serviam
środy: "dziesiątek różańca" na śniadaniówce**7-17.09: rekrutacja do SU**18.09: Dzień Wspólnoty**14.10: Dzień Nauczyciela
skład samorządu
galeria
galeria
galeria


2018
2017
2016
2015
2014
2013
2012
2011
2010
2009
2008
2007
2006
grudzień
listopad
październik
wrzesień
sierpień
lipiec
czerwiec
maj
kwiecień
marzec
luty
styczeń
2005
2004


02.10.2006
Dzisiaj ostatecznie skompletowaliśmy składy Sekcji Samorządu Uczniowskiego na rok skzolny 2006/2007. Wchodząc do SKŁAD/sekcje samorządu można się zorientować kto-co-i-gdzie.
Przypominamy, że składy większość sekcji są na razie zamknięte. Limity są nieograniczone jedynie w przypadku Sekcji Muzycznej i Sekcji LOP, w związku z tym zawsze można się tam "dopisać".

03.10.2006
Stokroty nadesłały 200 kg materiałów na swoją podstronę w KLASY na wwwSzkoły. Zapraszamy właśnie tam, bo można obejrzeć 4 sesje fotograficzne i poczytać wiadomości z życia ich klasy.
Stokroty otrzymują 130 pkt do LK, co niemalże wyrakietowało je na pierwszą pozycję!
Szczegóły w Liga Klas.

03.10.2006
Dzisiaj na długiej przewie śniadaniowej mieliśmy okazję (30 osób) uczesniczyć w pierwszej w tym roku modlitwie różańcowej. Sekcja Modlitewna pod przewodnictwem Magdy Hermaszeskiej rozważał pierwszą tajemnicą radosną różańca. U stóp ołtarza złożyliśmy intencje, w których modliliśmy się do Maryi, a które nasze koleżanki złożyły w poniedziałek do pudełeczka na korytarzu szkolnym.
Przypomnijmy, że zwyczaj "10" różańca narodził się w tamtym roku, au uczennice naszej szkoły gromadziły się co tydzień nieprzerwanie od października do końca roku szkolnego. Mamy nadzieję, że uda nam się kontynouowć tę pięną tradycję i w tym roku.
3 fotki w GALERII

03.10.2006
Dzisiaj na spotkaniu RSU podsumowaliśmy konkurs plastyczny pt. "Mój plan lekcji". Ogółem wzięło w nim udział 22 osoby, wykonując różne plany lekcji swoich klas. Zwyciężczynią konkursu została... tego czywiście dzisiaj podać nie możemy, a dopiero wtedy, gdy oficjalnie zostanie to ogłoszone na apelu (czyli jutro).
Od tego roku udział w konkursach gwarantuje uczestnikom punkty do LK dla ich grup; i tak we wrześniu punkty trafiają do wszystkich klas w takiej relacji:

klasa 1 - 25 (5 prac)
klasa 2 - 35 (7 prac)
klasa 3 - 50 (10 prac)

Historyczny moment: po raz pierwszy od roku Owce muszą się zadowolić drugim miejscem, gdyż Stokroty wyprzedzają je o...4 punkty!
Szczegóły w Liga Klas.

04.10.2006
Martyna Gach, Stokrota, została zwyciężczynią wrześniowego konkursu plastycznego pt. "Mój plan lekcji". Martyna otrzyma bilet na dowolnie wybrany przez siebie seans filmowy w kinie.
Dzięki Martynie Stokroty otrzymują 25 pkt do Ligi Klas.

06.10.2006
Dzisiaj na apelu porannym ogłosiliśmy rozpoczęcie jesiennego konkursu fotograficznego. To już III edycja, a tym razem temat brzmi "Magiczne miejsce". Zachęcamy do wzięcia udziału w konkursie - na zwycięzcę czeka nagroda w postaci książki przez siebie wybranej w rozsądnej cenie. W skrócie warunki konkursu przedstawiają się następująco:

: temat Magiczne miejsce
: termin 15 styczeń
: format 10x15 (papier fotograficzny)
: ilość prac: najwyżej 2 fotografie
: prace oddajemy w kopercie Przewodniczącej lub Opiekunowi SU
: nagroda atrakcyjna książka

Warto dodać, że do udziału w konkursie zaprosimy uczniów (w niektórych z nich uczą sie chłopaki!) wszystkich Gimnazjów Urszulańskich w Polsce oraz Podstawówki Urszulańskiej w Krakowie. Oczekujemy atrakcyjnych fotografii :)

Informacja o konkursie na stałe zagości w KONKURSY/konkurs fotograficzny.

06.10.2006
LIGA KLAS
Łańcuch Szóstek:
klasa 1 - 18 szóstek (90 pkt)
klasa 2 - 48 szóstek (245 pkt)
klasa 3 - 32 szóstek (160 pkt)

Uwaga: nie będziemy uaktualniać ilości szóstek u Mych, dopóki dopóty nie doprowadzą do porządku listy, na której notujemy oceny celujące.

Szczegóły w Liga Klas.

08.10.2006
Wczoraj udaliśmy się do Warszawy na wycieczkę integracyjną. Wyjazd został zorganizowany przez s.Barbarę. W wycieczce wzięło udział 8 osób z naszej Rady SU (+opiekun), ponadto kilka uczennic z klas II i III (AsiaW, OlaK, HelaJ, IzaCh), uczennice LO oraz nauczyciele (p.Dubaj i s.Rut). Nie zabrakło naszych absolwentek, które niegdyś zasiadły w Radzie: Gosia Poznańska, Ewa Sławin (nasze byłe Przewodniczące!!) oraz Ola Pedryc.
Wyjazd okazał się niesamowitym przeżyciem. Muzeum Powstania Warszawskiego, Cmentarz Powązkowski czy grób ks.Jerzego Popiełuszki to miejsca o ogromnym ładunku emocjonalnym, tam można się przejrzeć w zwieciadle swojgo patriotyzmu. Największe wrażenie zrobiło na nas Muzeum, zaprojektowane i otwarte w 60. rocznicę Powstania Warszawskiego, które jest miejscem jakoby stworzonym dla młodych ludzi, bo ci szczególnie powinni być wrażliwi na historię i kulturę swojego kraju. Muzeum jest jednym wielkim pokazem multimedialnym, lecz nie nachalnym, rozpraszającym, ale frapującym i skłaniającym do zadumy nad losami narodu polskiego.
Po Muzeum zwiedziliśmy fragment Cmantarza Powązkowskiego, ten, gdzie znajduje się ok. 4 tyś grobów poległych podczas Powstania Warszawskiego. Dużo czasu spędziliśmy przy mogiłach młodych ludzi, nastolatków, którzy zginęli w walce o wolność (min. K.K. Baczyński, A.Morro, T."Zośka" Zawadzki).
Po Powązkach pojechaliśmy do Kościoła pw. św.Stanisława Kostki, a właściwie do grobu męczennika za wiarę i Ojczyznę, ks.Jerzego Popiełuszki. Tam zwiedziliśmy malutkie muzeum poświęcone temu dzielnemu, zamordowanemu przez SB kapłanowi.
Na koniec udaliśmy się do Wilanowa, gdzie pospacerowaliśmy troszkę po pięknych ogrodach w Pałacu Wilanowskim, tam gdzie niegdyś zwykli chadzać król Sobieski z Marysieńką :)
Niech załują Ci, którzy nie zdecydowali się na wyjazd z nami, bo drugiego takiego już nie będzie.
Prezentujemy parę fotografii w GALERII, a przeskakując na naszą stronę szkolną będziemy mieć okazję obejrzeć ich kilka więcej.

