, a mając na względzie fakt, że "towar" nam się nie skończył, mamy zamiar kontunuować sprzedaż ozdób w dalszym ciągu. Cel bowiem zbiórki pieniędzy jest szczytny - zbieramy fundusze dla potrzebujących.
Kilak fotografii z Kiermaszu w GALERII oraz na wwwSzkoły. Zapraszamy.

24.11.2006
Dodajemy tradycyjne punkty do Ligi Klas za nowe szóstki w tym tygodniu:

klasa 1 - 87 szóstki (+28)
klasa 2 - 105 szóstek (+12)
klasa 3 - 115 szóstek (+14)

Zauważamy nieustanny postęp Mych na tym polu, już od dawna dziewczyny przodują w tygodniowych zestawieniach.

Przewodniczące Klas i Opiekun sprawdzili listopadowe gazetki klasowe. Oto wyniki "oględzin":

klasa 1 - 37/40
klasa 2 - 32/40
klasa 3 - 35/40

Fotografie gazetek można zobaczyć w LIGA KLAS. Tam także więcej szczegółów o LK.

24.11.2006
Wracamy na chwilkę do Dnia Patriotycznego, a właściwie do gazetek w aluramach. Te także, według umowy, zostały ocenione. Szczegóły w LIGA KLAS.

26.11.2006
W czwartek mielismy okazję przeżywać III Dzień Serviam pt. "Dzielmy się". Tego dnia znowu zadziałała w naszej Szkole "instytucja" cichego przyjaciela - dziewczęta nawzajem obdzielały się drobnymi prezencikami. Na długich przerwach można było zajrzeć do czytelni, gdyż tam sprzdawane były ozdoby świąteczne, które zostały przygotowane na Kiermasz. Tradycyjnie, wszystkie uczennice nodiły plakietki z tacża Serviam i napisem "służę".

26.11.2006
Tradycyjnie pod koniec tygodnia podsumowujemy informacje nadesłane przez klasy na swoją podstronę KLASY na wwwSzkoły. W tym tygodniu jedynie Owce nadesłały materiały, i to w sporej ilości (3 fotorelacje i 4 notki), za co otrzymują 95 pkt do Ligi Klas.
Dzięki tym punktom Owce wracają na pozycję liderów w LK - szczegóły w LIGA KLAS.

27.11.2006
Za dwa, we środę modlić się będziemy za naszych drogich zmarłych podczas tradycyjnego nabożeństwa Życie-Śmierć-Życie, które odbędzie się w jak zwykle w Mauzoleum. W związku z tym od dzisiaj do środy na korytarzu szkolnym możemy wypisywać wypominki, czyli pisać imiona naszych drogich zmarłych, za których będziemy się szczególnie modlić we środę podczas nieszporów.
Nabożeństwo poprzedzi krótka inscenizacja, impresja na temat naszego życia na ziemi, śmierci, która nas czeka oraz życia, jakiego oczekujemy w wieczności.
Tymczasem zapraszamy do TRADYCJA, aby zapoznać się z nabożeństwami Życie-Śmieć-Życie z dwóch lat ubiegłych.

28.11.2006
Za tydzień "mikołajki", a w związku z tym ogłaszamy nowe konkursy związene z nimi:

Napisz list do Świętego Mikołaja, naucz się na pamięć lub pięknie czytać i zadeklamuj 6.12.2006, a wygrasz bilet do kina.
> KONKURSY

Jeżeli uważasz, że potrafisz najlepiej ze wszystkich w Szkole naśladować słynne Mikołajowe Ho! Ho! Ho! to udowodnij to i stań do konkursu właśnie w mikołajki!!

Zapisy do konkursów na korytarzu szkolnym na tablicy SU. Zachęcamy do udziału! Będzie ubaw po pachy!