Prezentujemy też link do Muzeum Powstania Warszawskiego, które możemy zwiedzić online i choć trochę zasmakowac tego, co można przeżyc w realu.

08.10.2006
W tym tygodniu tylko Owce nadesłały notki na KLASY do wwwSzkoły. Za trzy wzmianki z życia klasy otrzymują 15 punktów do Ligi Klas.

09.10.2006
Dzisiaj miało miejsce "sekretne" sprawdzanie porządku w klasach w wykonaniu Opiekuna SU:
oto wyniki oględzin:

klasa 1 - 29/40
klasa 2 - 33/40
klasa 3 - 27/40

Stokroty wciąż na prowadzeniu w LK, choć owce powoli je dochodzą. Każdy dzień może przynieść zmianę lidera.
Szczegóły w LIGA KLAS.

11.10.2006
W październiku gazetki klasowe zostały już sprawdzone. Dzisiaj HaniaS, KarolinaDz, KarolinaMa oraz Opiekun ocenili je na następującą ilość punktów:

klasa 1 - 34/40
klasa 2 - 34/40
klasa 3 - 39/40

Gazetki można obejrzeć w LIGA KLAS, tam też szzegóły klasyfikacji generalnej.

12.10.2006
Już od wtorku trwa w naszym Gimnazjum październikowa akcja charytatywna. W tym miesiącu zbieramy ubrania dla potrzebujących w domu samotnej matki. W związku z tym prosimy Was serdeczne koleżanki, abyście pomyślały, jakie ubrania Wam zalegają w szafach, rozejrzały się po kufrach z dawno nienoszoną odzieżą, skonsultowały się z Rodzicami i przyniosły coś, co uszczęśliwi tych, którzy n a p r a w d ę tego potrzebują. Liczymy na Was :)
Tradycyjnie, rzeczy możemy składać w skrzynce przed sekretariatem.

12.10.2006
KONKURS PLASTYCZNY
Październik jest tradycyjnie miesiącem różańcowym. W związku zachęcamy do wzięcia udziału w konkursie plastycznym pt: "Różaniec - forma przestrzenna". Liczymy na Waszą wyobraźnię w kwestii doboru materiałów do wykonania różańca i oczekujemy ciekawych prac. Termin skłądania prac upływa 27 października.
Zapraszamy do KONKURSY.

13.10.2006
Dzisiaj, dzień przed 14. października, świętowaliśmy w naszej szkole Dzień Nauczyciela. Impreza rozpoczęła się w auli szkolnej, gdzie zgromadziły się Uczennice oraz „Gwiazdy” uroczystości – nasi Nauczyciele. Na wstępie usłyszeliśmy definicję pojęcia gwiazda w różnych znaczeniach. Po tym punkcie nastąpiło odsłonięcie zdjęć Nauczycieli obok gwiazd muzyki, sceny... Ukazanie Grona Pedagogicznego u boku sław wzbudziło aplauz wśród publiczności i wywołało niemały entuzjazm. Następnie głos zabrała s. Dyrektor Estera Grzegorek, która odczytała list s. Prowincjalnej skierowany do dzisiejszych Solenizantów. Nadszedł czas na tradycyjne składanie życzeń i wręczanie kwiatów. KarolinaM., składając życzenia podziękowała również za wytrwałość, cierpliwość i wszelkie starania, które nasi Nauczyciele okazują nam na codzień, za przekazywanie nam bagażu wiedzy i przygotowywanie nas do dorosłego życia. Po tych słowach Grono Pedagogiczne zostało obdarowane kwiatami oraz upominkami w postaci teczek. Następnie obejrzeliśmy przedstawienie, którego przygotowaniem zajmowała się Zuzia Chodorowska. Scenka przedstawiała różne możliwości, jakie mieli Nauczyciele podczas wyboru zawodu, takie jak: rolnik, stolarz, sportowiec, sprzątaczka, bokser, malarz czy policjant. Głównym punktem programu rozrywkowego była gra, w której pionki zastąpili Nauczyciele! Ponieważ cała dzisiejsza zabawa przebiegała pod hasłem „Gwiezdnych Wojen”, a więc nazwiska wyznaczonych do startu w grze osób przekazał mistrz Joda. Jako ochotnicy na scenę wyszli: p. Sławomir Florczyk, p. Dorota Witrykus p. Ania Szymusiak-Senko oraz s.Rut, natomiast Joda dodatkowo wskazał p. Piotra Sołodynę do wzięcia udziału w zabawie. Każdy z uczestników wybrał sobie którąś z uczennic zasiadających na widowni, aby rzucała kostką wskazującą na ilość przeskakiwanych pól. Na planszy znajdowały się trzy rodzaje pól – pierwszy stanowiły pytania z wiedzy o uczennicach (ich ulubione nabożeństwo, przedmiot szkolny, kolor, z jakim kojarzy się słowo „nauczyciel” itp.), drugim rodzajem były pytania na inteligencję, natomiast tymi najbardziej efektownymi były zadania. Stawając na czerwonym polu należało zatańczyć do muzyki dochodzącej z magnetofonu czy narysować swój autoportret... Mimo iż wszyscy Nauczyciele poradzili sobie całkiem nieźle, to jednak, jak w każdym konkursie, został wyłoniony jeden zwycięzca – najlepszą zawodniczką okazała się s. Rut! Siostra otrzymała dyplom oraz słodki upominek i na tym zakończyło się spotkanie. W drugiej części programu przewidziane było wyjście do kina na film pt. „Karol, papież, który pozostał człowiekiem”. Historia naszego Rodaka wywarła na nas niemałe wrażenie. To był ostatni punkt dzisiejszego dnia, po którym wszyscy rozeszli się do domów. Naszym Nauczycielom życzymy, aby zawsze starczało im sił, cierpliwości i wytrwałości oraz aby praca w naszej Szkole, praca z nami, przynosiła im wyłącznie satysfakcję i radość!
(DominikaP)

Fotografie w GALERIA oraz Galeria/uroczystości na wwwSzkoły.

14.10.2006
Szósteczki do Ligi Klas:
zauważamy w tym tygodniu znaczny wzrost zaszóstkowienia u Stokrot - (co byłoby do dzisiaj niesłychane) trzecioklasistki "doszły" same Owce, dotychczasowych mistrzów świata w tej dziedzinie. I przez to oddaliły się na swoim pierwszym miejscu na w miarę bezpieczną odległość. Jeśli chodzi natomiast o Mychy - gratulujemy doprowadzenia listy z "6" do porządku, bo teraz jesteśmy w stanie Was punktować.
Szczegóły w LIGA KLAS>

18.10.2006
Dzisiaj nasze Przewodnicząca i wicePrzewodnicząca stanęły "po drugiej stronie barykady"! W ramach II Dnia Serviam przedstawicieli naszej Rady SU udały sie do Owiec na godzinę wychowawczą, aby przeprowadzić lekcję o Serviam! Dobra okazja, aby zobaczyć jak to jest stanąć twarzą w twarz z klasą i poprowadzić lekcję :) Jak wieść gminna niesie, dziewczęta spisały sie bardzo dobrze. Już w następnym tygodniu zawitają u Stokrot, a następnie u Mych. Przyjmijcie je ciepło! i słodyczami ;)

Czekamy na fotografie z lekcji - zamieścimy je niezwłocznie w GALERII.

19.10.2006
Dzisiaj przeżywaliśmy II Dzień Serviam, który nosił nazwę "Dzień nauki". Dlatego drobne wydarzenia dnia dzisiejszego, zainspirowane przez Sekcję Serviam, obracały się wokół tego tematu. Dziewczęta między innymi sporządziły listę osób, które będą pomagały koleżankom potrzebującym pomocy w nauce. Ponadto wcześniej przeprowadzono sondę wśród nauczycieli, których pytano o radę, jak się uczyć przedmiotu, który wykładają (wyniki sondy na korytarzu szkolnym na tablicy SU). Niespodzianką było zorganizowanie sprzętu nagłaśniającego i umieszczenie go na korytarzu szkolnym. Na przerwach uczennice miały szanse słuchać przeróżnych definicji oraz innych partii materiału, jakie nasze klasy obecnie "przerabiają". Tradycyjnie również, wszystkie Urszulanki nosiły plakietkę z napisem "Służę".

19.10.2006
Przepraszamy za wprowadzenie w błąd w związku z publikacją zdjęć z lekcji przeprowadzonej przez nasze Przewodniczące. Otóż zostaną one opublikowane dopiero wtedy, kiedy ta lekcja odbędzie się we wszystkich klasach.

20.10.2006
Jeżeli chodzi o Ligę Klas, to należy odnotować, że przez ostatnie dwa dni klasy otrzymały trochę punktów za następujące rzeczy:

porządek (Komisja dwuosobowa):
klasa 1 - 20/40
klasa 2 - 29/40
klasa 3 - 20/40

kwiatki:
klasa 1 - 15/30
klasa 2 - 30/30
klasa 3 - 30/30

Łańcuch Szóstek:
klasa 1 - 28 szóstek
klasa 2 - 65 szóstek
klasa 3 - 58 szóstek

W klasyfikacji ogólnej nic się nie zmienia, szczegóły w LIGA KLAS.

21.10.2006
UWAGA! UWAGA!
W związku ze zbliżającym się nabożeństwem różańcowym chcielibyśmy przypomnieć o ołtarzach, które klasy są zobowiązane przygotować. Przypominamy, że nie wolno nam używać gwoździ lub środków klejących przytwierdzając cokolwiek do ścian. Wolno nam tak budować, by nie "ingerować" w ściany. Ważne jest również, by ołtarze zostały zbudowane najpóźniej do wtorku do godziny 17:00.
Rozważać będziemy chwalebne tajemnice różańca, a szczegółowy rozkład tajamnic i ołtarzy wygląda następująco:
Tajemnica 1 - klasa 2
Tajemnica 2 - Sekcje Modlitewna i Plastyczna SU
Tajemnica 3 - klasa 1
Tajemnica 4 - klasa 3
Tajemnica 5 - Rada SU

Szczegółowych informacje można zasięgnąć u Gospodarzy klas lub członków RSU.

21.10.2006
LIGA KLAS:
Owce po krótkim czasie okupowania drugiej pozycji w LK powróciły na pozycję lidera! Drugoklasistki nadesłały 4 fotorelacje oraz 2 notki z życia ich organizmu klasowego, za co w sumie dostały 110 pkt. Także Mychy punktują w tej dziedzienie - za 2 notki dostają 10 pkt.
Szczegóły w Liga Klas.

22.10.2006
We czwartek zakończyliśmy paździrnikową akcję charytatywną. W tym miesiącu dziewczęta z Sekcji Chrytatywnej pilotowały zbiórkę odzieży dla osób szczególnie potrzebujących. Oto co zebrano:

dla dzieci:
- niemowląt:
* 3 komplety śpioszków
* czepek
* 2 pary skarpetek
* bluzka

- młodzieży:
* 30 par spodni
* 3 komplety piżam
* 25 spódnic
* 74 koszul
* 3 kurtki
* 26 bluz
* 6 sukienek
* 2 stroje kąpielowe
* 4 komplety bielizny
* rajstopy

dla dorosłych:

-rzeczy damskie:
* 6 sukienek
* 36 bluzek
* 4 komplety
* 16 bluz
* 13 spódnic
* 6 par spodni

-rzeczy męskie:
* 8 par spodni
* 2 bluzy
* 22 koszule

-wspólne:
* 4 czapki
* 5 par skarpet

Buty:
* 3 pary tzw. "gumiaków"
* 6 par trampek
* 4 pary klapek
* 2 pary zwykłych butów

Dodatki:
* pasek
* 3 torby
* parasol
* 12 bloków
* 10 zeszytów

Dziękujemy!! Doprawdy ilości w niektórych punkty powyższej listy są szokujące. Kolejny raz potwierdziliśmy, że można na nas liczyć :)
Składamy podziękowania dla Dominiki Chmielewskiej (Mycha), Kasi Cymborskeij (Owca), Oli Cupiał, Martynie Gach (Stokroty) za pomoc udzieloną Sekcji Charytatywnej w sortowaniu tej ogromnej góry ubrań :)

--------------------------
Dziękujemy również firmie Herbapol, która dostarczyła sporą partię bloków i zeszytów. Pracownicy tej firmy dowiedzili się o naszej wrześniowej akcji zbierania przyborów szkolnych dopiero w październiku, ale jeśli chodzi o pomagnie nigdy nie jest za późno. Bloki i zeszyty trafią do potrzebujących.

24.10.2006
Sekcja LOP działająca od tego roku w naszej szkole ogłosiła, że od dzisiaj na korytarzu szkolnym (na szafce w pobliżu sekretariatu) będą stały 2 kartony, do których będzie można wrzucać zużyte baterie oraz makulaturę. Więc gdy przychodzimy do szkoły z darmowym egzemplarzem Metra lub tym podobnej innej gazety, nie wyrzucajmye jej do śmieci, ale pofatygujmy się do LOPowskiego kartonika recyklingowego, aby wspomóc naszą zmęczoną przyrodę.