30.11.2006
Wczoraj po południu spotkaliśmy się w Mauzoleum, aby modlić się za bliskich nam zmarłych. Tegoroczne nabożeństwo Życie-Śmierć-Życie tradycyjnie złożone było z dwóch części: krótkiej inscenizacji zachęcającej do refleksji na naszym życiem doczesnym, śmiercią i przejściem do życia w wieczności oraz osobistej modlitwy za naszych drogich zmarłych. W inscenizacji staraliśmy się symbolicznie ukazać ludzkie życie jako przepełnione monotonią częste gonienie za marnościami (postaci zapracowanego biznesmena, próżnej modelki, zblazowanego entuzjasty telewizji oraz gospodyni domowej), człowieka dobrowolnie oddzielającego się grzechem od Boga w Niebie, niespodziewaną śmierć oraz Sąd. Staraliśmy się także zwrócić uwagę na czynniki w naszym życiu, które mają na nas ogromny (pozytywny i negatywny) wpływ (slajdy). W drugiej części wraz ze wszystkimi zebranymi odmówiliśmy nieszpory za zmarłych z podziałem na chóry. Pomiędzy psalamami Agnieszka wyczytywała imiona zmarłych, poleconych nam na kartkach wypominkowych.
To było trzecie już spotkanie z cyklu Życie-Śmierć-Życie i nie zamierzamy na nim poprzestawać.

Podziękowania: dla wszystkich, którzy przyszli na nabożeństwo (siostry Urszulanki, rodzice, nauczyciele i uczennice), dla s.Estery za nauczenie nas odmawiania nieszporów, dla s.Bernadety (zakrystia) dla ochoczą pomoc w organizowaniu przedsięwzięwcia, dla OlgiPedryc za pomoc w problemach technicznych, dla Zuzi za pomoc w "otwarciu" i "zamknięciu" tegoroczengo nabożeństwa oraz (tradycyjnie już) Gosi Poznańskiej za hojne obdarowywanie nas swoim talentem muzycznym :)

Fotografie GALERII.

30.11.2006
Ostatni dzień listopada, dwuosobowa Komisja porządkowa nawiedziła klasy:

kwiatuszki:
klasa 1 - 30/30
klasa 2 - 30/30
klasa 3 - 23/30

porządeczek:
klasa 1 - 35/40
klasa 2 - 30/40
klasa 3 - 15/40 (eleganckie pantofelki zalegające na półkach, meksyk pod oknem)

Szczegóły w LIGA KLAS.


30.11.2006
Przypominamy, a właściwie na tej stronie po raz pierwszy wspominamy, o konkursie na najpięknieszy LAMPION roratni. Już po raz trzeci organizujemy ten konkurs i pamiętamy, jak piękne lampki wykonałyście w ubiegłych latach. Mamy nadzieję, że i w tym roku nas nie zawiedziecie.
Termin: 6.12.06
Nagroda: bilet do kina

To już drugi konkurs, jaki jest "w toku" w chwili obecnej. Szczegóły w KONKURSY.

2018
2017
2016
2015
2014
2013
2012
2011
2010
2009
2008
2007
2006
grudzień
listopad
październik
wrzesień
sierpień
lipiec
czerwiec
maj
kwiecień
marzec
luty
styczeń
2005
2004


05.11.2006
Łańcuch Szóstek w Lidze Klas:

klasa 1 - 50 szóstek (+8)
klasa 2 - 83 szóstki (+7)
klasa 3 - 95 szóstek (+26!!)

Szczegóły w LIGA KLAS.

06.11.2006
Z powodu chwilowych problemów ze skrzynką internetową SU nie będziemy wysyłać wiadomości w systemie "newsletter". Mamy nadzieję, że awaria nie potrwa długo.

06.11.2006
W ubiegłym tygodniu do grona RSU dołączyła Asia Grzeszczuk z klasy pierwszej. Asia została wybrana Gospodarzem klasy. Mamyt nadziej, że spodoba się jej praca w naszym zespole :)

07.11.2006
KLASA ON-LINE
w ubiegłym tygodniu Owce nadesłały notkę, którą opublikowano w KLASY na wwwSzkoły. Drugoklasistki za to inkasują 5 pkt do Ligi Klas.