26.10.2006
25 października odbył się różaniec, który tradycyjnie zorganizował Samorząd Uczniowski. Na wspólną modlitwę zostali zaproszeni nauczyciele, rodzice oraz uczennice. Zaczynając w pobliżu sekretariatu, poprzez korytarz Gimnazjum, Mauzoleum, a kończąc w kościele, rozważyliśmy tajemnice chwalebne różańca. Poszczególne dziesiątki zostały przeprowadzone przez klasy, Sekcje Modlitewną i Plastyczną oraz Radę SU. Grupy miały za zadanie przygotować ołtarz (np. w formie żywego obrazu), który miał pomóc rozważyć głębiej kluczowe wydarzenia. Modlitwa przeplatana była śpiewem oraz grą na gitarze w wykonaniu Gosi Poznańskiej (absolwentki naszego Gimnazjum), Ali LAszczyńskiej i Justyny Brząkały. Przy każdej „stacji” oprócz rozważania mogliśmy także usłyszeć fragmenty Pisma Świętego odnoszące się do poszczególnych tejamnic, które odczytywała HaniaH. Każdą dziesiątkę odmawialiśmy w określonych intencjach - modliliśmy się za naszą Szkołę, Siostrę Dyrektor, Nauczycieli, Rodziców oraz Uczennice. Mieliśmy także możliwość wypisywania osobistych intencji na małych karteczkach, które następnie utworzyły różaniec, złożony wraz ze świeczkami przy ostatnim już ołtarzu. Spotkanie zakończyło się wspólnym śpiewem oraz modlitwą w kaplicy. (DP)
Fotografie w GALERII.

26.10.2006
Dzisiaj wystawiono na korytarzu szkolnym "Skrzynkę z miłym słowem". Na końcu dnia czerwony kartonik został całkowicie zapełniony przez nabożnie wysyłające informacje Urszulanki. Prawdopodobnie jutro SU zajmie się rozprowadzeniem miłych liścików.

+

Liga Klas
Magda Kasprzyk wzięła udział w konkursach plastycznych pozaszkolnych i zdobyła główną nagrodę w I Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym "KOT" oraz wyróżnienie w Wojewódzkim Konkursie "Ziemia jest jedna - żywioły natury". W związku z tym Owce otrzymują odpowiednio 50 pkt i 20 pkt do Ligi Klas za osiągnięcia uczennicy z ich klasy.
Szczegóły przyznawania punktów za konkursy w KONKURSY.
W LIGA KLAS klasyfikacja punktowa ogólna. Zapraszamy.

26.10.2006
Jeszcze do jutrzejszej przerwy śniadaniowej można oddawać konkursowe różańce (3D). Rada SU zbierze się właśnie na śniadniówce, aby wyłonić zwycięzcę w październikowym konkursie.

27.10.2006
W związku ze środowym nabożeństwem różańcowym zapomnieliśmy dodać, że opublikowaliśmy teksty tajemnic rozważanych podczas różańca - można się z nimi zapoznam, bo naprawdę są tego warte.
Zapraszamy do TEXTY/jesienne.

29.10.2006
Nezbierało się mnóstwo punktów do Ligi Klas w przeciągu ubiegłego tygodnia. Tradycyjnie dodaliśmy punkty za "6" (w tym tygodniu najwięcej szóstek zdobyły Mychy - 14), a ponadto:

konkursy - rozwiązaliśmy październikowy konkurs na wykonanie różańca: zwyciężca zostanie ogłoszony w poniedziałek, ale już przedtem zanotowaliśmy, że Mychy wykonały 3 różańce (15 pkt), Owce 2 (10 pkt) i Stokroty też 2 (10 pkt);

klasa online -
klasa 1 - Mychy prezentują 2 fotorelacje do wcześniej nadesłanych notek (50 pkt-10 wcześniej dodane=40 pkt)
klasa 2 - 2 notki na stronę=10 pkt
klasa 3 - 6 fotorelacji + 4 notki=170 pkt (!)

Dzięki notkom i fotorelacjom Stokroty wracają na pozycję lidera w LK. Szczegóły w LIGA KLAS.

Warto przypomnieć, że w KLASY publikowane są materiały jedynie te, które dotyczą życia klasy (są z jakiegoś powodu ważne dla grupy) oraz dotyczące wydarzeń z życia Gimnazjum, w których bierze udział co najmniej 50% danej klasy. Prosimy stosować się do tych zasad, bo bardzo często zdarza się, że materiały nie są (i nie będą!) publikowane tylko dlatego, że nie spełniają ww. warunków.
Trzeba także dodać, że część fotografii nie przechodzi do publikacji z powodu marnej jakości lub z powodu zbyt dużej ich ilości.

30.10.2006
Dzisiaj podajemy bardzo ważne informacje dotyczące Dnia Patriotycznego, który odbędzie się 18.11. Dzień ów przypada w sobotę, gdyż (przypomnijmy) będziemy "odrabiać" dzień wolny z... maja.
Otóż 18 listopada będziemy świadkami wielu wydarzeń rozgrywających się w auli szkolnej, dotyczących naszej Ojczyzny. Pozwalamy sobie poinformować o nich tak wcześnie (przecież jest jeszcze październik), żeby klasy miały trochę więcej czasu na przygotowania.

1. Klasy mają za zadanie przygotować 15 minutową prezntację dotyczącą następujących wydarzeń historycznych:
klasa 1 - Unia Lubelska
klasa 2 - Powstanie Warszawskie (1944)
klasa 3 - Poznań '56
Ocena prezentacji przekłada się na punkty do Ligi Klas.

2. Klasy przygotowują również gazetkę dotyczącą swoich wydarzeń historycznych i zagospodarowują 3 aluramy. Termin: 15 listopad - aluramy z gazetkami stoją na korytarzu Gimnazjum. Gazetki będą oceniane do LK.

3. Klasy ptrzygotowują i wykonują jedną pieśń patriotyczną; aby uniknąć powtórzenia pieśni, zapisujemy tytuł pieśni na specjalnym plakacie na tablicy SU na korytarzu (zasada kto-pierwszy-ten-lepszy).

4. Konkurs recytatorski. Indywidualny konkurs poezji patriotycznej - tak jak w przypadku pieśni patriotycznych - zapisujemy tytuł wiersza na plakacie na tablicy SU (zasada kto-pierwszy-ten-lepszy).
Zwycięzca otrzymuje nagrodę indywidualną oraz 25 dla klasy do LK.

5.Quiz historyczny. Do konkursu zgłaszają się trzyosobowe drużyny, w skład których wchodzą uczennice z klasy 1, 2 i 3. Drużyny odpowiadają na pytania, a jedna z nich zwycięża i otrzymuje nagrodę.

Będziemy na bieżąco informować o Dniu Patriotycznym na apelach porannych, przez Gospodarzy klas oraz członkinie RSU.

30.10.2006
Mamy zaszczyt poinformować, że Ania Witczak z klasy trzeciej zdobyła pierwsze miejsce w naszym październikowym konkursie "Różaniec - forma przestrzenna". Serdecznie gratulujemy. Ania otrzymuje bilet do kina na dowolnie przez siebie wybrany film (niekoniecznie dotyczący różańca).
Stokroty dzięki Ani wzbogacają się o 25 pkt do Ligi Klas.

2018
2017
2016
2015
2014
2013
2012
2011
2010
2009
2008
2007
2006
grudzień
listopad
październik
wrzesień
sierpień
lipiec
czerwiec
maj
kwiecień
marzec
luty
styczeń
2005
2004


02.10.2006
Dzisiaj ostatecznie skompletowaliśmy składy Sekcji Samorządu Uczniowskiego na rok skzolny 2006/2007. Wchodząc do SKŁAD/sekcje samorządu można się zorientować kto-co-i-gdzie.
Przypominamy, że składy większość sekcji są na razie zamknięte. Limity są nieograniczone jedynie w przypadku Sekcji Muzycznej i Sekcji LOP, w związku z tym zawsze można się tam "dopisać".

03.10.2006
Stokroty nadesłały 200 kg materiałów na swoją podstronę w KLASY na wwwSzkoły. Zapraszamy właśnie tam, bo można obejrzeć 4 sesje fotograficzne i poczytać wiadomości z życia ich klasy.
Stokroty otrzymują 130 pkt do LK, co niemalże wyrakietowało je na pierwszą pozycję!
Szczegóły w Liga Klas.

03.10.2006
Dzisiaj na długiej przewie śniadaniowej mieliśmy okazję (30 osób) uczesniczyć w pierwszej w tym roku modlitwie różańcowej. Sekcja Modlitewna pod przewodnictwem Magdy Hermaszeskiej rozważał pierwszą tajemnicą radosną różańca. U stóp ołtarza złożyliśmy intencje, w których modliliśmy się do Maryi, a które nasze koleżanki złożyły w poniedziałek do pudełeczka na korytarzu szkolnym.
Przypomnijmy, że zwyczaj "10" różańca narodził się w tamtym roku, au uczennice naszej szkoły gromadziły się co tydzień nieprzerwanie od października do końca roku szkolnego. Mamy nadzieję, że uda nam się kontynouowć tę pięną tradycję i w tym roku.
3 fotki w GALERII

03.10.2006
Dzisiaj na spotkaniu RSU podsumowaliśmy konkurs plastyczny pt. "Mój plan lekcji". Ogółem wzięło w nim udział 22 osoby, wykonując różne plany lekcji swoich klas. Zwyciężczynią konkursu została... tego czywiście dzisiaj podać nie możemy, a dopiero wtedy, gdy oficjalnie zostanie to ogłoszone na apelu (czyli jutro).
Od tego roku udział w konkursach gwarantuje uczestnikom punkty do LK dla ich grup; i tak we wrześniu punkty trafiają do wszystkich klas w takiej relacji:

klasa 1 - 25 (5 prac)
klasa 2 - 35 (7 prac)
klasa 3 - 50 (10 prac)

Historyczny moment: po raz pierwszy od roku Owce muszą się zadowolić drugim miejscem, gdyż Stokroty wyprzedzają je o...4 punkty!
Szczegóły w Liga Klas.

04.10.2006
Martyna Gach, Stokrota, została zwyciężczynią wrześniowego konkursu plastycznego pt. "Mój plan lekcji". Martyna otrzyma bilet na dowolnie wybrany przez siebie seans filmowy w kinie.
Dzięki Martynie Stokroty otrzymują 25 pkt do Ligi Klas.

06.10.2006
Dzisiaj na apelu porannym ogłosiliśmy rozpoczęcie jesiennego konkursu fotograficznego. To już III edycja, a tym razem temat brzmi "Magiczne miejsce". Zachęcamy do wzięcia udziału w konkursie - na zwycięzcę czeka nagroda w postaci książki przez siebie wybranej w rozsądnej cenie. W skrócie warunki konkursu przedstawiają się następująco:

: temat Magiczne miejsce
: termin 15 styczeń
: format 10x15 (papier fotograficzny)
: ilość prac: najwyżej 2 fotografie
: prace oddajemy w kopercie Przewodniczącej lub Opiekunowi SU
: nagroda atrakcyjna książka

Warto dodać, że do udziału w konkursie zaprosimy uczniów (w niektórych z nich uczą sie chłopaki!) wszystkich Gimnazjów Urszulańskich w Polsce oraz Podstawówki Urszulańskiej w Krakowie. Oczekujemy atrakcyjnych fotografii :)

Informacja o konkursie na stałe zagości w KONKURSY/konkurs fotograficzny.

06.10.2006
LIGA KLAS
Łańcuch Szóstek:
klasa 1 - 18 szóstek (90 pkt)
klasa 2 - 48 szóstek (245 pkt)
klasa 3 - 32 szóstek (160 pkt)

Uwaga: nie będziemy uaktualniać ilości szóstek u Mych, dopóki dopóty nie doprowadzą do porządku listy, na której notujemy oceny celujące.

Szczegóły w Liga Klas.

08.10.2006
Wczoraj udaliśmy się do Warszawy na wycieczkę integracyjną. Wyjazd został zorganizowany przez s.Barbarę. W wycieczce wzięło udział 8 osób z naszej Rady SU (+opiekun), ponadto kilka uczennic z klas II i III (AsiaW, OlaK, HelaJ, IzaCh), uczennice LO oraz nauczyciele (p.Dubaj i s.Rut). Nie zabrakło naszych absolwentek, które niegdyś zasiadły w Radzie: Gosia Poznańska, Ewa Sławin (nasze byłe Przewodniczące!!) oraz Ola Pedryc.
Wyjazd okazał się niesamowitym przeżyciem. Muzeum Powstania Warszawskiego, Cmentarz Powązkowski czy grób ks.Jerzego Popiełuszki to miejsca o ogromnym ładunku emocjonalnym, tam można się przejrzeć w zwieciadle swojgo patriotyzmu. Największe wrażenie zrobiło na nas Muzeum, zaprojektowane i otwarte w 60. rocznicę Powstania Warszawskiego, które jest miejscem jakoby stworzonym dla młodych ludzi, bo ci szczególnie powinni być wrażliwi na historię i kulturę swojego kraju. Muzeum jest jednym wielkim pokazem multimedialnym, lecz nie nachalnym, rozpraszającym, ale frapującym i skłaniającym do zadumy nad losami narodu polskiego.
Po Muzeum zwiedziliśmy fragment Cmantarza Powązkowskiego, ten, gdzie znajduje się ok. 4 tyś grobów poległych podczas Powstania Warszawskiego. Dużo czasu spędziliśmy przy mogiłach młodych ludzi, nastolatków, którzy zginęli w walce o wolność (min. K.K. Baczyński, A.Morro, T."Zośka" Zawadzki).
Po Powązkach pojechaliśmy do Kościoła pw. św.Stanisława Kostki, a właściwie do grobu męczennika za wiarę i Ojczyznę, ks.Jerzego Popiełuszki. Tam zwiedziliśmy malutkie muzeum poświęcone temu dzielnemu, zamordowanemu przez SB kapłanowi.
Na koniec udaliśmy się do Wilanowa, gdzie pospacerowaliśmy troszkę po pięknych ogrodach w Pałacu Wilanowskim, tam gdzie niegdyś zwykli chadzać król Sobieski z Marysieńką :)
Niech załują Ci, którzy nie zdecydowali się na wyjazd z nami, bo drugiego takiego już nie będzie.
Prezentujemy parę fotografii w GALERII, a przeskakując na naszą stronę szkolną będziemy mieć okazję obejrzeć ich kilka więcej.