07.11.2006
Już 22 listopada organizujemy Kiermasz Ozdób Świątecznych. Pytanie podstawowe: dlaczego tak wcześnie, skoro do Świąt będzie jeszcze 1 miesiąc? Otóż dochód z Kiermaszu będzie w całości przeznaczony dla potrzebujących, a za zarobione pieniądze kupimy żywność na świąteczne stoły.
Kiemasz będzie prawdopodbnie trwał dwa dni; prawdopodobnie - bo jeśli dobra nie zostaną sprzedane 22 listopada, przewidujemy dalszą sprzedaż 23 listopada. A pierwszeństwo zakupu świątecznych "cacek" będą mieć nasi Rodzice, którzy właśnie 22 listopada zjawią się w Gimnazjum na konsultacjach z Nauczycielami. Wtedy też dziewczęta rozstawią stoisko i zaoferują ozdoby. Cokolwiek pozostanie wystawimy na sprzedaż na korytarzu szkolnym następnego dnia (po cenach korzystnie obniżonych!)
A ozdoby będą wykonane przez uczennice naszej Szkoły! Co więcej, za każdą starannie wykonaną rzecz twórca przyczyni się do powiększenia stanu punktowego klasy w LIDZE KLAS! Rada SU w toku zażartej dyskusji ustaliła "regulamin" punktowania ozdób do LIGI KLAS. Oto on:

kartki świąteczne: 10 pkt
zakładki: 5 pkt
bileciki do prezentów: 2 pkt
bombki: 7 i 14 i 20 pkt
stroiki: 10 i 20 pkt
witraże: papier + bibuła - 20 pkt i farba + szkło - 12 pkt
ciasteczka - 1 pkt
figurki z masy solnej: 12 pkt (wys.min.12 cm)

Ozdoby należy składać do 20 listopada (poniedziałek) i tylko te będziemy oceniać punktami do Ligi Klas. Rzeczy przyniesione później będą oczywiście wystawione na Kiermaszu, ale już bez punktów do LK. Od 20.11 będziemy również wyceniać przyniesione ozdoby.
UWAGA: niesterannie wykonane przedmioty nie zostaną wycenione oraz klasy nie otrzymają za nie punktów do LK.

08.11.2006
NOWY KONKURS!
Listopad jest miesiącem pamięci, głównie o tych którzy odeszli do Pana oraz oraz pamięci o Ojczyźnie, która właśnie w tym miesiącu, 88 lat temu wyzwoliła się z kajdan nałożonych na nia przez zaborców. Właśnie w związku ze Świętem Odzyskania Niepodległości oraz zbliżającym się Dniu Patriotycznym (18.11) ogłaszamy konkurs plastyczny na wykonanie projektu graffiti pt. Moja Ojczyzna! Yo! Niepodległa! Szczegóły konkursu w KONKURSY. Zapraszamy!

09.11.2006
Dzisiaj kilak słów o naszej jednej sekcji, która jest właściwie autonomiczną jednostką, a mowa o LOP-ie. Nasze koło Ligi Ochorny Przyrody liczy sobie kilkanaście osób, które prowadzone są przez s.Rafaelę Husson, nauczycielkę bilogii w LO OSU. Siostra spotyka się z dziewczętami w poniedziałki i wtorki, na przemian co drugi tydzień. Przewodniczącymi są DagmaraZ (grupa poniedziałkowa) i MartaT (grupa wtorkowa) - obydwie trzecioklasistki, a OlaC jest pośrednikiem między RSU a Kołem.
LOP podjął w naszym Gimnazjum konkretne działania. Po krótkim okresie zmagań udało się dziewczętom zdobyć gazetkę, na której w tym tygodniu zawisły pierwsze materiały. Sekcji LOP otrzymałą również regał na korytarzu szkolnym, gdzie możemy skłądać zużyte baterie oraz makulaturę. Tam również można znaleźć czasopisma traktujące o przyrodzi i jej ochronie.
Ponadto LOP przygotował wczorajszy środowy apel tematyczny. Dziewczęta za pomocą kilku scenek rodzajowych pokazały jak ważny jest recykling w kontekście ochrony przyrody. Fotograficzna relacja z apelu w GALERII (sesja zapożyczona z wwwSzkoły). Zapraszamy.