Prezentujemy też link do Muzeum Powstania Warszawskiego, które możemy zwiedzić online i choć trochę zasmakowac tego, co można przeżyc w realu.

08.10.2006
W tym tygodniu tylko Owce nadesłały notki na KLASY do wwwSzkoły. Za trzy wzmianki z życia klasy otrzymują 15 punktów do Ligi Klas.

09.10.2006
Dzisiaj miało miejsce "sekretne" sprawdzanie porządku w klasach w wykonaniu Opiekuna SU:
oto wyniki oględzin:

klasa 1 - 29/40
klasa 2 - 33/40
klasa 3 - 27/40

Stokroty wciąż na prowadzeniu w LK, choć owce powoli je dochodzą. Każdy dzień może przynieść zmianę lidera.
Szczegóły w LIGA KLAS.

11.10.2006
W październiku gazetki klasowe zostały już sprawdzone. Dzisiaj HaniaS, KarolinaDz, KarolinaMa oraz Opiekun ocenili je na następującą ilość punktów:

klasa 1 - 34/40
klasa 2 - 34/40
klasa 3 - 39/40

Gazetki można obejrzeć w LIGA KLAS, tam też szzegóły klasyfikacji generalnej.

12.10.2006
Już od wtorku trwa w naszym Gimnazjum październikowa akcja charytatywna. W tym miesiącu zbieramy ubrania dla potrzebujących w domu samotnej matki. W związku z tym prosimy Was serdeczne koleżanki, abyście pomyślały, jakie ubrania Wam zalegają w szafach, rozejrzały się po kufrach z dawno nienoszoną odzieżą, skonsultowały się z Rodzicami i przyniosły coś, co uszczęśliwi tych, którzy n a p r a w d ę tego potrzebują. Liczymy na Was :)
Tradycyjnie, rzeczy możemy składać w skrzynce przed sekretariatem.

12.10.2006
KONKURS PLASTYCZNY
Październik jest tradycyjnie miesiącem różańcowym. W związku zachęcamy do wzięcia udziału w konkursie plastycznym pt: "Różaniec - forma przestrzenna". Liczymy na Waszą wyobraźnię w kwestii doboru materiałów do wykonania różańca i oczekujemy ciekawych prac. Termin skłądania prac upływa 27 października.
Zapraszamy do KONKURSY.

13.10.2006
Dzisiaj, dzień przed 14. października, świętowaliśmy w naszej szkole Dzień Nauczyciela. Impreza rozpoczęła się w auli szkolnej, gdzie zgromadziły się Uczennice oraz „Gwiazdy” uroczystości – nasi Nauczyciele. Na wstępie usłyszeliśmy definicję pojęcia gwiazda w różnych znaczeniach. Po tym punkcie nastąpiło odsłonięcie zdjęć Nauczycieli obok gwiazd muzyki, sceny... Ukazanie Grona Pedagogicznego u boku sław wzbudziło aplauz wśród publiczności i wywołało niemały entuzjazm. Następnie głos zabrała s. Dyrektor Estera Grzegorek, która odczytała list s. Prowincjalnej skierowany do dzisiejszych Solenizantów. Nadszedł czas na tradycyjne składanie życzeń i wręczanie kwiatów. KarolinaM., składając życzenia podziękowała również za wytrwałość, cierpliwość i wszelkie starania, które nasi Nauczyciele okazują nam na codzień, za przekazywanie nam bagażu wiedzy i przygotowywanie nas do dorosłego życia. Po tych słowach Grono Pedagogiczne zostało obdarowane kwiatami oraz upominkami w postaci teczek. Następnie obejrzeliśmy przedstawienie, którego przygotowaniem zajmowała się Zuzia Chodorowska. Scenka przedstawiała różne możliwości, jakie mieli Nauczyciele podczas wyboru zawodu, takie jak: rolnik, stolarz, sportowiec, sprzątaczka, bokser, malarz czy policjant. Głównym punktem programu rozrywkowego była gra, w której pionki zastąpili Nauczyciele! Ponieważ cała dzisiejsza zabawa przebiegała pod hasłem „Gwiezdnych Wojen”, a więc nazwiska wyznaczonych do startu w grze osób przekazał mistrz Joda. Jako ochotnicy na scenę wyszli: p. Sławomir Florczyk, p. Dorota Witrykus p. Ania Szymusiak-Senko oraz s.Rut, natomiast Joda dodatkowo wskazał p. Piotra Sołodynę do wzięcia udziału w zabawie. Każdy z uczestników wybrał sobie którąś z uczennic zasiadających na widowni, aby rzucała kostką wskazującą na ilość przeskakiwanych pól. Na planszy znajdowały się trzy rodzaje pól – pierwszy stanowiły pytania z wiedzy o uczennicach (ich ulubione nabożeństwo, przedmiot szkolny, kolor, z jakim kojarzy się słowo „nauczyciel” itp.), drugim rodzajem były pytania na inteligencję, natomiast tymi najbardziej efektownymi były zadania. Stawając na czerwonym polu należało zatańczyć do muzyki dochodzącej z magnetofonu czy narysować swój autoportret... Mimo iż wszyscy Nauczyciele poradzili sobie całkiem nieźle, to jednak, jak w każdym konkursie, został wyłoniony jeden zwycięzca – najlepszą zawodniczką okazała się s. Rut! Siostra otrzymała dyplom oraz słodki upominek i na tym zakończyło się spotkanie. W drugiej części programu przewidziane było wyjście do kina na film pt. „Karol, papież, który pozostał człowiekiem”. Historia naszego Rodaka wywarła na nas niemałe wrażenie. To był ostatni punkt dzisiejszego dnia, po którym wszyscy rozeszli się do domów. Naszym Nauczycielom życzymy, aby zawsze starczało im sił, cierpliwości i wytrwałości oraz aby praca w naszej Szkole, praca z nami, przynosiła im wyłącznie satysfakcję i radość!
(DominikaP)

Fotografie w GALERIA oraz Galeria/uroczystości na wwwSzkoły.