11.11.2006
Łańcuch Szóstek - aktualizacja 10.11.06

klasa 1 - 53 (+3)
klasa 2 - 89 (+6)
klasa 3 - 99 (+4)

Szczegóły w LIGA KLAS. Zapraszamy.

12.11.2006
Od jutra będzie można wziąć aluramy, aby przygotować prezentacje związane z wydarzeniami historycznymi w ramach Dnia Patriotycznego. Na gotowe oprawione 3 aluramy będziemy czekać do środy do godziny 15:00, gdyż wtedy mamy je zamiar zainstalować na korytarzu.

12.11.2006
KLASY na wwwSzkoły
- podstrona Owiec wzbogaca się o trzy notki, a klasa o 15 pkt do LK. Szczegóły w LIGA KLAS.

14.11.2006
Niedługo rozpocznie isę gorączkowy okres świątecznych zakupów. Każde dziecko, My wszyscy zechcemy dostać zabawki i "zabawki" od Świętgo Mikołaja. Prawda jest jadnak taka, że nie wszyscy otrzymają prezenty, i to nie dlatego, że w tym roku nie byli grzeczni, ale dlatego, że Mikołaj do nich nie dotrze z powodu problemów fnansowych.
Już w listopadzie, już od dzisiaj rusza w naszej Szkole akcja charytatywna, której celem jest zebranie jak najwuiększej ilości zabawek, które trafią do ubogich dzieci. Prosimy z całego serca - rozejrzyjcie się w domach i:
(1) poszukajcie zabawek, którymi już się nie bawicie - przynieście je i zostawcie w naszej tradycyjnej skrzynce,
(2) poszukajcie zabawek, którymi się jeszcze bawicie (pluszaki, itp.) - te też możecie ofiarować biednym dzieciom,
(3) jeśli nie macie takich zabawek - warto może pomyśleć i kupić jakieś nowe zabaweczki, drobne upominki, na które Was stać (przy Waszym skromnym kieszonkowym).
Po raz kolejny liczymy na Was i na Wasze otwarte serca i umysły!
Listopadowa akcja trwa do 29 listopada.

15.11.2006
Na szczęście wszystkim klasom udało się przygotować na czas materiały na gazetki dotyczące wydarzeń historycznych, które będą przedstawiały już w sobotę podczas Dnia Patriotycznego. GAzetki w aluramach można oglądać od jutra na korytazru szkolnym, gdzie dzisiaj zostały po południu zainstalowane.

16.11.2006
Przypominamy, że jutro na długiej przerwie "śniadaniówce" odbędzie się szkolne referendum w sprawie wyboru dyscypliny sportowej na międzyklasowe rozgrywki sportowe 2006/2007. Nie zapomnijcie przybyć i zagłosować - to od Was zależy w jakiej dyscyplinie będą konkurować Wasze klasowe reprezentacje.

17.11.2006
Choć sobota, jutro udajemy się do szkoły, aby wziąć udział w Dniu Patriotycznym. oto szczegółowy plan zajęć:

8:30 – rozpoczęcie – Hymn Państwowy
8:40 – 8:55 - przegląd pieśni patriotycznych
8:55 – 9:45 – prezentacje wybranych wydarzeń historycznych
9:45 – 10:00 – przerwa (przygotowanie do konkursu recytatorskiego)
10:00 – 10:20 – konkurs recytatorski
10:20 – 10:30– przerwa (przygotowanie do quizu historycznego)
10:30 – 10:50 – quiz historyczny
10:50 – 11:05 - Żywy Obraz – praca w grupach
11:05 – 30 – prezentacja żywych obrazów
11:30 – 11:45 – przerwa
11:45 – 12:15 - projekcja filmu „Ojczyzna – moja Matka: Impresja”
12:15 – 13:00 – dyskusja panelowa nt. Ojczyzny i patriotyzmu (prowadzący s.Barbara Markiewicz).

18.11.2006
Listopad w pełni, a my dziejszej soboty mieliśmy okazję "odrobić" wolny piątek... 4 maja :) Otóż dzisiaj właśnie uczestniczyliśmy w Dniu Patriotycznym, który zaplanowaliśmy już w maju w Bardzie Śląskim. Na ten dzień przewidziano wiele działań, a oto krótka relacja wydarzeń.
Spotkaliśmy sie w szkole o 8:30, a pierwszą czynnością, jaką wykonaliśmy było odśpiewanie Mazurka Dąbrowskiego przy akompaniamencie fortepianu (grała MonikaT). Po odśpiewaniu hymnu, pozostając w nastroju śpiewno-uroczystym, poszczególne klasy zaśpiewały przygotowaną przez siebie jedną pieśń patriotyczną: klasa 1 - Legiony, klasa 2 - Piechota i klasa 3 - Mury. Pieśni w wykonaniu klas były mała rozgrzewką przed prezentacjami wybranych wydarzeń historycznych, do których poszczególne zespoły klasowe przygotowywały się od jakiegoś czasu. Na początku wystąpiła klasa trzecia prezentując pierwszy zryw narodu polskiego przeciwko reżimowi radzieckiemu w Poznaniu w 1956 roku. Klasa pierwsza poprzez mini-referaty i scenki rodzajowe przybliżyła nam wydarzenia XVI wieku i kulisy zawarcia Unii Lubelskiej. Drugoklasistki natomiast przedstawiły tragiczne losy Warszawy z okresu Powstania Warszawskiego '44. Prezentacje były na wysokim poziomie, a ich realizację oceniała trzyosobowa komisja nauczycielska.
Po prezentacjach przyszedł czas na konkurs recytatorski poezji patriotycznej, w którym wystąpiło 7 naszych uczennic. W jury zasiadły KarolinaMa, KarolinaDz i EmilaSz. Ostatecznie konkurs wygrała ZuziaCh z klasy 3, a deklamowała wiersz Władysława Bełzy pt. "Legenda o garści z ziemi polskiej". Zuzia otrzymała w nagrodę tomik poezji Marii Pawlikowskiej-Jasnorzewskiej. Warto również wspomnieć, że miejsce drugie zajęła MartynaO, a trzecie MonikaS, obie z klasy 1.
MagdaH i DanusiaŻ były ibiszami quizu historycznego, do którego przystąpiły 4 zespoły skłądające się z uczennic klas 1-2-3. Konkurs obejmował zakres wiedzy historycznej gimnazjum, a dotyczył nie tylko historii Polski. Rywalizacja była dość zażarta, a w toku trzyczęściowego quizu zwyciężył zespół w składzie AsiaG (1), KasiaCh (2) i AlaL (3). Dziewczyny w nagrodę otrzymały "kupon" upoważniający je do odebrania 30 zł na dużą pizzę.
W naszej skarbnicy kultury narodowej mamy wiele wspaniałych dzieł sztuki odwołujących sie do postaw i wydarzeń patriotycznych. Właśnie malarstwo naszych mistrzów było przedmiotem naszego zainteresowania w kolejnej części Dnia Patriotycznego. Osoby z różnych klas, podzielone i pomieszne, otrzymały reprodukcje znanych patriotycznych dzieł malarskich po to, aby je zaprezentować w formie "żywego obrazu". Mieliśmy więc okazję po 15 minutach przygotowań obejrzeć ciekawe interpretacje powszechnie znanych obrazów, do przedstawienia których użyto głównie papieru i niewielkiej ilości przedmiotów, które można było znaleźć na sali.
Po dłuższej przerwie spotkaliśmy się ponownie na auli, aby obejrzeć krótki film pt "Ojczyzna - moja Matka: impresja". Film był kompilacją wystąpień Jana Pawła II, Jego przemówień z wizyt w Polsce dotyczących Ojczyzny. Na kanwie filmu, po jego zakończeniu, odbyła się krótka wymiana poglądów w wykonaniu dziewcząt, które zgłosiły się wcześniej do rozmowy na temat związany z Ojczyzną i patriotyzmem. Dyskusję moderowała s.Barbara, nasz nauczyciel WOSu. To był ostatni akcent tego dnia.
Dzień Patriotyczny był ważnym wydarzeniem dla nas wszystkich, gdyż pozwolił nam zwrócić uwagę na sprawy, o których nie mówimy zbyt często, a które powinny każemu z nas leżeć na sercu.