14.10.2006
Szósteczki do Ligi Klas:
zauważamy w tym tygodniu znaczny wzrost zaszóstkowienia u Stokrot - (co byłoby do dzisiaj niesłychane) trzecioklasistki "doszły" same Owce, dotychczasowych mistrzów świata w tej dziedzinie. I przez to oddaliły się na swoim pierwszym miejscu na w miarę bezpieczną odległość. Jeśli chodzi natomiast o Mychy - gratulujemy doprowadzenia listy z "6" do porządku, bo teraz jesteśmy w stanie Was punktować.
Szczegóły w LIGA KLAS>

18.10.2006
Dzisiaj nasze Przewodnicząca i wicePrzewodnicząca stanęły "po drugiej stronie barykady"! W ramach II Dnia Serviam przedstawicieli naszej Rady SU udały sie do Owiec na godzinę wychowawczą, aby przeprowadzić lekcję o Serviam! Dobra okazja, aby zobaczyć jak to jest stanąć twarzą w twarz z klasą i poprowadzić lekcję :) Jak wieść gminna niesie, dziewczęta spisały sie bardzo dobrze. Już w następnym tygodniu zawitają u Stokrot, a następnie u Mych. Przyjmijcie je ciepło! i słodyczami ;)

Czekamy na fotografie z lekcji - zamieścimy je niezwłocznie w GALERII.

19.10.2006
Dzisiaj przeżywaliśmy II Dzień Serviam, który nosił nazwę "Dzień nauki". Dlatego drobne wydarzenia dnia dzisiejszego, zainspirowane przez Sekcję Serviam, obracały się wokół tego tematu. Dziewczęta między innymi sporządziły listę osób, które będą pomagały koleżankom potrzebującym pomocy w nauce. Ponadto wcześniej przeprowadzono sondę wśród nauczycieli, których pytano o radę, jak się uczyć przedmiotu, który wykładają (wyniki sondy na korytarzu szkolnym na tablicy SU). Niespodzianką było zorganizowanie sprzętu nagłaśniającego i umieszczenie go na korytarzu szkolnym. Na przerwach uczennice miały szanse słuchać przeróżnych definicji oraz innych partii materiału, jakie nasze klasy obecnie "przerabiają". Tradycyjnie również, wszystkie Urszulanki nosiły plakietkę z napisem "Służę".

19.10.2006
Przepraszamy za wprowadzenie w błąd w związku z publikacją zdjęć z lekcji przeprowadzonej przez nasze Przewodniczące. Otóż zostaną one opublikowane dopiero wtedy, kiedy ta lekcja odbędzie się we wszystkich klasach.

20.10.2006
Jeżeli chodzi o Ligę Klas, to należy odnotować, że przez ostatnie dwa dni klasy otrzymały trochę punktów za następujące rzeczy:

porządek (Komisja dwuosobowa):
klasa 1 - 20/40
klasa 2 - 29/40
klasa 3 - 20/40

kwiatki:
klasa 1 - 15/30
klasa 2 - 30/30
klasa 3 - 30/30

Łańcuch Szóstek:
klasa 1 - 28 szóstek
klasa 2 - 65 szóstek
klasa 3 - 58 szóstek

W klasyfikacji ogólnej nic się nie zmienia, szczegóły w LIGA KLAS.

21.10.2006
UWAGA! UWAGA!
W związku ze zbliżającym się nabożeństwem różańcowym chcielibyśmy przypomnieć o ołtarzach, które klasy są zobowiązane przygotować. Przypominamy, że nie wolno nam używać gwoździ lub środków klejących przytwierdzając cokolwiek do ścian. Wolno nam tak budować, by nie "ingerować" w ściany. Ważne jest również, by ołtarze zostały zbudowane najpóźniej do wtorku do godziny 17:00.
Rozważać będziemy chwalebne tajemnice różańca, a szczegółowy rozkład tajamnic i ołtarzy wygląda następująco:
Tajemnica 1 - klasa 2
Tajemnica 2 - Sekcje Modlitewna i Plastyczna SU
Tajemnica 3 - klasa 1
Tajemnica 4 - klasa 3
Tajemnica 5 - Rada SU

Szczegółowych informacje można zasięgnąć u Gospodarzy klas lub członków RSU.

21.10.2006
LIGA KLAS:
Owce po krótkim czasie okupowania drugiej pozycji w LK powróciły na pozycję lidera! Drugoklasistki nadesłały 4 fotorelacje oraz 2 notki z życia ich organizmu klasowego, za co w sumie dostały 110 pkt. Także Mychy punktują w tej dziedzienie - za 2 notki dostają 10 pkt.
Szczegóły w Liga Klas.

22.10.2006
We czwartek zakończyliśmy paździrnikową akcję charytatywną. W tym miesiącu dziewczęta z Sekcji Chrytatywnej pilotowały zbiórkę odzieży dla osób szczególnie potrzebujących. Oto co zebrano:

dla dzieci:
- niemowląt:
* 3 komplety śpioszków
* czepek
* 2 pary skarpetek
* bluzka

- młodzieży:
* 30 par spodni
* 3 komplety piżam
* 25 spódnic
* 74 koszul
* 3 kurtki
* 26 bluz
* 6 sukienek
* 2 stroje kąpielowe
* 4 komplety bielizny
* rajstopy

dla dorosłych:

-rzeczy damskie:
* 6 sukienek
* 36 bluzek
* 4 komplety
* 16 bluz
* 13 spódnic
* 6 par spodni

-rzeczy męskie:
* 8 par spodni
* 2 bluzy
* 22 koszule

-wspólne:
* 4 czapki
* 5 par skarpet

Buty:
* 3 pary tzw. "gumiaków"
* 6 par trampek
* 4 pary klapek
* 2 pary zwykłych butów

Dodatki:
* pasek
* 3 torby
* parasol
* 12 bloków
* 10 zeszytów

Dziękujemy!! Doprawdy ilości w niektórych punkty powyższej listy są szokujące. Kolejny raz potwierdziliśmy, że można na nas liczyć :)
Składamy podziękowania dla Dominiki Chmielewskiej (Mycha), Kasi Cymborskeij (Owca), Oli Cupiał, Martynie Gach (Stokroty) za pomoc udzieloną Sekcji Charytatywnej w sortowaniu tej ogromnej góry ubrań :)

--------------------------
Dziękujemy również firmie Herbapol, która dostarczyła sporą partię bloków i zeszytów. Pracownicy tej firmy dowiedzili się o naszej wrześniowej akcji zbierania przyborów szkolnych dopiero w październiku, ale jeśli chodzi o pomagnie nigdy nie jest za późno. Bloki i zeszyty trafią do potrzebujących.

24.10.2006
Sekcja LOP działająca od tego roku w naszej szkole ogłosiła, że od dzisiaj na korytarzu szkolnym (na szafce w pobliżu sekretariatu) będą stały 2 kartony, do których będzie można wrzucać zużyte baterie oraz makulaturę. Więc gdy przychodzimy do szkoły z darmowym egzemplarzem Metra lub tym podobnej innej gazety, nie wyrzucajmye jej do śmieci, ale pofatygujmy się do LOPowskiego kartonika recyklingowego, aby wspomóc naszą zmęczoną przyrodę.