Dzisiejszy dzień oprócz walorów edukacyjnych miał też charakter współzawodnictwa międzyklasowego, wpisanego w formułę Ligi Klas.
Stąd klasy otrzymały punkty za następujące działania:

prezentacje wybranych wydarzeń historycznych:
klasa 1 - 75 pkt
klasa 2 - 68 pkt
klasa 3 - 116 pkt

konkurs recytatorski:
klasa 1 - 4 x 5 = 20 pkt
klasa 2 - 2 x 5 = 10 pkt
klasa 3 = 1 x 5 + 25 (zwycięstwo Zuzi) = 30 pkt

W poniedziałek zostaną również ocenione gazetki w aluramach stojące na korytarzu przed sekretariatem.

Dzień Patriotyczny był zamysłem powziętym na II Zjeździe Samorządów Gimnazjów Urszulańskich, który odbył się u nas, we Wrocławiu, w maju 2006.

JUż wkrótce zdjęcia w GALERII.

18.11.2006
Łańcuch Szóstek w Liga Klas:

klasa 1 - 59 szóstki (+ 6)
klasa 2 - 93 szóstek (+ 4)
klasa 3 - 101 szóstek (+ 2)

Szczegóły w LIGA KLAS.


19.11.2006
W piątek odbyło się referendum w sprawie wyboru dyscypliny sportowej do rozgrywek międzyklasowych 2006/2007. Frekwencja wyniosła 82% (kl.1 - 75%, kl.2 - 76%, kl.3 - 100%), a wyborcy mając do wyboru chińską piłkę nożną, siatkówkę i koszykówkę wybrali tę ostatnią. Tak więc w tym roku szkolnym zagramy w kosza, a Stokroty będą miały szansę obronić tytuł mistrzów świata, który zdobyły w tamtym roku szkolnym :)

Głosy oddane na poszczególne dyscypliny:
chińska piłka - 19
koszykówka - 45
siatkówka - 5

Kilka fotek z referendum w GALERIA.

19.11.2006
W ubiegłym tygodniu (wtorek i piątek) Opiekun SU dokonał podczas lekcji oceny porządku w salach lekcyjnych. Klasy otrzymują do Ligi Klas następującą ilość punktów:

klasa 1 - 24/40 (-10 za tablicę)
klasa 2 - 34/40
klasa 3 - 25/40 (-10 za tablicę)

Szczegóły w Liga Klas.

20.11.2006
W KLASY na wwwSzkoły publikujemy notki z życia klasy pierwszej (20 pkt do LK) oraz notki i zdjęcia z drugiej (40 pkt do LK).

23.11.2006
W tym tygodniu ogłoszono wyniki listopadowego konkursu grafitti; w toku dyskusji nad nadesłanymi pracami postanowiono nie przyznawać nagrody głównej, lecz dwa wyróżnienia, a wędrują one do BerenikiM (kl.2) i MatyldyR (kl.3). Gratulujemy.
Klasa druga i trzecia otrzymują również po 5 pkt do LK.
Już wkrótce ogłosimy dwa konkursy grudniowe, a o szczegółach będziemy informować na bieżąco.

24.11.2006
Niemal miesiąc przygotowywań zaowocował całym mnóstwem pięknych ozdób świątecznych, które dziewczęta znosiły do wtorku do czytelni. Mogliśmy podziwiać różnego rodzaju kolorowe przedmioty: bombki, stroiki, figurki z masy solnej, witraże, zakładki, bileciki do prezentów, kartki pocztowe oraz smakowite ciasteczka. Owe fanty nie były przynoszone bez wyraźnego powodu, a celem naszym było zorganizowanie Kiermaszu dla rodziców, którzy 22 listopada przyszli do szkoły na spotkanie z nauczycielami.
Nasze produkty cieszyły się sporym zainteresowaniem. W sumie w środę zebraliśmy ponad 270 złotych, a mając na względzie fakt, że "towar" nam się nie skończył, mamy zamiar kontunuować sprzedaż ozdób w dalszym ciągu. Cel bowiem zbiórki pieniędzy jest szczytny - zbieramy fundusze dla potrzebujących.
Kilak fotografii z Kiermaszu w GALERII oraz na wwwSzkoły. Zapraszamy.

24.11.2006
Dodajemy tradycyjne punkty do Ligi Klas za nowe szóstki w tym tygodniu:

klasa 1 - 87 szóstki (+28)
klasa 2 - 105 szóstek (+12)
klasa 3 - 115 szóstek (+14)

Zauważamy nieustanny postęp Mych na tym polu, już od dawna dziewczyny przodują w tygodniowych zestawieniach.

Przewodniczące Klas i Opiekun sprawdzili listopadowe gazetki klasowe. Oto wyniki "oględzin":

klasa 1 - 37/40
klasa 2 - 32/40
klasa 3 - 35/40

Fotografie gazetek można zobaczyć w LIGA KLAS. Tam także więcej szczegółów o LK.

24.11.2006
Wracamy na chwilkę do Dnia Patriotycznego, a właściwie do gazetek w aluramach. Te także, według umowy, zostały ocenione. Szczegóły w LIGA KLAS.

26.11.2006
W czwartek mielismy okazję przeżywać III Dzień Serviam pt. "Dzielmy się". Tego dnia znowu zadziałała w naszej Szkole "instytucja" cichego przyjaciela - dziewczęta nawzajem obdzielały się drobnymi prezencikami. Na długich przerwach można było zajrzeć do czytelni, gdyż tam sprzdawane były ozdoby świąteczne, które zostały przygotowane na Kiermasz. Tradycyjnie, wszystkie uczennice nodiły plakietki z tacża Serviam i napisem "służę".

26.11.2006
Tradycyjnie pod koniec tygodnia podsumowujemy informacje nadesłane przez klasy na swoją podstronę KLASY na wwwSzkoły. W tym tygodniu jedynie Owce nadesłały materiały, i to w sporej ilości (3 fotorelacje i 4 notki), za co otrzymują 95 pkt do Ligi Klas.
Dzięki tym punktom Owce wracają na pozycję liderów w LK - szczegóły w LIGA KLAS.

27.11.2006
Za dwa, we środę modlić się będziemy za naszych drogich zmarłych podczas tradycyjnego nabożeństwa Życie-Śmierć-Życie, które odbędzie się w jak zwykle w Mauzoleum. W związku z tym od dzisiaj do środy na korytarzu szkolnym możemy wypisywać wypominki, czyli pisać imiona naszych drogich zmarłych, za których będziemy się szczególnie modlić we środę podczas nieszporów.
Nabożeństwo poprzedzi krótka inscenizacja, impresja na temat naszego życia na ziemi, śmierci, która nas czeka oraz życia, jakiego oczekujemy w wieczności.
Tymczasem zapraszamy do TRADYCJA, aby zapoznać się z nabożeństwami Życie-Śmieć-Życie z dwóch lat ubiegłych.