26.10.2006
25 października odbył się różaniec, który tradycyjnie zorganizował Samorząd Uczniowski. Na wspólną modlitwę zostali zaproszeni nauczyciele, rodzice oraz uczennice. Zaczynając w pobliżu sekretariatu, poprzez korytarz Gimnazjum, Mauzoleum, a kończąc w kościele, rozważyliśmy tajemnice chwalebne różańca. Poszczególne dziesiątki zostały przeprowadzone przez klasy, Sekcje Modlitewną i Plastyczną oraz Radę SU. Grupy miały za zadanie przygotować ołtarz (np. w formie żywego obrazu), który miał pomóc rozważyć głębiej kluczowe wydarzenia. Modlitwa przeplatana była śpiewem oraz grą na gitarze w wykonaniu Gosi Poznańskiej (absolwentki naszego Gimnazjum), Ali LAszczyńskiej i Justyny Brząkały. Przy każdej „stacji” oprócz rozważania mogliśmy także usłyszeć fragmenty Pisma Świętego odnoszące się do poszczególnych tejamnic, które odczytywała HaniaH. Każdą dziesiątkę odmawialiśmy w określonych intencjach - modliliśmy się za naszą Szkołę, Siostrę Dyrektor, Nauczycieli, Rodziców oraz Uczennice. Mieliśmy także możliwość wypisywania osobistych intencji na małych karteczkach, które następnie utworzyły różaniec, złożony wraz ze świeczkami przy ostatnim już ołtarzu. Spotkanie zakończyło się wspólnym śpiewem oraz modlitwą w kaplicy. (DP)
Fotografie w GALERII.

26.10.2006
Dzisiaj wystawiono na korytarzu szkolnym "Skrzynkę z miłym słowem". Na końcu dnia czerwony kartonik został całkowicie zapełniony przez nabożnie wysyłające informacje Urszulanki. Prawdopodobnie jutro SU zajmie się rozprowadzeniem miłych liścików.

+

Liga Klas
Magda Kasprzyk wzięła udział w konkursach plastycznych pozaszkolnych i zdobyła główną nagrodę w I Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym "KOT" oraz wyróżnienie w Wojewódzkim Konkursie "Ziemia jest jedna - żywioły natury". W związku z tym Owce otrzymują odpowiednio 50 pkt i 20 pkt do Ligi Klas za osiągnięcia uczennicy z ich klasy.
Szczegóły przyznawania punktów za konkursy w KONKURSY.
W LIGA KLAS klasyfikacja punktowa ogólna. Zapraszamy.

26.10.2006
Jeszcze do jutrzejszej przerwy śniadaniowej można oddawać konkursowe różańce (3D). Rada SU zbierze się właśnie na śniadniówce, aby wyłonić zwycięzcę w październikowym konkursie.

27.10.2006
W związku ze środowym nabożeństwem różańcowym zapomnieliśmy dodać, że opublikowaliśmy teksty tajemnic rozważanych podczas różańca - można się z nimi zapoznam, bo naprawdę są tego warte.
Zapraszamy do TEXTY/jesienne.

29.10.2006
Nezbierało się mnóstwo punktów do Ligi Klas w przeciągu ubiegłego tygodnia. Tradycyjnie dodaliśmy punkty za "6" (w tym tygodniu najwięcej szóstek zdobyły Mychy - 14), a ponadto:

konkursy - rozwiązaliśmy październikowy konkurs na wykonanie różańca: zwyciężca zostanie ogłoszony w poniedziałek, ale już przedtem zanotowaliśmy, że Mychy wykonały 3 różańce (15 pkt), Owce 2 (10 pkt) i Stokroty też 2 (10 pkt);

klasa online -
klasa 1 - Mychy prezentują 2 fotorelacje do wcześniej nadesłanych notek (50 pkt-10 wcześniej dodane=40 pkt)
klasa 2 - 2 notki na stronę=10 pkt
klasa 3 - 6 fotorelacji + 4 notki=170 pkt (!)

Dzięki notkom i fotorelacjom Stokroty wracają na pozycję lidera w LK. Szczegóły w LIGA KLAS.

Warto przypomnieć, że w KLASY publikowane są materiały jedynie te, które dotyczą życia klasy (są z jakiegoś powodu ważne dla grupy) oraz dotyczące wydarzeń z życia Gimnazjum, w których bierze udział co najmniej 50% danej klasy. Prosimy stosować się do tych zasad, bo bardzo często zdarza się, że materiały nie są (i nie będą!) publikowane tylko dlatego, że nie spełniają ww. warunków.
Trzeba także dodać, że część fotografii nie przechodzi do publikacji z powodu marnej jakości lub z powodu zbyt dużej ich ilości.

30.10.2006
Dzisiaj podajemy bardzo ważne informacje dotyczące Dnia Patriotycznego, który odbędzie się 18.11. Dzień ów przypada w sobotę, gdyż (przypomnijmy) będziemy "odrabiać" dzień wolny z... maja.
Otóż 18 listopada będziemy świadkami wielu wydarzeń rozgrywających się w auli szkolnej, dotyczących naszej Ojczyzny. Pozwalamy sobie poinformować o nich tak wcześnie (przecież jest jeszcze październik), żeby klasy miały trochę więcej czasu na przygotowania.

1. Klasy mają za zadanie przygotować 15 minutową prezntację dotyczącą następujących wydarzeń historycznych:
klasa 1 - Unia Lubelska
klasa 2 - Powstanie Warszawskie (1944)
klasa 3 - Poznań '56
Ocena prezentacji przekłada się na punkty do Ligi Klas.

2. Klasy przygotowują również gazetkę dotyczącą swoich wydarzeń historycznych i zagospodarowują 3 aluramy. Termin: 15 listopad - aluramy z gazetkami stoją na korytarzu Gimnazjum. Gazetki będą oceniane do LK.

3. Klasy ptrzygotowują i wykonują jedną pieśń patriotyczną; aby uniknąć powtórzenia pieśni, zapisujemy tytuł pieśni na specjalnym plakacie na tablicy SU na korytarzu (zasada kto-pierwszy-ten-lepszy).

4. Konkurs recytatorski. Indywidualny konkurs poezji patriotycznej - tak jak w przypadku pieśni patriotycznych - zapisujemy tytuł wiersza na plakacie na tablicy SU (zasada kto-pierwszy-ten-lepszy).
Zwycięzca otrzymuje nagrodę indywidualną oraz 25 dla klasy do LK.

5.Quiz historyczny. Do konkursu zgłaszają się trzyosobowe drużyny, w skład których wchodzą uczennice z klasy 1, 2 i 3. Drużyny odpowiadają na pytania, a jedna z nich zwycięża i otrzymuje nagrodę.

Będziemy na bieżąco informować o Dniu Patriotycznym na apelach porannych, przez Gospodarzy klas oraz członkinie RSU.

30.10.2006
Mamy zaszczyt poinformować, że Ania Witczak z klasy trzeciej zdobyła pierwsze miejsce w naszym październikowym konkursie "Różaniec - forma przestrzenna". Serdecznie gratulujemy. Ania otrzymuje bilet do kina na dowolnie przez siebie wybrany film (niekoniecznie dotyczący różańca).
Stokroty dzięki Ani wzbogacają się o 25 pkt do Ligi Klas.