28.11.2006
Za tydzień "mikołajki", a w związku z tym ogłaszamy nowe konkursy związene z nimi:

Napisz list do Świętego Mikołaja, naucz się na pamięć lub pięknie czytać i zadeklamuj 6.12.2006, a wygrasz bilet do kina.
> KONKURSY

Jeżeli uważasz, że potrafisz najlepiej ze wszystkich w Szkole naśladować słynne Mikołajowe Ho! Ho! Ho! to udowodnij to i stań do konkursu właśnie w mikołajki!!

Zapisy do konkursów na korytarzu szkolnym na tablicy SU. Zachęcamy do udziału! Będzie ubaw po pachy!

30.11.2006
Wczoraj po południu spotkaliśmy się w Mauzoleum, aby modlić się za bliskich nam zmarłych. Tegoroczne nabożeństwo Życie-Śmierć-Życie tradycyjnie złożone było z dwóch części: krótkiej inscenizacji zachęcającej do refleksji na naszym życiem doczesnym, śmiercią i przejściem do życia w wieczności oraz osobistej modlitwy za naszych drogich zmarłych. W inscenizacji staraliśmy się symbolicznie ukazać ludzkie życie jako przepełnione monotonią częste gonienie za marnościami (postaci zapracowanego biznesmena, próżnej modelki, zblazowanego entuzjasty telewizji oraz gospodyni domowej), człowieka dobrowolnie oddzielającego się grzechem od Boga w Niebie, niespodziewaną śmierć oraz Sąd. Staraliśmy się także zwrócić uwagę na czynniki w naszym życiu, które mają na nas ogromny (pozytywny i negatywny) wpływ (slajdy). W drugiej części wraz ze wszystkimi zebranymi odmówiliśmy nieszpory za zmarłych z podziałem na chóry. Pomiędzy psalamami Agnieszka wyczytywała imiona zmarłych, poleconych nam na kartkach wypominkowych.
To było trzecie już spotkanie z cyklu Życie-Śmierć-Życie i nie zamierzamy na nim poprzestawać.

Podziękowania: dla wszystkich, którzy przyszli na nabożeństwo (siostry Urszulanki, rodzice, nauczyciele i uczennice), dla s.Estery za nauczenie nas odmawiania nieszporów, dla s.Bernadety (zakrystia) dla ochoczą pomoc w organizowaniu przedsięwzięwcia, dla OlgiPedryc za pomoc w problemach technicznych, dla Zuzi za pomoc w "otwarciu" i "zamknięciu" tegoroczengo nabożeństwa oraz (tradycyjnie już) Gosi Poznańskiej za hojne obdarowywanie nas swoim talentem muzycznym :)

Fotografie GALERII.

30.11.2006
Ostatni dzień listopada, dwuosobowa Komisja porządkowa nawiedziła klasy:

kwiatuszki:
klasa 1 - 30/30
klasa 2 - 30/30
klasa 3 - 23/30

porządeczek:
klasa 1 - 35/40
klasa 2 - 30/40
klasa 3 - 15/40 (eleganckie pantofelki zalegające na półkach, meksyk pod oknem)

Szczegóły w LIGA KLAS.


30.11.2006
Przypominamy, a właściwie na tej stronie po raz pierwszy wspominamy, o konkursie na najpięknieszy LAMPION roratni. Już po raz trzeci organizujemy ten konkurs i pamiętamy, jak piękne lampki wykonałyście w ubiegłych latach. Mamy nadzieję, że i w tym roku nas nie zawiedziecie.
Termin: 6.12.06
Nagroda: bilet do kina

To już drugi konkurs, jaki jest "w toku" w chwili obecnej. Szczegóły w KONKURSY.